Дали ще запали на газ зависи и от типа на ключа! С колко положения е ключа? Има ли допълнителни бутони /отзад или отдолу/ на ключа?
Известие
Collapse
No announcement yet.
БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!
Collapse
X
-
Ами колата е Nissan Bluebird и е на баща ми.Той си взе Фиат наскоро и малко го позаряза напоследък .Колата до последно си палеше и вървеше безпроблемно(допреди месец откогато и не е палена),но преди няколко дена решава да я пали и.....изненада.На мен Алфата вчера ми направи подобен номер,но при нея знам къде да гледами се окара едно реле,пък на нисана нещо немога да му намера релетата(бушона за помпата е здрав).Ключа за газ/бензин е с 2 положения-едното е само за бензин,а при другото пали на бензин и някъде към 2000 об. сменя на газ.Уредбата е Ловато и е на около 5-6 г.Един приятел имаше подобна и си спомням,че по едно време я палеше и караше само на газ ама не си спомням как ставаше номера,може би е бил с друг ключВие като по-опитни не знаете ли някой начин как да я включа на газ при това положение и да пробвам дали ще запали ?
155 1.8 8v TS & FZR 600
Comment
-
Погледни отзад или отстрани на ключа дали няма едно малко бутонче, ако има: даваш на контакт и го натоскаш еднократно, ще се чуе като щракне газовият клапан, после палиш на газ.
Ако няма такъв бутон по добре си сложи ключ а 3 положения газ-бензин- автоматичен режим.
А на бензин пали ли и като дадеш "контакт" свети ли нещо на ключа и какво?Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Space Star
Daihatsu Terios
Comment
-
Верно,че имало такова бутончеама е отдолу на ключа и затова не го бях забелязал досега :P Значи пробвах я на газ и взе да "припалва" ама от студа ли от кво не може да запали
Като се постопли малко пак ще я пробваме.Мерси за помощта
155 1.8 8v TS & FZR 600
Comment
-
За да запали по-лесно направи това с даването на контакт и натискането 2-3 пъти, така клапана на изпарителя "черпи" грубо казано двигателя с газ. После палиш с педал на газта натиснат до края иначе има вариант да гръмне, щом запали веднага пускаш педала на газта.
Обаче тва всичкото е "авариен вариант" по добре виж къде е проблема за да не пали на бензин, но временно докъто я оправиш може да я палиш и така.
Не я карай прекалено дълго само на газ, ще ти запуши дюзитеMitsubishi Outlander
Mitsubishi Space Star
Daihatsu Terios
Comment
-
Тя колата по принцип вече рядко ще се кара.Идеята ми беше да пробваме дали на газ ще запали,за да се ориентираме горе-долу къде е проблема и ако не може да се отстрани на място да не се налага да се дърпа,а да стигне на собствен ход до някой сервиз.155 1.8 8v TS & FZR 600
Comment
Comment