Results 1 to 7 of 7

Thread: Да си идвам ли с алфата до БГ??

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Да си идвам ли с алфата до БГ??

    Искам сега честно и искрено мнение от вас..всичките роднини и приятели ми викат че ще е най голямата глупост ако си дойда с алфата от финландия до БГ..викат ми че до 6-10 дена ще ми я гепат..Затова какво е вашето мнение??Наистина искам да си дойда с алфата щото ми трябва кола като съм в БГ а да давам пари за друга алфа за да я ползвам 3-4 месеца просто не си струва..както ми каза един прятел просто алфата ще ми е много предизвикателна за крадене особено с Финската ми регистрация..да не говорим за пътя дето е над 3000км и ще минавам шрез хърватско и сърбия сам..та какво мислите има ли некъв по добър вариант??проблема е че никой от роднините в БГ искат да ми дадат колите си щото смятат че няма да се справя с движението в БГ, а и аз много не искам да взимам кола на заем...ама пак казвам че ако бих останал повече в БГ (както ще стане ако ме приемат да уча в университета в СФ) бих веднага си купил кола ама за 3-4месеца как стоят нещата алфите крадат ли ги много???

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Да си идвам ли с алфата до БГ??

    Quote Originally Posted by Bulgarian_Stallion
    Искам сега честно и искрено мнение от вас..всичките роднини и приятели ми викат че ще е най голямата глупост ако си дойда с алфата от финландия до БГ..викат ми че до 6-10 дена ще ми я гепат..Затова какво е вашето мнение??Наистина искам да си дойда с алфата щото ми трябва кола като съм в БГ а да давам пари за друга алфа за да я ползвам 3-4 месеца просто не си струва..както ми каза един прятел просто алфата ще ми е много предизвикателна за крадене особено с Финската ми регистрация..да не говорим за пътя дето е над 3000км и ще минавам шрез хърватско и сърбия сам..та какво мислите има ли некъв по добър вариант??проблема е че никой от роднините в БГ искат да ми дадат колите си щото смятат че няма да се справя с движението в БГ, а и аз много не искам да взимам кола на заем...ама пак казвам че ако бих останал повече в БГ (както ще стане ако ме приемат да уча в университета в СФ) бих веднага си купил кола ама за 3-4месеца как стоят нещата алфите крадат ли ги много???
    не се излагай, тук италианки се крадат по-скоро по изключение ...
    това да не ти е голф или пасат или Б4.... ))
    така че идвай смело и ще ни я покажеш на някоя среща
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Тук крадците са балъци и крадат само немски чикии така че идвай спокойно, ако трябва всички ще я пазим
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  4. #4

    Default

    До колкото знам можеш да си направиш каско против кражба в БулИнс за 6месеца....нищо, че предполагам имаш такава финландска

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    в краен случай и ни е хляб ядем
    http://www.veda-rent.com
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    мдаа..може и направо да взема кола под наем, но ще видя, има още време..ако си дойда ще е към април и майче ще съм с баща ме та може да измислим нещо, все пак имам гараж в софия та поне затова няма да се притеснявам..само заради факта че ще съм с финска регистрация...

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Специално за преминаването ти през републиките на бившата Югославия мога да кажа със сигурност че ...
    не знам откъде ще влезеш но ако влезеш след Грац в Словения и Хърватска няма да имаш абсолютно никакви проблеми независимо по какви пътища ще минаваш било магистрала или първокласен път
    когато от Хърватска влезеш в Сърбия до БеоГрад проблеми пак няма да имаш ако спазваш разбира се ограниченията за скорост както и другите правила ... след БеоГрад вариантите са 2
    или тръгваш по "АутоПут" както му казват те до Ниш демек по магистралата и плащаш на 2 прелки по 5 Евро демек общо 10 Евро или се забиваш по селата около Дунава или пък около магистралата
    но ако се качиш на магистралата нямаш ядове никакви - гаранция
    докато по другите "Кози Пътечки" на всяко село ще те дупчат

    2 Вариант ако минеш през Виена и излезеш на Никелсдорф към Унгария ядове никакви през Унгария ... само карай по Аутобана таксите са символични и от там имаш 2 варианта пак - Сърбия (вече ти казах каква е системата) и другия е през Румъния ... не съм минавал през Румъния вече 7 години и нямам представа как е но ми казват че няма проблеми .... единствено ще береш ядове на Калафат докато чакаш ферибота за през Дунава и той не е малко пари ... беше към 70 лева българския, а Румънския доста по-скъп но това е старо инфо което имам ...

    Ако идваш ... след като излезеш от ЕУ ... само магистрали карай щото иначе цакаш за нищо ... а и досадно на всяка керемида да те спират за кфо ли не ...

    А и ако минеш през Сърбия на Ниш като слезеш от магистралата за София до Драгоман е възможно най-шибания път - тунели, макадан, дупки, куки, циганета и т.н. ... моя съвет е на 80 км преди Ниш има един град Ягодина слез на него и влез в България примерно през Зайчар - имаш пак 2 варианта - митница Брегово и митница Връшка Чука ... през 2-та митница се минава на шега буквално за нищо време а и пътят от Ягодина до Чуката е около 40 мин ... там има само един тунел пред който засичат за скорост и това е ...
    Успех . ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •