Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Дойде време да взимам Alfa 155

  1. #1
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default Дойде време да взимам Alfa 155

    Колеги мисля да взема една 155-ца с мотор 1.7 96 година е кажете плюсове и минуси
    Благодаря ви предварително
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    ами времето ми е показало че с алфа никога не може да си сигурен..но лично мога дати кажа че вече 6месеца карам моята 155 и е просто СУПЕР!!!значи нормалните минуси на 155та са следни>чистачките за циклят по някога, също и ел.стъкла..и честно казано това са..поне на мене били главните проблеми..нооооо така и също са ми казвали че трябва да се внимава с някой щото на някой (ама майче са по мощните двигатели) 155 са инсталирани разпределителни валове по различни от колкото трябва, тоест клапаните могат да се преебат..майче беше така че на 2.0 се слагат некви валове за по мощни коли или нещо такова..аве ще те излъжа в момента.. другото гадно нещо поне за мене беше факта че колата е бая голяма а и тежи бая, не знам как ще дърпа 1.7, ама съмнявам се да е неква луда резачка, моята е 2.0 и е бая бързичка, поне според мене...Ноооо това са много малки минуси сравнение със плюсовете>колата изглежда просто невероятно (за мене това е най най якия модел на алфа преди 147,156и тн) ацки е комфортна, просто имаш чуство че си в неква лимузина а и е ацки стабилна на пътя..абе както ти казах с старата ми 33ка дето якарах 1 година все проблеми некви..а поне с 155та още да чукам на дърво няма..но всяка алфа е с собствено сърце и душа и затова просто не се знае какво ще ти се падне...но според мене 155та си е жестока алфа, нищо че бая хора даже и алфисти я плюят

  3. #3
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Благодаря ти колега значи Алфата която съм харесал е супер запазена взел я е един /приятел/ итлиянец от икономическа полиция в Италия на реални километри е 205000 км и ми каза че бил подсилен модел специялно за техните полицаи, така че се надявам да излезе нещо наистина добро.
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    единственият им съществен дефект който се сещам е разпределителният вал на изпускателните колектори

    иначе всички друго е като при купуването на всеки автомобил, не се връзвай на неща от рода на това не работи, но моя майстор ми каза че за 20 лева ще го оправи, или климатика не работи само трябва да се напълни с фреон и т.н.

    ако е след '95 трябва да е с алфа код
    тогава трябва да се предлага с 2 червени ключа(незнам алфите имат ли и мастер ключ-евентуално и такъв) и код карта на която са изписани механичен и електронен кодове
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  5. #5
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Ключовете са червени и колата е с код
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    2 червени ключа и един тъмно червен Мастър ключ! +++ Код Карта ! задължително си търси код картата.

    А +/- - Значи Плюс е че е алфаромео, минуса е че е 96 а не по-нова . Всичко останало е като на другите коли.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Дойде време да взимам Alfa 155

    Quote Originally Posted by Alfamaniak
    Колеги мисля да взема една 155-ца с мотор 1.7 96 година е кажете плюсове и минуси
    Благодаря ви предварително
    м аз квото гледах в еПер ....

    1.7 8в се е произвеждала до 95та.... и то в някъв BASE вариант...
    са ако е някоя карабинерска ...

    ако искаш дай ВИН номер да видим ква е точно ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8

    Default

    1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.
    Подсилено??? какво ще и е подсиленото и то на 1.7 - не се връзвай на тази приказки.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Angel
    1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.
    Подсилено??? какво ще и е подсиленото и то на 1.7 - не се връзвай на тази приказки.
    що да не може да е подсилено..знам лично че тука полицайте карат с мондеота 1.8 дето са 180коня, ако наистина е била полицейска кола догава не ми се вярва че ще е под 100-120коня..поне знам че в Скандинавия полицейските в движение нямат право да са под 120коня

  10. #10
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аре и аз да се намеса не че разбирам ама поне да си кажа впечатленията от моята

    1.8ТС 96 година със стария мотор
    като проблеми
    Ламбда-Сонда
    Маркучите на бензина ... цвъркаше бензин направо върху алтернатора
    оправих ги немаше ядове докато един ден
    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=471

    и така и така се повече от 140 като загрееше не може
    придръпва и това си беше
    иначе студена

    харчеше за страх :wazuup:
    много разбита предница --- опраих я
    и след 2 месеца пак се разтропа като се има предвид че и се сложиха уж оригинални части по окачването
    проблеми с климатика не съм имал по простата причина че нямаше такова чудо в колата

    и така като изключим тези "дребни" проблеми
    извода специално за мен е --- 155 никога повече
    или поне бензинова такава

    а си мисля че най-много Pooh може да разкаже за проблемите с този модел на Алфа
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #11
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Angel
    1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.


    без кой знае кви претенции, това е скрийншот от еПер-а ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Всяка кола за себе си Стефане това че твойта е била барака и никой не се е опитвал да я оправи нищо не значи ... както сам каза "уж оригинални части" предполагам на половин цена си ги взел! Другото е че окачването на 155 е като на 145 така че не ми разправяй простотий. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    . За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.
    Пух е рацеррррр
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  14. #14
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Всяка кола за себе си Стефане това че твойта е била барака и никой не се е опитвал да я оправи нищо не значи ... както сам каза "уж оригинални части" предполагам на половин цена си ги взел! Другото е че окачването на 155 е като на 145 така че не ми разправяй простотий. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.
    Ако не обърна внимание казах
    че извода който съм си направил за мен е НИКОГА -- ЗА МЕН
    не го натрапвам на никого
    и второ ти по кво прецени че моята е била барака ?!!?
    и трето ти откъде знаеш дали никой не се е опитвал да я направи
    и четвърто предположенията ти за цените на частите които съм вземал въобще не са на половина
    и пето въобще нямам намерение да ти разправям простотий специално за теб, защото това което съм го постнал тука е за човека който е постнал темата

    п.с.
    нямах на предвид да отказвам човека от покупка на такъв екземпляр
    просто написах какви са ми били проблемите с този автомобил макар и моя да беше от последните произведени въобще според мен не е изгладен от дефектите на по-ранните произведени обаче на някои явно им доставя удоволствие да коментират чужди работи непрекъснато както и да си налагат мнението за други неща
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    амм да
    забравих най-важното
    пропуснах да спомена още в първия си пост е че щях да
    препоръчам на човека да се ориентира към по-новите модели
    145,146 ... все пак цените им вече са достъпни за автомобил от този клас
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •