Results 1 to 14 of 14

Thread: Дизелов-офотопик от 'Среща във Варна 09.12.07'

  1. #1
    Запален алфист Каз Свилен's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Age
    74
    Posts
    110

    Default

    115 к.с? Доколкото зная 1.9 JTD 16v е с мощност 136 к.с. Няма дизелов двигател, който да не може да се чипоса. Фирмите никога не уплътняват възможностите на двигателя. Това е заради данъците. В много страни зависи от мощносттта, а обема е само категория. А ако е 2.4 JTD 20v е 170 к.с. С чипосване става около 225! Кой попеди на Италфест? Алфа 156 с 2.4 JTD 20v, ипосан от Бобо (доколкото зная)...
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Opel Calibra 2.0 (бивша - вече е на сина ми)

  2. #2
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    1.9jtd e 8 клапана само че е с променлива геометрия на турбината - затова идват още 10 коня. Иначе съм чувал че при мотори с турбини с променлива геометрия ефекта след чипа е по малък. А наистина трябва да пробва 145-цата - няма кола да върви така просто - който иска да пита Тео
    А доколкото знам също мощността не се вдига фабрично не заради данъците а заради екологичните стандарти. Евро3; 4 и т.н. Като се чипоса автомобила , двигателя отделя много повече вредни газове ( и неизгоряло гориво).

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Каз Свилен
    115 к.с? Доколкото зная 1.9 JTD 16v е с мощност 136 к.с.
    1.9 JTD 16v а.к.а. мжет е във варианти 140 и 150 коня....дай, Боже всекимуууу по един такъъъв .
    Няма 136 коньов, а 115 коня е стария 8-клапанов, който след 145/6 вече има променлива геометрия и до едни 140-150 коня може да се чипне, доколкото знам

    Quote Originally Posted by Каз Свилен
    ...А ако е 2.4 JTD 20v е 170 к.с. ...
    175 коня е
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina
    1.9jtd e 8 клапана само че е с променлива геометрия на турбината - затова идват още 10 коня. Иначе съм чувал че при мотори с турбини с променлива геометрия ефекта след чипа е по малък. А наистина трябва да пробва 145-цата - няма кола да върви така просто - който иска да пита Тео
    А доколкото знам също мощността не се вдига фабрично не заради данъците а заради екологичните стандарти. Евро3; 4 и т.н. Като се чипоса автомобила , двигателя отделя много повече вредни газове ( и неизгоряло гориво).
    Колега, вервай ми ефекта от чипа не е малък даже си е много добре така да се каже. Верно на Екологията леко и се е.... мамата, но след като видях тия дни един Мерцедес 220CDI какви ги бълва отзад, направо бих казал, че карам еко автомобил

  5. #5
    Запален алфист Каз Свилен's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Age
    74
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina
    1.9jtd e 8 клапана само че е с променлива геометрия на турбината - затова идват още 10 коня. Иначе съм чувал че при мотори с турбини с променлива геометрия ефекта след чипа е по малък. А наистина трябва да пробва 145-цата - няма кола да върви така просто - който иска да пита Тео
    А доколкото знам също мощността не се вдига фабрично не заради данъците а заради екологичните стандарти. Евро3; 4 и т.н. Като се чипоса автомобила , двигателя отделя много повече вредни газове ( и неизгоряло гориво).
    Променлива е геометрията не на турбинатая, а на дюзовия апарат. Що се отнася до еко таксите, те при много фирми, които в модификации на мотора при рестайлинг само сменят софтуера, който вдига показанията с 15ы20 % без да има каквато и да е модификация? Господа, обменете мнение с Бобо по този въпрос!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Opel Calibra 2.0 (бивша - вече е на сина ми)

  6. #6

    Default

    [quote=trustworthy]
    Quote Originally Posted by Каз Свилен
    115 к.с? Доколкото зная 1.9 JTD 16v е с мощност 136 к.с.
    1.9 JTD 16v а.к.а. мжет е във варианти 140 и 150 коня....дай, Боже всекимуууу по един такъъъв .
    Няма 136 коньов, а 115 коня е стария 8-клапанов, който след 145/6 вече има променлива геометрия и до едни 140-150 коня може да се чипне, доколкото знам

    Quote Originally Posted by "Каз Свилен":2yfkhgf9
    ...А ако е 2.4 JTD 20v е 170 к.с. ...
    175 коня е [/quote:2yfkhgf9]

    да ама има 136 коньов.... баси и от дизел неразбираш

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    ...да ама има 136 коньов.... баси и от дизел неразбираш
    Следващата ми ще е на твинспарк на газ тогава

    дай един линк към такъв 136-коньов 1.9 двигател, плс!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina
    А наистина трябва да пробва 145-цата - няма кола да върви така просто - който иска да пита Тео
    А доколкото знам също мощността не се вдига фабрично не заради данъците а заради екологичните стандарти. Евро3; 4 и т.н. Като се чипоса автомобила , двигателя отделя много повече вредни газове ( и неизгоряло гориво).
    Хаха... дефекта на ефекта е това ! Отзад пускат чистачките, а след това ни помен от мен, като се вдигне пушека
    п.п.
    Само дето съединителя нещо неиздържа на напъна
    Усещам 200-300лв олекване... че мощноста нещо спира да се предава към колелата, а само доизглажда феродовия диск
    Ама... кво да се прави, неможе само преимущества и пушек
    Имаче като е на кеф съединителя и не съм го загрял и като каже, че яма да парзаля съм го засичал на 3-та, без припомпване на съединителя, с 15-ките само при натискане на гаста - пали гуми
    Само да се разберем и с ръчната днес, и утре ще видите кво стааа, че нещо неиска да се получава ефекта с изпадането на задния мост
    ама ще се оправи
    http://luchi.bg/ Парапети

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Тео, не се сърди брат ама с тея коли направо
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Тео, не се сърди брат ама с тея коли направо
    Важното е да имаш НАФТА в кръвта !!
    Нали ме знаеш, че хич ме няма щом съм в колата, иначе кво кротко момченце съммм
    http://luchi.bg/ Парапети

  11. #11
    Запален алфист Каз Свилен's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Age
    74
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by ne0
    ...да ама има 136 коньов.... баси и от дизел неразбираш
    Следващата ми ще е на твинспарк на газ тогава

    дай един линк към такъв 136-коньов 1.9 двигател, плс!
    Ставаше въпрос за 115 к.с при нов двигател с 4 клапана на цилиндър, нали? Това е невъзможно! Що се отнася за точното число, добре, може и да съм сбъркал. Мощността на 2.4 JTD 10v е точно 136 к.с :P
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Opel Calibra 2.0 (бивша - вече е на сина ми)

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Каз Свилен
    ...Мощността на 2.4 JTD 10v е точно 136 к.с :P
    По-късно излизат 140 и 150 коньови версии на същия двг
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Запален алфист Каз Свилен's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Age
    74
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    Важното е да имаш НАФТА в кръвта !!
    Нали ме знаеш, че хич ме няма щом съм в колата, иначе кво кротко момченце съммм
    Утре смятам да те питам за мнението ти за прекъсването на двигателя (спомняш си темата с Vladu в края нна пролетта - ти активно участваше в нея). Тогава Бобо ли решипроблема и на каква цена излезе помпата? Не е 2000+, нали?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Opel Calibra 2.0 (бивша - вече е на сина ми)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Каз Свилен
    Quote Originally Posted by DiabL0
    Важното е да имаш НАФТА в кръвта !!
    Нали ме знаеш, че хич ме няма щом съм в колата, иначе кво кротко момченце съммм
    Утре смятам да те питам за мнението ти за прекъсването на двигателя (спомняш си темата с Vladu в края нна пролетта - ти активно участваше в нея). Тогава Бобо ли решипроблема и на каква цена излезе помпата? Не е 2000+, нали?
    като се видим на срещата, ще ти обясня !
    http://luchi.bg/ Парапети

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •