Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Ел.помпа бензин

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Ел.помпа бензин

    Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
    Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
    Иначе съм намерил нова за 200 лв.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    предната ми кола я зех с свиреща помпа и изкара 2 години
    а колко е свирела преди да я зема не е ясно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ...сбогом и благодаря за рибата...
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз пък като си помисля колко хАУДИ-та, Мерцедеси и т.н. по светофарите им жужат помпите или за тях това е нормално
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    на мене пък помпата почва да ми жужи само като остане резервоарчето без бенз тази сутрин пак така се получи на 100м от бензиностанцията иначе като си има бензин нема грижи тихичко е помпето
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    значи моделите до '95 около помпата се монтира един гумен тампон който според мен е за да обира вибрацийте на помпата
    та този същият тампон уж е направен да издържа на бензин, но все пак от времето и годините се поразкапва
    доста често се случва да задръсти цедката на самата помпа, така че бих те посъветвал да извадиш помпата и да провериш

    иначе наистина колко ще изкара така е въпрос на късмет
    OK е го боря този тампон,имам няколко дебелини бензино и маслоустойчива гума. Май се получи като подскочих на 1 гърбица ама ???
    Не ми се вярва да е запушена цедка защото няма да има тяга а си бяга като самолет. Утре имам много работа но в сряда ще има събаряне.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ловеч
    Posts
    9

    Default

    Здравейте
    Та по тази тема! Вчера в сервиза ми направиха колата :P Било нещо по инсталациите.Днес ще ходя да питам какво точно по инсталациите. Ноооо, струва ми се, че нещо не е наред. Както ви казах преди като дам контакт и се чуваше леко жужене от помпата, което спираше след секунда две. Сега обаче като дам контакт и жуженето не спира
    Какво мислите ... дали нещо са ми шунтирали някое реле
    Някой знае ли каде е релето на помпата?
    '94 Alfa Romeo 155 1.7 TS - бензин само

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ...сбогом и благодаря за рибата...
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Няма да е проблем ако запали веднага, ама ако задържи контакта какво ли ще стане ако не спре помпата да подкачва
    Май "майсторите" са го измайсторили

    Най-добре да отиде колегата и да го оправят както си е по книжка

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ловеч
    Posts
    9

    Default

    Ако двигатела работи то и помпата си работи без да спира... нали така
    Утре ще ходя да се разправям с "майстора" и ще му разпечатам схемата на горивната система да му я бутна под носа и да ми каже къде е дал ток на помпата и какво е прескочил.
    '94 Alfa Romeo 155 1.7 TS - бензин само

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Venci KK
    Ако двигатела работи то и помпата си работи без да спира... нали така
    Утре ще ходя да се разправям с "майстора" и ще му разпечатам схемата на горивната система да му я бутна под носа и да ми каже къде е дал ток на помпата и какво е прескочил.
    Да за да поддържа налягане и да впръсква горивото през дюзите. Спре ли, ще спре и мотора.
    Покажи им на хората схемата и какво реле се използва, за да си оправят грешката

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Re: Ел.помпа бензин

    Quote Originally Posted by kris11
    Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
    Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
    Иначе съм намерил нова за 200 лв.
    От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: Ел.помпа бензин

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by kris11
    Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
    Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
    Иначе съм намерил нова за 200 лв.
    От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.
    Абе карайте си колата, докато не спре помпата Това, че жужи не е лошо, значи че работи (ориентир по слуха ).
    Търтея беше писал, че карал кола над 2г. с жужаща помпа
    А това дето си решил да направиш с филтъра и цедката е хубаво, но моят съвет е да не си вземаш други бели на главата
    Читава помпа е към 270-290лв., а за 2-ра употреба не си заслужава не се знае колко ще искара, а и тя може да жужи

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Ел.помпа бензин

    [quote=Dodo 155]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":37m95n0e
    Quote Originally Posted by kris11
    Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
    Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
    Иначе съм намерил нова за 200 лв.
    От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.
    Абе карайте си колата, докато не спре помпата Това, че жужи не е лошо, значи че работи (ориентир по слуха ).
    Търтея беше писал, че карал кола над 2г. с жужаща помпа
    А това дето си решил да направиш с филтъра и цедката е хубаво, но моят съвет е да не си вземаш други бели на главата
    Читава помпа е към 270-290лв., а за 2-ра употреба не си заслужава не се знае колко ще искара, а и тя може да жужи [/quote:37m95n0e]В ТиН има италиянски помпи по 210 лв. с цедката и са добри аз съм с такава защото боша беше 476 лв. и трябваше да се чака поръчка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ...сбогом и благодаря за рибата...
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •