Известие

Collapse
No announcement yet.

За социализма

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • верно, че добре го е написал, ама много неща не ми се връзват.
    преди 40г е 1972г.
    тогава съм бил 16 годишен, в техникума, и нямам спомени да му е хрумвала на някой/- безпътицата.

    напротив. всичко беше до болка познато и ясно. всички бачкаха и знаеха кога ще вземат следващия разряд, евентуално началство, после кога ще се пенсионират, с каква пенсия, колко струва панелката, колко ще е месечната вноска за 20 години напред и с каква лихва, за колко и кога ще се доберат до заветния москвич, лада...и т.н.

    а тия с чайките са били по жълтите павета. в русе и др. градове само сме ги виждали по телевизора.
    на мой приятел, и съученик брат му стана посланик. в сирия беше последно (преди 5-6г.) сега не знам. родителите му бяха бачкатори. в английската се влизаше трудно, ама искаха успех. къде ти толкова връзкари всяка година. за 3-4 паралелки?!?

    еманципацията я измислиха пак по него време, и тя естествено подтикна жените към израстване (кариеризъм), ама у всяка къща имаше по 2 деца.
    пред блоковете се събирахме да играем по 20тина всеки ден.

    циганите имаха страх, щото тогавашна милиция ги млатеше яко. служеха в КЕЧа и после имаха занаят. да краднат беше - инцидент. не начин на живот.

    в никакъв случай не възхвалявам онова време.
    напротив.
    затова се впрягам на оня-нашия малумко, дето се е размечтал за социализма. пък представа си няма за какво иде реч.
    sigpic156 SW 2001 бивша.

    Comment


    • Поредната глупост а дали това е писано от Георги Марков и дали не е преиначавано един господ знае. Отделно пък дали той е мерило за безпристрастност при условие че е работил за британските служби.

      Comment


      • Георги Марков е много добър писател и е обрисувал идеално същността и упадъка на комунизма, като общество, за което и беше убит.
        Най лошо е да си работил за съветските тайни служби и българските им побратими.При комунизма не родината, а Партията беше всичко.Предателството беше узаконено и морализирано от хора без родина - слуги на КПСС и БКП.
        Тия хора убиваха българи под предлог, че са "врагове" на родината, а родината, беше селската им партийка, БКП.Отделно убиваха и съпартийците в името отново на партията си.Даже узакониха тия си "постижения" в конституцията на България.
        Last edited by fred; d.m.y г., 19:58.
        Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
        Нагоре по стълбата, която води надолу
        sigpic

        Comment


        • Да бе да, британските служби работят сигурно за българските интереси. Като е бил толкова известен писател какво точно е написал Георги Марков.

          Comment


          • Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщение
            Поредната глупост а дали това е писано от Георги Марков и дали не е преиначавано един господ знае. Отделно пък дали той е мерило за безпристрастност при условие че е работил за британските служби.
            Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщение
            Да бе да, британските служби работят сигурно за българските интереси. Като е бил толкова известен писател какво точно е написал Георги Марков.
            А така, Паце, от теб друго не съм очаквал. Нещо като не ти харесва да го отричаш. А пък ТИ щом не си чувал за него значи не е съществувало. Сигурно очакваш Георги Марков да дойде до вас, за да се запознаете и да ти разкаже за какво е писал?

            п.п. Ето тук може да прочетеш какво е писал.
            Last edited by rossenvn; d.m.y г., 20:14.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
            ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

            Comment


            • Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщение
              Да бе да, британските служби работят сигурно за българските интереси. Като е бил толкова известен писател какво точно е написал Георги Марков.
              Ами да си чел -сценарии доста, ( част от сценариия на един известен наш сериал), романи, доста пиеси.Чети бе Павлине, не само Работническо дело и Дума
              Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщение
              Да бе да, британските служби работят сигурно за българските интереси. Като е бил толкова известен писател какво точно е написал Георги Марков.
              Определено не работят за съветските обаче, а понеже бяхме и все още сме донякъде под съветско, за мен това е по важно.
              Last edited by fred; d.m.y г., 20:18.
              Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
              Нагоре по стълбата, която води надолу
              sigpic

              Comment


              • Никому неизвестни произведения.

                Comment


                • Мдаа, като чета "мъдрите" ти заключения се сетих за Ян Хус и бабата, която хвърлила съчки в кладата му.(ти не си в ролята на Хус да уточним).
                  Last edited by fred; d.m.y г., 20:41.
                  Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
                  Нагоре по стълбата, която води надолу
                  sigpic

                  Comment


                  • Първоначално публикувано от fred Покажи съобщение
                    Ами да си чел -сценарии доста, ( част от сценариия на един известен наш сериал), романи, доста пиеси.Чети бе Павлине, не само Работническо дело и Дума


                    Определено не работят за съветските обаче, а понеже бяхме и все още сме донякъде под съветско, за мен това е по важно.
                    Дай пример де и кажи колко са ги чели и какъв тираж имат след 1990г.

                    Comment


                    • Я ми кажи тиражите на Достоевски след 1990г, Фицджералад, на и тн.?
                      Па да ти кажа, че вестник Уикенд има тираж окло 350 хиляди броя....Значи Уикенд е по велик от Достоевски.
                      Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
                      Нагоре по стълбата, която води надолу
                      sigpic

                      Comment


                      • Хайде пак празни приказки.

                        Comment


                        • Ами зависи от гледната точка.За едни са пълни, за други празни.
                          Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
                          Нагоре по стълбата, която води надолу
                          sigpic

                          Comment


                          • Ето ви едно мнение на другаря Сталин от 1930г. Не съм първия привърженик на този "ЗВЯР"- в прекия и преносен смисъл, но мамка му, толкова истини ......

                            Основата на икономическите кризи на свръхпроизводство, тяхната причина лежи в самата система на капиталистическото стопанство. Основата на кризата лежи в противоречието между обществения характер на производството и капиталистическата форма на присвояване резултатите от производството. Израз на това основно противоречие на капитализма е противоречието между колосалното увеличение на производствените възможности на капитализма, с оглед на получаване на максимум капиталистическа печалба, и относително намаление на платежоспособното търсене от страна на милионните маси на трудещите се, чието жизнено равнище капиталистите през всичкото време се стараят да държат в пределите на краен минимум. За да спечелят в конкуренцията и за да изтръгнат по-голяма печалба, капиталистите са принудени да развиват техниката, да провеждат рационализация, да засилват експлоатацията на работниците и да повдигат производствените възможности на своите предприятия до крайни предели. За да не изостанат един от друг, всички капиталисти са принудени тъй или иначе да поемат този път на бясно развитие на производствените възможности. Но вътрешният пазар и външният пазар, покупателната способност на милионните маси на работниците и селяните, които в края на краищата са основните купувачи, си остават на ниско ниво. Оттук – кризите на свръхпроизводство. Оттук – известните резултати, повтарящи се повече или по-малко периодически, по силата на които стоките остават непродадени, производството намалява, безработицата се увеличава, работната заплата намалява и по този начин още повече се изостря противоречието между нивото на производството и нивото на платежоспособното търсене. Кризата на свръхпроизводство е проява на това противоречие в бурни и разрушителни форми.

                            Ако капитализмът можеше да приспособи производството не за получаване на максимум печалба, а за системно подобряване материалното положение на народните маси, ако той можеше да насочва печалбата не към задоволяване прищевките на паразитните класи, не към усъвършенстване методите на експлоатацията, не към износ на капитала, а към системно повдигане материалното положение на работниците и селяните – тогава не би имало кризи. Но тогава и капитализмът не би бил капитализъм. За да се премахнат кризите, трябва да се премахне капитализмът.

                            Взел съм го от тук: http://www.septemvri23.com/Stalin_za...apitalisma.htm
                            Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

                            Comment


                            • Първоначално публикувано от Orm Покажи съобщение
                              Ето ви едно мнение на другаря Сталин от 1930г. Не съм първия привърженик на този "ЗВЯР"- в прекия и преносен смисъл, но мамка му, толкова истини ......

                              Основата на икономическите кризи на свръхпроизводство, тяхната причина лежи в самата система на капиталистическото стопанство. Основата на кризата лежи в противоречието между обществения характер на производството и капиталистическата форма на присвояване резултатите от производството. Израз на това основно противоречие на капитализма е противоречието между колосалното увеличение на производствените възможности на капитализма, с оглед на получаване на максимум капиталистическа печалба, и относително намаление на платежоспособното търсене от страна на милионните маси на трудещите се, чието жизнено равнище капиталистите през всичкото време се стараят да държат в пределите на краен минимум. За да спечелят в конкуренцията и за да изтръгнат по-голяма печалба, капиталистите са принудени да развиват техниката, да провеждат рационализация, да засилват експлоатацията на работниците и да повдигат производствените възможности на своите предприятия до крайни предели. За да не изостанат един от друг, всички капиталисти са принудени тъй или иначе да поемат този път на бясно развитие на производствените възможности. Но вътрешният пазар и външният пазар, покупателната способност на милионните маси на работниците и селяните, които в края на краищата са основните купувачи, си остават на ниско ниво. Оттук – кризите на свръхпроизводство. Оттук – известните резултати, повтарящи се повече или по-малко периодически, по силата на които стоките остават непродадени, производството намалява, безработицата се увеличава, работната заплата намалява и по този начин още повече се изостря противоречието между нивото на производството и нивото на платежоспособното търсене. Кризата на свръхпроизводство е проява на това противоречие в бурни и разрушителни форми.

                              Ако капитализмът можеше да приспособи производството не за получаване на максимум печалба, а за системно подобряване материалното положение на народните маси, ако той можеше да насочва печалбата не към задоволяване прищевките на паразитните класи, не към усъвършенстване методите на експлоатацията, не към износ на капитала, а към системно повдигане материалното положение на работниците и селяните – тогава не би имало кризи. Но тогава и капитализмът не би бил капитализъм. За да се премахнат кризите, трябва да се премахне капитализмът.

                              Взел съм го от тук: http://www.septemvri23.com/Stalin_za...apitalisma.htm
                              Право дума другаря и всички го виждаме Но в никакъв случай комунизмът не е по- добре де..
                              Lexus IS200

                              Comment


                              • "Ако капитализмът можеше да приспособи производството не за получаване на максимум печалба, а за системно подобряване материалното положение на народните маси"

                                Ако наистина е вярвал че комунизма ще го постигне то ... го признавам. Ама е изпуснал много важна истина - хората са егоисти!!!
                                Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

                                Comment

                                Working...
                                X