Известие

Collapse
No announcement yet.

ББ започна национализация!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Само от работодателите били... значи все пак са част от нечия заплата бруто, някой се е разписал под фиш с тия удръжки.
    И ти искаш да ги налееш в общата каца... дето намазват от нея главно мангусти и чиновници.
    Баста!
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

    Comment


    • #17
      Първоначално публикувано от morfius Покажи съобщение
      Само от работодателите били... значи все пак са част от нечия заплата бруто, някой се е разписал под фиш с тия удръжки.
      И ти искаш да ги налееш в общата каца... дето намазват от нея главно мангусти и чиновници.
      Баста!
      тц, не си наясно. Съвсем просто е: заплата 1000лв. бруто, осигуровки 200лв. работник. 300лв. работодател. колко взима работника ? - 500лв?, тц. 800лв. част от тези 300лв отива в професионалните фондове. Т.е държавни пари в частни фондове. Това от една страна. Отдруга за 10г. 7% доходност за целия период -голямо "управление" , а не мерси. От трета като сметна и инфлацията. Опа "управлението" стана на загуба. Та така, ама дайте да плюем правителството.
      П.С примера с заплатата ми е съсем информативен. Да не скочи някой за точните проценти, не съм се съобразявал

      Comment


      • #18
        Първоначално публикувано от aav Покажи съобщение
        Отдруга за 10г. 7% доходност за целия период -голямо "управление" , а не мерси. От трета като сметна и инфлацията. Опа "управлението" стана на загуба. Та така, ама дайте да плюем правителството.
        Сигурно ако сметнем управленските и брокерските такси, ще излезе че са повече от доходността. Опа, сега прочетох че разходите били около 20%, ами къде му излиза сметката на това управление.
        Last edited by pavlin; d.m.y г., 01:51.

        Comment


        • #19
          И ко викате двамата мега финансисти? Като минат от частните партиди към общата сметка -ще се управляват в пъти по-добре, доходността ще се утрои и всичкото това ще се свърши без разходи? И един мармот завива....

          Апропо тия 300лв работодателя не разбрах от вестници ли ги изрязва, бере ли ги отнякъде... ?Това че не ги пише във фиша не значи, че не са заработени от конкретния работник.
          Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
          ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
          Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

          Comment


          • #20
            Майко мила!!!
            sigpic

            Comment


            • #21
              Не е истина. Направо се плаша на къде отиват нещата

              Comment


              • #22
                Да, поредната дива простотия на Бат Супермен и джуджето мистър Пица.
                Самата идея на тия фондове беше да се избегне общия кюп. Да може, човек да знае какви пари е внасял и съответно какво получава от това.
                Пенсионерите в момента фотосинтезират точно заради общия кюп.
                Морфей е прав, че по този начин, ще се закърпват дупки при изхранването на съвкупното бай мангау от една страна, а от друга най-вероятно вече няма какво да се краде, та и в личните партиди на хората се огледаха.
                Скоро и на банковите влогове току виж хвърлят око с оправданието, че „ще ти управляват по-добре”.
                Ден без бира е загубен ден!

                Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
                Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

                Comment


                • #23
                  Малко разяснение по темата:
                  Професионалния фонд е за работещите първа и втора категория труд - вноските са изцяло за сметка на работодателя. Парите се натрупват за ранно пенсиониране по съответната категория. На всеки е открита лична партида и във всеки един момент лицето знае колко са му парите по нея.
                  Идеята е пенсионните фондове да отпускат пенсията само за срока на ранно пенсиониране до навършване на съответната възраст която за сега за мъжете е 63 г, а за жените е 60 г.
                  Тези пари могат да се изтеглят от осигурените ако не се възползват от правото си на ранно пенсиониране, също така се наследяват.
                  Таксата за управление е далеч по-малко от свободните съчинения за 20%. Едва ли има по-строг контрол от този който КФН упражнява върху парите в пенсионните фондове. Фондовете всяка вечер се отчита на КФН – какво се е случило с парите на осигурените. А приказките, че парите отивали за луксозни коли и тем подобни са плод на нечие въображение.
                  Единственото вярно е че към момента в професионалните пенсионните фондове не са натрупани достатъчно средства за отпускане на съизмерими пенсии, които отпускани от НОИ. Причините са няколко:
                  - кратък срок на осигуряване 10 г. с вноска 7% или 12% за съответната категория
                  - не всички са работели през тези 10 години и не на всички са внасяни осигуровки в пълен размер.
                  Затова при пенсиониране в момента по някоя от категориите, парите от фонда за съответния пенсионер се връщат към НОИ и от там се изплащат пенсиите.
                  Трябва да се отложи, ако трябва още 5 години изплащането на професионални пенсии от фондовете, но да не се разрушава така създадената система.
                  Нямало пари за тези пенсии – „Дайте да приберем парите от ППФ“, ми за МВР, МНО и тем подобни като нямат отделен пенсионен фонд за ранно пенсиониране к‘во ще приберете -де...ия.
                  Та ако ги национализират тези пари какво става: Едно че се нарушава Конституцията и ред други неща.
                  -Доверието в пенсионната реформа отива по дяволите, ми утре няма ли да посегнат и на Универсалния фонд за всички родени след 31.12.1959г. ?!?
                  - А доброволните вноски, а спестяванията?
                  - Парите ги взимат за запълване на дупки т.е. трябва им кеш, а парите са инвестирани в акции облигации депозити ДЦК и др. от тук следва поредния срив на борсата – бизнеса отива по дяволите чуждите инвестиции, и без това от глупостите на управляващите се оттеглят, сега съвсем ще ни зачеркнат.
                  Рейтинга на БГ пак ще тръгне рязко на долу заради поредните глупости на това правителство.

                  Парите са си лични на хоратата, нямат право да ги пипат. Дано, ако се приеме тази глупост, то поне Конституционния съд не допусне това безобразие.
                  Ex 156 SW 2,4 JTD .
                  Renault Megane Grandtour 2010
                  Ex Dedra 2.0 ieLS

                  Comment


                  • #24
                    Идеята е прозрачна-да се лапа от индивидуалните партиди, на първо време като безлихвени кредити, а на второ може и да изчезнат.Както винаги обаче, като се вдигне шум за нещо и ББ излезе и отмени решението, това също тще е така, споко
                    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
                    Нагоре по стълбата, която води надолу
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Вместо НОИ и НЗОК в тоя си вид да изчезнат... и да се мине изцяло и за двете на индивидуални партиди + социален взаимоспомагателен фонд, тук има хора които одобряват връщане на социалистическия фалирал модел.
                      Ей за това не ми се и коментираше ... просто ми е писнало да се убеждавам всеки ден, че всеки народ си заслужава управлението.
                      А ние си искаме хомота и уравниловката все още ...
                      Welcome to the real world

                      Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

                      Comment


                      • #26
                        Не знам как ги определяте тези фондове като частни, като те са част от задължителното социално осигуряване. Просто средставата са били дадени на частни финансови институции да ги управляват. Както се вижда с управлението до никъде не се е стигнало и постоянно се е отлагало плащането на задълженията и държавата е покривала разликата. Доколкото разбирам, плащанията на тези пенсии не зависи от това колко средства има по личната партида, а се изчислява по формула от НОИ. Според мен първоначалната идея на тези частни пенсионни фондове е била да работят с парите от доброволното пенсионно осигуряване, но понеже средствата по тях са малко, някой е решил да им прехвърли и част от задължителното осигуряване. Този фонд най-вероятно няма да се ликвидира, а ще се прехвърли управлението му. Целият шум в пресата се надига от тези които са взимали такси от управлението на тези средства. Фондовата борса няма да рухне и активите по тези фондове, няма да се осребрят наведнъж.

                        Comment


                        • #27
                          Колега... от САЩ точно да ми мазниш подкрепа за социалистически номера е грозно и цинично!
                          Welcome to the real world

                          Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

                          Comment


                          • #28
                            Първоначално публикувано от morfius Покажи съобщение
                            Колега... от САЩ точно да ми мазниш подкрепа за социалистически номера е грозно и цинично!
                            Колега, така като гледам май само говориш на изуст и никого не мазня, ами си казвам мнението. Ако имаш аргументи, дай да ги обсъдим.

                            Comment


                            • #29
                              По-нагоре са... доводите.
                              Системата която имаме в момента е сбъркана, вместо да вървим към по-добра... се говори за национализация.
                              А стадото се радва... не говоря за този форум.
                              Което навежда на доста неприятни мисли.
                              Welcome to the real world

                              Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

                              Comment


                              • #30
                                Социалното осигуряване винаги е било функция на държавата. Тази схема за частно професионално осигуряване пък гарантирано от държавата, май е била сбъркана още в зародиш.

                                Comment

                                Working...
                                X