Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: въпрос за 166

  1. #1

    Default въпрос за 166

    Здравейте колеги,
    от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
    Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


    7300 ЛВ.



    Данни:
    Дата на производство - ноември 1999 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 155 к.с.
    Скоростна кутия - Ръчна
    Категория - Лимузина
    Пробег - 135000 км
    Цвят - Тъмно сив

    Особености:
    4(5) Врати
    ABS
    Airbag
    Аларма
    Бордови компютър
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Имобилайзер
    Климатроник
    Лети джанти
    Лизинг
    Металик
    Навигация
    Нов внос
    Серво управление
    Стерео уредба
    Халогенни фарове
    Центр. заключване

    Допълнителна информация:
    CD-ченджър , Навигация
    това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    хм ами и според мен е прекалено ниска.....
    но иди виж на място де...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default Re: въпрос за 166

    Quote Originally Posted by zafod_1234
    Здравейте колеги,
    от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
    Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


    7300 ЛВ.



    Данни:
    Дата на производство - ноември 1999 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 155 к.с.
    Скоростна кутия - Ръчна
    Категория - Лимузина
    Пробег - 135000 км
    Цвят - Тъмно сив

    Особености:
    4(5) Врати
    ABS
    Airbag
    Аларма
    Бордови компютър
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Имобилайзер
    Климатроник
    Лети джанти
    Лизинг
    Металик
    Навигация
    Нов внос
    Серво управление
    Стерео уредба
    Халогенни фарове
    Центр. заключване

    Допълнителна информация:
    CD-ченджър , Навигация
    това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.
    Цената е смущаващо ниска
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  4. #4

    Default

    Явно ще трябва да ида на място, но ми е по трудно че не съм от софия, а от какъв порядък трябва да е цената за да е горе долу прилична колата

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Порядъка е 10000-12000. Зависи от двигателя-дизел или бензин.
    По-новите са и по-скъпи съответно
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз си мисля, че ако към тея 7300 лв добавим 2к лв за задно, 1к лв за предно окачване + обичайните 0.5-1к лв за консумативи и ще си дойде на цената горе-долу колата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7

    Default

    благодаря, цените не са толкова зле - гледам доста коли се продават между 9-10к, явно трябва на място да се гледа

  8. #8
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: въпрос за 166

    Quote Originally Posted by zafod_1234
    Здравейте колеги,
    от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
    Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


    7300 ЛВ.



    Данни:
    Дата на производство - ноември 1999 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 155 к.с.
    Скоростна кутия - Ръчна
    Категория - Лимузина
    Пробег - 135000 км
    Цвят - Тъмно сив

    Особености:
    4(5) Врати
    ABS
    Airbag
    Аларма
    Бордови компютър
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Имобилайзер
    Климатроник
    Лети джанти
    Лизинг
    Металик
    Навигация
    Нов внос
    Серво управление
    Стерео уредба
    Халогенни фарове
    Центр. заключване

    Допълнителна информация:
    CD-ченджър , Навигация
    това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.
    че колата е вече на 8 години и кой ще я купи на запад Като хвърлиш за смени още 3 000 лева и няма да ти изглежда толкова евтина Тези модели са с бели уреди и подове ,които на мен не ми харасват След октомври 2000г са модернизирани А и чейнджър нищо чудно да липсва
    Отваряй си очите ,но ако е готина взимай Случват се и изгодни сделка

  9. #9

    Default

    А има ли нещо по специфично по двигателя или ходовата част, което да се проверява зъдължително преди покупка. Благодаря предварително.

  10. #10
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Закарай я в Аутоиталия, да и направят диагностика. Проверка на електрониката и качване на канал е около 60 лв. Това е последната стъпка преди да я купиш, т.е. ако вече си решил да го направиш.

    Преди това я пробвай и задължително я прекарай по някой паваж, последователно с ниска и висока скорост. Докато я караш бавно натисни спирачката и се ослушвай за скърцане и нехарактерни звуци.
    Това ще ти подскаже дали има проблеми в окачването, останалото ще го научиш в сервиза.
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колега, по принцип цената наистина е малко ниска, но има доста фактори за това.
    Едното Емил ти го каза - тя е на 8 години и според мен просто е била добавена като допълнение към някой автовоз.
    Второ, пазара в БГ на тема Алфа е страшно сбъркан. Аз моята е взех за около 11000лв, и е слънце, а каското по-малко от 18000хил не можеха да го направят. Просто в БГ се вкарват такива Алфи, които или имат някакви малки проблеми или просто от Германия или Италия хората ги продават по-евтино. Така, че може да уцелиш и добра дори за тия пари. Но тази задължително трябва да я закараш, ако решиш да я купиш.
    Имай предвид и друго, почти винаги първите 2 години на всяка една кола и марка са за доработване на детайлите и пропуските. Аз затова и си търсех винаги 2 год. след старта на производство, а за 166-цата е Ноември 98год.
    Тая същата, ако добре си спомням беше пусната на около 9000хил, ама сега е смъкната цената, ако са минали 2-3 като мен дето разбират и е нормално То така една дето е на 9300лв в началото беше на 12000лв, ама се оказа, че няма нито навигаци, нито тел, а салона беше в кофти състояние, иначе двигателя беше ОК.

    и накрая, ако много искаш, аз мога да отида да я видя. На път ми е и мога да хвърля един поглед да ти кажа 2-3 приказки за нея.

    Иначе, ако сериозно си търсиш 166-ца трябва търпение и ще намериш.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Порядъка е 10000-12000. Зависи от двигателя-дизел или бензин.
    По-новите са и по-скъпи съответно
    горе-долу това са нормалните пари за нашия сбъркан пазар, ама нищо не се знае, може пък и да уцели човек
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  13. #13
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by angel1974
    Колега, по принцип цената наистина е малко ниска, но има доста фактори за това.
    Едното Емил ти го каза - тя е на 8 години и според мен просто е била добавена като допълнение към някой автовоз.
    Второ, пазара в БГ на тема Алфа е страшно сбъркан. Аз моята е взех за около 11000лв, и е слънце, а каското по-малко от 18000хил не можеха да го направят. Просто в БГ се вкарват такива Алфи, които или имат някакви малки проблеми или просто от Германия или Италия хората ги продават по-евтино. Така, че може да уцелиш и добра дори за тия пари. Но тази задължително трябва да я закараш, ако решиш да я купиш.
    Имай предвид и друго, почти винаги първите 2 години на всяка една кола и марка са за доработване на детайлите и пропуските. Аз затова и си търсех винаги 2 год. след старта на производство, а за 166-цата е Ноември 98год.
    Тая същата, ако добре си спомням беше пусната на около 9000хил, ама сега е смъкната цената, ако са минали 2-3 като мен дето разбират и е нормално То така една дето е на 9300лв в началото беше на 12000лв, ама се оказа, че няма нито навигаци, нито тел, а салона беше в кофти състояние, иначе двигателя беше ОК.

    и накрая, ако много искаш, аз мога да отида да я видя. На път ми е и мога да хвърля един поглед да ти кажа 2-3 приказки за нея.

    Иначе, ако сериозно си търсиш 166-ца трябва търпение и ще намериш.
    само в алианса ви я оцениха на 13 хил, навсякъде от 16 до 19 хил. лв ми искаха алчните застрахователи

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Емо, то такава си е цената по каталог, която по принцип би трябвало да е и пазарната, проблема е че в БГ, ако пуснат на такива пари една 166-ца и "разбирачите" с немските тояги никога няма и да обърнат внимание на Алфа-та, а от друга страна и ние няма да може да си я купиме

    Аз затова съм доволен, че има много будали дето си карат немските бангии, за да може такива като нас да си купуват италианки и франзуцойки на по-ниски цени

    Онзи ден се втрещих, когато видях един Голф 98год с обикновен климатик да го продават за 10500лв и го продадаха това за мен е диагноза, а не нормално мислене.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  15. #15

    Default

    благодаря за съветите, ще е хубаво ако някой я е виждал да сподели преки впечатления, не разбирам от коли но си мисля че най страшно е да има нередности по мотора, другите работи се правят.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •