Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Плащаш и продължаваш

  1. #1

    Default Плащаш и продължаваш

    Няма какво повече да кажа:
    http://www.dnes.bg/index/2010/11/12/...rygvash.103655

  2. #2
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Да идеята е имаш кинти плащаш глоби.
    Тая тема вече я разисквахме в http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=52799 . Само ако се вярва на статията, то е идеята е доразвита не само в посока на глобите от камерите по пътищата, а като общо правило. Както писах в другата тема май се получава, че "черен джиб е с предимство" се инстутционализира!
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  3. #3
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Май пропускате нещо, навика на куките да се крият зад изоставени знаци 30 - 40 км. и т.н.
    А и който е джигит бързичко ще направи 3 нарушения... после ще почива 1 година.
    Дали 3 пъти по месец-два или година на куп е по-тежко наказание?
    Логиката е същата като условните присъди, единствено можеше да не е 3 пъти, а 2 ... но и 3 е преживяемо.

    Доста познати изгоряха с по 1 или 2 месеца точно покрай скрити или забравени знаци хранилки ... защото не искат да плащат рушвети - а колко са платили рушвета и са минали метър запитвате ли се?
    Та кое е по-добре?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #4

    Default

    Че какъв им беше проблема на тия с 200 досега.......?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Интересно ми е с каква скорост презареждат камерите, защото много ги обичам такива когато ме изпреварят - разчистват ми напред и си карам си по-спокойно след тях.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Не е крайно лош тоя закон......само, който не е изгарял ще е твърдо притив. Мен примерно ме изгърмяха на табелата на населено място с цивилна кола и стоях месец без книжка, освен глобата и точките, които ми взеха. В никакъв случай не се смятам за джигит на пътя......вярно карам с 150, карам и с повече, но само, когато обстановката го позволява и застрашавам само себе си! Както каза колегата по-горе можеше да е 2 пъти, но и 3 пъти се преживява даже, ако ти се случи 2 пъти със сигурност ще се позамислиш доста
    Иначе аз доста си патя, че не давам пари на куките за някакви дребни нарушения
    Last edited by iee; 13-11-2010 at 23:29.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #7
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва. А идеята на промяната на даден закон е да се коригират пропуските в него. Не да се нагажда закона към ситуацията, както се опитаха при случая Ставийски. Та в тая връзка доводи от типа, че и в момента се плащат пари за рушвети, вместо точки не е много логичен. Целта трябва да бъде да се ограничи възможността за взимане на рушвети.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва.
    Ама разбира се - само че когато закона е направен така че да поставя водачите пред невъзможноста да го спазват, с което милата държава да измие от себе си отговорноста за така наречената "война по пътищата" чрез дългогодишната си неспособност да създаде на водачите приятна обстановка, хубави и широки пътища, без особени препятствия по тях, не наблъсква пътя с излишни знаци, и прочее неща.......тогава тоя закон може с чиста съвест да се игнорира, или поне аз го правя, и карам така както да се чуствам аз сигурен, и така както преценя че спрямо обстановката и обстоятелствата не застрашавам околните........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Аз все си мисля, че идеята на един закон е да се спазва. А идеята на промяната на даден закон е да се коригират пропуските в него. Не да се нагажда закона към ситуацията, както се опитаха при случая Ставийски. Та в тая връзка доводи от типа, че и в момента се плащат пари за рушвети, вместо точки не е много логичен. Целта трябва да бъде да се ограничи възможността за взимане на рушвети.
    Само че българският ЗДвП е правен точно така, че да не се спазва с цел да подпомага бюджета - пряко от парите от глоби и косвено - като отпада необходимостта от нормални заплати на служителите на Пътна полиция.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #10
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ама разбира се - само че когато закона е направен така че да поставя водачите пред невъзможноста да го спазват, с което милата държава да измие от себе си отговорноста за така наречената "война по пътищата" чрез дългогодишната си неспособност да създаде на водачите приятна обстановка, хубави и широки пътища, без особени препятствия по тях, не наблъсква пътя с излишни знаци, и прочее неща.......тогава тоя закон може с чиста съвест да се игнорира, или поне аз го правя, и карам така както да се чуствам аз сигурен, и така както преценя че спрямо обстановката и обстоятелствата не застрашавам околните........
    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Само че българският ЗДвП е правен точно така, че да не се спазва с цел да подпомага бюджета - пряко от парите от глоби и косвено - като отпада необходимостта от нормални заплати на служителите на Пътна полиция.
    Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  11. #11
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".
    Ако си плати примерно 50 бона на година, съмнявам се, че ще си прави каквото си иска .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #12
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Едва ли някой ще плати 50 бона. Замисли се колко нарушения са това. В момента 7 пъти ако си в границите 31-40 (в момента се отнемат по7т) над допустимото ще са ти свършили всички точки (говоря за чистата ситуация - без "ми ся кво ша праим). Глобата за това е 7*150=1050. Ако се увелиат двойно прави 2100. Това не са 50000 нали.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  13. #13
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Ами точно това казвам. С отпадането на взимането на точки не се променя нищо, просто се дава възможност човек да си плати и да прави каквото иска. С тази промяна не се махат "хранилките" по пътищата, не се ограничава субективния фактор с фуражката и думите "ми ся кво ша праим".
    Напротив колега, намаляват се поне 2 пъти хранилките... още няколко пъти с електронния фиш.
    И това е положителното в идеята!
    Инак недостатъци винаги има... но ако чакаме идеалното решение, няма да имаме по-доброто.
    А останалото е въпрос на култура - която се гради с десетилетия.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #14
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    И как точно се намаляват хранилките?
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  15. #15
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Да смятам ли, че за теб е по-допустимо да платиш рушвет от глоба (при положение, че и в двата случая плащаш само пари)?
    Да смятам ли, че ако имаш електронен фиш ще търсиш начин да го заличиш (връзки и рушвет отново), както е с актовете отнемащи точки от камерите?

    Май пропускаш факта, че катаджиите в храстите са ербапи само на редовия човечец, ония дето мислиш, че тия промени са писани за тях и сега минават метър!
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •