Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: добавка за моторно масло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default добавка за моторно масло

    Може ли някой да ми каже използвал ли е в моторното масло на двигателя на Алфа-та си добавка на фирма "Liqui Moly" с наименование на добавката - Visko stabil? Добра ли е тази добавка и въобще вредни ли са за двигателя добавките за масла по принцип? Чувам различни мнения по въпроса и не мога да реша. Аз лично карам алфата си със Селения 10W40. На опаковката на добавката пише, че е съвместима с всички видове масла - минерални и синтетични. Обаче се опасявам да не съсипя двигателя слагайки добавки в маслото, пък били те и от Лики Моли. Споделете с мен опита си в тази област

  2. #2

    Default

    za6to 6te slaga6 dobavki?
    po dobre si sipvai seleniq gold ili 20k pak tolkova pari 6te ti izleze ot kolkoto na eftino maslo da slaga6 dobvki.... v hubavite masla si ima vsi4ko ina4e ot dobavkite hubavi sa na cinkova osnova koito sa....

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default

    И аз мисля ,че няма смисал от добавки ,само излишни пари ,и то за нищо.Едно качествено масло няма нужда от такива добавки.
    Само внимвай от каде си зимаш масло ,защото един приател си взе някакво менте на BP ,и след 100 км маслото се пресече,и двигатела отиде на кино.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default и аз реших да не слагам добавка

    Маслото, което ползвам за алфата е Селения 10W40 червената кутия с емблемата на Алфа Ромео върху нея. Доколкото ми обясниха първия път, това масло било специална формула за Алфа Ромео. Не знам дали това е така, но от него слагам и го сменям всяка година независимо от пробега на колата ми. Селения Голд е по-евтино, но не знам какви са качествата му в сравнение с моето. Някой знае ли дали е хубаво маслото Селения Рейсинг 10W60? В черна метална кутия е. Скъпичко е, но ако е върхомно маслбото, човек си струва да го купи. Кои от всички видове масла на Селения са най-добри за Алфа Ромео според вас?

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    I az kkaram s sushtoto maslo ne sam mnogo dovolen ot nego no za sega e tova ne mi se riskuva s drugo
    az karam s dobavka za maslko ednokratna e QMI SX6000 80 kinta e slaga se vednush i tova e sled 80000 km pak
    no tja e da ti namali trieneto , samo za tova e ne za ti naprai osnoven remont , kakto na reklamite na povecheto doavki
    ot mene tolkova info
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default

    Как веднаж годишно бе човек ,маслото се сменя на 15 000 20 000 км.

  7. #7

    Default

    По-принцип съм Алфист,но да ви питам все пак...Вчера сменихме маслото на нашия Фиат Типо 1.6...сложихме ЕЛФ...лошо ли е за двигателя(в смисъл задължително ли е непременно да е Selenia?)Благодаря ви предварително!
    '99 156 1.9 JTD SP3

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa_fen
    Как веднаж годишно бе човек ,маслото се сменя на 15 000 20 000 км.
    tova e traina dobavka a ne vseki put da se slaga , a i maslo se smenja na 10000km
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Panaiot Karpachev
    По-принцип съм Алфист,но да ви питам все пак...Вчера сменихме маслото на нашия Фиат Типо 1.6...сложихме ЕЛФ...лошо ли е за двигателя(в смисъл задължително ли е непременно да е Selenia?)Благодаря ви предварително!
    ne razbira se pak i na tipo 1.6 mislja che Motul shte se otrazi po dobre ot elf , a selenijata e skupa i ne si struva da ja slagash na tipoto
    ianeche e prilichno maslo
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10

    Default

    aaa seleniq racing e za mnogo forsirani dvg koito rabotqt na wisoki temperaturi kydeto norm maslo gubi viskozitet i ima 6ans da se razkysa sloq..... nqma smisyl ot nego na normalna kola... 6te pazi kolkoto i normalno maslo..... po rpincip nqma "to4no maslo" za opredelena kola... ima masla za razli4ni T usloviq i masla za razli4no forsirani dvg....az li4no smenqm maslo 1-2k km predi prepory4anoto...

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default и аз не съм много доволен

    И аз не мога да кажа, че червената Селения е нещо върховно, но годишната смяна на маслото според мен върши работа. Я ми кажете нещо друго... на вас когато хубаво загрее двигателя на тихи обороти, чува ли ви се веригата на фона на основнишум от двигателя на празен ход. Има ли добавка за масло, която да е съвместима със Селения/конкретно червената ме интересува/ така, че да не се пресече маслото. Ако има такава добавка - коя е тя. Мой комшия си сложи на неговата алфа Лики Моли с някаква си добавка в него /не се сещам за формулата й в момента/ и каза, че двигателя му станал много тих. На него също от време на време му се чуваше шум откъм веригата /или поне така ми каза той де/. Не вярвам положението при вас да е по - розово. Колите са ни на по 10 години и отгоре предполагам. понеу при повечето от нас с малки изключения. Не е редно поред мен заради това да се хвърля човек да прави едва ли не основен ремонт на двигателя и да сменя верига обтегачи и прочие и прочие.

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    me Tutela e po dobro ot seleniata
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    I az kkaram s sushtoto maslo ne sam mnogo dovolen ot nego no za sega e tova ne mi se riskuva s drugo
    az karam s dobavka za maslko ednokratna e QMI SX6000 80 kinta e slaga se vednush i tova e sled 80000 km pak
    no tja e da ti namali trieneto , samo za tova e ne za ti naprai osnoven remont , kakto na reklamite na povecheto doavki
    ot mene tolkova info
    WP ia kaji neshto poweche zataia dobawka che neshto ne mi e poznata.... che smiatam da slagam neshto i na moita ama mislia STP

  14. #14

    Default

    Krasyb,

    моят съвет е да не слагаш никакви добавки в маслото...дебалансират доста неща в маслото и от там става един много сложен процес....

    В САЩ осъдиха ДураЛюб, че лъжат за свойствата на тяхната добавка....

    Така, че цаката му е хубавато и скъпо масло....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    35

    Default

    Хубаво и скъпо да ,но трябва да се внимава от каде се купува.Ако си купуваш selenia ,само от вантотрейд,иначе е пално с ментета.Един приател си купи от някакъв дървен магазин BP,и след 100 км се пресече и му булкира мотора.А мотора е бил на 6 000 след ремонт,та му идеше да запали магазина.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •