Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Баничарка (каква да бъде)????

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Баничарка (каква да бъде)????

    Пускам тук темата заради мой приятел който трябва да си купи лекотоварна кола за дребния си бизнес.Въпроса е каква марка да бъде "баничарката" кои са се доказали като здрави катъри с най малко проблеми.

    ПС. Знам че Алфа няма такова творение и слава БОГУ,но точно затова пускам темата в нашия форум защото тук мога да получа безпристрастни мнения.Ако я пусна в Рено или Ситроен или Фиат,то е ясно че всеки ще си хвали стоката.Благодаря ви предварително.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Дай повече подробности, нова или втора употреба, ориентир за цена също не е лошо да има.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Kолега тук избора е лесен ,понеже БМВ ,Мерцедес, Ауди,Порше,Лексус,Ролс Ройс,Бентли,и други що годе читави марки не прават баничарки остава да избираш между Фиат,Пежо,Рено,Ситроен,и Фолксваген. А от всички тези според мене внимание може да се обърне само на две ,а именно на Фиат и Фолксваген.
    Ако аз трее да избирам ще взема една от тези двете марки. Фиат Добло или Фолксваген Кади зависимост от парите и нуждите ще се подбере и годината на производство.И двата модела се произвеждат от 90 година до днес. Доблото в по старите си години е Фиорино ,което като старото Кади е доста добра кола/
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #4
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Съгласен съм с предишното мнение, като бих добавил и Ford Connect.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  5. #5
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Съгласен съм с предишното мнение, като бих добавил и Ford Connect.
    Е тва го бях пропуснал ,читава колица харчи малко и върви добре
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #6

    Default

    аз също съм съгласен с колегите за Фията и Кадито,пежо ситроен и рено са еднакви,отварят задният мост при товарене се разчеква като стара шантонерка краката на страни...,торсиони и тн...дизелите дърпат вървят хашдейто върви ма в града си харчи 10 и извъндрадско харчи повече от пасат 4 поколение 1.9 дизел,има проблем с ремъци и ролки на 3те марки,зимата след 2 месеца каране от долу на скоростите се натрупва от солта и кви ли не боклуци и не можеш да включиш скростите и отиваш на чистене 70 лева-Пежо партнер 2001 ва година 2.0 hdi ...после има едни палсмасови ролки дето почват да стържат и хвърчат алуминиеви стружки по мотора,смяната е 470 лева на тия ролки,фията и кадито поне кади съм карал са класи в тая категория за мене дене знам като цени и подръжка кое колко е.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Партнер 1.9Д, здраво и евтино за поддръжка
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  8. #8

    Default

    Партнер със сигурност ,откъм здравина ,икономичност .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Пускам тук темата заради мой приятел който трябва да си купи лекотоварна кола за дребния си бизнес.Въпроса е каква марка да бъде "баничарката" кои са се доказали като здрави катъри с най малко проблеми.
    Защо не се замисли и за някой пътнически микробус, ще е средно между семеен и бизнес автомобил, а страничните врати са си допълнително удобство, отделно - няма да поддържа 2 автомобила, сега са времена... Да си практичен, мамка му.
    Last edited by Liminat; 19-12-2011 at 12:15.

  10. #10
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Форд Конект - проверено много здрав, а и един от най-големите. Кадито е твърде скъпо за работен кон, не си заслужава.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Партнер със сигурност ,откъм здравина ,икономичност .
    100% съм съгласен!!!

  12. #12

    Default

    хора не че ми се спори но какво видяхте като здравина икономичност и сигурност в един партнер точно?дето много вървят и са 2000 кубика и 100 коня ами едно пежо 406 комби бензин 1800 кубика го бие на старт за на дълго е ясно партнера е висок на 155 почва да го бие вятъра и го лашка и предавките са други не е за скорост то е ясно,харчи повече от Пасат 3 и 4 дизелов 1.9 и градско о извънгардско избройл съм по горе недостатъците и с скорости и с ролките за малките бъгове с крушки огледалца не съм писал не са важни и на 450 кила партнера с тия 14 цола гуми кляка става като бременна хлебарка даже седлаките са като картонени и ако мога да избирам от рено ситроен и пежо на първо място слагам ситроена после нареждам рено канго и след това пежо партнер щото съм ги карал и 3 те и най върви реното канго с 1.5 дизела турбото самолет е върви повече от 2.0 хди.

  13. #13
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Аз карам подобно чудо - Берлинго 1.4 75 коня 07' фабричен метан . За разхода надали някой от претендентите ще даде под 10лв на 100 км. За здравината не знам, тва е на 230 хиляди, аз го карам от 10. Не се е чупило до сега, освен торсиона отзад(разкрачен леко), но не го усещам докато карам. Цените на частите, не знам точно как са. Зависи за какво точно ти трябва. Ако ще товариш стока, тва е бая просторно. Ако ще возиш хора.. аз лично, бих избрал друго. Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    хора не че ми се спори но какво видяхте като здравина икономичност и сигурност в един партнер точно?дето много вървят и са 2000 кубика и 100 коня ами едно пежо 406 комби бензин 1800 кубика го бие на старт за на дълго е ясно партнера е висок на 155 почва да го бие вятъра и го лашка и предавките са други не е за скорост то е ясно,харчи повече от Пасат 3 и 4 дизелов 1.9 и градско о извънгардско избройл съм по горе недостатъците и с скорости и с ролките за малките бъгове с крушки огледалца не съм писал не са важни и на 450 кила партнера с тия 14 цола гуми кляка става като бременна хлебарка даже седлаките са като картонени и ако мога да избирам от рено ситроен и пежо на първо място слагам ситроена после нареждам рено канго и след това пежо партнер щото съм ги карал и 3 те и най върви реното канго с 1.5 дизела турбото самолет е върви повече от 2.0 хди.
    Колега ,ти нещо не си разбрал същината на темата. Не става въпрос за "вървене" и Чкак лети като самолет",става въпрос за здравина и икономичност на БАНИЧАРКА. Нито за 406 пежо ,нито за пасат... Имал съм партнер и ,не можах да го счупя две години, а е каран от всеки, ползван за всичко

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #15

    Default

    колега разбрал съм щом съм писал и за икономичност че гори повече и за 450 кила и за дето се чистят скоростите зимата и не могат да се включват и за ролките и всичко,3 години карах партнер не само него и имам база за сравнение от опит не от чуто,даже огледалото му е на щипки струва 35 лева само стъклото и при разминаване ако го закачиш с удар пада от щипките и се чупи та мани,ми в града си гори от 9-10 нафта без да юркаш ако ми кажеш кое му е икономичното и то за агрегат 2000 година мотор?да не говоря че резервната гума да му смениш от долу от шината да я откачиш е приключение с отвиване и развиване,що годе има нормален фар свети добре,я ми кажи коя част е евтина на Партнера да си направи човека сметката,айде 10 на 100 градско е 25 лева ремъци и ролки да смени и като почне да разчеква задницата от товара там турсионите и тампоните ще му се върже много евтино тая баничарка.
    Last edited by RUNNING WILD; 20-12-2011 at 20:21.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •