Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Глоба с фиш

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Глоба с фиш

    Здравейте колеги,

    Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Плати си го.
    Може и да няма никакви последствия, но може и да има.
    Аз си ги плащам през нета, имам си разработена система.
    Не си заслужава да изгориш с точки и актове.

  3. #3

    Default

    Плащаш си и си отваряш очите за в бъдеще, къде и какво да правиш - опита учи.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Мда и аз така смятах да си го платя най-добре , даже ми казаха , че ако го платя до 7 дневен срок май се плащало 50% от сумата в случая 10 лева , но не знам дали е точно така ще разбера утре, но то и не знам как ще стане това като аз реално ги превеждам парите не ги давам на ръка на служител на КАТ. Иначе това си е то е ясно , че те седят все при такива ситуация ей така да перът глоби, просто е смешно защото 1 км по нагоре има отсечка с разрешено изпреварването а е под наклон и освен ако не караш тир не можеш да видиш нищо, ама както и да е закона си е закон, това , че е тъпо приложен е друг въпрос.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колеги са плащали така и сумата е по-малка, но не точно с 50%
    Просто си пише на платежното за кое постановление е и точната сума
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Мда и аз така смятах да си го платя най-добре , даже ми казаха , че ако го платя до 7 дневен срок май се плащало 50% от сумата в случая 10 лева , но не знам дали е точно така ще разбера утре, но то и не знам как ще стане това като аз реално ги превеждам парите не ги давам на ръка на служител на КАТ. Иначе това си е то е ясно , че те седят все при такива ситуация ей така да перът глоби, просто е смешно защото 1 км по нагоре има отсечка с разрешено изпреварването а е под наклон и освен ако не караш тир не можеш да видиш нищо, ама както и да е закона си е закон, това , че е тъпо приложен е друг въпрос.
    Промоция няма, колкото ти напишат толкова + такса за превода , и на мен ми са случи да ми пишат фиш за пълна глупост и после целия град пред мен да я направи докато ония пишат,но какво да направиш такъв живота
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  7. #7
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги,

    Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...
    Еби ги у дупе!!!
    Много ме е яд на такива малоумщини. Ако караш по правилата, ще те отнесат, ама ако ги нарушиш, ще те ковнат. Както казах, еби ги у дупе, оспорвай и ги съди. Аз съдя добре познатата напобедима топлофикация и засега успешно, та кат ли няма да мога. Наздраве!
    Last edited by Bonev; 03-12-2011 at 02:13.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Подкрепям Бонев
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Ако караш по правилата, ще те отнесат, ама ако ги нарушиш, ще те ковнат.
    Защото така си ги учат да карат ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Защото така си ги учат да карат ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай
    Абе това е друга тема, по скоро у нас за кокошка няма прошка, а за кон няма закон.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Защото така си ги учат да карат ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай
    В момента ги учат само с кой крак се натиска газта/спирачката и че се гледа напред.
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  12. #12

    Default

    Плащай фишчето и не не се кахъри - един поздрав ако може да те развесели, че снощи ги гледах на живо тези :
    Obraten Efekt - Bai Petko
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги,

    Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...
    Сега ако е до 50лв, не се занимавай
    Първо това след 7 дена не става акт, защото акт за под 50лв не може да се напише, и следователно точки не могат да ти вземат Отделно тоя фиш не фигурира в базата данни на КАТ, а на НАП т.е. ако нямаш кола или къща на твое име нямаш работа в НАП, т.е. най-малкото да плащаш данък, тогава ще ти изискат и фиша да си платиш...
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Сега ако е до 50лв, не се занимавай
    Първо това след 7 дена не става акт, защото акт за под 50лв не може да се напише, и следователно точки не могат да ти вземат Отделно тоя фиш не фигурира в базата данни на КАТ, а на НАП т.е. ако нямаш кола или къща на твое име нямаш работа в НАП, т.е. най-малкото да плащаш данък, тогава ще ти изискат и фиша да си платиш...
    Прощавай, но колата и къщата не се водят в НАП, а в Общинската служба - Местни данъци и такси.
    Всички официални доходи - били те от бизнес или трудов договор се водят в НАП, а НАП има предимство пред всички, били те работодатели или кредитори.
    За да бъдем по-точни и да затворим кръга с имуществото - когато НАП не може да се удовлетвори чрез доходите, задълженията заедно с дължимите лихви се възлагат на съдия-изпълнител, който вече има право чрез продажба на движимо или недвижимо имущество да покрие дължимото.
    Ако не работиш и нямаш никакво имужество нищо не могат да ти вземат, освен да те вкарат в затвора.
    Last edited by old alfist; 04-12-2011 at 19:16.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Прощавай, но колата и къщата не се водят в НАП, а в Общинската служба - Местни данъци и такси.
    Всички официални доходи - били те от бизнес или трудов договор се водят в НАП, а НАП има предимство пред всички, били те работодатели или кредитори.
    За да бъдем по-точни и да затворим кръга с имуществото - когато НАП не може да се удовлетвори чрез доходите, задълженията заедно с дължимите лихви се възлагат на съдия-изпълнител, който вече има право чрез продажба на движимо или недвижимо имущество да покрие дължимото.
    Ако не работиш и нямаш никакво имужество нищо не могат да ти вземат, освен да те вкарат в затвора.
    Да но за суми под 50лв няма как да влезне това съда, тей че...минават си 2-те г. на давност и всичко изчезва...
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •