PDA

View Full Version : Подробности около разни ремонти на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

V_A_N_K_A_T_A
31-07-2014, 10:54
Колеги,имам голям проблем с фаровете.Може да има коментари в друга тема , но не намерих.Имам колата от два месеца,но едва снощи ми се наложи да карам по тъмно и о,ужас-късите светеха на 1м пред бронята все едно съм без фарове.Едва се домъкнах до Варна.Току що се връщам от реглаж без особен успех-мръднаха фаровете малко нагоре и ми казаха,че пове

Има ли фабричен ксенон колата? Ако да, най-вероятно някой от датчиците за нивото ти е строшен. Доколкото си спомням бяха отпред отляво и отзад отдясно на окачването.

svetlin pilev
31-07-2014, 11:21
Има ли фабричен ксенон колата? Ако да, най-вероятно някой от датчиците за нивото ти е строшен. Доколкото си спомням бяха отпред отляво и отзад отдясно на окачването.
Няма фабричен ксенон,но ел.регулировката не работи.Рефлекторите не са в добро състояние също.Могат ли да се рециклират като на някои други автомобили?

damyanov
01-08-2014, 13:36
Могат да се рециклират, но малко е пипкава работата по разглабянето и вадене на рефлекторите..

vudi
01-08-2014, 17:58
Сменят се само тампоните, но ми е страно, че са разбити. 159 не разбива тампоните, както 156 и не тропа от тях. Ако чуваш тропане, насочи се към друго.

Имам едно досадно скърцане...като стиропор в стъкло...така скърца, че чак хората се обръщат. Скоро гледаха колата в сервиз и казаха, че не са разбити, а само скърцат. Обаче не можело да се сменят, а трябва цялата щанга, или да се напръскат с течна грес...

Mury
04-08-2014, 10:22
Имам едно досадно скърцане...като стиропор в стъкло...така скърца, че чак хората се обръщат. Скоро гледаха колата в сервиз и казаха, че не са разбити, а само скърцат. Обаче не можело да се сменят, а трябва цялата щанга, или да се напръскат с течна грес...

Я погледнете шарнирите на долните носачи,от тях 159 започва да скърца като Мерц каруца,опс 124-ка :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:

vudi
05-08-2014, 11:21
Я погледнете шарнирите на долните носачи,от тях 159 започва да скърца като Мерц каруца,опс 124-ка :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:

Преди 2 седмици рециклирах долните носачи и смених тампоните. Вчера я качих на крик и с течна грес напръсках обилно тампоните на стаб. щанга и рахатясах :-)) Край на скрибуцането....само да видя до кога...

nsdimitrov
20-08-2014, 15:17
Здравейте, за първи път пиша във форума и ме интересува нещо което може и да е коментирано, но не можах да открия. Имам странно виене, което почти не се чува, но забелязах че го прави когато колата е на скорост т.е. на свободна го няма...знае ли някой от къде се проверява маслото на кутията или някой, който е имал подобни симптоми да сподели мнение от какво може да е!
Благодаря предварително

mboge
20-08-2014, 17:32
Прочети тук и виж дали симптомите са същите:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36094

nsdimitrov
20-08-2014, 17:53
Благодаря за бързия отговор!

mboge
22-08-2014, 13:57
Originally Posted by Z:)m View Post
Искам да използвам темата, за да отправя и аз едно питане (то същото, като миналия път, но вече е с развитие).
Понякога се случва (макар и много рядко - 2-3пъти за седем месеца), като натисна старт бутона, колата да не пали. При появата на този проблем изписва съобщение от рода на "Excessive fluid temperature in the radiator". До преди вчера си мислех, че го прави когато колата е стояла на слънце, но не биде. Вчера цял ден беше на дълбока сянка от 8.30 сутринта и въпреки всичко, вечерта към 18.00ч се появи тази грешка. Забелязах, че уреда за температура на водата наистина показваше доста над 90 градуса.
Естествено изключих от контакт и при повторно подаване на контакт вече всичко си беше ОК.
Възможно ли е някъде да има разхлабена връзка или по-скоро някъде нещо да окъсява, че по спомен, съпротивлението на темпер. датчик при загряване май пада.
Някакви идеи или друг с подобен проблем?
И аз го имам този проблем от 1-2 месеца. В началото беше през 2-3 седмици, напоследък зачести доста. Буксата и датчика на термостата са напръскани с контактен спрей, но не помогна.....Когато го прави, колата пали трудно или изобщо не пали и уреда на таблото показва 130 градуса. Докато загася, за да запаля отново, грешката изчезва и температурата си пада до най-ниското положение.
Някакви идеи, че на диагностика не изкарва записани грешки?


Освен че си напръскал буксата на датчика,трябва да стегнеш и малко пиновете,моята така се оправи и не съм виждал това съобщение повече от година.:dance::dance::dance:

Момчета ще ми подскажете ли коя е въпросната букса, че и на мен вече няколко пъти ми го направи тоя номер.

iee
22-08-2014, 14:01
Момчета ще ми подскажете ли коя е въпросната букса, че и на мен вече няколко пъти ми го направи тоя номер.
Буксата на термостата.

code
26-08-2014, 21:23
Случи ми се нещо странно преди месец - колата изведнъж спря да реагира на подаване на газ. :waving: Все едно газта е натисната на 5% независимо къде е педалът. Угасих я и запалих - никакъв проблем. Бях забравил тази случка докато преди няколко дни направи същото. Гася, паля - пак никакъв проблем. И двата пъти ми го направи 5 минути след сутрешното палене, и двата пъти валеше дъжд и колата беше отвън цяла нощ(не в Бургас). Някой има ли идея?

ecotronic
26-08-2014, 22:25
Заподозрян №1 - връзките на потенциометъра (или самият потенциометър) на педала с ECU - то.

Jivko7777
27-08-2014, 00:10
Случи ми се нещо странно преди месец - колата изведнъж спря да реагира на подаване на газ. :waving: Все едно газта е натисната на 5% независимо къде е педалът. Угасих я и запалих - никакъв проблем. Бях забравил тази случка докато преди няколко дни направи същото. Гася, паля - пак никакъв проблем. И двата пъти ми го направи 5 минути след сутрешното палене, и двата пъти валеше дъжд и колата беше отвън цяла нощ(не в Бургас). Някой има ли идея?

Ааа това стана като си караш леко или като си даваш газ ?

Mury
27-08-2014, 11:37
Случи ми се нещо странно преди месец - колата изведнъж спря да реагира на подаване на газ. :waving: Все едно газта е натисната на 5% независимо къде е педалът. Угасих я и запалих - никакъв проблем. Бях забравил тази случка докато преди няколко дни направи същото. Гася, паля - пак никакъв проблем. И двата пъти ми го направи 5 минути след сутрешното палене, и двата пъти валеше дъжд и колата беше отвън цяла нощ(не в Бургас). Някой има ли идея?

Виж я на диагностика,такива номера прави дросела,моя ми го направи след като го чистих при правенето на колектора.Много тъпо е измислен и маслото което качва турбината в колектора се изтича през оста му направо върху платката,освен това заминава и уплътнението му от маслото и започва да надига задния му капак,където всъщност контактува самия потенциометър :hump::hump::hump::hump:

code
27-08-2014, 14:49
Заподозрян №1 - връзките на потенциометъра (или самият потенциометър) на педала с ECU - то.
Да, ти си вторият, който ми говори за потенциометър.


Ааа това стана като си караш леко или като си даваш газ ?
И двата пъти си карах нормално.


Виж я на диагностика,такива номера прави дросела,моя ми го направи след като го чистих при правенето на колектора.Много тъпо е измислен и маслото което качва турбината в колектора се изтича през оста му направо върху платката,освен това заминава и уплътнението му от маслото и започва да надига задния му капак,където всъщност контактува самия потенциометър :hump::hump::hump::hump:
То и моят съм го чистил като махах преди 2г клапите на колектора. На диагностика няма записани никакви грешки. Ако го направи 3-ти път ще я мисля. Все си мисля, че проблемът е в комуникацията между дросел и педал. А диагностиката сигурно взема инфо за позицията на газта от дросела иначе при това натискане на педала без резултат щеше да запише грешка. Разсъждавам нещо .. :) педалски номера се опитва да върти тоя педал :)

oem
27-08-2014, 15:24
Най-напред който ти е махал ДПФ-а го питай сега за грешките. Къде са изчезнали и къде сега ти е грешката за педала. Тази авария със сигурност е придружена с код за грешка, която нещо не се записва.

code
27-08-2014, 21:10
Най-напред който ти е махал ДПФ-а го питай сега за грешките. Къде са изчезнали и къде сега ти е грешката за педала. Тази авария със сигурност е придружена с код за грешка, която нещо не се записва.

Ами освен Мурджев да го пита, аз не го познавам момчето. :) На диагностика си излиза положението на газта в % защо ще му е според теб да премахва записването на грешки на газта? Това има ли нещо общо с DPF-a?

oem
27-08-2014, 23:40
Общото е до толкова, че при премахването на ДПФ-а и датчиците около него трябва да се изтрият конкретни грешки свързани с тях и с дпф-а. Когато някой ползва готови софтуерни решения или пък не може да намери конкретните грешки поради неразбиране и/или липса на информация доста често се изтрива голяма част от таблицата с грешките и покрай тези свързани с ДПФ заминават и други. От това което си написал се досещам, че там някъде се крие истината за липсата на грешка.

Mury
28-08-2014, 13:44
Общото е до толкова, че при премахването на ДПФ-а и датчиците около него трябва да се изтрият конкретни грешки свързани с тях и с дпф-а. Когато някой ползва готови софтуерни решения или пък не може да намери конкретните грешки поради неразбиране и/или липса на информация доста често се изтрива голяма част от таблицата с грешките и покрай тези свързани с ДПФ заминават и други. От това което си написал се досещам, че там някъде се крие истината за липсата на грешка.

Може и да си прав,лошото е че неговия е махан отдавна и тогава се правеше с програма,сега всички коли правени при нас от него,които са наблизо са преправени ръчно.Тъпото е,че Ицо е далеч.:yawn::yawn::yawn:

code
28-08-2014, 13:57
Може и да си прав,лошото е че неговия е махан отдавна и тогава се правеше с програма,сега всички коли правени при нас от него,които са наблизо са преправени ръчно.Тъпото е,че Ицо е далеч.:yawn::yawn::yawn:

Я вземи го питай да видим какво ще каже! Тогава по спомен се базика над 1 час със софтуера отвън на студа. Питай го за грешката конкретно и за други грешки по принцип. :)

oem
28-08-2014, 15:32
Я вземи го питай да видим какво ще каже! Тогава по спомен се базика над 1 час със софтуера отвън на студа. Питай го за грешката конкретно и за други грешки по принцип. :)

Ми то само 40 минути е четенето :)

Батка, още преди да го свалиш ти ги обесних нещата. Не може с ниската цена да минеш за същото нещо. Винаги за всичко си има обяснение. Лошото е, че го разбирате след време. Не си първия, не си и последния. Бях го писал и по-рано това. 90% от колите в този форум, а и не само са направени така или поне са били до скоро.

И какво да го пита сега Мурджев? Започни да откачаш букси на ред по колата и да видиш по диагностика записват ли се грешки. Откачи датчика на рейла примерно, мап сенсора, педала и каквото друго се сетиш. Ако запише грешка за всичко което си откачил значи е направено ок. Ако няма грешки... значи имаш проблем. :)

code
28-08-2014, 17:30
Ми то само 40 минути е четенето :)

Батка, още преди да го свалиш ти ги обесних нещата. Не може с ниската цена да минеш за същото нещо. Винаги за всичко си има обяснение. Лошото е, че го разбирате след време. Не си първия, не си и последния. Бях го писал и по-рано това. 90% от колите в този форум, а и не само са направени така или поне са били до скоро.

И какво да го пита сега Мурджев? Започни да откачаш букси на ред по колата и да видиш по диагностика записват ли се грешки. Откачи датчика на рейла примерно, мап сенсора, педала и каквото друго се сетиш. Ако запише грешка за всичко което си откачил значи е направено ок. Ако няма грешки... значи имаш проблем. :)
Виж сега, Ники, с времето забравяш кое как е било затова най-приятелски ще ти припомня. :) Имам някакво положително мнение за теб затова съм ти дал колата си навремето да я базикаш, дал съм ти пари за това и т.н. Навремето ти просто не можа да ми предложиш услугата затова се наложи да ходя до София. И по-точно нямаше кой в Г.Оряховица да свърши работата по физическото отстраняване на ДПФ-а и поставяне като хората на тръба. После вече почна да работиш с Милен, но аз вече го бях махнал. Въобще не ми е излязло по-евтино да я върша на 2 пъти - напротив. Още оттогава ми повтаряш да откачам датчици, но от една страна никога не ми се е струвало сериозно някой да ми трие таблиците с грешките, момчето ми се видя доста кадърно, а от друга честно казано по моя кола да базикам ме мързи. :D Е сега вече откачих 2 букси да рахатясаш и колата се напълни с грешки. :) Датчика на рейла не ме кефи да го откачам, но смятам ще се съгласиш, че резултатът ще е същия. Поздрави! :)

DiStefano
28-08-2014, 19:58
Ми то само 40 минути е четенето :)

Батка, още преди да го свалиш ти ги обесних нещата. Не може с ниската цена да минеш за същото нещо. Винаги за всичко си има обяснение. Лошото е, че го разбирате след време. Не си първия, не си и последния. Бях го писал и по-рано това. 90% от колите в този форум, а и не само са направени така или поне са били до скоро.

И какво да го пита сега Мурджев? Започни да откачаш букси на ред по колата и да видиш по диагностика записват ли се грешки. Откачи датчика на рейла примерно, мап сенсора, педала и каквото друго се сетиш. Ако запише грешка за всичко което си откачил значи е направено ок. Ако няма грешки... значи имаш проблем. :)

Баци .. бая време ти чета писаниците и нищо лично ама почни да се съобразяваш малко като пишеш. Въпросният човек прави и моята 159-ка и 60 000 км не съм имал никакви проблеми с нищо, а и новият и собственик е навъртял десетки хиляди вече и не съм го чул и/или видял да се оплаква. Същият човек ще ми прави идните дни още 2 коли и му имам осемстотин хиляди процента доверие ... както и на Вентурци м/увпрочем. И този човек разбира и е наясно, и не е интернет инженер и бам-башка мапер. Освен това е супер готин, скромен, не парадира с нищо и не е надувалник като некои други (немам предвид теб - щото реално не те познавам).

И не моа разбера само що намесихте DPF-a ?! Аз имах подобен проблем с 2.4 JTD без ремап и накрая почина ЕКУ-то .. Мурджев е наясно в детайли. Преди да предаде тотално богу дух - държеше в сервизен 400 бара налягане на рейла и педалът работеше там някъде - 5%. Не, че го пожелавам на някой ...

oem
29-08-2014, 00:33
Грешката за рейла е най-близо до тези за ДПФ-а. За това те карах него да откачиш. Както и да е.

Просто исках да те насоча да провериш. Нагледал съм се на какво ли не. Триенето на част от таблицата за грешки е задължително. Все пак трябва да изчезнат грешките за датчиците около ДПФ-а които вече ги няма.

Тъй като не знаете ще Ви обесня, че пипането на софтуера, не е да го отвориш една програмка и вътре да пише всичко. Много рядко някой има пълната информация за дадено ЕКУ или пък знае как да изтрие точно конкретна грешка. Често се затриват и съседни.

И стига сте защитавали хора които не участват тук. Аз преки нападки не правя. Исках да помогна да се реши казуса с едно предположение което напоследък е и едно от често срещаните. Нали... все пак можеше и да не се обаждам въобще. :)

П.П. Бях забравил наистина за твоя случай. Взел съм предвид някой друг, но както и да е. Надявам се да не съм прав с предположенията си. Няма да споря с никого. Мир да има :)

Ето ти грешките в съседство на тези за DPF-a:

2101 - Motorised throttle
2107 - Motorised throttle
2108 - Motorised throttle
2111 - Motorised throttle
2112 - Motorised throttle
0638 - Throttle valve control
0606 - Control unit faulty (Microprocessor)
2505 - Key input
0697 - Sensors 3 power supply
0641 - Sensor power supply 1
0651 - Sensor power supply 2
060A - Monitoring interrupted during initialization
0087 - Pressure on injector support
0088 - Pressure on injector support
2294 - Fuel pressure (high press. pump output regulat. or injector support)
2295 - Fuel pressure (high press. pump output regulat. or injector support)
2296 - Fuel pressure (high press. pump output regulat. or injector support)
0090 - Fuel pressure (high press. pump input regulator)
0091 - Fuel pressure (high press. pump input regulator)
0092 - Fuel pressure (high press. pump input regulator)
0093 - Fuel pressure (high press. pump input regulator)
0094 - Fuel pressure (high press. pump input regulator)
2293 - Fuel pressure (high press. pump input regulat. and injector support)
0190 - Fuel high pressure sensor
0230 - Fuel pump relay command
1219 - Excessive regeneration time
2453 - Differential pressure sensor signal
2455 - Differential pressure sensor signal
1205 - Clean or replace particle filter
1206 - Clean or replace particle filter
2085 - Temperature sensor on particulate filter input
2452 - Differential pressure sensor signal
0237 - Turbo pressure
0238 - Turbo pressure
2081 - Temperature sensor on precatalyser output
061C - Control at switch-off
0216 - Injection time
0520 - Oil pressure switch
D706 - CAN network (NCM - NFR)
D601 - C-CAN line error
D711 - CAN Network (NCM - NCA)
D700 - CAN network (NCM - NBC)
0685 - Main relay
1605 - Control unit faulty (HW CY310)
1301 - Injector coding

Дебитомер и мап са далеч от тях. Аз да рахатясвам няма смисъл. Аз съм си рахат по принцип. Целта ми беше ти да рахътясаш :)

Кайо
29-08-2014, 00:57
Баци .. бая време ти чета писаниците и нищо лично ама почни да се съобразяваш малко като пишеш. Въпросният човек прави и моята 159-ка и 60 000 км не съм имал никакви проблеми с нищо, а и новият и собственик е навъртял десетки хиляди вече и не съм го чул и/или видял да се оплаква. Същият човек ще ми прави идните дни още 2 коли и му имам осемстотин хиляди процента доверие ... както и на Вентурци м/увпрочем. И този човек разбира и е наясно, и не е интернет инженер и бам-башка мапер. Освен това е супер готин, скромен, не парадира с нищо и не е надувалник като некои други (немам предвид теб - щото реално не те познавам).

И не моа разбера само що намесихте DPF-a ?! Аз имах подобен проблем с 2.4 JTD без ремап и накрая почина ЕКУ-то .. Мурджев е наясно в детайли. Преди да предаде тотално богу дух - държеше в сервизен 400 бара налягане на рейла и педалът работеше там някъде - 5%. Не, че го пожелавам на някой ...


Стефчууу,оти пак се лютиш бре?
И стига с тия Вентурци,они са балъци,и само балъци кът теб и мен одим там.:)))))))

oem
29-08-2014, 01:13
Баци .. бая време ти чета писаниците и нищо лично ама почни да се съобразяваш малко като пишеш. Въпросният човек прави и моята 159-ка и 60 000 км не съм имал никакви проблеми с нищо, а и новият и собственик е навъртял десетки хиляди вече и не съм го чул и/или видял да се оплаква. Същият човек ще ми прави идните дни още 2 коли и му имам осемстотин хиляди процента доверие ... както и на Вентурци м/увпрочем. И този човек разбира и е наясно, и не е интернет инженер и бам-башка мапер. Освен това е супер готин, скромен, не парадира с нищо и не е надувалник като некои други (немам предвид теб - щото реално не те познавам).

И не моа разбера само що намесихте DPF-a ?! Аз имах подобен проблем с 2.4 JTD без ремап и накрая почина ЕКУ-то .. Мурджев е наясно в детайли. Преди да предаде тотално богу дух - държеше в сервизен 400 бара налягане на рейла и педалът работеше там някъде - 5%. Не, че го пожелавам на някой ...

Всички в тази област сме интернет инженери и бамбашка мапери. Това не се учи в училище :) И не знам защо намесваш вентурци тук.
Те какво общо имат незнам. :)

След като ми следиш писанките трябва да си останал с впечатленито, че обикновено не говоря празни приказки. :D

DiStefano
29-08-2014, 08:07
Всички в тази област сме интернет инженери и бамбашка мапери. Това не се учи в училище :) И не знам защо намесваш вентурци тук.
Те какво общо имат незнам. :)

След като ми следиш писанките трябва да си останал с впечатленито, че обикновено не говоря празни приказки. :D

Нема такова нещо .. не съм казал, че пишеш празни приказки, но понякога като ги чета оставам с чувството, че все едно някой се е преебал, че не е дошъл при теб. Да .. бизнеса си е бизнес. Но за конкуренцията или добро или нищо ..

Поздрави и пийс

oem
29-08-2014, 09:02
Нема такова нещо .. не съм казал, че пишеш празни приказки, но понякога като ги чета оставам с чувството, че все едно някой се е преебал, че не е дошъл при теб. Да .. бизнеса си е бизнес. Но за конкуренцията или добро или нищо ..

Поздрави и пийс

Не, не, неееее.... в отговор на това бих предложил на Христо напълно безпплатна корекция на софтуера ако установи някак, че проблема е там. :) За мен това не е само бизнес. Никога парите не са били най-важното за мен и хората които ме познават добре го знаят. Съжалявам за това убеждение което си си изградил за мен.

Никога не съм имал за цел да унижа някого нарочно за лична облага. Просто обичам нещата да бъдат направени коректно. И когато някой евентуално е сбъркал или от незнание е направил нещо грешно предпочитам да го кажа в цялата му истинност и светлина. Дори това да ми коства бъдещи добри връзки и взаимоотношения с него. А и конкуренцията се учи най-добре от забележките на останалите. :)

Не ме карайте да се чувствам пишман, че съм се обадил, моля :) И без това все по-рядко го правя вече...

Mury
29-08-2014, 09:25
Ей,ей момчета спрете се,няма смисъл да се нападате,да намесвате Дидо,и т.н..Ники по принцип е прав,аз съм брал ядове с една кола с махан ДПФ с шведската програма,ама както и да е.

П.С.Ице,звънни ми да поговорим ако искаш,ако имаш скоро път насам ще говоря с Дидо да ти направи колата вече ръчно,за да няма вече такива ядове,ако въобще ги има сега.

П.С.Пак повтарям,всички коли правени при нас,които са близо,или са идвали при нас отново,вече са преправени.Мойте двете също/ама моя ДПФ на Алфата е правен от друг човек/ :handshake::handshake::handshake:

---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:21 ----------


Не, не, неееее.... в отговор на това бих предложил на Христо напълно безпплатна корекция на софтуера ако установи някак, че проблема е там. :) За мен това не е само бизнес. Никога парите не са били най-важното за мен и хората които ме познават добре го знаят. Съжалявам за това убеждение което си си изградил за мен.

Никога не съм имал за цел да унижа някого нарочно за лична облага. Просто обичам нещата да бъдат направени коректно. И когато някой евентуално е сбъркал или от незнание е направил нещо грешно предпочитам да го кажа в цялата му истинност и светлина. Дори това да ми коства бъдещи добри връзки и взаимоотношения с него. А и конкуренцията се учи най-добре от забележките на останалите. :)

Не ме карайте да се чувствам пишман, че съм се обадил, моля :) И без това все по-рядко го правя вече...

Това не трябваше да го пишеш,ама карай.Ти също не си се родил научен,все пак преди 3-4 години не знаеше почти нищо.Радвам се за теб,и за възхода ти,уважавам те,помагаме си,но не е нужно да изказваш мнение за хора,които не познаваш.Няма смисъл да обяснявам какъв е Дидо,какви коли е правил и т.н..Който го интересува,има си сайт на фирмата,там си пише всичко.:cheers::cheers::cheers::cheers:


П.С.Мисля,че тази дискусия въобще не е за тук.

oem
29-08-2014, 09:36
Абе батка. Къде прочете да съм изказвал мнение за някого конкретно? Къде в моите постове има имена и директни нападки срещу някого? Това, че се опитах да помогна да се разбере един проблем бързо ме направи тука виновен? Казах нещо което не е удобно, нормално е сега да ме нападате.

Mury
29-08-2014, 09:39
Абе батка. Къде прочете да съм изказвал мнение за някого конкретно? Къде в моите постове има имена и директни нападки срещу някого? Това, че се опитах да помогна да се разбере един проблем бързо ме направи тука виновен? Казах нещо което не е удобно, нормално е сега да ме нападате.

Пряко не,но косвено да,всички разбраха че става въпрос за човека правил на Ицо колата.......нищо лично,просто недей,няма смисъл.:cheers::cheers::cheers:

oem
29-08-2014, 09:47
Батка. Приключихме въпроса!

ivan_petkov_stz
29-08-2014, 09:57
Не го познавам oem, но нещата за remap, които каза, съм ги чувал от достоверни източници. Мисля, че ще са полезни на съфорумниците. А по принцип никой друг не споменава подробности по темите за remap...за да не се краде занаят ли...не знам? Ако не се хапете и си помагате всички ние ще облажим. Работа има за всички.

code
29-08-2014, 10:59
Ами аз не знам защо тръгна натам темата, при положение, че 2г не съм имал абсолютно никакви проблеми, колата върви на гръм, гори малко и т.н. Защо да не проблемът в някой букса примерно. Във всеки случай, ако не го направи 3-ти път или пък го прави веднъж годишно няма и да я пипна. :) Едно време бях полудял покрай ел.стъклата на 166-цата - когато и скимне спираха да работят и я оставях така паркирана с отворени стъкла :tooth: Проблемът се оказа неустановим, взех я от ел.техник след като момчето успешно 100 пъти ги вдигна и свали, минах 2км и пак запецнаха :) Това им беше последната магария оттогава няма никакви проблеми и още работят. Доста странно. :)

ecotronic
29-08-2014, 11:22
Ами аз не знам защо тръгна натам темата, при положение, че 2г не съм имал абсолютно никакви проблеми, колата върви на гръм, гори малко и т.н. Защо да не проблемът в някой букса примерно. Във всеки случай, ако не го направи 3-ти път или пък го прави веднъж годишно няма и да я пипна. :) Едно време бях полудял покрай ел.стъклата на 166-цата - когато и скимне спираха да работят и я оставях така паркирана с отворени стъкла :tooth: Проблемът се оказа неустановим, взех я от ел.техник след като момчето успешно 100 пъти ги вдигна и свали, минах 2км и пак запецнаха :) Това им беше последната магария оттогава няма никакви проблеми и още работят. Доста странно. :)

Аз си имам една теория:

Всички подобни странности се дължат на "късметът на начинаещия"

Тази теория не спира да се доказва и това си има своето логично обяснение, но това е една друга тема :)

oem
29-08-2014, 11:23
Ами аз не знам защо тръгна натам темата, при положение, че 2г не съм имал абсолютно никакви проблеми, колата върви на гръм, гори малко и т.н. Защо да не проблемът в някой букса примерно. Във всеки случай, ако не го направи 3-ти път или пък го прави веднъж годишно няма и да я пипна. :) Едно време бях полудял покрай ел.стъклата на 166-цата - когато и скимне спираха да работят и я оставях така паркирана с отворени стъкла :tooth: Проблемът се оказа неустановим, взех я от ел.техник след като момчето успешно 100 пъти ги вдигна и свали, минах 2км и пак запецнаха :) Това им беше последната магария оттогава няма никакви проблеми и още работят. Доста странно. :)

Ице, кажи ми честно че не си разбрал нищичко от това което съм написал?

code
29-08-2014, 11:31
Нещо много дълбоки станаха всички, появиха се някакви философски обобщения и т.н. затова да спрем дотук. :) Хубаво е да се чете между редовете когато има нещо за четене .. споделих един появил се за кратко проблем колкото да го има във форума, стига сме се напрягали. ;)

oem
29-08-2014, 11:36
Извинявайте за безпокойството. Сбъркал съм форума нещо... :hi_temerature:

code
29-08-2014, 13:34
Извинявайте за безпокойството. Сбъркал съм форума нещо... :hi_temerature:

Не си сбъркал нищо, ама уж всички сме другарчета пък подскачаме за всяко нещо:ranting: - няма смисъл. :magic: остарявам май нещо :wierdo:

shumiv
04-09-2014, 02:41
Моята пък понякога прекъсва като е студен двигателя и подавам газ леко или при отпускане на педала за газта. Като я настъпя няма такъв проблем и направо лети. Може ли някой да каже какво и има?

b_angelov
05-09-2014, 09:18
Чисто-новия ми 7 годишен акумулатор колабира внезапно. Сигурно заради аварийките на Code. :(

Интересно, че беше само 70Ач с 450А стартов ток. Не е ли малко за оригинално вграждан, или са ми прехвърлили от някое Пунто?

dilian alfa gtv
05-09-2014, 09:46
Чисто-новия ми 7 годишен акумулатор колабира внезапно. Сигурно заради аварийките на Code. :(

Интересно, че беше само 70Ач с 450А стартов ток. Не е ли малко за оригинално вграждан, или са ми прехвърлили от някое Пунто?

Моят оригиналния беше EXIDE 92AH и стартовия беше също малък пак около 450,но финишира на 3-тата година.
Този на снимката не е оригиналния на колата според мен.

b_angelov
05-09-2014, 18:09
Всички в тази област сме интернет инженери и бамбашка мапери. Това не се учи в училище :) И не знам защо намесваш вентурци тук.
Те какво общо имат незнам. :)

След като ми следиш писанките трябва да си останал с впечатленито, че обикновено не говоря празни приказки. :D

Колко време отнема изтриването само на конкретната част от таблицата и можеш ли с чиста съвест да кажеш, че правиш тази операция както трябва, на абсолютно всички автомобили, които идват при теб за ДПФ?

oem
05-09-2014, 22:43
Това всъщност няма никакво значение. Въпросът е приключен.

b_angelov
05-09-2014, 23:36
С чиста съвест ДА. А това колко струва само това да се изтрие не мога да кажа. Когато видя такова нещо правя всичко отначало, а това струва колкото по принцип си струва операцията. За различните автомобили е различно.

Сега аз да попитам ако е удобно... Ти можеш ли да кажеш, че с чиста съвест ми задаваш този въпрос?

Истината днес я изрових от една стара папка в компютъра ми. Нека си остане само там. ;)

oem
06-09-2014, 00:19
Истината трябваше да бъде такава каквато си е в папката ти :) Всичко беше направено както трябва още първоначално, но ти така и не пожела да разбереш, че имаш проблем. Това което има в папката е точно това което беше редно да имаш.

b_angelov
06-09-2014, 01:03
Истината трябваше да бъде такава каквато си е в папката ти :) Всичко беше направено както трябва още първоначално, но ти така и не пожела да разбереш, че имаш проблем. Това което има в папката е точно това което беше редно да имаш.

От тогава минах 30 000 км. Кажи ми за толкова време и тези километри защо съм гръмнал само 2 гуми, сменил съм една машинка за ел. стъкло и сега сменям акумулатор.

...

Но не е в това въпроса...

oem
06-09-2014, 01:11
Не разбирам защо ми задаваш този въпрос? Приключих въпроса с този форум защото никой не разбра какво в същност говорих няколко поста по-напред. Вероятно за това и ти ме питаш и говориш неща които аз не мога да свържа логично с нищо написано по-рано.

Не знам какъв Ви е случая тука... съжалявам... и не знам в кое е въпроса наистина...

b_angelov
06-09-2014, 08:57
Това да ти се водя по акъла и да търся този проблем ми излезе скъпо. То не бяха сваляне на турбини, чистене на геометрии, два пъти поръчки на гарнитури, подмяна на соленоиди... Работата стана "На здрава глава бинт".

Но относно забърсването на таблицата с грешките мога да поспоря кой как го прави. :waving:

oem
06-09-2014, 09:35
Със здраве да си караш здравата кола тогава. Бях ти обяснил тогава и показал на гледно проблема и с фабричния софтуер. Как си решил проблема след това, какво си сменял и дали си правил нещо въобще не ме интересува :) На края съм ти записал софтуера само с премахнат ДПФ, както искаше. Премахнат както се премахваха на всякъде. Твоята кола е единствената правена по този начин, защото така се наложи да стане и така трябваше.

Ако си спомняш каква уговорка имахме отначало. Два дена ти правих колата тука, показах ти проблема къде е и че трябва да се отстрани. На края какво ми каза? Отказвам се от софтуера ти. Показах ти, че с оригинала нещата изглеждат по-същия начин. И въпреки че предварително беше уговорено, че не отговарям ако колата има технически проблем, ти си показа типично женската страна и се обърна в друга посока. "Отказвам се от това, че те занимавах два дена. Върни ми парите и ми спри само ДПФ-а"

Ми спрях ти ДПФ-а. :)

b_angelov
06-09-2014, 18:16
Със здраве да си караш здравата кола тогава. Бях ти обяснил тогава и показал на гледно проблема и с фабричния софтуер. Как си решил проблема след това, какво си сменял и дали си правил нещо въобще не ме интересува :) На края съм ти записал софтуера само с премахнат ДПФ, както искаше. Премахнат както се премахваха на всякъде. Твоята кола е единствената правена по този начин, защото така се наложи да стане и така трябваше.

Ако си спомняш каква уговорка имахме отначало. Два дена ти правих колата тука, показах ти проблема къде е и че трябва да се отстрани. На края какво ми каза? Отказвам се от софтуера ти. Показах ти, че с оригинала нещата изглеждат по-същия начин. И въпреки че предварително беше уговорено, че не отговарям ако колата има технически проблем, ти си показа типично женската страна и се обърна в друга посока. "Отказвам се от това, че те занимавах два дена. Върни ми парите и ми спри само ДПФ-а"

Ми спрях ти ДПФ-а. :)

Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).

thecleaner
06-09-2014, 18:54
Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).

Боре всички мапери са такива. "Голем го вадат, ма мек". То са знания, то са умения, то са чудесии а понякога така о.....т някоя кола, че собственика му иде да се гръмне :) За щастие обикновено нещата им се получват, но издънки всеки има и ще има и занапред. Това като и с майсторите, кога и да ги набиеш се е късно.

П.С. Някой който си е имал с двама мапери, за една съща кола, имал ли е случай втория да е казал, а виж тоя преди мене си е свършил добре работата? Обикновено е "малиииииии тоя квооооо е правил по-колата, няма по о...а кола".

oem
06-09-2014, 20:24
Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).

Пълни глупости! Постни каквото искаш, да го видят всички. Всичко си беше направено коректно първия път когато беше тук на място. След като ти не пожела да разбереш какво и е на колата и от разтояине ми говореше глупости и как не съм си свършил аз работата без да имаш и хал хабер от това което виждаше по диагностика накрая ти направих файла с програмата за дпф-а и да си караш работата, защото ме ядоса тогава много. А аз не си спомням да съм пипал нещо по хардуера ти освен, че спасих положението когато ти носих фланеца на фреза да и разпробиват жестоко закалилите се болтове.

Защо ми говориш глупости? Ти не разбираше нищо от диагностиката и от нещата които ти показах нагледно (или просто не искаше да разбереш)! Обясни на тия хора тука сега пред които ме киснеш какво и беше на колата и как оправихте спайкването на турбината, че пак започнах да се ядосвам. Въобще разбрахте ли, че има проблем и правихте ли нещо по този въпрос или две години по-късно още си я караш така? Със сигурност това не беше софтуерен проблем!

Накарах те да отидеш при твоите гурута там и да видите какъв е проблема. Но ти не пожела повече да ме информираш за нищо. Предложих ти да оставиш колата тук за да я оправя. Също не пожела.

Да не пропуснем факта, че съм ти върнал парите както пожела и съм направил така точно както пожела въпреки предварително уговорената процедура.

За мен проблема беше, че просто не ти се даваха пари.

Очаквам обяснение за това къде според теб и твоите майстори аз съм сбъркал и какво съм развалил по колата ти! Хайде да вземем да си говорим с факти вече, че наистина загрубяха нещата!

За съжаление съм запазил само този лог на буста от колата ти, но пък на него се вижда перфектно. http://dox.bg/files/dw?a=1bb59eb7a2 В оригинал нещата изглеждаха по-същия начин! Ако съм знаел, че ще трябва да доказвам на някого нещо щях да запазя всичко. Мислех въпроса между теб и мен за отдавна приключен.

b_angelov
06-09-2014, 20:53
Оставаше и да не ми върнеш парите за омазания софт с който си тръгнах от ГО. ;) Под уверението ти "колата ти е готова". Посе вайкаше ли се? Имаше ли реплики от сорта "не трябваше да я пускаме така"? Нафтата в двете посоки за корекция на твоя грека щеше ли да ми платиш? Ми ако се беше строшило нещо пътьом?

Не ми се спори с теб повече. Яд ме хвана заради факта, че както се случва обикновено рекламата няма много общо с действителния продукт ;)

А файловете няма да ги кача, защото някой дето не му пука може да си ги изсипе в ЕКУ-то.

pininfarina
06-09-2014, 21:02
Качвал съм десетки видове софтове по колите си и част от тях съм си плащал да ми бъдат нправени, не защото са ми трябвали а за да ви направя съпоставка за себе си!
За всичките тия години аз също не съм чул от нито един мапер добри приказки за предния, който е правил софта!
Единственият човек, който ми е казвал че чипа не е нищо особенно и след обстойния му преглед ми каза че ако не гоня коне мога да го карам и няма да навреди на мотора е Тони ( Келеша ) Евала на пича!
Да, взима пари - но явно знае за какво ги взима.
А като изключиш цената за двете динота, която влиза в чипа, май излиза и по евтин от колкото да ти го направи някой "квартелен мапер"
Не взимам страна на никой, нито правя реклама на някой, просто изказвам моите наблюдения от последните 7-8 години, откакто карам с чипове разни...

Аз лично бих предпочел да дам и 150 лева за дино преди и след чипа, отколкото да изгоря един резервоар гориво в зверско натискане на колата докато се настрои и след това да най вероятно да хвърля и съединител :-)

b_angelov
06-09-2014, 21:12
Едното нещо е резервоара да.

Но да приемем теоретично, че наистина съм имал проблем по хардуера.

Николайчо,
Необходимо ли беше да изгоря сумати литри нафта за пътни тестове "на слух"? Необходимо ли беше 2 дена лашкане десетки пъти на пълна заварка на газта от 0 до 150-180 км/ч, след това на спирачките до покой всеки път? Необходимо ли беше да се занимавам с кабели, файлове и глупости, вместо да отделя време на семейството си в свободното си време в Бургас?

Сливи ли имаше фостата си, че не спомена за проблем още на първата диагностика? Нали има "Безплатна диагностика" бонус в пакета? М?
Или бимааму. По-важното, че ми взе парите и заминах, а?

oem
06-09-2014, 21:19
Оставаше и да не ми върнеш парите за омазания софт с който си тръгнах от ГО. ;) Под уверението ти "колата ти е готова". Посе вайкаше ли се? Имаше ли реплики от сорта "не трябваше да я пускаме така"? Нафтата в двете посоки за корекция на твоя грека щеше ли да ми платиш? Ми ако се беше строшило нещо пътьом?

Не ми се спори с теб повече. Яд ме хвана заради факта, че както се случва обикновено рекламата няма много общо с действителния продукт ;)

А файловете няма да ги кача, защото някой дето не му пука може да си ги изсипе в ЕКУ-то.

Пак говориш глупости. Още тук ти казах, че има проблем. За това остана и за другия ден! И на втория ден ти показах графиката на турбината. Не е имало грешка в софтуера. Беше невъзможно да се настрой N75 клапана така, че да се изравни актуалното налягане със зададеното. PID контролера както се вижда на лог-а се намесваше непрестанно дори и с фабричния ти софтуер.

Няма как да ти се строши нищо от това, просто PID-a не трябва да се намесва. Една добре настроена турбина е настроена тогава когато PID-a се намесва минимално с корекции.

Репликата "не трябваше да я пускаме така" е вярна. Защото Ти и хората около теб не разбирахте какво да правите, а аз нямаше как да ти оправя колата от разстояние. От етичност, ти върнах парите. А ти ако имаше малко разум и ако беше помислил добре върху думите ми щеше да разбереш, че това което ти обеснявах и казвах не беше за да си измия ръцете с проблема на колата ти, а за да може той да се оправи. Аз нямам интерес някой да има негативно мнение за мен. Напротив.

А това кой щеше да ти плати горивото или каквито и да е разходи по това да дойдеш пак, си е твой проблем. Изрично ти казах предварително, че ако има проблем с колата си е за твоя сметка. Ти си си поел риска.

Тунинга на автомобили не е проста задача, не винаги всичко върви по мед и масло. Случва се да има проблеми. Това не е да напишеш складов софтуер и да го пуснеш и той да работи.

Сега защо се измъкваш? Докажи на всички сега, че аз не съм прав. Само празни приказки приказваш. Докажи с един лог как надува сега и обясни как се е оправил проблема, ако въобще е оправен.

Когато нападаш някого е добре да покажеш нагледно как е било, да обясниш къде е била грешката и как е оправена.

b_angelov
06-09-2014, 21:29
Покрай всички кирливи ризи се отплеснахме и от темата. :) Ставаше дума за таблицата за грешки. Кой какво трие.
След като наговори всички тези приказки - колко си съвестен в ремапа, налях един от твоите файлове вчера, защото имах 10 минутки да се побъзикам.

Николайчо,
Издърпах къде видях жица по мотора. Не можа да запали, но грешка въобще не записа.

Защо? Аз ли бъркам нещо?

oem
06-09-2014, 21:40
Едното нещо е резервоара да.

Но да приемем теоретично, че наистина съм имал проблем по хардуера.

Николайчо,
Необходимо ли беше да изгоря сумати литри нафта за пътни тестове "на слух"? Необходимо ли беше 2 дена лашкане десетки пъти на пълна заварка на газта от 0 до 150-180 км/ч, след това на спирачките до покой всеки път? Необходимо ли беше да се занимавам с кабели, файлове и глупости, вместо да отделя време на семейството си в свободното си време в Бургас?

Сливи ли имаше фостата си, че не спомена за проблем още на първата диагностика? Нали има "Безплатна диагностика" бонус в пакета? М?
Или бимааму. По-важното, че ми взе парите и заминах, а?

Даването на газ на пътя е единствения начин да се проследи къде има нужда от корекция и къде не. Това е неизбежно. На диното натоварването е същото, че дори и по-голямо когато е оборудвано с товарна клетка. При инерционното дино пък е обратното. Не може да се постигне пътна симулация и винаги колата на пътя е друга.

За проблема ти споменах малко след като дойдох да ви взема, да ходим да караме и тестваме. Това беше диагностиката. Има проблем и го казах. От тук на сетне вече нещата се диагностицират по-бавно.

Разбираш нещата по свой си начин мой. Мен ме хвана яд тогава, че изведнъж рязко се отказа да правим каквото и да било. Рязко ти изчезна желанието още докато беше тук. Как и защо ме навежда на мисълта само това, че трябваше да дадеш много пари, а не ти се искаше да даваш. И също толкова рязко искаше всичко да приключи. Не ме слушаше какво казвам и какво те съветвам. Аз какво трябваше да направя повече?

Явно твоята кола е специална и незнайно защо само нея не можах да настроя :)

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:36 ----------


Покрай всички кирливи ризи се отплеснахме и от темата. :) Ставаше дума за таблицата за грешки. Кой какво трие.
След като наговори всички тези приказки - колко си съвестен в ремапа, налях един от твоите файлове вчера, защото имах 10 минутки да се побъзикам.

Николайчо,
Издърпах къде видях жица по мотора. Не можа да запали, но грешка въобще не записа.

Защо? Аз ли бъркам нещо?

Защото всичките файлове които имаш при теб са с изтрити таблици. Само първия който беше записан на колата тук беше добре. Но понеже след като видях проблема реших, че нещо с изключването на ДПФ-а не е на ред и ЕКУ-то работи по таблиците за регенерация. Прекарах файла през програмата която трие и таблиците (към онзи момент всички мапери работеха така). Никаква промяна. И просто така си е останало. След това усетих на къде отиват нещата и не съм си правил труда повече. Това е единствената кола на която е направено така, защото уж трябваше да е временно. Все пак имаше по-важен проблем за решаване.

П.С. Интересно защо все още не споменаваш как е решен проблема? Толкова думи изписахме, аз толкова неща ти обесних на ново, а ти не можеш да обесниш нищо?

b_angelov
06-09-2014, 22:08
Николайчо,
Ако проблема беше в парите, щях от самото начало да се доверя на мапери и диагностици от Бургас, а не да бия 500км. до ГО. Цената ми беше ясна от самото начало и съм се съгласил на нея.
Не съм за някакви **** лева. При условие, че има проблем с колата, парите са без значение в случая.

Така или иначе станалото станало. Случая е в миналото. Ясно е, че имаш пропуски покрай тези мотори, или покрай автоматичната кутия. Можеше просто сам да се откажеш.

Много по-голяма чест прави ако си признаеш - "това немога да го направя, иди при друг".
А не да се подчиняваш на егото ти... Или пък да не изтървеш поредната лесна пачка.

Няма как да знам, а и не искам.

Човек се учи постоянно от грешките си и от грешките на другите. Материята е много сложна. Трябва постоянно четене и обновяване на знанията. Може би ако дойде друг Q-Tronic няма да имаш проблеми с него. Може пък и да имаш. До колкото знам, моята Алфа не е първата, с която си имал този проблем.

Чети приятелю и си опреснявай знанията. Защото следващия "батка" който дойде може да е по-серт. ;)

rusiq86
06-09-2014, 22:14
Пичове, ще изкажа и мое мнение....най-доброто което можете да направите за колата си е да направите софта на дино, да замерите преди и след, да се настроят нещата кадърно. Нито се дава газ до дупка по разни пътища, нито се спира рязко. Никаква опасност нито за колата, нито за вас.
Аз открих топлата вода, но късно...за което съм много благодарен на моя мапер от Русе, който дори напълно безплатно, отказа да ми вземе парите за дино и 4 часа пипа софта докато го направи нещата както ги исках.
Софт + егр + клапи + дпф ми излезе 450 лв...
Диното ми беше бонус. Човека се занимава с колата и направи 12 ръна докато я направи хем да не пуши, хем да върви, и то колкото аз исках, а не да я напъва да умира съединител. Съединителя се държи чудесно, няма симптоми да умира, нито преплъзва нито нищо!

Имам 33кс отгоре, с леко ремапче, и то проверени коне.
И най-важното, записва си грешки, което ми демонстрира, тоест не са заличени карти заради дпф.

oem
06-09-2014, 22:32
Николайчо,
Ако проблема беше в парите, щях от самото начало да се доверя на мапери и диагностици от Бургас, а не да бия 500км. до ГО. Цената ми беше ясна от самото начало и съм се съгласил на нея.
Не съм за някакви **** лева. При условие, че има проблем с колата, парите са без значение в случая.

Така или иначе станалото станало. Случая е в миналото. Ясно е, че имаш пропуски покрай тези мотори, или покрай автоматичната кутия. Можеше просто сам да се откажеш.

Много по-голяма чест прави ако си признаеш - "това немога да го направя, иди при друг".
А не да се подчиняваш на егото ти... Или пък да не изтървеш поредната лесна пачка.

Няма как да знам, а и не искам.

Човек се учи постоянно от грешките си и от грешките на другите. Материята е много сложна. Трябва постоянно четене и обновяване на знанията. Може би ако дойде друг Q-Tronic няма да имаш проблеми с него. Може пък и да имаш. До колкото знам, моята Алфа не е първата, с която си имал този проблем.

Чети приятелю и си опреснявай знанията. Защото следващия "батка" който дойде може да е по-серт. ;)

Ти си безнадежден случай. Пропуските са ти в главата на теб. Нямам други такива случаи като твоя. Грешна ти е информацията. Твоята е първата и последната. Въобще си нямаш никаква представа за какво става въпрос. :big_whoops: Не може да имаш мнение след като не разбираш и грам от това. Мнения имат тези които разбират. Твоето е наивитет. Нищо друго...

На края ще кажеш ли какъв е статуса на автомобила ти в момента? Колко пъти трябва да те питам за това? Неудобен ли ти е този въпрос? Какво става?

b_angelov
06-09-2014, 22:50
Статуса е перфектен. Автомобила е самолет. Проблеми с вървежа нямам. Нито с клапани, нито с пид-ове. Всичко е 6.

Разхода също e добър. Описал съм го в другата тема.

oem
06-09-2014, 22:56
Щом е така какво си се запънал тогава? Карай си я със здраве и тва е. :) Щом си доволен, и от мен се оплака подобаващо пред всички. Вече си щастлив :)

А това как си решил проблема явно няма да разберем. Истината си я знаеш само ти. Това което евентуално ще представиш тук също.

iee
07-09-2014, 00:47
Айде стига сте писали. Има хора, който се чудят, какво да предприемат и ги вкарвате в още по-големи размисли ;)

Васил Петров
07-09-2014, 06:59
Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).

:bravo: охххх мъка ............ добре че има пуканки!

Евала Борко.

ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

rusiq86
07-09-2014, 09:46
За тези които се чудят, ако можете да си намерите да си мапнете колата и да я качите на дино преди и след, и да я настроят на дино според параметрите които дава, няма по-добро от това.

oem
07-09-2014, 11:04
Хората могат да си направят сами изводите...

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 10:48 ----------


:bravo: охххх мъка ............ добре че има пуканки!

Евала Борко.

ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Васе, радваш се на ситуации в които не си бил участник. Не си видял какво е било и как е било... сигурен съм, че си виждал много неща и добре знаеш, че не трябва човек да се намесва когато не е на ясно с видимото и от двете страни. Няма смисъл...

Mury
07-09-2014, 18:20
:bravo: охххх мъка ............ добре че има пуканки!

Евала Борко.

ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ти па откъде се обади бе,от най преебания коридор ,хихихихихих

П.С.Момчета спрете се,всеки си има глава на раменете и сам решава при кой,как и с какво да му се прави колата.Всичко друго е излишно........................няма смисъл да се сере по главите на другите,всички можем да говорим много,ама е доста безмислено !!!!!!!!

П.С.РаДКО,оправия тая каша брат,направо друга тема в стил маперо,баш маперо и най-маперо...................:bravo::bravo::bravo::bra vo:

shumiv
21-09-2014, 08:17
Здравейте.
Знае ли някой дали седалките от 159 спортвагон стават за 159 седан?

Yavor
21-09-2014, 09:45
Предните няма причина да не станат.
За задните вече не знам, там нещата са малко по различни.
Хубаво е да се изкаже някой, който е разглобявал и двата модела.
Аз мога по късно днес само да видя в епер дали им е еднакъв номера, ако да, то стават.

Mury
22-09-2014, 18:43
Здравейте.
Знае ли някой дали седалките от 159 спортвагон стават за 159 седан?

Задната не става 100 % ,кажи каква ти е идеята. ???? На мен ми трябва шофьорска седалка........платнена черна

nsdimitrov
23-09-2014, 13:19
Здравейте, на някой случвало ли му се е след като загаси колата си да се чува странен шум откъм двигателя който да се чува само вътре в купето...не знам дали го обесних но е много дразнещо и е от порядъка на някакво моторче и трае около 1-2 мин.

Благодаря предварително!

Yavor
23-09-2014, 13:42
Мисля че чуваш клапите на парното...
Те си се разхождат назад напред след загасяне.

vudi
23-09-2014, 14:23
Имам едно питане, колеги: (159 SW, 06, 2.4)
ЕГР-затапен; ДПФ-премахнат;ремап..... предстои ми смяна на ангренаж. Според Вас, да махам ли вихровите клапи или само да ги почистя?!? Някой беше споменал, че при затапен ЕГР, няма вече нужда да ги махам, тъй като няма от какво да се образува нагар, а само да ги зачистя и съм ОК! Освен това се вдигал разхода след премахването...

nsdimitrov
23-09-2014, 16:16
Да... напълно възможно е това да чувам но се чудя как може да е така дразнещо :)
Благодаря на Yavor за бързия отговор

shumiv
24-09-2014, 20:43
Задната не става 100 % ,кажи каква ти е идеята. ???? На мен ми трябва шофьорска седалка........платнена черна

Продава се един много добър бежов кожен салон, но е за спортвагон. Затова питам. Искам да го купя и да сменя всички седалки и тапетите на вратите, но щом не става за седан ще се наложи да се откажа.

voododoll
25-09-2014, 10:26
Продава се един много добър бежов кожен салон, но е за спортвагон. Затова питам. Искам да го купя и да сменя всички седалки и тапетите на вратите, но щом не става за седан ще се наложи да се откажа.

колко изгоден? мисля в последствие да сменя пода и по вратите тапицерията. та да знам колко горедолу ще дойде. мисля че тея неща са еднакви на седан и SW?

Mury
25-09-2014, 13:17
Продава се един много добър бежов кожен салон, но е за спортвагон. Затова питам. Искам да го купя и да сменя всички седалки и тапетите на вратите, но щом не става за седан ще се наложи да се откажа.

Кажи каква му е цената де,не се стискай :devil::devil::devil:

vudi
03-10-2014, 17:08
Уважаеми другарки и другари, скъпи съотечественици....най-накрая, след прекарани дълги дни и безсънни нощи в размисли на тема "Да ги маингям, или да не ги маингям" ...взех, че махнах проклетите пеперудки/вихрови клапи или както там се наричат!!!
Изминах цели 30 километра и мога да кажа, че трябва да се самопочерпя за направения избор! Разбира се, имаше "леки" спънки, свързани със затапването на отворите, което го научих по трудния начин...но след 4 дена сервизиране с кеф и задоволство натискам педаля!!! (остава само да видя момента с разхода....ще поживеем, ще видим!)

Mury
03-10-2014, 17:21
Уважаеми другарки и другари, скъпи съотечественици....най-накрая, след прекарани дълги дни и безсънни нощи в размисли на тема "Да ги маингям, или да не ги маингям" ...взех, че махнах проклетите пеперудки/вихрови клапи или както там се наричат!!!
Изминах цели 30 километра и мога да кажа, че трябва да се самопочерпя за направения избор! Разбира се, имаше "леки" спънки, свързани със затапването на отворите, което го научих по трудния начин...но след 4 дена сервизиране с кеф и задоволство натискам педаля!!! (остава само да видя момента с разхода....ще поживеем, ще видим!)

Другият път слушай патило.:choice::choice::choice:

sasho_n2
08-10-2014, 11:19
Да споделя един проблем. При ваниване волана надясно, когато колата е на място се чува едно странно пукане ( скърцане). При навиване на ляво, липсва този дразнещ звук. В движение, също нищо не се усеща. Сменил съм течността със зелена Тутела, но ме съмнява, че пукането ( скърцането) е по-скоро нещо от окачването. Някакви идеи?

ivopetrov_1982
08-10-2014, 13:03
някой да познава добър автотапицер?

Mury
08-10-2014, 13:05
Да споделя един проблем. При ваниване волана надясно, когато колата е на място се чува едно странно пукане ( скърцане). При навиване на ляво, липсва този дразнещ звук. В движение, също нищо не се усеща. Сменил съм течността със зелена Тутела, но ме съмнява, че пукането ( скърцането) е по-скоро нещо от окачването. Някакви идеи?

Провери си шарнирите на долните носачи,късат им се маншоните и като влезне вода,колата почва да скърца и пука като 124-ка :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sasho_n2
08-10-2014, 13:36
Супер...точно такъв звук издава :prescription:. Да продават ли се отделно шарнири или цял долен носач се взима?

ishristov
08-10-2014, 13:37
Колеги, от 2 дни на дисплея на радиото пише само "Alarm" и не мога да го махна. Съответно не мога нито да сменям станции, нито да сменям радио/CD, нито да правя каквото и да е друго с копчетата освен увеличаване и намаляване на звука. Идеи? :)

Mury
08-10-2014, 16:33
Супер...точно такъв звук издава :prescription:. Да продават ли се отделно шарнири или цял долен носач се взима?

Цял носач :choice::choice:

vudi
08-10-2014, 17:27
Супер...точно такъв звук издава :prescription:. Да продават ли се отделно шарнири или цял долен носач се взима?
Долните носачи за 159 се рециклират...струва около 90 лв. на носач, освен това могат да се сменят и тампоните.....моите ги оправих преди 10 000 км. и съм доволен, понеже цената иначе е около 300-350 лв. за брой

Mury
08-10-2014, 17:31
Долните носачи за 159 се рециклират...струва около 90 лв. на носач, освен това могат да се сменят и тампоните.....моите ги оправих преди 10 000 км. и съм доволен, понеже цената иначе е около 300-350 лв. за брой

Аз също съм с рециклирани носачи,ама човека пита дали се сменя шарнира,или цял носач,оттам ако има желание,може да направи всичко .

sasho_n2
08-10-2014, 17:34
А ако се смени само маншона, има ли шансове да се оправи?

vudi
08-10-2014, 17:51
Супер...точно такъв звук издава :prescription:. Да продават ли се отделно шарнири или цял долен носач се взима?


Аз също съм с рециклирани носачи,ама човека пита дали се сменя шарнира,или цял носач,оттам ако има желание,може да направи всичко .
Така, де...но ако не се бях сблъсквал с проблема с носачите, по коментарите щях да реша, че не се рециклират изобщо и ще изгоря с някаква цифра. Хубаво е, когато новите колеги въведат в търсачката "долен носач" да им се покаже, че могат да се оправят!

ivopetrov_1982
08-10-2014, 17:51
А ако се смени само маншона, има ли шансове да се оправи?

рециклирай го и няма да имаш ядове Саше:static:

iee
08-10-2014, 21:04
Само аз ли си купувам нови носачи? :)

rusiq86
08-10-2014, 22:02
Не, просто много хора не сменят носачи, здрави части :)

KRASIDOB
09-10-2014, 08:55
За колегата с аларм надписа-мой колега с Крома имаше същия проблем и направи следното-дава се контакт,натиска всеки от ел.прозорците да се свалят до долу без да се пуска бутона,задържа се 4-5 секунди и тогава се отпуска и се натиска за вдигане,и така всеки ел.прозорец по-отделно и след това се изключва контакта,дава се отново и всичко би трябвало да е наред.

Mury
09-10-2014, 15:05
За колегата с аларм надписа-мой колега с Крома имаше същия проблем и направи следното-дава се контакт,натиска всеки от ел.прозорците да се свалят до долу без да се пуска бутона,задържа се 4-5 секунди и тогава се отпуска и се натиска за вдигане,и така всеки ел.прозорец по-отделно и след това се изключва контакта,дава се отново и всичко би трябвало да е наред.

Това при Кромата е обучение на прозорците и няма нищо общо с проблема на колегата,а и на твоя познат с Кромата,съобщението му е било на дисплея на километража,а на на самото радио.:drunk::drunk::drunk:

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:04 ----------


Колеги, от 2 дни на дисплея на радиото пише само "Alarm" и не мога да го махна. Съответно не мога нито да сменям станции, нито да сменям радио/CD, нито да правя каквото и да е друго с копчетата освен увеличаване и намаляване на звука. Идеи? :)

Сега се сетих,че аз имах подобен проблем,но не помня какво пишеше на дисплея.Проблема беше,че беше паднала едната пищялка на задните врати от кората,беше зелепнал магнита и за самата врата,и се беше включила защитата на ЦД-то,и по същия начин не изпълняваше никакви команди.:mobile::mobile::mobile:

KRASIDOB
09-10-2014, 16:21
На радиото му е било изписано,не на дисплея,опитвам се да помогна......да пробва колегата и да каже дали има ефект.

vovata
09-10-2014, 21:10
Дайте акъл как да мина менюто на англииски !?
Влизам правя го на англииски , ок и ми дава операцията провалена !

iee
10-10-2014, 09:05
Що не пробваш са откачиш акумулатора за няколко митути? Налучквам просто, ама може да се рестартира системата....

b_angelov
10-10-2014, 09:15
Пробвай и докато колата е на контакт, или двигателя е запален.

fbegov
26-10-2014, 01:46
Здравейте момчета.
Изглежда имам проблем с микрофона на Blue & Me - не ме чуват добре, когато говоря.
Търсих инфо из Нета, но нищо полезно не откривам. Ако има някой, който е решавал проблема нека сподели.
При всички случаи ще сваля плафона на тавана, където е микрофона за инспекция и евентуално заменянето му за автърмаркет такъв. Има ли тънкости свалянето на плафона или са елементарни щтипки, които да атакувам с отверки

Yavor
26-10-2014, 09:05
Плафона реално се държи от метални пластини, но те се намират от лявата и дясната страна, а не отпред както на повечето коли, на които съм свалял.

Вземаш тунка отверка и почваш да ръчкаш от едната страна, на около един пръст от началото, като напъваш надолу. Малко е неприятно първия път. Като се откопчее прената платина, се местиш назад, докато откопчееш и задната. Едната страна като е свободна, после е лесно. Не се предава лесно пущината, поне при мене беше така. Аз го свалях защото имах някакво прискърцване, което излекувах с натягане на пластините.

fbegov
26-10-2014, 12:50
Благодарско колега. Ще ми е от полза.

ivopetrov_1982
27-10-2014, 16:47
някой да знае някъде в София или близо до софето да има някоя 59-ка комби за части?питам защото ми трябва кората на 5-та врата,че моята е потрошена яко:busted_cop:

Mury
27-10-2014, 16:50
някой да знае някъде в София или близо до софето да има някоя 59-ка комби за части?питам защото ми трябва кората на 5-та врата,че моята е потрошена яко:busted_cop:

Аз търсих,защото и мойта беше като твойта с 2 огромни дупки,но не намерих никъде в околностите.Ицето от Рокенрола ми я залепи и боядиса и стана като нова.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ivopetrov_1982
27-10-2014, 17:15
Аз търсих,защото и мойта беше като твойта с 2 огромни дупки,но не намерих никъде в околностите.Ицето от Рокенрола ми я залепи и боядиса и стана като нова.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

и аз имам една огрооомна дупка:mrgreen::mrgreen: направо котка може да мине,но е лошо ,че са потрошени и ония тъпи щипки:smackbum:можеш ли да ми дадеш някакви координати на момчето?

Mury
28-10-2014, 11:21
и аз имам една огрооомна дупка:mrgreen::mrgreen: направо котка може да мине,но е лошо ,че са потрошени и ония тъпи щипки:smackbum:можеш ли да ми дадеш някакви координати на момчето?

Отиваш в Рок енд Рол сервиз,на Симеоновско шосе 34 и питаш за Ицо,ама не съм сигурен сега дали ще има време,защото след градушката имат по 20-30 коли на паркинга,които чакат,и нямат никакво време.

ivopetrov_1982
30-10-2014, 08:52
я ми кажете нещо са:drinking:задължително ли трябва да махна DPF филтъра за да сложа чип или да се мапне колата?или както там му се казва:big_flowers:

code
30-10-2014, 09:10
я ми кажете нещо са:drinking:задължително ли трябва да махна DPF филтъра за да сложа чип или да се мапне колата?или както там му се казва:big_flowers:

Не. Докато не ти създава проблеми можеш да си го държиш. Добре е за екологията.

ivopetrov_1982
30-10-2014, 09:16
Не. Докато не ти създава проблеми можеш да си го държиш. Добре е за екологията.

до сега нямам проблеми с него,но странното е,че нито веднъж не ми е давала индикация че е запушен или прави рециркулация:-P на какво се дължи това?

vudi
30-10-2014, 09:55
я ми кажете нещо са:drinking:задължително ли трябва да махна DPF филтъра за да сложа чип или да се мапне колата?или както там му се казва:big_flowers:
Колата ми беше с римап, но си имаше ДПФ. Беше на 67% запушен и реших да не го чакам да се регенерира и го махнах софтуерно и ...хардуерно:-)! Усетих голяма разлика! Колата стана осезаемо по-пъргава, а ДПФ-а го продадох.
P.S. Освен това ми казаха, че при римапнат автомобил, много по-бързо се задръства ДПФ-а, и това ми беше достатъчно!

code
30-10-2014, 10:00
до сега нямам проблеми с него,но странното е,че нито веднъж не ми е давала индикация че е запушен или прави рециркулация:-P на какво се дължи това?

Индикация светва когато вече се е опитал няколко пъти да се регенерира неуспешно за да те предупреди вече да не гасиш, а да караш докато завърши.

ivopetrov_1982
30-10-2014, 10:03
и аз ще го махам на 100%!просто исках да разбера дали става и с него:-P а съм сигурен че е запушена тая гад:knock:

sasho_n2
30-10-2014, 10:05
и аз ще го махам на 100%!просто исках да разбера дали става и с него:razz: а съм сигурен че е запушена тая гад:knock:

Махай и не се занимавай с глупости, след като е задръстен.

code
30-10-2014, 10:09
и аз ще го махам на 100%!просто исках да разбера дали става и с него:razz: а съм сигурен че е запушена тая гад:knock:

Махай и не се занимавай с глупости, след като е задръстен.

Е той по спомен винаги е задръстен на някакви %, които след регенерация падат. Щом не свети като коледна елха е ок.

ivopetrov_1982
30-10-2014, 10:10
и тази работа ще свърша:-P и пипирудите ще трябва да ги изгоня:spam_laser:

don_pepone
30-10-2014, 10:52
Чудно ми е в какво се състои точно ремонта на тезипеперуди,ако човек иска да си ги профилактира и да си ги остави.

Mury
30-10-2014, 11:00
Чудно ми е в какво се състои точно ремонта на тезипеперуди,ако човек иска да си ги профилактира и да си ги остави.

Със смяна на колектора при стария модел,защото се износват осите на клапите,и самият колектор !!!!!! На новия също става със смяна на колектора,общо взето и в двата случая е безмислено да се правят опити да се ремонтира,първо защото не е ясен резултата,второ защото хич не е лесно свалянето му,особено на 2.4 с автомат !!!!!!!:bg::bg::bg::bg:За това най-добре да отидат директно в кофата !!!!!!!!

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:59 ----------


Е той по спомен винаги е задръстен на някакви %, които след регенерация падат. Щом не свети като коледна елха е ок.

Понякога стига до 200 %,а мине ли ги тях всичко свършва и даже може да останеш на пътя,особено ако си с автомат !!!!!!

emzo
30-10-2014, 11:29
Яворе, четеш ли ? :mrgreen:

Yavor
30-10-2014, 11:36
Яворе, четеш ли ? :mrgreen:

Мдам, чета, ама не ми пука вече на тази тема... :metal:
Пия си ракията редовно и спя спокойно :drinking:

fbegov
30-10-2014, 22:58
Здравейте момчета.
Изглежда имам проблем с микрофона на Blue & Me - не ме чуват добре, когато говоря.
Търсих инфо из Нета, но нищо полезно не откривам. Ако има някой, който е решавал проблема нека сподели.
При всички случаи ще сваля плафона на тавана, където е микрофона за инспекция и евентуално заменянето му за автърмаркет такъв. Има ли тънкости свалянето на плафона или са елементарни щтипки, които да атакувам с отверки


Плафона реално се държи от метални пластини, но те се намират от лявата и дясната страна, а не отпред както на повечето коли, на които съм свалял.

Вземаш тунка отверка и почваш да ръчкаш от едната страна, на около един пръст от началото, като напъваш надолу. Малко е неприятно първия път. Като се откопчее прената платина, се местиш назад, докато откопчееш и задната. Едната страна като е свободна, после е лесно. Не се предава лесно пущината, поне при мене беше така. Аз го свалях защото имах някакво прискърцване, което излекувах с натягане на пластините.



Не успях да сваля плафона. Първата пластина се предаде, но втората не - повлече и модула за очилата.
Приключих с операцията като изби кръв (от мене) и ме достраша да не оплескам тапицерията.
За сега ще се задоволя е още четене относно микрофона и евентуални решения

Yavor
30-10-2014, 23:10
Айде бе, какъв е тоя модул за очилата, аз защо нямам, мамка му...
Няма къде да си сложа нищо в тая кола от гъзария...

alfageorgi
30-10-2014, 23:52
Айде бе, какъв е тоя модул за очилата, аз защо нямам, мамка му...
Няма къде да си сложа нищо в тая кола от гъзария...
Не може да нямаш , точно до плафона е.Явно никой не ти го е показал.Натискаш леко към тавана и отпускаш след което той си се отваря сам.

pesho_kj
31-10-2014, 00:11
Да и никакви очила не мога да събера там...само зарядното за телефона!

code
31-10-2014, 08:27
Моите се събират перфектно, а не са малки.

sasho_n2
31-10-2014, 08:42
И моите не се събират в тази кутийка и все още не съм излислил с какво да я запълня...:sleep:

iee
31-10-2014, 09:34
Вътре се събират парите за една 159-ка, ако са по стотачки :)

DiStefano
31-10-2014, 10:04
И моите не се събират в тази кутийка и все още не съм излислил с какво да я запълня...:sleep:

Тая кутийка вътре е с едно педераско покритие, дето чернее и цапа очилата .. направо и турай един поксипол и да мре ..

sasho_n2
31-10-2014, 10:14
Хахаха, хубаво тогава, че не се събират :-)
Видях я гадната чернилка, но не знаех че цапа, ще го имам в предвид :no:. :notify:
Стефчо, как е Брерата, нищо не казваш?

BO
31-10-2014, 10:15
Не може да нямаш , точно до плафона е.Явно никой не ти го е показал.Натискаш леко към тавана и отпускаш след което той си се отваря сам.
Може и да няма.

Yavor
31-10-2014, 10:18
Хм, аз като ви казвам че нямам кутийка за очила, вие - не, та не...

Ей ви снимка...
И още една снимка на свален плафон, за да може да се ориентира колегата къде са пластините - те били три, не съм запомнил правилно...

http://i1231.photobucket.com/albums/ee509/yavoryankov/159ti/IMG_20141031_100424_zps1myqbcnh.jpg (http://s1231.photobucket.com/user/yavoryankov/media/159ti/IMG_20141031_100424_zps1myqbcnh.jpg.html)

http://i1231.photobucket.com/albums/ee509/yavoryankov/159ti/IMG_20141031_100551_zpszspjzyyi.jpg (http://s1231.photobucket.com/user/yavoryankov/media/159ti/IMG_20141031_100551_zpszspjzyyi.jpg.html)

BO
31-10-2014, 10:29
Явка, ти счупи представите на алфиста с тая снимка.:holiday2:
п.п. Има още един модел плафон, при който няма "джоб" за очила.

Yavor
31-10-2014, 10:36
Явка, ти счупи представите на алфиста с тая снимка.:holiday2:
п.п. Има още един модел плафон, при който няма "джоб" за очила.

Що би, плафона вече го кормя за 3 секунди :)

Първия път беше зор, докато му хвана цаката. И аз като колегата дадох свидна жертва - порязване на пръста.

Щото си мислех че е като при 156 - да се сваля отпред назад - т.е. законтрящите пластини да са отпред, а те били отстрани, и то от двата края.

Mury
31-10-2014, 11:06
Естетсвено че има 159 без джоб,тези които са с оригинална аларма и нави нямат.:rotfl::rotfl::rotfl:

vovata
31-10-2014, 11:43
При мен пък има един бутон повече от на Явор

rusiq86
31-10-2014, 12:18
Vova, с него изключваш обемните датчици, когато е включена алармата.
Например: ако имаш куче в колата.

vovata
31-10-2014, 14:19
Vova, с него изключваш обемните датчици, когато е включена алармата.
Например: ако имаш куче в колата.

Ам щот знаят, че имам куче :)
Явката като си няма куче си няма и копче :)
http://img.photo-forum.net/site_pics/145/a_1255673545_002336252.jpg

Yavor
31-10-2014, 16:01
Ам щот знаят, че имам куче :)
Явката като си няма куче си няма и копче :)


Хахах, аз си имам бебе за сметка на това, ама не го оставям в кола - майка му не дава :) :big_whoops:

ivopetrov_1982
03-11-2014, 18:15
я ми кажете каква ви е най високата максимална скорост,че при мен нещо не ми харесват нещата!:Tease: 220 с мъка:static: удря 210 и след това е мъка:wierdo:

Jivko7777
03-11-2014, 18:58
я ми кажете каква ви е най високата максимална скорост,че при мен нещо не ми харесват нещата!:Tease: 220 с мъка:static: удря 210 и след това е мъка:wierdo:

и ся и като научиш че и самата реална скорост е и макс 200км тогава не знам

ivopetrov_1982
03-11-2014, 19:08
и ся и като научиш че и самата реална скорост е и макс 200км тогава не знам

няколко пъти се пробвам да я подобря,но е тежко:dance:

boian
03-11-2014, 19:15
Малко над 230км/ч, хвана ме страх да пробвам нагоре.

voododoll
04-11-2014, 00:45
нещо нямам доверие на наще пътища и мойте гуми, YOLO типчета бол.

минах малко над 180 и сърцето ми почна да изпуска удари. реших да не си играя на зарчета с отвъдното. ина§е на някоя права писта без джигити съм склонен да изправя километража

Lunov
04-11-2014, 01:59
От 220 до 230 около 6 \8 секунди.

sasho_n2
04-11-2014, 08:46
Само веднъж съм я тествал до 240 за няколко секунди (на място без движение около мен), преди да отпусна педала на газта, че шубето си е голяма работа. :bounce8:.

Yavor
04-11-2014, 10:01
До 180-190 пробвах и реших че ми стига да знам че може поне толкова. Със сигурност щеше да вдигне още много, не знам колко, имаше много обороти още.
В такъв момент в главата ми е само: "Имаш двама сина!" и не мога да заглуша този вътрешен глас.

Mury
04-11-2014, 11:16
я ми кажете каква ви е най високата максимална скорост,че при мен нещо не ми харесват нещата!:Tease: 220 с мъка:static: удря 210 и след това е мъка:wierdo:
Стоковата повече не може,даже 220 са и много,с ремап отива на 230,моята повече не съм я зорил,че на 6-а и без това и е трудно !!!!! :drive::drive::drive:

ivopetrov_1982
04-11-2014, 11:32
ясно разбрах:drive: аз не гоня некви свръх звукови км,а исках да я тествам и като скивах,че и идвам малко изнанагорно се зачудих що така:tooth: а защо не иска да напълни киломентража?

bass
04-11-2014, 11:44
...имаше много обороти още.

Обороти има, но след 3000 въртящият момент започва да пада сериозно, а малко след него - и кривата на мощността (за 1.9 16v), та ускорение вече няма особено. Иначе моторът сякаш има сила за повече, но с още една предавка (или кутия с други предавателни числа), която да го върне към 3000+

Личното ми усещане е, че колата с лекота си достига фабричната максимална скорост от 210 и тъкмо като се приготвя за излитане, просто спира да набира :-)

BO
04-11-2014, 12:10
Обороти има, но след 3000 въртящият момент започва да пада сериозно, а малко след него - и кривата на мощността (за 1.9 16v), та ускорение вече няма особено. Иначе моторът сякаш има сила за повече, но с още една предавка (или кутия с други предавателни числа), която да го върне към 3000+

Личното ми усещане е, че колата с лекота си достига фабричната максимална скорост от 210 и тъкмо като се приготвя за излитане, просто спира да набира :-)
Викаш ако 110 киловата енергия не могат да избутат въздуха отпред, като върнеш мотора да произвежда 80 киловата ще вземе вече да го избута?
Голяма логика.:tooth:

Mury
04-11-2014, 12:14
Обороти има, но след 3000 въртящият момент започва да пада сериозно, а малко след него - и кривата на мощността (за 1.9 16v), та ускорение вече няма особено. Иначе моторът сякаш има сила за повече, но с още една предавка (или кутия с други предавателни числа), която да го върне към 3000+

Личното ми усещане е, че колата с лекота си достига фабричната максимална скорост от 210 и тъкмо като се приготвя за излитане, просто спира да набира :-)

Като цяло скапаната ГМ-ска кутия за мен е сбъркана,но не се знае какво са искали инженерите от нея,все пак на дълъг път колата е икономична,а в града не,всичко това идва от кутията.Например при Кросвагона,със същия мотор и с италианската кутия,разликата е осезаема спрямо 159,нисък разход в града,заради по-дългите ниски предавки 1,2,3-а и по висок извън града,заради късите високи предавки 4,5,6-а.:boxed::boxed::boxed:

bass
04-11-2014, 14:53
Викаш ако 110 киловата енергия не могат да избутат въздуха отпред, като върнеш мотора да произвежда 80 киловата ще вземе вече да го избута?
Голяма логика.:tooth:

Тези 110 киловата не са в края на оборотомера.

BO
04-11-2014, 16:44
Тези 110 киловата не са в края на оборотомера.
Викаш една 159-ка на 6-та скорост ще достигне края на оборотомера?:drive:

Mury
04-11-2014, 17:27
Викаш една 159-ка на 6-та скорост ще достигне края на оборотомера?:drive:

По нанадолнище може,иначе трудно :punk::punk::punk::punk:

136
05-11-2014, 11:04
Шеста предавка е като първа скорост 30 км/ч :) На 5та правя 200 и от там шеста. С 19 ки джани си правя 220 км/ч пълен, празен все тая.От там нагоре е по бавничко.Има значение за максималната скорост външната температура и горивото, поне до този извод стигнах.

ecotronic
05-11-2014, 12:50
Шеста предавка е като първа скорост 30 км/ч :) На 5та правя 200 и от там шеста. С 19 ки джани си правя 220 км/ч пълен, празен все тая.От там нагоре е по бавничко.Има значение за максималната скорост външната температура и горивото, поне до този извод стигнах.

...и посоката и скоростта на вятъра.

svetlin pilev
05-11-2014, 14:40
...и посоката и скоростта на вятъра.
С това съм много съгласен.Увеличението на съпротивлението на въздуха е в квадратична зависимост спрямо увеличението на скоростта.Преди няколко седмици при много добро време и лек попътен вятър на магистралата за Истанбул постигнах почти 240км/ч(GPS-а показваше 232км/ч),ама дори и там си става страшничко.За мен е по-важна еластичността при изпреварване,а не макс. скорост.

ivopetrov_1982
05-11-2014, 20:29
да бе,ще чакаме да има попътен вятър!:whistle:и пайсе идвам да и обърна километража ветър :choice: Мъро добре си го написа,а сега ще почнем да си го мерим:baby:

ecotronic
05-11-2014, 20:42
На някои хора хич не им се вярва, че при скорости над 100 - 120 почти цялата мощност на мотора отива за да преодолее въздушното съпротивление.

Казано на прост език - ако при безветрие можеш да развиеш максимална скорост от 220 км/ч, то ако срещу теб духа вятър със скромните 20 км/ч (5,5 м/сек.) няма да можеш да отлепиш повече от 200. Ако пък същия ветрец подухва в твойта посока, ще развиеш 240.

ivopetrov_1982
05-11-2014, 20:50
аеродинамиката на 159-та е като на тухла 4-ка:smartass:

ecotronic
05-11-2014, 21:01
аеродинамиката на 159-та е като на тухла 4-ка:smartass:

Чак тухла не е :) , но е по-зле в това отношение от 156 и 166.

ivopetrov_1982
05-11-2014, 21:03
Чак тухла не е :) , но е по-зле в това отношение от 156 и 166.

на 155-цата е по добра:choice:

_power_
07-11-2014, 23:29
ДА !

code
08-11-2014, 08:12
Много си е добре кутията за разлика от повечето на Алфа, на които дори 6-та е къса. На мен не ми харесва само, че първа е къса, но като ти се наложи да драпаш по някой баир с много лош път оценяш и това. Все пак, ако можех да сменя предавателните числа на 1-ва и задна тази кола цена нямаше да има. Задна е прекалено дълга, ако трябва да даваш назад по баир палиш съединителя до 2.

ivopetrov_1982
21-11-2014, 10:14
може ли някой да ми препоръча фирма за ксенон?бях със някакъв китайски ксенон но хич не свети и го махнах:neutral: и с нормалните си крушки пак нещо не ме кефи :crazy:

ivopetrov_1982
26-11-2014, 11:44
някой знае ли как се разглобява фара след като е свален от колата?

thecleaner
26-11-2014, 19:35
някой знае ли как се разглобява фара след като е свален от колата?

Мууни го с чука, де..а ниговото мами.

stelt
26-11-2014, 22:01
Мууни го с чука, де..а ниговото мами.


Майтап, ама аз съм пробвал върху пластмасов фар с чука. Е не се счупи.

Mury
27-11-2014, 10:41
Майтап, ама аз съм пробвал върху пластмасов фар с чука. Е не се счупи.

Удари го в някой ъгъл,да видиш дали не се чупи :clap::clap::clap:

voododoll
11-12-2014, 01:41
имам един въпрос, мнението на мъри го знам, но искам да чуя и второ и трето:

та, егр и дпф ги разкарахме като хората, и сега има вече живот в тая кола.

останаха по една или друга причина вихровите клапи.

въпроса ми е
по добре ли е да се сменят с нови ?
по-добре ли е да се махнат съвсем ?

аз си мисля че за да са там значи имат някаква задача (не че и егра и дпфа не са така, ама при тях май минусите са повече)

евентуално като за моята колко струва да се сменят с нови?

vovata
11-12-2014, 07:56
имам един въпрос, мнението на мъри го знам, но искам да чуя и второ и трето:

та, егр и дпф ги разкарахме като хората, и сега има вече живот в тая кола.

останаха по една или друга причина вихровите клапи.

въпроса ми е
по добре ли е да се сменят с нови ?
по-добре ли е да се махнат съвсем ?

аз си мисля че за да са там значи имат някаква задача (не че и егра и дпфа не са така, ама при тях май минусите са повече)

евентуално като за моята колко струва да се сменят с нови?

Вихровите клапи са най безмислената част в тази кола, ефекта им е толкова смешен, а да не говорим каква потенциална опасност крият да се отдели парче и да ходи в мотора. Отделно като се свали всмукатела и отвори се разкрива невероятна гледка !
Махай ги !

voododoll
11-12-2014, 10:09
Вихровите клапи са най безмислената част в тази кола, ефекта им е толкова смешен, а да не говорим каква потенциална опасност крият да се отдели парче и да ходи в мотора. Отделно като се свали всмукатела и отвори се разкрива невероятна гледка !
Махай ги !

така съм решил, просто ме интересуват и други мнения освен тея в полза на махането им.

Mury
11-12-2014, 11:54
имам един въпрос, мнението на мъри го знам, но искам да чуя и второ и трето:

та, егр и дпф ги разкарахме като хората, и сега има вече живот в тая кола.

останаха по една или друга причина вихровите клапи.

въпроса ми е
по добре ли е да се сменят с нови ?
по-добре ли е да се махнат съвсем ?

аз си мисля че за да са там значи имат някаква задача (не че и егра и дпфа не са така, ама при тях май минусите са повече)

евентуално като за моята колко струва да се сменят с нови?

Имаш ли представа колко струва нов колектор за 2.4,защото се меня целия колектор ?????? :cheers::cheers::cheers: Около 4 пъти колкото струва процедурата по махането им !!!!!!!

voododoll
11-12-2014, 13:27
Имаш ли представа колко струва нов колектор за 2.4,защото се меня целия колектор ?????? :cheers::cheers::cheers: Около 4 пъти колкото струва процедурата по махането им !!!!!!!

те тва ме интересуваше, не точно колко е, а има ли смисъл.

виж някой неща са скъпи но си заслужава да се оправят, докато има и евтнини които не заслужават ремонт.

по съм склконен да ги разкарам, чета все повече мнения, рпотив тях. но на много места пише да се махнат като се износят преди да се скапят съвсем. а моите са пътнички май отдавна

Mury
11-12-2014, 13:39
те тва ме интересуваше, не точно колко е, а има ли смисъл.

виж някой неща са скъпи но си заслужава да се оправят, докато има и евтнини които не заслужават ремонт.

по съм склконен да ги разкарам, чета все повече мнения, рпотив тях. но на много места пише да се махнат като се износят преди да се скапят съвсем. а моите са пътнички май отдавна

Отдавна са за изхвърляне твойте :cheers::cheers::cheers:

vudi
12-12-2014, 09:39
те тва ме интересуваше, не точно колко е, а има ли смисъл.

виж някой неща са скъпи но си заслужава да се оправят, докато има и евтнини които не заслужават ремонт.

по съм склконен да ги разкарам, чета все повече мнения, рпотив тях. но на много места пише да се махнат като се износят преди да се скапят съвсем. а моите са пътнички май отдавна
Като скоро препатил, мога да ти кажа, че гуем камик ми падна от сърцето като ги махнах. Когато ми разглобиха колектора ми казаха, че пеперудите са нови....явно предишния собственик го е сменял....но въпреки това ги махнах. Иначе нов колектор е около 1200-300 лв. Имай предвид, че след като свалиш колектора и отстраниш гадинките, трябва да минеш през стругар за затапване на отворите. Аз го разбрах по трудния начин....с второ разглабяне:dance:
Иначе колата е перфектна....може би има нещо вярно в това, че разхода в ниските се вдига малко, но не е болка за умиране.

Mury
12-12-2014, 10:34
Като скоро препатил, мога да ти кажа, че гуем камик ми падна от сърцето като ги махнах. Когато ми разглобиха колектора ми казаха, че пеперудите са нови....явно предишния собственик го е сменял....но въпреки това ги махнах. Иначе нов колектор е около 1200-300 лв. Имай предвид, че след като свалиш колектора и отстраниш гадинките, трябва да минеш през стругар за затапване на отворите. Аз го разбрах по трудния начин....с второ разглабяне:dance:
Иначе колата е перфектна....може би има нещо вярно в това, че разхода в ниските се вдига малко, но не е болка за умиране.
Чак пък стругар.

voododoll
12-12-2014, 11:13
Иначе колата е перфектна....може би има нещо вярно в това, че разхода в ниските се вдига малко, но не е болка за умиране.

Определено се вдига, преди турбото сработваше на 2000 оборота на първа

сега е де да знам някъде около 1700-800, че и по рано.

пеперудите ше ги махна, 100%

valery_
13-12-2014, 12:43
За да не отварям нова тема, ще питам тука.

Дайте съвет, къде могат да ми монтират парктроник?
Парктроника съм го купил и е боядисан само трябва да се монтира.

Благодаря предварително.

Drag0
13-12-2014, 13:53
може ли някой да ми препоръча фирма за ксенон?бях със някакъв китайски ксенон но хич не свети и го махнах:neutral: и с нормалните си крушки пак нещо не ме кефи :crazy:


някой знае ли как се разглобява фара след като е свален от колата?

Аз също се чудих по този въпрос защото обмислям да си взема 59ка и порових за информация.
Разглобява се както и повечето други залепени фарове. С разликата че на 159/Брера са залепени с permaseal.


Permaseal
This is a kit of a permanent nature. In contrast to butyl, in most cases, it doesn't get much softer when heated. Headlights fitted with permaseal can be opened, but generally it will take more time for the kit to work loose. After opening a permasealed headlight, the permaseal has to be removed from the channels of the headlight and the lens and new butyl sealing has to be applied.
С две думи - трудна работа !
Но въпроса е защо да ги отваряш по трудния начин като най-вероятно искаш да извадиш прожектора на късите и да рециклираш.


The projectors can easily be removed from the rear opening of the headlight, it's not necessary to bake them open.


The reflectors from the Bosch/AL projectors are known to burn after the years, reducing the light output.

Аз лично като/ако си взема 159 , точно защото прожектора им се вади лесно ще сложа друг би-ксенон прожектор.

The first option is the D2S E46 Bi-xenon projector which is a direct replacement, without any modification.
Това последното е реплика на E46 Bosch projector-a , но е модифициран с подвижна преграда за къси и дълги от 1 прожектор , т.нар. би-ксенон.

b_angelov
30-12-2014, 13:42
Двата ми подкалника пострадаха след не добре преценена дистанция до бордюр и след сблъсък с куче. Главния виновник е престилката от предната страна на подкалника, която надстърча под кората.

Ето го и недоразумението:

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605258.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605258-big.jpg?r=0)

Реших да си ги сменя и двата, като предварително ги тунинговам с флекса и отрежа престилката.

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605249.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605249-big.jpg?r=0)

Малко "направи си сам". Първо ги сложих и ги хванах леко с видите, за да бележа с маркера от къде да режа:

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605260.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605260-big.jpg?r=0)

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605259.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605259-big.jpg?r=0)

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605261.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605261-big.jpg?r=0)

Подкалниците си заспаха по местата. Смяната им без рязането ако решите, е за 5 мин.

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605254.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605254-big.jpg?r=0)

http://media.snimka.bg/s1/4181/034605263.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/4181/034605263-big.jpg?r=0)

Mury
30-12-2014, 18:42
То твоята е една от малкото,на които е било здраво това стърчащо недоразумение,на моята са счупени и двата,единия перфектно,другия със съвсем малко праче нагоре,но не е фатално.:jumping::jumping::jumping::jumping:

Phanter
31-12-2014, 08:19
Да добра работа. На мойта все още и стърчът пластмасите... дано си остане така.

b_angelov
31-12-2014, 11:52
Да добра работа. На мойта все още и стърчът пластмасите... дано си остане така.

Съвета ми е да ги кастриш, докато са ти цели подкалниците. Че често се чупят с по-големи парчета от подкалника.

rusiq86
04-01-2015, 21:12
Пичове, имам проблем с лостовия механизъм на чистачките.
Преди няколко дни на -20 реших да чистя чистачките, и май нещо се счупи на механизма.
Днес е по-меко и го разгледах...шиша на който се слага рамото на чистачката, влиза в пластмасова втулка и тя се нанизва на метелна конструкция...пластмасовата втулка е сцепена и не чисти добре сега едната чистачка...

Освен решение нов лостов механизъм има ли друго решение...съвмесимост или....
Моят механизм с сцепен на прикачената снимка която намирам в нета, тази втулка...единтични ли са с други механизми?

voododoll
05-01-2015, 10:54
Пичове, имам проблем с лостовия механизъм на чистачките.
Преди няколко дни на -20 реших да чистя чистачките, и май нещо се счупи на механизма.
Днес е по-меко и го разгледах...шиша на който се слага рамото на чистачката, влиза в пластмасова втулка и тя се нанизва на метелна конструкция...пластмасовата втулка е сцепена и не чисти добре сега едната чистачка...

Освен решение нов лостов механизъм има ли друго решение...съвмесимост или....
Моят механизм с сцепен на прикачената снимка която намирам в нета, тази втулка...единтични ли са с други механизми?

аз така бях забравил пуснати чистачките на мерцедеса, паля сутринта, изви на умряло, и замина моторчето на чистачките. мисля там ми беше 35 лв новото моторче. виж за алфа незнам

но в тая връзка. можете ли да препоръчате марка чистачки, че трябва да ги сменя, правят черти , чистих ги с парцал да няма песъчинки но не помага а пък не личи да имат вглъбнатини.
тея дни докато дъщеря ми беше в болница навъртях около 300-400км градско напред назад и тая гняс дето заливат с нея улиците беше все по предното стъкло. изхабих 6л течност за чистачки и въртяха почти непрекъснато и почнаха да оставят линии

Mury
05-01-2015, 13:23
Пичове, имам проблем с лостовия механизъм на чистачките.
Преди няколко дни на -20 реших да чистя чистачките, и май нещо се счупи на механизма.
Днес е по-меко и го разгледах...шиша на който се слага рамото на чистачката, влиза в пластмасова втулка и тя се нанизва на метелна конструкция...пластмасовата втулка е сцепена и не чисти добре сега едната чистачка...

Освен решение нов лостов механизъм има ли друго решение...съвмесимост или....
Моят механизм с сцепен на прикачената снимка която намирам в нета, тази втулка...единтични ли са с други механизми?

Нормален дефект за механизма на 159,все пак е марка Бош.Оправя се с малко течен метал,една проходна дупка и винт с гайка,моя го правих преди 3 г. още не е мръднал.:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

pesho_kj
05-01-2015, 19:15
аз така бях забравил пуснати чистачките на мерцедеса, паля сутринта, изви на умряло, и замина моторчето на чистачките. мисля там ми беше 35 лв новото моторче. виж за алфа незнам

но в тая връзка. можете ли да препоръчате марка чистачки, че трябва да ги сменя, правят черти , чистих ги с парцал да няма песъчинки но не помага а пък не личи да имат вглъбнатини.
тея дни докато дъщеря ми беше в болница навъртях около 300-400км градско напред назад и тая гняс дето заливат с нея улиците беше все по предното стъкло. изхабих 6л течност за чистачки и въртяха почти непрекъснато и почнаха да оставят линии

Аз взех Валео на 42лв комплекта.

iee
05-01-2015, 19:34
Бях чел преди из форума, че пера от Кади пасвали идеално.

Lunov
05-01-2015, 22:29
Бях чел преди из форума, че пера от Кади пасвали идеално.

Може ли да се смени само перото ?!?

rusiq86
05-01-2015, 22:41
Може ли да се смени само перото ?!?
На всяка кола може да се смени само перото...

Mury
06-01-2015, 11:18
Ама на тези чистачки е малко играчка,и трябва да си внимателен,ако счупиш капачките,отиваш за нови чистачки.:disgust::disgust::disgust:

Lunov
09-01-2015, 00:49
Ама на тези чистачки е малко играчка,и трябва да си внимателен,ако счупиш капачките,отиваш за нови чистачки.:disgust::disgust::disgust:

Купих чистачка и реших да пробвам да махна капачките на старата...
Боже господи , не го правете хора, тц,тц,тц.

voododoll
09-01-2015, 09:38
дам и аз така счупих на акласата капачките първия път, ама гледаш, пипаш внимателно и става

понякога трябва 3та и 4та ръка да ползваш, виш ако нямаш такива кофти :д

rusiq86
09-01-2015, 09:42
Стига бе, 3 пъти подред си сменяма перата и нямам грам проблем!

assassin's
09-01-2015, 11:18
Аз смених моите,40 лв комплекта Бош аеро-нещо си :)

AttilaSL
09-01-2015, 11:54
Аз смених моите,40 лв комплекта Бош аеро-нещо си :)

Правилен избор си направил.AeroTwin ми вършат страхотна работа всеки ден,а тук не помня отдавна ден без да е валяло.

Mury
09-01-2015, 14:01
Аз смених моите,40 лв комплекта Бош аеро-нещо си :)

Ти кога ще се похвалиш ква убава кола си купи :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:

assassin's
11-01-2015, 10:02
Ти кога ще се похвалиш ква убава кола си купи :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:
Ще,ще колата е просто перфектна аз ти казах!Благодаря за глезения автомобил,на когото станах собственик!Вече съм и насукал на1000 км и просто нямам от какво да се оплача,само малко скърца нещо около коланите но предстои да се търси тва:dance:!

Mury
12-01-2015, 12:07
Ще,ще колата е просто перфектна аз ти казах!Благодаря за глезения автомобил,на когото станах собственик!Вече съм и насукал на1000 км и просто нямам от какво да се оплача,само малко скърца нещо около коланите но предстои да се търси тва:dance:!

Hhahahhaha тва го търсих с години,и се отказах,ако имаш нерви давай,може да помогнеш на всички собственици на 159. :tongue2::tongue2::tongue2:

bass
12-01-2015, 12:18
Hhahahhaha тва го търсих с години,и се отказах...

Хем офтопик, хем в десетката по темата (за който чете руски):

В Болгарии чуваки купили новую Газель для перевозки помидоров. Пока гнали и дальше в течение месяца эксплуатации в салоне сзади раздавался некий металлический стук, причину которого найти не удавалось - и выкидывали все из салона, в т.ч. запаску, домкраты и т.д., и откручивали сидушки, ХЗ, где стучит. В итоге поступили грамотно - один качает машину, второй стетоскопом прослушивает кузов.
Обнаружили, что стучит внутри вертикального короба жесткости, который изнутри салона приварен к листу обшивки. Не поленились, вырезали болгаркой дырку. Внутри короба на толстой леске висит гайка М24 и записка по русски "МОЛОДЕЦ, НАШЕЛ!"

Така че вадете стетоскопа :-D

bouncer
12-01-2015, 12:46
аз си купих чистачки Шампион и съм много доволен. Бош аеро туин изкараха два сезона и са аут. бяха под 30 кинта.

Нещо започна се ебава левия ксенон, а ми е уж новичък макя му - на под 2 години, на 26 август 2013 съм го слагал.

Бобби
12-01-2015, 16:56
Интересува ме цената за съединител к-т с маховика за 159 2.4....Q4....210 к.с.

don_pepone
12-01-2015, 17:22
Маховик 1300лв, съединител 400лв, лагерпомпа 200-300лв зависи от марката ~=2000лв :-( ако се намери някъде да плзваш отстъпка, цената щее поне 20% надолу , което на 2к лв са си 400кинта

vudi
12-01-2015, 18:00
Интересува ме цената за съединител к-т с маховика за 159 2.4....Q4....210 к.с.
Моята е 200 коня....предполагам е същия комплект....1830 лв. с ДДС( маховик, съединител, помпа), марка LUK....200 лв. смяната, и още некви жълтици за масло, май бяха.

ivopetrov_1982
13-01-2015, 01:36
при мене за 1.9 комплекта е 2200 на сакс,а с отстъпката ми идва на 1200:pancake:

voododoll
13-01-2015, 10:11
при мене за 1.9 комплекта е 2200 на сакс,а с отстъпката ми идва на 1200:pancake:

ехеее, баси отстъпката :Д

моя беше с отстъпката 1850 на LUK (Маховик, лагерпомпа, съединител)

чистачките ги смених перата, мнооого пипкава работа, заклевам се! обаче сега е чук всичко

thecleaner
13-01-2015, 23:08
Момчета ползувайте Интернета, сега е модерно
http://www.ebay.co.uk/itm/271545913815?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Alfa-Romeo-159-Dual-Mass-Flywheel-Clutch-Kit-Slave-Cyl-2-4-JTD-Diesel/281358819491?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%2 6asc%3D20140122125356%26meid%3D0e46395cfac0442bbac 4749e16278989%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26 sd%3D271545913815&rt=nc

fbegov
13-01-2015, 23:19
Здравейте, интересуват ме размерите на болтовете с които се захваща кората под двигателя/предницата за да купя - днеска ми дойде кората

Drag0
13-01-2015, 23:37
Момчета ползувайте Интернета, сега е модерно


Защо на 2.2 бензин комплекта струва почти колкото за 2.4 дизел , това не мога да разбера. :stumm: Бензина доста по-малък въртящ момент има.

thecleaner
13-01-2015, 23:47
Защо на 2.2 бензин комплекта струва почти колкото за 2.4 дизел , това не мога да разбера. :stumm: Бензина доста по-малък въртящ момент има.

Маховик има за бендзинка за без пари http://www.ebay.co.uk/itm/New-Alfa-Romeo-159-Brera-Spider-1-9-2-2-JTS-Dual-mass-Sachs-Flywheel-71789801-/161429910846?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2595f8f53e съединителя не съм ровил да търся колко струва.

Drag0
14-01-2015, 00:02
Маховик има за бендзинка за без пари http://www.ebay.co.uk/itm/New-Alfa-Romeo-159-Brera-Spider-1-9-2-2-JTS-Dual-mass-Sachs-Flywheel-71789801-/161429910846?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2595f8f53e съединителя не съм ровил да търся колко струва.

Това ме съмнява за много ниска цена , като видях над 10 оферти за над 350 паунда само за маховика. И една оферта за 2ра употреба за 200 паунда - тия са луди.

ivopetrov_1982
14-01-2015, 21:52
с тея цени само в нашата шибана държава може да стане:spam_laser:

assassin's
21-01-2015, 16:29
От вчера масълце Кастрол 5w40,горивен,маслен-Бош и въздушен филтър,4 подгревни свещи-Бош и качествена диагностика всичко 250 лв!

Mury
22-01-2015, 11:23
От вчера масълце Кастрол 5w40,горивен,маслен-Бош и въздушен филтър,4 подгревни свещи-Бош и качествена диагностика всичко 250 лв!

Защо па смени свещи ????? И какво каза диагностиката >>>>> :respect::respect::respect:

assassin's
22-01-2015, 21:15
На 2-3 цилиндър не бачкаха и за това,диагностиката каза тук таме някоя грешка но повечето бяха заради,слабо напрежение.Утре отново да видим има ли записано нещо или не та това е!

Mury
23-01-2015, 10:32
На 2-3 цилиндър не бачкаха и за това,диагностиката каза тук таме някоя грешка но повечето бяха заради,слабо напрежение.Утре отново да видим има ли записано нещо или не та това е!

Ами явно им е дошло времето,аз не съм сменял свещи,пак бая е изкарала с оригиналните :respect::respect::respect:

assassin's
23-01-2015, 22:24
Да,свалих Беру-то от нея,иначе от днес някакви комуникации губи с абс но ще се излекуваме :) !

iee
24-01-2015, 11:18
Колеги, преди малко ми се обади момчето, което купи моята кола. Отказал му бутона на волана за менюто и този за гласовите команди. За усилване и намаляване бутоните, които реално са на същия бутон работели. Някакви идеи?

Mury
24-01-2015, 11:52
Да,свалих Беру-то от нея,иначе от днес някакви комуникации губи с абс но ще се излекуваме :) !

Акумулатора смени ли ?????

ivopetrov_1982
24-01-2015, 18:21
днес след среща с потенциалния нов собственик на колата и като взех жена ми от работа в младост за гадория ми светна иконката с акумулатора и след замерване пустата кола не зарежда:scherzkeks:12.2V показва на мултицета!та въпроса ми е къде да отида за да ми направят алтернатора?лошото е че колата ми трябва спешно за понеделник:shutup:

dilian alfa gtv
24-01-2015, 18:58
днес след среща с потенциалния нов собственик на колата и като взех жена ми от работа в младост за гадория ми светна иконката с акумулатора и след замерване пустата кола не зарежда:scherzkeks:12.2V показва на мултицета!та въпроса ми е къде да отида за да ми направят алтернатора?лошото е че колата ми трябва спешно за понеделник:shutup:
Срещан проблем с динамото при тези коли.

ivopetrov_1982
26-01-2015, 09:30
някой може ли да ми каже от къде мога да купя диоден блок за алтернатора?

alfageorgi
26-01-2015, 13:42
някой може ли да ми каже от къде мога да купя диоден блок за алтернатора?

Влез в сайта на Франсизкуб , виж им номерата на магазините в София и звънни.На мен са ми били от полза точно с алтернатора на 159-ка , а и не само на нея.

ivopetrov_1982
26-01-2015, 14:44
Влез в сайта на Франсизкуб , виж им номерата на магазините в София и звънни.На мен са ми били от полза точно с алтернатора на 159-ка , а и не само на нея.

мерси колега:-P свърших си работа:go:

emzo
26-01-2015, 22:54
Влез в сайта на Франсизкуб , виж им номерата на магазините в София и звънни.На мен са ми били от полза точно с алтернатора на 159-ка , а и не само на нея.

От тия нищо не купувай, че пак ще пишеш тук.

b_angelov
05-02-2015, 18:51
Подарявам предни подкалници за 159 в горе-долу добро състояние.

На левия му беше счупена престилката и аз навремето я ших с тел. Препоръчвам да се махне тази глупава престилка (рязане по зеления пунктир - точно по шева се пада). Демек е перфектен.
142126

142127

142128

Десния му липсва част от полезната площ над престилката (червения пунктир), но е възможно да се залепи едно парче пластмаса и да стане като нов. Препоръчвам и на него да му се изреже престилката, или каквото е останало от нея (по зеления пунктир).

142129

142130

142131

vudi
07-02-2015, 09:40
Бърз въпрос: Как се сменят крушките на габаритите отпред? (развих капачката, но понеже нямам директен поглед, има вероятност да сътворя нещо, за което не съм подготвен)

ivopetrov_1982
07-02-2015, 09:45
Бърз въпрос: Как се сменят крушките на габаритите отпред? (развих капачката, но понеже нямам директен поглед, има вероятност да сътворя нещо, за което не съм подготвен)

има едно палче в горния край на фара:gay[1]: дърпаш на вън и готово

boian
07-02-2015, 10:49
Направо си е дръжка. Аз имах неблагоразумието да я счупя и ваденето на крушката си беше приключение. Така, че внимавай като дърпаш.

code
07-02-2015, 12:52
Крушки винаги културно с едно малко огледалце и евентуално фенер, а като я слагаш може да гледаш направо през фара. Като всеки ремонт - трябва да виждаш какво правиш. Много хора пъхат ръка и дърпат нещо там, бутат ..

BO
07-02-2015, 12:57
И преди да я набуташ пръчката във фара, вадиш щеката за измерване на маслото и капваш една капка върху цокъла.
След това дърпането на цокъла става много лесно.:drinking:

vudi
07-02-2015, 16:22
И преди да я набуташ пръчката във фара, вадиш щеката за измерване на маслото и капваш една капка върху цокъла.
След това дърпането на цокъла става много лесно.:drinking:


Крушки винаги културно с едно малко огледалце и евентуално фенер, а като я слагаш може да гледаш направо през фара. Като всеки ремонт - трябва да виждаш какво правиш. Много хора пъхат ръка и дърпат нещо там, бутат ..


Направо си е дръжка. Аз имах неблагоразумието да я счупя и ваденето на крушката си беше приключение. Така, че внимавай като дърпаш.


има едно палче в горния край на фара:gay[1]: дърпаш на вън и готово
Благодаря ви! Ще запретвам ръкави!

alfaromeo1
16-02-2015, 18:44
Някой може ли да ми даде сайт за части на 159. Търся части за горивната система обаче в българските сайтове не намирам дизелови помпи......

pesho_kj
16-02-2015, 19:04
Какви части ти трябват по-точно? Косер продават ремонтен кит за помпи Бош на цена около 20-тина лв.

alfaromeo1
16-02-2015, 19:48
Искам да видя колко струва нова помпа.Защото искат да ми рециклират моята, а аз се чудя дали направо да не купя нова.Помпата която прави високото и ниското налягане.

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

Искат ми доста пари за рециклиране и затова питам а не намирам в сайтовете как вървят цените ...

pesho_kj
16-02-2015, 20:15
2 са помпите, едната е в резервоара и прави ниско налягане, другата прави високо налягане. Предполагам, че става дума за помпата за високо налягане. Ако е протекла, сменяй уплътненията и си карай...реално аз такава счупена помпа още не съм срещал.

alfaromeo1
16-02-2015, 20:47
Проблема е там че в сервиза я свалиха и ми казаха че частите по нея са за смяна...Също така и че инжекторите на дюзите са за смяна. Интересно ми е дали кола на 200 000 км тези всички неща трябва да се сменят и дали наистина живота им е до там ?

pesho_kj
16-02-2015, 20:51
Ами възможно е, само ако е карана тия километри с биодизел, иначе се опитват да се окъпят ми се струва. От къде си?

alfaromeo1
16-02-2015, 20:59
От Пловдив

pesho_kj
16-02-2015, 21:03
Имаш лично съобщение да не спамим излишно.

the_gotinia
17-02-2015, 17:32
Някой може ли да ми каже каква е цената за ангренажния комплект , защото така и не успях да намеря такова инфо?
Благодаря

pesho_kj
17-02-2015, 18:43
Около 120лв с отстъпката

the_gotinia
17-02-2015, 19:20
120лв ?
Това не е ли много малко за ролки и ремъци?

Drag0
17-02-2015, 19:29
Ангренажен комплект за 1.9 jtdm 150 го намирам от 135 лв до към 200 - това за ремък и 2 ролки.

А.К. + водна помпа за 300.

the_gotinia
17-02-2015, 19:32
Супер
А водната помпа сменя ли се задължително с ангренажа?

pesho_kj
17-02-2015, 21:03
Препоръчително е, все пак е 42-45лв с отстъпката. 45 е на Валео

the_gotinia
17-02-2015, 21:57
Благодаря за бързите и ясни отговори :)
А ако ми кажете и къде могат да бъдат премахнати пеперудките и да бъде запушен ЕГР и срещу каква сума ще буде супер :D
От софия съм да уточня

Drag0
17-02-2015, 22:06
Предполагам във всеки от форумните сервизи ги правят тези неща , цени не знам.