Results 1 to 7 of 7

Thread: предни накладки 33 Интересен еВтин факт

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default предни накладки 33 Интересен еВтин факт

    :P здравеите колеги Алфисти)))естествено с бензин в кръвта
    Одавна се каня да напи6а не6то полезно в клуба,надявам се да помогна.
    Та в4ера сменях предни накладки на моята 33 BOXER 1.3 с двойни карбове ,и ми излязоха 7 лева.Установих 4е от ЛАДА САМАРА предните накладки са 97% както на 33-ката само се режат едни зуб4ета отстрани и по малкия диаметър в ъглите леко се запилва около 3-4 мм за да легнат то4но по радиуса,за6тото стоят ина4е малко по виско (за шаблон използвайте старите накладки) аз така направих и спестих 43 лева от 50-те които ми искаха в магазина за Алфа ромео,естествено си напълних гориво и отпраших с гайджето на разходка)))
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #2
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    39
    Posts
    387

    Default а

    Зная я тази хитрост и аз!!!

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    50 лева??? Много пари. Има хубави накладки и за 30 лева. А и Алфите имат два модела спирачни апарати.
    Alfa 33S16V Permanent 4

  4. #4
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    http://www.budweg.com/budwegweb/cata...p?cmd=resetall
    Май са повече вида апаратите.Скоро си търсих гумички за буталото на спирачния цилиндър за апарати АТЕ от 33/1.7qv и на доста места ми даваха за Алфа но бяха разл. от мойте,накрая си взех от BMW/e30/318is.Едно към едно
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    50 лева??? Много пари. Има хубави накладки и за 30 лева. А и Алфите имат два модела спирачни апарати.
    Колега зная 4е има пове4ве модели спирачни апаратино за моята стават от Лада Самара иначе магазина по скупия модел 4елусти от 50 кинта ми предлагаха 4е другия неставал, а за 7 кинта ко и м пла6та6 а си изкаржат по над 20000 километра устаножих 4е и преди6ните които смених с абили такива преправяни а те са над 25 000 километра,(за тая хитрина ме светна преди6ния собственик на колата).
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by staiger
    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    50 лева??? Много пари. Има хубави накладки и за 30 лева. А и Алфите имат два модела спирачни апарати.
    Колега зная 4е има пове4ве модели спирачни апаратино за моята стават от Лада Самара иначе магазина по скупия модел 4елусти от 50 кинта ми предлагаха 4е другия неставал, а за 7 кинта ко и м пла6та6 а си изкаржат по над 20000 километра устаножих 4е и преди6ните които смених с абили такива преправяни а те са над 25 000 километра,(за тая хитрина ме светна преди6ния собственик на колата).
    Все пак виж дали не ти търкат дисковете и как спират. А спирачните апарати са точно два модела - АТЕ и BAND Italy
    Alfa 33S16V Permanent 4

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Все пак виж дали не ти търкат дисковете и как спират. А спирачните апарати са точно два модела - АТЕ и BAND Italy
    зна4и саществува риск от износване на дисковете така ли,жтори ден я карам с ножите накладки и спира добре не се 4ува да стърже е понякога поскърцва ама тва при лек натиск мисля 4е е нормано,та вапросните накладки за лада дет сам сложил са украински и маиима алумини в тях поне така ми изглежда 4е белеят малко и са доста леки,предишните бяха мисля с бронзозови примеси и много скърцаха,а маи те пове4е износват бронза е много жилав(поне кат гледам тука на врезата (FANUC-500 CNC )как скърцат инструментите на берилиевия бронз направо ти подскачат пломбите на зъбите
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •