PDA

View Full Version : Alfa Romeo Giulia отвя и BMW M5



Pages : [1] 2

Orm
16-09-2015, 13:42
Поредното доказателство че са ненадминати в дизайна !!!

http://fakti.bg/avto/156153-alfa-romeo-giulia-otva-i-bmw-m5

pa4ito
16-09-2015, 23:07
Поредното доказателство че са ненадминати в дизайна !!!

http://fakti.bg/avto/156153-alfa-romeo-giulia-otva-i-bmw-m5

Ми да, аеродинамика му е майката. Другото е заеби... :rotfl:

Orm
16-09-2015, 23:53
Ми да, аеродинамика му е майката. Другото е заеби... :rotfl:

Да тоя (някъде дълбоко в себе си се надявам да е тая :) ) дето я е обдухвал в тунела е свършил бая работа...

pa4ito
17-09-2015, 00:03
Да тоя (някъде дълбоко в себе си се надявам да е тая :) ) дето я е обдухвал в тунела е свършил бая работа...

Ма и на визия са го докарали. Макар, че на мене ми е леко "сбирщайн". Ама ще свикнем, както свикнахме с предницата на предишните. ;)

dimitar_vd62
17-09-2015, 00:11
Не моа ва разбера, руснаците двайсе години не променили ладата щот били тъпи, тука показват нещо ново, ма старото било по хубаво.То и жените по времето на ладата бяха с малки цици, ма сега тъсите със силикони, нищо че не са истински ма пък са големи.

Orm
17-09-2015, 00:14
Не моа ва разбера, руснаците двайсе години не променили ладата щот били тъпи, тука показват нещо ново, ма старото било по хубаво.То и жените по времето на ладата бяха с малки цици, ма сега тъсите със силикони, нищо че не са истински ма пък са големи.

Сигурно от 30-ина години насам думите Лада и цици не са стояли в едно изречение .......

pa4ito
17-09-2015, 00:18
Не моа ва разбера, руснаците двайсе години не променили ладата щот били тъпи, тука показват нещо ново, ма старото било по хубаво.То и жените по времето на ладата бяха с малки цици, ма сега тъсите със силикони, нищо че не са истински ма пък са големи.

Променяха я бре, пуснаха и Калина, и Гранта, и Приора, че и на Нивата и туриха още 2 врати... ;)
Аз не казвам, че е лоша визията - отпред си ме кефи Джулията. Само че отстрани някак ми мяза на баварец, а отзад леко на мазда...

Orm
17-09-2015, 00:23
Променяха я бре, пуснаха и Калина, и Гранта, и Приора, че и на Нивата и туриха още 2 врати... ;)
Аз не казвам, че е лоша визията - отпред си ме кефи Джулията. Само че отстрани някак ми мяза на баварец, а отзад леко на мазда...

Са си те представих как ти я подаряват а ти - "Не не , отстрани ми мяза на БМВ , отзад на мазда...." . И съм сигурен че ще отнесеш един шут от жената :roll2:

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 01:39
Поредното доказателство че са ненадминати в дизайна !!!

http://fakti.bg/avto/156153-alfa-romeo-giulia-otva-i-bmw-m5




Сакън:shutup: добре че казваш в дизайна:):) че се уплаших че за вървеш ми думаш...........:):) Плюх си в пазвата,хвърлих три щипки сол през рамото,и са завъртях три пъти по стрелката на сата:):)

dimitar_vd62
17-09-2015, 02:33
Ми то пише и за вървежа - 7 мин. и 39 секунди срещу 7 мин. и 52 сек за БМВ.Тйъ че напразно си плю и са въртя.

pa4ito
17-09-2015, 12:09
Са си те представих как ти я подаряват а ти - "Не не , отстрани ми мяза на БМВ , отзад на мазда...." . И съм сигурен че ще отнесеш един шут от жената :roll2:

Аааа, де да се намери такъв добър човечец/човечка, само ще се усмихвам и ще викам "мерси, мерси...", даже може и кръгче да му предложа да направя с него... :rotfl:

Orm
17-09-2015, 21:09
Най хубавото на тая кола е че след 5 години ще струва 10к :)

pa4ito
17-09-2015, 21:23
Най хубавото на тая кола е че след 5 години ще струва 10к :)

да кажем след 10 за по-сигурно ;)

Alfa User
17-09-2015, 21:50
Аз отрязвам едната баничка от закуската на ден от утре - да моа да сАбера 10К за Жулито след десЯт гОдин... па нека мяза на квот си фантазирате :D

dimitar_vd62
17-09-2015, 21:57
То който има пари му дреме за мненията у форумо...той даже не знае за форумо.

ivan dimitrov
17-09-2015, 21:58
Направи ги две баничките, за всеки случай. Преди 2-3 месеца прогнозната цена беше околу 30к, сега гледам...някой е бил зле с математиката. То и аз съм зле, ама чак такава грешка....

dimitar_vd62
17-09-2015, 21:59
Че тя по евтина от 159 бре.

Кайо
17-09-2015, 22:00
И кво ся?
От утре сме сите с Жулия?:rotfl::rotfl::rotfl:

dimitar_vd62
17-09-2015, 22:01
С течна фаза.

Кайо
17-09-2015, 22:05
С течна фаза.

....и кюмур

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 22:10
Течна фаза са слага само на 156 1.8ТС,че с друга газова като му падне с 5-6% мощноста трябва да тичаш с буталата след нея:metal:

Orm
17-09-2015, 22:13
Да разбирам ли че прогнозите на световните борси за баничарниците ще са лоши за следващите 5 години ???

dimitar_vd62
17-09-2015, 22:14
Слага който няма пари за бензин.

pa4ito
17-09-2015, 22:23
Ако трябва да минаваш около 100-ина км на ден с колата си до работа и обратно, щеш не щеш се газефицираш... :(

Orm
17-09-2015, 22:25
Ако трябва да минаваш около 100-ина км на ден с колата си до работа и обратно, щеш не щеш се газефицираш... :(

Което автоматически означава че нямаш пари , щом пътуваш по 100км за работа :)

ecotronic
17-09-2015, 22:28
Което автоматически означава че нямаш пари , щом пътуваш по 100км за работа :)

Ти за екология чувал ли си, товарищ?
Мигар е по-добре нафтово кюмбе?

ivan dimitrov
17-09-2015, 22:35
Което автоматически означава че нямаш пари , щом пътуваш по 100км за работа :)

Току що разсмя половин америка. Да знаеш - така няма да ги умориш, онова е само израз. Ако имаш акции на някоя баничарница - продавай, верно макропоказателите се влошиха. Ако имаш собствена - мести я във Варна, аз съм ти сигурен клиент, не мисля да доживявам до пенсия(още 200/250г) та....нема да икономисвам.

pa4ito
17-09-2015, 22:37
Което автоматически означава че нямаш пари , щом пътуваш по 100км за работа :)
Или, че това е най-близката дестинация, където можеш да си намериш добре платена работа. ;)
За справка питай перничани... :)

Orm
17-09-2015, 22:49
Ей тия еко-глупости и евро-ценности са ви изяли главата , един майтап не може да смелите :)

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

Богатите не работят бе... те създават само видимост че са мега-заети...

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


Току що разсмя половин америка. Да знаеш - така няма да ги умориш, онова е само израз. Ако имаш акции на някоя баничарница - продавай, верно макропоказателите се влошиха. Ако имаш собствена - мести я във Варна, аз съм ти сигурен клиент, не мисля да доживявам до пенсия(още 200/250г) та....нема да икономисвам.

Че тя половин америка е бедна .....

А акциите на баничарниците ще ги пусна на пазара в най подходящиат момент , когато акциите на бутилирания айрян паднат...

pa4ito
17-09-2015, 22:49
Ей тия еко-глупости и евро-ценности са ви изяли главата , един майтап не може да смелите :)

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

Богатите не работят бе... те създават само видимост че са мега-заети...

Това е само по нашенско, отвън бачкат яко :)
Ама твоя начин на разсъждение ми харесва повече... :cheers:

ivan dimitrov
17-09-2015, 22:58
Че тя половин америка е бедна .....


За другата половинка си говорим.
За акциите мисля си в грешка. Паднат ли цените на айряна, неминуемо загиват и баничките. Ниска цена на акциите значи кофти ситуация в отрасла, демек - нема кинти. Пада айрянът - нема търсене, значи и баничките са "дали фира".
Но това е условно разбира се. Ако баничарницата предлага софиянки и добружанки, може и да не е зле.

dimitar_vd62
17-09-2015, 23:01
Ако трябва да минаваш около 100-ина км на ден с колата си до работа и обратно, щеш не щеш се газефицираш... :(

Даже и на газ няма ти излязат сметките, пък и по-добре смени жилището.Или работата.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:03
Слага който няма пари за бензин.




Митак само да ти обесня,че газифицирането на автомобили се заражда в западна европа и е одобрено по техните стандарти.И то не защото са бедни и нямат за бензин,а за да се опазва околната среда:) на първо място,на второ за да се повиши покупателната способност на други продукти.Примерно ако даваш по 5000 евро на година за бензин за Х километра,да даваш по 1000 евро на година за същите километри и с другите 4000 да си купиш други неща:):) Тоест на това му викат икономическа политика,незнам дали ми фащаш мисълта:):) Плюс което е,повечето западни държави са изцяло газифицирани.Тоест аз като ми всичко на газ в нас плюс готварската печка,не означава че нямам пари за ток:) Хората тука почти целогодишно ползват парното което също е на газ+ток плащат ток и газ заедно около 50 евро на месец при минимална заплата от 1200 нето за страната.А в бегето парно+ток е със сигурност над 100лв на месец,при минимална заплата 300лв нето за страната.Сега ти ми кажи кой е беден и кой богат;)

Orm
17-09-2015, 23:03
За другата половинка си говорим.
За акциите мисля си в грешка. Паднат ли цените на айряна, неминуемо загиват и баничките. Ниска цена на акциите значи кофти ситуация в отрасла, демек - нема кинти. Пада айрянът - нема търсене, значи и баничките са "дали фира".
Но това е условно разбира се. Ако баничарницата предлага софиянки и добружанки, може и да не е зле.

Да, де но на шанхайската стокова борса айряна е тесно свързан с дюнерите а и забравяш за машинациите с бозата....

pa4ito
17-09-2015, 23:07
Даже и на газ няма ти излязат сметките, пък и по-добре смени жилището.Или работата.
Ами ако ти харчи колата 8/100 средно, по 90 стинки ти излиза 7.20 отиване и връщане. И рейса е горе-долу толкова. А за наем, под 400лв. едва ли ще намериш. Та затова перничани си пътуват.


Да, де но на шанхайската стокова борса айряна е тесно свързан с дюнерите а и забравяш за машинациите с бозата....
Пропускате, че цената на изварата рязко дръпна заради това, че добитъка стана щастлив и дава повече каймак. Та те затва се разказа играта на всичкото акции...

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:07
Даже и на газ няма ти излязат сметките, пък и по-добре смени жилището.Или работата.




И тука не си прав.При тая безработица,работата не се сменя като долните ти гащи:) Тука много хора пропатуват всеки ден доста повече километри за да работят............Мой познат всеки ден минава по 200км да ходи да бачка..........конкуренцията е убийствена и ако почнеш да пробираш работа........ма тая ми е далеко,ма тая ми е под нивото оставаш в къщи................

Orm
17-09-2015, 23:10
И тука не си прав.При тая безработица,работата не се сменя като долните ти гащи:) Тука много хора пропатуват всеки ден доста повече километри за да работят............Мой познат всеки ден минава по 200км да ходи да бачка..........конкуренцията е убийствена и ако почнеш да пробираш работа........ма тая ми далеко,ма тая ми е под нивото оставаш в къщи................

Че има ли по хубаво от това да си останеш вкъщи :)

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:09 ----------


Ами ако ти харчи колата 8/100 средно, по 90 стинки ти излиза 7.20 отиване и връщане. И рейса е горе-долу толкова. А за наем, под 400лв. едва ли ще намериш. Та затова перничани си пътуват.

Те в Перник си имат разни схеми за пътуване до София , веднъж ме докараха от Перник до Дружба за 10лв :)

pa4ito
17-09-2015, 23:13
Че има ли по хубаво от това да си останеш вкъщи :)

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:09 ----------



Те в Перник си имат разни схеми за пътуване до София , веднъж ме докараха от Перник до Дружба за 10лв :)
Имам тамън 2-ма колеги от тъдява ;)

dimitar_vd62
17-09-2015, 23:14
Ами ако ти харчи колата 8/100 средно, по 90 стинки ти излиза 7.20 отиване и връщане. И рейса е горе-долу толкова. А за наем, под 400лв. едва ли ще намериш. Та затова перничани си пътуват.


Пропускате, че цената на изварата рязко дръпна заради това, че добитъка стана щастлив и дава повече каймак. Та те затва се разказа играта на всичкото акции...

Ми 100 км отиване и 100 връщане - 8 и 8 16 литра по 90 стинки 14,40 по 25 работни дни 360 лв - ти за 40 кинта ли си.


И тука не си прав.При тая безработица,работата не се сменя като долните ти гащи:) Тука много хора пропатуват всеки ден доста повече километри за да работят............Мой познат всеки ден минава по 200км да ходи да бачка..........конкуренцията е убийствена и ако почнеш да пробираш работа........ма тая ми е далеко,ма тая ми е под нивото оставаш в къщи................

Стоим си дома.С двайска не ми тряа да бачкам ГледЪт ма.

ivan dimitrov
17-09-2015, 23:14
Да, де но на шанхайската стокова борса айряна е тесно свързан с дюнерите а и забравяш за машинациите с бозата....

Бозата е пълна. Щанхай не намесвай, айрянът е разредено с вода кисело мляко, а за киселото мляко си имаме патент. Понеже тук говеда не останаха, нема от де толкова кисело мляко та да изнасяме и за "дръпнатите". Щегувам се разбира се. Тук говедата няма да свършат посмъртно. И овце има колкото трябва.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:15
Еми комшията си е зел неква а3-ка бензинова 2006-7 те са по 7-8бона.И все на паркинга я гледам:) Тъй ша и изгние,макарче алдитата не гният:meeting:

pa4ito
17-09-2015, 23:18
Ми 100 км отиване и 100 връщане - 8 и 8 16 литра по 90 стинки 14,40 по 25 работни дни 360 лв - ти за 40 кинта ли си.
...
Не си ме разбрал - 100км е общо отиване и връщане ;)
А и дните са все още 22 работни :D

Orm
17-09-2015, 23:20
Бозата е пълна. Щанхай не намесвай, айрянът е разредено с вода кисело мляко, а за киселото мляко си имаме патент. Понеже тук говеда не останаха, нема от де толкова кисело мляко та да изнасяме и за "дръпнатите". Щегувам се разбира се. Тук говедата няма да свършат посмъртно. И овце има колкото трябва.

Как бе, арабите от 100 години ядата дюнери с айрян... Дори мислех за създаването на една малка групировка ИР (исламска република) да нападат дюнерджийниците из близкия изток и да дъмпват цената на дюнера с айрян .....

Баси глупостите..... :)

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:19 ----------


Не си ме разбрал - 100км е общо отиване и връщане ;)
А и дните са все още 22 работни :D

100 км с една Корса на газ ще ти излезе макс 5 евро , при надник 80 , си е съвсем нормално...

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:21
Не си ме разбрал - 100км е общо отиване и връщане ;)
А и дните са все още 22 работни :D




Плюс което е с тази кола се предполага че ще се ходи и на други места,не само на работа:)Та работата става дебела:cheers:

Orm
17-09-2015, 23:23
Ама вие на тази кола искате да слагате газ?!?!?!? Чакайте де, първо да паднат цените , да оправим нещата с баничарниците , та тогава ще мислим за газ...

dimitar_vd62
17-09-2015, 23:24
Не си ме разбрал - 100км е общо отиване и връщане ;)
А и дните са все още 22 работни :D

22 друг път, тука се бачка и събота.Гворим за бг кми 5 евро кви надници.А знаш ле че като бачках в топлофикация като идваха австлррийците за ремонт на двигателите вземаха 80 евра на час.

pa4ito
17-09-2015, 23:24
Как бе, арабите от 100 години ядата дюнери с айрян... Дори мислех за създаването на една малка групировка ИР (исламска република) да нападат дюнерджийниците из близкия изток и да дъмпват цената на дюнера с айрян .....

Баси глупостите..... :)

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:19 ----------



100 км с една Корса на газ ще ти излезе макс 5 евро , при надник 80 , си е съвсем нормално...
Твойта групировка трябва да се казва ИРДА - ислямска република на дюнерите и айрана. ;)
А и това си звучи направо като бизнес-план...


Е, колегата кара гоуф4, ама му стъпва там нейде - къде 8 лв.



Плюс което е с тази кола се предполага че ще се ходи и на други места,не само на работа:)Та работата става дебела:cheers:
Тя отдавна е измислена тази работа и затова много хора използват газ, въпреки че пада мощност и се ебава повече двг-то.


22 друг път, тука се бачка и събота.Гворим за бг кми 5 евро кви надници.А знаш ле че като бачках в топлофикация като идваха австлррийците за ремонт на двигателите вземаха 80 евра на час.
Ами обикновено се работи от понеделник до петък. И вече рядко в събота, щото се плаща двойно, а хората се научиха да се оплакват в НАП, ако не им платиш, а там почнаха да пляскат яко...

dimitar_vd62
17-09-2015, 23:24
Ама вие на тази кола искате да слагате газ?!?!?!? Чакайте де, първо да паднат цените , да оправим нещата с баничарниците , та тогава ще мислим за газ...

Не просто газ а течна фаза.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:25
Ама вие на тази кола искате да слагате газ?!?!?!? Чакайте де, първо да паднат цените , да оправим нещата с баничарниците , та тогава ще мислим за газ...




То вече не останаха баничари,ти баничарници:(:(:( Ядох миналата зима една баничка в Плевен.....еебаси щеше да ми падне коронката:(

mirchozo
17-09-2015, 23:26
Въъъ, не е истина, тука всички барат масло яко....
Джулия, газ, мас, айран, дюнери...., нямам думи...

Orm
17-09-2015, 23:30
Въъъ, не е истина, тука всички барат масло яко....
Джулия, газ, мас, айран, дюнери...., нямам думи...

Е ти кво мислиш ... само на сериозни теми си говорим....

pa4ito
17-09-2015, 23:30
Въъъ, не е истина, тука всички барат масло яко....
Джулия, газ, мас, айран, дюнери...., нямам думи...
... и това е само началото :bouncing_smiley:

кученцетоОгиитаткоДоги
17-09-2015, 23:32
Въъъ, не е истина, тука всички барат масло яко....
Джулия, газ, мас, айран, дюнери...., нямам думи...




Не само масло.......а и антифрис:meeting: Че и спирачна течност понякога:):) ама това е само понякога:strong:

mirchozo
17-09-2015, 23:39
Скоро ще има много дюнерджийници, тъй че цената ще спадне драстично, търсете други оферти, таз ялова.
Аз ще си отворя сюнетчийница, найш ква далавера ше стане като дойдат новите българи. Ще ги кълцам от дъно, но това е друга тема на разговор. Дори съм си избрал цвета вече

Orm
17-09-2015, 23:42
Скоро ще има много дюнерджийници, тъй че цената ще спадне драстично, търсете други оферти, таз ялова.
Аз ще си отворя сюнетчийница, найш ква далавера ше стане като дойдат новите българи. Ще ги кълцам от дъно, но това е друга тема на разговор. Дори съм си избрал цвета вече

Помисли ли вече за рекламни билборди ?

Че имам две три идеи :)

mirchozo
17-09-2015, 23:55
Охоу, всичко съм измисли аз, щом цвят си избрах на Жужито, само чакам да ги пуснат, не че някой ги е спрял сега де.

dimitar_vd62
17-09-2015, 23:59
Скоро ще има много дюнерджийници, тъй че цената ще спадне драстично, търсете други оферти, таз ялова.
Аз ще си отворя сюнетчийница, найш ква далавера ше стане като дойдат новите българи. Ще ги кълцам от дъно, но това е друга тема на разговор. Дори съм си избрал цвета вече

Обади ми се по комшийски да напрая до теб дюнери с родопски калмари.

ivan dimitrov
18-09-2015, 00:01
Скоро ще има много дюнерджийници, тъй че цената ще спадне драстично, търсете други оферти, таз ялова.
Аз ще си отворя сюнетчийница, найш ква далавера ше стане като дойдат новите българи. Ще ги кълцам от дъно, но това е друга тема на разговор. Дори съм си избрал цвета вече

А, ей го на! Пример за позитивно мислене.
Да им се чудиш на песимистите......а че ще могат да озаконят и любовниците скоро, хич не се сещат.
Обаче....ако всяка, от вече законните поиска Джулия, упс....май съвсем се обърка сметката. Станах песимист за броени секунди.
Действително преди 2/3 месеца четох за прогнозна цена околу 30-те. Викам си - това, на тая цена......ши са спукат да продават. Е, добро утро, и най добрият сън е последван от събуждане.

Orm
18-09-2015, 00:09
А, ей го на! Пример за позитивно мислене.
Да им се чудиш на песимистите......а че ще могат да озаконят и любовниците скоро, хич не се сещат.
Обаче....ако всяка, от вече законните поиска Джулия, упс....май съвсем се обърка сметката. Станах песимист за броени секунди.
Действително преди 2/3 месеца четох за прогнозна цена околу 30-те. Викам си - това, на тая цена......ши са спукат да продават. Е, добро утро, и най добрият сън е последван от събуждане.

Аз доколкото разбрах това е цената на QV

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:07 ----------


Обади ми се по комшийски да напрая до теб дюнери с родопски калмари.

Бах.... кви са тия животни по родопите бе ... да не е станало няк'во наводнение пак ?

dimitar_vd62
18-09-2015, 00:12
Понеже аз зго знам тоя виц ама по друг начин, преди 2-3 месеца се говореше за 50к базова цена ама ориентировъчно.Ма то 20к евра кво са ся дет стях такоз и без тях.Няма си вземам с масаж на дупето и тва е.

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:11 ----------


Аз доколкото разбрах това е цената на QV

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:07 ----------



Бах.... кви са тия животни по родопите бе ... да не е станало няк'во наводнение пак ?

Ха не знайш ли, родопски калмари се вика на кожичките ....от обрязването.Пържени калмари не си ял едни такива като о-пръстени пържени.

Orm
18-09-2015, 00:14
Понеже аз зго знам тоя виц ама по друг начин, преди 2-3 месеца се говореше за 50к базова цена ама ориентировъчно.Ма то 20к евра кво са ся дет стях такоз и без тях.Няма си вземам с масаж на дупето и тва е.

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:11 ----------



Ха не знайш ли, родопски калмари се вика на кожичките ....от обрязването.Пържени калмари не си ял едни такива като о-пръстени пържени.

Ахахахаха .... мисля че това лято ми беше последното ядене на калмари...

dimitar_vd62
18-09-2015, 00:25
Отива един турист в едно китно родопско село и сяда в кръчмата. Дават му меню и той запачва да чете: зелник, пататник, ... и родопски калмари!?
Поръчал родопските калмари и ги полял с доволно количество мастика Пещера.
Най-накрая питал собственика:
- Абе откъде ги вземате тез калмари в Родопите? - че му се усладили. - Нали нямате море!
- Как откъде? Ходжата ги носи всеки понеделник..

Аз ходих тва лято р Родопите ама в Златоград, там няма цигани и турци.Има големи пататници.

ivan dimitrov
18-09-2015, 00:29
Ахахахаха .... мисля че това лято ми беше последното ядене на калмари...

Това е полужението - безотпадъчна технология......

В тая статия пише за базова цена от над 60000 евро, аз четох нешо от порядъка на 36. Мисля че се сещам къде, и вестникът май е запазен, след 2 дни ще съм сигурен.
Бу-то е много добро, но пак е прекалено скъпо. Аз и на 36 неможеше да си го позволя, но......

dimitar_vd62
18-09-2015, 00:35
Бе то и на 36 в лева не мога да я гушна оттам нагоре ми е все тая.

Бобби
18-09-2015, 00:38
А бе на мене ми харесва.....мое, след време да я гушнем, ако преди това не гушнем китката....:innocent:

Orm
18-09-2015, 00:39
Бе то и на 36 в лева не мога да я гушна оттам нагоре ми е все тая.

Що бе , колко бъбрека имаш?

dimitar_vd62
18-09-2015, 00:53
Ми ба ли го не съм са разглеждал.

Orm
18-09-2015, 00:59
Ми ба ли го не съм са разглеждал.

Е виж де, може да събереш за една алфа :)

кученцетоОгиитаткоДоги
18-09-2015, 01:12
Еебаси 60 бона да дам за алфа:):) както вика мой приятел словак ,, Нема шансе,, :):)

ivan dimitrov
18-09-2015, 01:35
Бе то и на 36 в лева не мога да я гушна оттам нагоре ми е все тая.

А, то и аз това имах предвид, ма не ми е все тая. До 40 в евро ако я продаваха - наистина конкуренцията я пиши бегала. На тая цена..... нищо ново под слънцето, най много да подобрим рекорда за бързо падаща цена. Ба ли го, я да си поставяме постижими цели(нещо като 159-секънд хенд). При все че с тия пътища....
Абе,....някой луноход втора ръка, колко ли ще струва, щот за МТЛБ ми се виждат доста трудни пътищата у Варна?

dimitar_vd62
18-09-2015, 13:06
Бе мислил съм по въпроса ма подръжката малко тежкън ще ми дойде пък и вътре нещо не ме кефи.Тая централна конзола сякаш по трудово са я правили от нищо нещо.По скоро на фейс 156 бих се спрял.....засега.Или 166 фейс.Ма със сегашната нямам къхъри, та си трая.

mirchozo
18-09-2015, 13:24
Тя подръжката не е много по-различна от 156, моторите са идентични ако говорим за 1.9 конкретно, вече за окачването нямам преки наблюдения.

dimitar_vd62
18-09-2015, 19:02
Абе...не съм се интересувал задълбочено....от тук оттам съм подучул че е по скъпа ма пък окачването било по яко, принципно отвън ми харесва ама вътре 156 ма кефи повече....засега не стои на дневен ред.

кученцетоОгиитаткоДоги
19-09-2015, 18:23
Батки няма какво да се лъжеме,алфата никога не може да са сравнява с беенве:):) Все едно да сравняваме Валери Божинов и Христо Стоичков:D В смисъл че алфата е Валери Божинов де:) някой да не си помисли обратното.Примерно bmw e39 540i m5147931147933147932 15 годишна кола.8 цилиндъра,с верига,два въздушни филтъра,400 коня:) Алфа кога ще направи такава кола серийно производство?Ясно е кога никога.А и не случайно на името Алфа Ромео и до ден днешен и са носи славата като на китайските скутери:):) Низнам да ли ма разбирате,и ми фащате мисълтъ:):)

dimitar_vd62
19-09-2015, 18:38
Естествено че не може се сравнява с бемве, ако беше така щях да си взема бемве.Пък и Стоичков все пак е бил багерист....а лорд Евгени Минчев ватман...лъскава опаковка отвътре проста фафла от 5 стинки.

radostin_ivanov
19-09-2015, 22:37
И като и се носи слава,къв го търсиш в този форум бе пич?

Bobiuzunov
19-09-2015, 23:01
И аз щях да питам същото,но колегата ме е изпреварил.За Алфите разбрахме че ги разбираш много нещата,а сега ни светни и за твоята нова резачка от Швеция от която по грозен и скучен автомобил няма и няма и да има.

кученцетоОгиитаткоДоги
19-09-2015, 23:25
Пичове,темата е alfa gulieta отвя bmw m5,и изказвам мнение като човек имал две бими и една алфа:) Сега ако беше gulieta отвя reno,нещата щяха да седат по друг начин:):) Сега вече ако вие освен на алфа на друго не сте се качвали,и си мислите че алфа е върха на сладоледа делта,тогава напълно ви подкрепям:):) Иначе да шведския самолет е адски скучен:(:( Само сипвам и се возя:(:( Дори и капака не съм му вдигал,защото двигатела му е само желяза,няма какво да се счупи:(:(:( Друго си е колата да ти е всеки ден в бокса и да и сменяш постоянно нещо,като алфата.И от шофьор за една година да станеш шофьор и монтьор.Все пак още един занаят никога не е излишен:):)

ivan dimitrov
19-09-2015, 23:37
Пичове,темата е alfa gulieta отвя bmw m5,и изказвам мнение като човек имал две бими и една алфа:) Сега ако беше gulieta отвя reno,нещата щяха да седат по друг начин:):) Сега вече ако вие освен на алфа на друго не сте се качвали,и си мислите че алфа е върха на сладоледа делта,тогава напълно ви подкрепям:):) Иначе да шведския самолет е адски скучен:(:( Само сипвам и се возя:(:( Дори и капака не съм му вдигал,защото двигатела му е само желяза,няма какво да се счупи:(:(:( Друго си е колата да ти е всеки ден в бокса и да и сменяш постоянно нещо,като алфата.И от шофьор за една година да станеш шофьор и монтьор.Все пак още един занаят никога не е излишен:):)

Чакай малко де, покарай го малко тоя изтребител, пък след година/две ги постни тия твърдения. Той и авера подобни ги редеше, ма освен че по често беше в бокса, сега самолета е на консервни кутии, пък Алфата е на пътя още. Вземи го вдигни тоя капак, да видиш какво има отдолу. Тия приказки, на потребителите на Мерцедес им прилягат, то и да вдигне капака, пак не може си провери маслото. Но това за твоя случай не важи - проверявай редовно всичко. Дупки по 4-те бутала излизат колкото друга кола.

Bobiuzunov
19-09-2015, 23:38
Това кой какво и колко е карал е безмислено да спорим щото гаранция губиш по точи.Това че твоята 156-ца с течна фаза е била кош,не означава че де що е Алфа е така.Аз съм врътнал за 2 годинки и половина доста километри и не съм все по сервизи.:-)

radostin_ivanov
19-09-2015, 23:47
Тук е Алфа Ромео форум,а относно темата,ти имал ли си допир до нея та да коментираш?А относно другите марки,няма смисъл да коментираме кой,какво и защо точно пък с теб, ясно е че си компетентен по всички въпроси и много разбираш от автомобили.

rossenvn
20-09-2015, 00:19
Поредния забавен тип... То не бяха цецовци и др. подобни. И докато някои от тях бяха малко технически грамотни, този е само спамер с нула знания. Добре че ръси мозък предимно в този раздел.

ecotronic
20-09-2015, 01:04
Е как нула знания бе? Човекът знае че огледалата се размразяват от страничните духалки. Това само дълбоко просветените го знаят :)

abart_
20-09-2015, 02:22
Поредния забавен тип... То не бяха цецовци и др. подобни. И докато някои от тях бяха малко технически грамотни, този е само спамер с нула знания. Добре че ръси мозък предимно в този раздел.

Хаха +1

Така и не му отговорихте на човека, шведския монитор може ли да "надушва" точно течната фаза :)

Че тия вериги и турбини кът се развъртят става страшно. Докато изпушиш някоя цигара,току виж си вдигнал 200

Иначе по темата: Джулия е брутално бърза!

alfa racer GTA
20-09-2015, 09:24
Не дразнете човека, ще пребие кученцето:spiteful: от яд...

Doomguy
20-09-2015, 10:56
В никой автомобилен форум няма толкова олигофрени, колкото в нашия. Визирам ония кученцетонещоси...

ZaRoo
20-09-2015, 11:23
Аз съм имал 3 BMW та страшен автомобил побеляха ми косите от тях. Покажи ми колко 20 годишни BMW се карат ежидневно защото моите Алфи са на толкова и дори на фасон още ги бива за разлика от варела BMW.Тез приказки за великото BMW ги говори на някои които е нямал.

pyle
20-09-2015, 11:45
Аз нямам против изказването на мнение, но реално колегата, който спомена е39 м5 бе даде никакъв смислен аргумент, кое, какво, защо, как. Какво не е конкуренто способно на Алфата, да нежен спортен автомобил е вероятно ама и Ферарито е така и какво от това, лош и слаб автомобил ли е, няма ферарите на по 15 години, който вървят зверски...

ZaRoo
20-09-2015, 13:14
Добре на Ферари кое му е нежното, че всеки детаил се изпипва, по тази логика и Ламбото и Мазерати и те са нежни обаче тез коли колкото остаряват стават по скъпи, при великото BMW не съм забелязъл такава тенденция.

pyle
20-09-2015, 14:20
Добре на Ферари кое му е нежното, че всеки детаил се изпипва, по тази логика и Ламбото и Мазерати и те са нежни обаче тез коли колкото остаряват стават по скъпи, при великото BMW не съм забелязъл такава тенденция.

Да нежни коли са, не в смисъла, че ще почнат да се разпадат или нещо такова просто не са направени корави колкото някой германец, като цяло колата, не конкретно мотора или скоростите. Прост пример е тест в топ гиър, правиха опит в испания на изоставено летище максимална скорост, след теста на Ферарито и на Макларъна от чакъла им се беше изял покалника, бода на джантите се беше оплюпила боята, предното стъкло имаше шлюпки, а на Р8-цата нямаше точица... Не бих зел нито Р8, нито Макларъна, а 458-цата. Това е единственити елементарно наблюдение, което имам, за жалост няма възможност да си позволя такъв автомобил, нито имам познати..

Sm0k
20-09-2015, 17:40
Еебаси 60 бона да дам за алфа:):) както вика мой приятел словак ,, Нема шансе,, :):)


Батки няма какво да се лъжеме,алфата никога не може да са сравнява с беенве... 15 годишна кола.8 цилиндъра,с верига,два въздушни филтъра,400 коня:) Алфа кога ще направи такава кола серийно производство?Ясно е кога никога.А и не случайно на името Алфа Ромео и до ден днешен и са носи славата като на китайските скутери:):)

Да дадеш 60 бона за Алфа е точно толкова оправдано, колкото да дадеш 60 бона за СААБ или 60 бона за БМВ, ако и трите си ги купуваш от магазина.

Ся по въпроса за М5-цата, ти нещо не си схванал брато - сравнението е между сегашната Джулия и сегашната М5, от която Джулия е по-бърза на ринга.
А 15 годишна кола с 8 цилиндъра, два въздушни филтъра, верига и 400 коня, Алфа никога няма да направят, защото вече сме 2015-та, а не 2000-та и такива коли вече не се правят дори и от БМВ. И да искат няма ка да я произведат 15-годишна и с 15-годишни технологии, а и да я направят вече няма кой да се впечатли от нея и да я купи.
На сегашните пластмасови БМВ-та Джулията е идеален конкурент.

А тва за китайските скутери да го говори човек, който току що си купи кола от фалирала марка, продадена после на китайци и фалирала втори път в китайски ръце... не знам дали да го нарека забавно или несериозно ;)

Бобби
20-09-2015, 20:03
Аз, тия Джулия и М5......ако ми дойдат на Петрохан, че ги бегам...:super:...по моите правила...:)))....ебати и колите...:grin:

кученцетоОгиитаткоДоги
20-09-2015, 20:55
Седа и си пия бирата и са наслаждавам на развлекателната програма:):) На мен тая новата джулия ми прилича на сбиртак от алди а4 2008г. и новото м3:):) Докато преди години примерно 156 имаше наистина свой собствен стил,в момента джулиа мяза точно на гореописаното.Иначе да се твърди че алфа е много по напред от беенве,за мен е не глупост,а твърдение което граничи с лудоста:):)На мойта 156,като почнах да и сменям неща по подръжката дигнах раце.Термостати по 100лв,и два,че първия беше дефектирал чисто нов даже.8 свещи за една торба,чак пък иска и от хубавите:):)Ангренажни и пистови ремъци за една торба пари,чак и пръдливия вариатор.После и ламбда сонда...........я набих и шутовете на първия меркалия:):) Иначе щях да скачам с нея в Дунава:):) То по добре Златка черната да си бях хванал за гадже:):) Беенвето змей:) Катастрофирало два пъти,с цепнатина на двигатела,само масло и свещи и сипваш и караш:):)

Bobiuzunov
20-09-2015, 21:04
Никой не е казал че Алфа е най,най,няма такава кола,но ми е интересно ти като си по тарикат от нас тука обладаните чий го дириш тука?И пак ти казвам това че твоята 156-ца е била кенеф и са те метнали с нея,не може да слагаш всички Алфи под общ знаменател,има коли точно от тази марка дето ти само плюеш които можеш само да сънуваш.:thumbup:

ecotronic
20-09-2015, 21:13
Кучо, ти що не вземеш още веднъж да се прекръстиш?

Примерно на

УмнотоТиквенцеСГотинотоБеемвенце

Бобби
20-09-2015, 22:27
Седа и си пия бирата и са наслаждавам на развлекателната програма:):) На мен тая новата джулия ми прилича на сбиртак от алди а4 2008г. и новото м3:):) Докато преди години примерно 156 имаше наистина свой собствен стил,в момента джулиа мяза точно на гореописаното.Иначе да се твърди че алфа е много по напред от беенве,за мен е не глупост,а твърдение което граничи с лудоста:):)На мойта 156,като почнах да и сменям неща по подръжката дигнах раце.Термостати по 100лв,и два,че първия беше дефектирал чисто нов даже.8 свещи за една торба,чак пък иска и от хубавите:):)Ангренажни и пистови ремъци за една торба пари,чак и пръдливия вариатор.После и ламбда сонда...........я набих и шутовете на първия меркалия:):) Иначе щях да скачам с нея в Дунава:):) То по добре Златка черната да си бях хванал за гадже:):) Беенвето змей:) Катастрофирало два пъти,с цепнатина на двигатела,само масло и свещи и сипваш и караш:):)
Не сме ти виновни, че при покупката ти на Алфа.....като бръкна в торбата с путки....хвана хуя...:)))

Orm
20-09-2015, 23:09
Мале как сте го налазили момчето.... Чак ми се иска да постна една тема в БМВ форума че Алфите са по добри, да видим кои са по злонари :)

dimitar_vd62
20-09-2015, 23:30
В БМВ форума обсъждат новата алфа - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=394021

Бобби
21-09-2015, 00:13
А и коментарите са им позитивни......не като темата у нашият форум...
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=394021&hilit=%D0%B0%D0%BB%D1%84%D0%B0+%D1%80%D0%BE%D0%BC% D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%8F

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 00:18
Никой не е казал че Алфа е най,най,няма такава кола,но ми е интересно ти като си по тарикат от нас тука обладаните чий го дириш тука?И пак ти казвам това че твоята 156-ца е била кенеф и са те метнали с нея,не може да слагаш всички Алфи под общ знаменател,има коли точно от тази марка дето ти само плюеш които можеш само да сънуваш.:thumbup:




Виж сега баце,ти ако поне имаше елементарни технически познания,щеше да сетиш че изброените ,,проблеми,, от мен с изключение на ламбда сонда са консуматив,а не ремонти по автомобила:kiss: А иначе нещата които твърдя са на базата на прекалено скъпата подръжка и това което чета във форума............Баце аз в друг автомобилен форум за толкова много основни ремонти не бях чел:):) Баси тука основния ремонт на алфите го правите като супа топчета за добро утро:):),коняк с намигване,водка с приятели и т.н.:):) Вие парите за нищо ги нямате бе хора:):)

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 01:02
Кучо, ти що не вземеш още веднъж да се прекръстиш?

Примерно на

УмнотоТиквенцеСГотинотоБеемвенце




Нали знаеш,вълкът като остарее става за смях и на кучетата:tooth::tooth::tooth:

Bobiuzunov
21-09-2015, 01:30
Хубаво де ангренажа е консуматив,така е,ама айде виж и на други марки и тогава прави сравнения,виждаш ми се грамотно момче,ама нещо си влезнал у некъв мнооо як филм.Пък да не говорим за Сааба като дойде време да му сменяваш железата дето ти им викаш,не съм много в час ама май беше с верига и ако е тека дет се вика честито на печелившите.

pyle
21-09-2015, 02:07
Поредния безмислен спор и храна по чужда марка.. Колега Кучо, щом не си фен/недоволен или каквото и да било, няма смисъл да пишеш в този форум. Няма как да излезнеш на глава или да убедиш някой колега колко му е смотана Алфата или колко беенвето е по-добро...

NPP
21-09-2015, 14:47
Мисля, че е време Кученцето и Бо да си вземат стая :Tease:

Бобби
21-09-2015, 20:08
....:grin:

Бобби
21-09-2015, 20:28
...https://www.youtube.com/watch?v=OA1Kn_L4Yf8
......https://www.youtube.com/watch?v=ZbhgrrQL0IY.....:rotfl:

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:09 ----------


Мисля, че е време Кученцето и Бо да си вземат стая :Tease:
....гледай началото на клипа...там са неверниците....:)))
https://www.youtube.com/watch?v=ZbhgrrQL0IY....:rotfl:

dimitar_vd62
21-09-2015, 20:32
Виж сега баце,ти ако поне имаше елементарни технически познания,щеше да сетиш че изброените ,,проблеми,, от мен с изключение на ламбда сонда са консуматив,а не ремонти по автомобила:kiss: А иначе нещата които твърдя са на базата на прекалено скъпата подръжка и това което чета във форума............Баце аз в друг автомобилен форум за толкова много основни ремонти не бях чел:):) Баси тука основния ремонт на алфите го правите като супа топчета за добро утро:):),коняк с намигване,водка с приятели и т.н.:):) Вие парите за нищо ги нямате бе хора:):)

Разликата между фолклора и действителноста - Защо Алфистите не се поздравяват на улицата? Защото сутринта вече са се видели в сервиза :ok: (Макар, че най-честата гледка в сервизите са VW, Audi, BMW) - На първа страница най-долния пост - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=394021 Мога да го потвърдя от преки наблюдения от извънгаранционния сервиз на Алфа Фиат Ланча.
Нали питаше кога алфа ще направи 8 цилиндров мотор, еми ети 12 цилиндров. -http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=147799&d=1442241553

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 21:42
За мен база за сравнение на двата автомобила няма.Всеки който не е любител и на двете марки, а просто търгува с автомобили знае какво е търсенето и на едната и на другата.И аз не харесвам голф, но не мога да си изкривя душата като пазарджишка циганка и да отрека че е най-добре продаваната кола.Което само по себе си е показателно за неговото качество.

pyle
21-09-2015, 21:45
За мен база за сравнение на двата автомобила няма.Всеки който не е любител и на двете марки, а просто търгува с автомобили знае какво е търсенето и на едната и на другата.И аз не харесвам голф, но не мога да си изкривя душата като пазарджишка циганка и да отрека че е най-добре продаваната кола.Което само по себе си е показателно за неговото качество.

Всъщност Тойота Корола е най-продавана и след нея Форд Ф150. :D

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 21:51
Всъщност Тойота Корола е най-продавана и след нея Форд Ф150. :D



Абе като гледам по автокъщите и обяви за автомобили втора употреба виждам колко Короли и Форд 150има:)

ecotronic
21-09-2015, 21:51
За мен база за сравнение на двата автомобила няма.Всеки който не е любител и на двете марки, а просто търгува с автомобили знае какво е търсенето и на едната и на другата.И аз не харесвам голф, но не мога да си изкривя душата като пазарджишка циганка и да отрека че е най-добре продаваната кола.Което само по себе си е показателно за неговото качество.

Чака си един Майбах на един светофар и до него спира едно Голфче.
Човекът с голфчето се провиква:

- Колега, доволен ли си от колата?
- Да, доволен съм. Защо?
- Еми щот гледам, че не ги карат много.

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 21:57
Чака си един Майбах на един светофар и до него спира едно Голфче.
Човекът с голфчето се провиква:

- Колега, доволен ли си от колата?
- Да, доволен съм. Защо?
- Еми щот гледам, че не ги карат много.




Ей ебаси вица:) Засмяла се кокошката с пломбирания зъб:tooth:

Bobiuzunov
21-09-2015, 22:02
Иначе не че нещо,но бракУниер се пише с О,ама ти за майтап си го объркал предполагам.:rotfl:

pyle
21-09-2015, 22:04
Абе като гледам по автокъщите и обяви за автомобили втора употреба виждам колко Короли и Форд 150има:)

Еее са подробности... :grin: :grin:

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 22:08
Иначе не че нещо,но бракУниер се пише с О,ама ти за майтап си го объркал предполагам.:rotfl:




Не просто налагам нов начин на писане, по модерен и звучен:punk:

Bobiuzunov
21-09-2015, 22:16
Малииии колко си забавен.:cheers:
:rotfl:

кученцетоОгиитаткоДоги
21-09-2015, 22:22
Малииии колко си забавен.:cheers:
:rotfl:



,, с какъвто се събереш такъв ставаш,, българска поговорка:cheers::rotfl:

Кайо
22-09-2015, 00:10
Сакам земем 300 грама Жулия оти за повеке немам паре.:oops:
Спам,Спам,СПАМММММММММММММММ!!!!!!!:rotfl:

Бобби
22-09-2015, 00:24
Сакам земем 300 грама Жулия оти за повеке немам паре.:oops:
Спам,Спам,СПАМММММММММММММММ!!!!!!!:rotfl:
Като доидеш на моите години, мое удариш и 500 грама....за кило, ще ти трябва автоматик обаче....иначе немой държиш пътя...:))

Кайо
22-09-2015, 00:26
Като доидеш на моите години, мое удариш и 500 грама....за кило, ще ти трябва автоматик обаче....иначе немой държиш пътя...:))

карам и ръчки без проблем,автоматика е лайна,селето е друго. ;)

Бобби
22-09-2015, 00:54
карам и ръчки без проблем,автоматика е лайна,селето е друго. ;)
Браво...напреднал си...:kiss:

Doomguy
23-09-2015, 08:49
С фенове като някой тук, хейтъри не ни трябват.

AttilaSL
23-09-2015, 23:04
Още когато се излюпи тоя бай хуй във форума попитах какъв го дири тук,явно тогава ви беше забавен.
От друга страна пък щеше да много скучно без изплющяци като въпросния елемент.

Drag0
23-09-2015, 23:10
На сегашните пластмасови БМВ-та Джулията е идеален конкурент.

Засега си видял само DEMO версията на Джулия. После колко пластмаса ще има ще видим.

Колко БМВ-та "сегашни" пластмасови си карал ?
За последната година пробвах няколко чисто нови от 1ва серия до 5та .. нямаше нито едно да изглежда евтино или "пластмасово". :spoko:

кученцетоОгиитаткоДоги
23-09-2015, 23:55
Още когато се излюпи тоя бай хуй във форума попитах какъв го дири тук,явно тогава ви беше забавен.
От друга страна пък щеше да много скучно без изплющяци като въпросния елемент.




Виж сега,аз може да съм забавен но поне не съм Прост за разлика от теб.Никога не съм обидил или засегнал някой,без той да ме е обидил или засегнал.Още повече хора които не познавам лично.Има едно нещо в тоя живот към което всеки човек би трябвало да се придържа,и то се нарича уважение към другите хора.Което на теб явно ти е чуждо.Не ми отговаряй,и не се занимавай повече с мен........няма смисъл.........прекалено ниска топка си ми бате за да те отигравам.



Лека вечер от ,,бай хуй,,

546
24-09-2015, 08:41
Виж сега баце,ти ако поне имаше елементарни технически познания,щеше да сетиш че изброените ,,проблеми,, от мен с изключение на ламбда сонда са консуматив,а не ремонти по автомобила:kiss: А иначе нещата които твърдя са на базата на прекалено скъпата подръжка и това което чета във форума............Баце аз в друг автомобилен форум за толкова много основни ремонти не бях чел:):) Баси тука основния ремонт на алфите го правите като супа топчета за добро утро:):),коняк с намигване,водка с приятели и т.н.:):) Вие парите за нищо ги нямате бе хора:):)
Баце,а така,чеми се кара по-новичка алфа,а това без сериозна обезценка не виждам как ще стане. Даже ако поназнайваш немски холандси,ингилизки и др. такива земи се регни и по чуждите форуми и яко бой в този дух.
Да стане Джулито на 8-9 години и да е парите на 59 сега,се ще се намери някоя дет да има още 5-6 годинки живот,че да я видя що за стока е.

Бобби
26-09-2015, 02:25
Още когато се излюпи тоя бай хуй във форума попитах какъв го дири тук,явно тогава ви беше забавен.
От друга страна пък щеше да много скучно без изплющяци като въпросния елемент.
Виж сега...не така.....тоя хуй е фен на развален капут...след това си е купил алфа, на която от ауспуха е изтичало по един литър масло на хиляда километра....
Хайде да се уважаваме......а не да се ебаваме....има блато за тия неща у форума....ама хич не умеете да се справяте с дразнителите..:)))

кученцетоОгиитаткоДоги
26-09-2015, 03:03
Бобби,кое точно наричаш ,,развален капут,,?Че алфа за цялата си история е произвела 2-3 успешни бензинови двигатели,всичко друго е жмел.За дизелите не мога да кажа лошо,като цяло дизеловите двигатели са здрави.Но айде моляти се недей да ми хвалиш бензинките на алфа,понеже и тука в Холандия общувам с алфисти и знам що за стока са бензинките:flirt: А и другия път като ходя до моргата ще ти снимам колко бензинови алфи има на едно място,даже с ключовете на таблото.Си помислиш че си на изложения на алфа ромео:flirt:Те тука във форума повечето с бензинови алфи са с най-малко по един основен ремонт на двигатела,че даже и с два,но не смеят да си кажат,а само са бият в гърдите как алфа е върха на ,,инжинерната мисъл,, събрана в ебаси и бегачката:flirt:То и аз можех да кажа ,,Мойта кола беше ебаси и дуракоустойчевата бегачка,само сменях масло и газ до ламарината,, но винаги съм откровен.Просто не обичам фурнаджийските лопати:flirt:

bager
26-09-2015, 03:08
Бобби,кое точно наричаш ,,развален капут,,?Че алфа за цялата си история е произвела 2-3 упсешни бензинови двигатели,всичко друго е жмел бате.За дизелите не мога да кажа лошо,като цяло дизеловите двигатели са здрави.Но айде моляти се недей да ми хвалиш бензинките на алфа,понеже и тука в Холандия общувам с алфисти и знам що за стока са бензинките:flirt: А и другия път като ходя до моргата ще ти снимам колко бензинови алфи има на едно място,даже с ключовете на таблото.Си помислиш че си на изложения на алфа ромео:flirt:Те тука във форума повечето с бензинови алфи са с най-малко по един основен ремонт на двигатела,че даже и с два,но не смеят да си кажат,а само са бият в гърдите как алфа е върха на ,,инжинерната мисъл,, събрана в ебаси и бегачката:flirt:То и аз можех да кажа ,,Мойта кола беше ебаси и дуракоустойчевата бегачката,само сменях масло и газ до ламарината,, но винаги съм откровен.Просто не обичам фурнаджийските лопати:flirt:
Виж ся, не се заяждам, но ти грам понятие си нямаш от двигатели на Алфа Ромео.
Даже не знаеш какво е Алфа Ромео...

Sm0k
26-09-2015, 03:10
За мен база за сравнение на двата автомобила няма.

Брато, как да ти обясним, че ти продължаваш да сравняваш 20-годишната си 156-ца със други 20-годишни БМВта и изводите ти сигурно донякъде са верни, ама за преди 20 години. Сравнението в момента е Джулия с БМВ 3. И няма как нито ти, нито който и да е от нас да има реално мнение, защото едната от колите в сравнението до сега сме я виждали само на картинка :)


С фенове като някой тук, хейтъри не ни трябват.

Тва винаги съм го смятал, ама като видях темата в БМВ форума, вече съвсем ме е срам от наще "фенове". БМВ феновете се изказват обективно и с уважение, тука се лее хранилката за спорта. Тъжно, тъжно...


Засега си видял само DEMO версията на Джулия. После колко пластмаса ще има ще видим.
Колко БМВ-та "сегашни" пластмасови си карал ?
За последната година пробвах няколко чисто нови от 1ва серия до 5та .. нямаше нито едно да изглежда евтино или "пластмасово". :spoko:

Карал съм "сегашни" 1ва серия, 2ра серия "Гранд Турер" и 4та серия Гран Купе. Ако наистина държиш да ти отговоря сериозно:

За първа серия мога да кажа най-обективно мнение, щото в тоя клас гледах коли и там съм тествал най-много коли - Жулиета, Голф 7, Пежо 308, Киа Сийд, ся това се сещам. Със сигурност мога да кажа, че за C-сегмент кола 1-чката е малко по-добра от останалите като сглобка - пластмасите в салона скърцат по-малко, по-добре уплътнени са и т.н. Пак поскърцват де, ама бива. Не знам дали е заради платформата със задно или просто БМВ са се постарали. Като цяло всички коли в тоя клас са си евтини коли и все някъде в салона има пластмаси които се местят, скрибучат и са като закачени със тел и тиксо. Включително прехваления Голф не прави излючение. Единичката е малко по-добре може би... ама малко.

Втора серия "Гранд Турер" - слагам в кавички гранд турер, както те са го кръстили, щото е гаден семееен ван или квото е там. Тва нещо както знаеш е на платформата с предно предаване от Мини и за мен интериора няма нищо, ама нищо общо с това, което се очаква от БМВ - всички пластмаси скърцаха и се движеха при натиск, особено тези по централната конзола, хед-ъп дисплея се прожектираше на една отделна слюдичка, която беше като подарена, а материалите изглеждаха наистина доста евтино. Като цяло вътре е малко все едно си в Хюндай.

Четворката гран купе - добра кола, луксозна, кожа, можа, ако ме накараш да си избера една от всички модели БМВ бих взел нея. Като цяло не е зле сглобена кола, но дори и в нея имаше големи (и не много естетични) парчета пластмаса които кънтяха неприятно на кухо и се местеха. Примерно сега се сещам за доста дебелите Б-колонки отвътре. Имаше и други кори дето бяха така. Някои пластмаси можеха да ги направят от по-скъп материал. Като цяло е добра, хубава кола, но според мен от БМВ и то такова, което се продава за тия цени като 4-ката... аз лично очаквам малко повече.
Между другото ходил съм с приятели фенове на БМВ на тест драйв и на други 3-ки от сегашното поколение и те също не са очаровани от качеството на интериорите. 5-ца не съм карал, там може би е друго.

Това ми е мнението, така мисля. Но сега, може аз да съм прекалено критичен, ако на теб ти изглеждат ОК, няма лошо.

Като цяло мнението ми за съвременните автомобили е, че стават все по-пластмасови, с все по-евтини материали и все по-нискокачествени. И това важи за всички, включително премиум марките като БМВ, Ауди и Мерц. Особено за по-ниския клас коли на тия марки и за останалите производители дето са си ширпотреба нацяло.
За сравнение, за мен интериорите на 156/147/ГТ изглеждат с много по-добри материали и по-скъпи от на Мито/Жулиета например.

За Джулия - това което сме видели е не демо версията, а QV версията ;) Даже още не сме го и видели де, ше го видим другия месец на автосалона. А колко пластмаса ше има после в другите версии е ясно - колкото при всички други марки. Важното е да е конкурентна :)

bager
26-09-2015, 03:21
...
...

Как намираш енергия за тая работа? Наистина не разбирам, но ...продължавай! Все някога ще се видим и тогава няма къде да избягаш - ще се черпим(демек аз ще черпя)!

кученцетоОгиитаткоДоги
26-09-2015, 03:23
Smok аз сравнявам,като цяло какво е прозивела алфа до сега и беенве до сега.Поне до времето до като са се произвеждали свинския парк и jst, алфа от към бензинови двигатели е била една ,,диария,, А то това време не е било преди 30г.Защото за да ме накара нещото да ида до автосалона само да огледам джулия,то е историята като цяло на марката, и личните ми впечатления,макър и от 15 годишна алфа.

Sm0k
26-09-2015, 03:58
Как намираш енергия за тая работа...

Абе и аз се чудя понякога как и за кво се хабим, ама явно откакто не работя в университета ми липсва да говоря пред публика :) Ше се почерпим, да сме живи и здрави :)


Защото за да ме накара нещото да ида до автосалона само да огледам джулия,то е историята като цяло на марката, и личните ми впечатления,макър и от 15 годишна алфа.

Абе за тва последното мога да се съглася - факт е, че има хора които им харесва Алфа и биха си купили, но се отказват заради лоша репутация от миналото.
За "диарията" обаче и аз мисля, че ги говориш ей тъй - за не знам кой път в тоя форум казвам, че мойта бензинова диария ТС е на над 350 К км и мотора не е отварян (карам го последните 170 хиляди, преди това не вярвам да са го правили в Италия) - работи като часовник и пали докато помирише ключа. Аре малко - от свинспарка са произведени и продадени стотици хиляди бройки, може би гонят милион, ако не са и повече.


Колко БМВ-та "сегашни" пластмасови си карал ?

Забравих - освен горните три тествах преди време и 3та серия F30 седан. Интериора - кола като кола, като всички други от сегашното десетилетие :) Забележки към материалите и сглобката - горе-долу като при 4-ката. Хубавото й беше, че имаше повечко алкантара, ама тва щото беше М-пакет с някъв спортен там салон - не им знам на изуст чалъмите на тия (то те вече и те не си ги знаят, сигурно не си помнят и моделите от толкоз изгъзици) :) И пак казвам, тва е мое мнение - на някой може да му се струват супер по-луксозни от всички други коли, лошо няма :)

VFTI
26-09-2015, 23:24
Smok аз сравнявам,като цяло какво е прозивела алфа до сега и беенве до сега.Поне до времето до като са се произвеждали свинския парк и jst, алфа от към бензинови двигатели е била една ,,диария,, А то това време не е било преди 30г.Защото за да ме накара нещото да ида до автосалона само да огледам джулия,то е историята като цяло на марката, и личните ми впечатления,макър и от 15 годишна алфа.

Аз съм много търпелива личност, но твоето минава всякакви граници! Да наречеш бензиновите двигатели на алфа ромео "диария" вече минава към откровено простеене!

Аз лично НЕ ЖЕЛАЯ да слушам такива нелепици в АЛФА ФОРУМА. Който иска да плюе по алфа, да ходи по другите форуми.

Лично аз не мога да чета повече такава помия! Всеки ден ще репортвам такива мнения, докато някой не вземе мерки. Апелирам и вие да го правите.

dimitar_vd62
27-09-2015, 00:29
Ми те по другите форуми не я плюят...само тука може.

546
27-09-2015, 07:39
Аз съм много търпелива личност, но твоето минава всякакви граници! Да наречеш бензиновите двигатели на алфа ромео "диария" вече минава към откровено простеене!

Аз лично НЕ ЖЕЛАЯ да слушам такива нелепици в АЛФА ФОРУМА. Който иска да плюе по алфа, да ходи по другите форуми.

Лично аз не мога да чета повече такава помия! Всеки ден ще репортвам такива мнения, докато някой не вземе мерки. Апелирам и вие да го правите.

Що не приемеш, че човека вижда различно спрямо повечето от нас.Ще му се на алфите бензинките да са по-корави от дизелите,ходовата да е яка кат на хъмви и да са евтини като опел кадет (не че и на мен не ми се ще),опс и да арчи като скутер50кубика.
С една дума мечтател. Но щом е фен,мястото му е тук. Ще се култивира рано или късно,може дори някой ден да купи алфа с цел да я кара без да мисли за гореизброените несъществени проблеми.:scherzkeks:

Sm0k
27-09-2015, 17:41
Всеки ден ще репортвам такива мнения, докато някой не вземе мерки. Апелирам и вие да го правите.


Що не приемеш, че човека вижда различно спрямо повечето от нас.

Ми аз пък съм съгласен с Венци и ще започна да ги репортвам и аз тия мнения, не за друго ами защото ми омръзна всяка втора тема да се обръща на плюене по Алфа, а всяка трета на реклама на БМВ. Нямам нищо против всеки да харесва каквото иска, и да има каквото иска мнение. Аз също харесвам БМВ и смятам, че са хубави коли. Също оценявам и всяка кола, която е добре направена, дори да не ме грабва.

Ама тука вече стана крайно - освен, че циклим на едно и също - Алфа са лоши, БМВ са най-хубавите, което е досадно и е безмислено, мисля че и често в тия спорове се преминават границите на добрия тон, което също дразни. Сваля и нивото на информацията във форума, щото ако някой влезе да прочете нещо смислено, да потърси няква информация от първа ръка, вместо това ше намери само колко са велики БМВ, колко са зле Алфа и спорове бензин или дизел. Няма смисъл от това и наистина не разбирам защо е нужно и се толерира във всички раздели.

И най-тъжното е че във форума на БМВ, за които се носят анекдоти, как феновете на БМВ са най-големите селяндури на пътя, а най-безмислената професия на света е на човека, който монтира мигачи на БМВ имат по-смислена тема за Алфа от нашата. Както и повечето им теми са по-смислени и подобна вакханалия няма. Аз тва не го разбирам.

vovata
27-09-2015, 18:36
Както и повечето им теми са по-смислени и подобна вакханалия няма. Аз тва не го разбирам.

Явно имат модератори които си вършат работата и НЕ допускат такава бълвоч !

Bobi_33
27-09-2015, 18:40
Smok аз сравнявам,като цяло какво е прозивела алфа до сега и беенве до сега.Поне до времето до като са се произвеждали свинския парк и jst, алфа от към бензинови двигатели е била една ,,диария,, А то това време не е било преди 30г.Защото за да ме накара нещото да ида до автосалона само да огледам джулия,то е историята като цяло на марката, и личните ми впечатления,макър и от 15 годишна алфа.

Донякъде си прав може би.
Наистина TS 16V и JTS не са особено надеждни. И то в сравнение с предишните мотори на марката. Но спрямо останалите производители не са толкова зле. Никак не са безпроблемни доста от моторите на БМВ. Говорим за бензинови. Добре знаеш, че доста от БМВ-тата имат склонност към греене, хвърчат глави и после идват проблеми и скъпи ремонти. Още повече, че гледаш от погледа на малък кръг от потребители. демек купуваш кола, която вече си е изпяла песента, и искаш да те вози още дълго и безпроблемно. Е, не става. И аз съм си фен на боксерите, в 33 карат много и безпроблемни километри, но Алфа повече никога няма да имат боксери. Просто защото няма Алфа във смисъла в който на нас ни се иска. Те са част от друг концерн, който взима решенията, а не Алфа, като отделна марка. Едно време инженерите на Алфа са имали свободата да мислят и творят, за да се конкурират не само с останалите марки, но и със тези произведени в нейната родина. Сеа няма как да се случи това. Марката ще върви по свой път, който обаче да не се пресича с пътя на концерна майка. Глобалното автомобилостроене по цял свят е така. Никога вече няма да видим различни инженерни решения, както сме виждали в миналото, които да са различни за всички марки. Сега всички коли са много по-еднакви откогао е да било. Та так ще е с Алфа. Дано поне оцелее, поне заради истинкото си минало. А иначе бензиновите ботори на Алфа са били научна фантастика за прехвалената марка БМВ, но за съжаление преди 50 години примерно.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-09-2015, 19:08
Пичове вие станахте по католици и от папата.Като ще рапортувате някой обидил купчина желязо с някаква марка,не е лошо и да рапортувате когато някой обижда и човек,което е наистина в разрез с правилата.Но до сега никой не го повдигна този въпрос,ама кат стана въпрос за некакви железа...........Давайте го по ведро.Към колегата Smok,може и да са продадени милиони екземпляри от туинс парк,но това се е случило най-вече последните години,все пак добре изглеждащ автомобил макър и 15 годишен,от 140-150 коня което за много пишман рацери това е ,,спортен,, автомобил,със кожа,климатроник,парктроник и музика за 2000лв в мобилето,няма такава оферта,пък било то и от опел.Аз са поинтересувах за тази технология туинс парк,която алфа налага повече от 20 години в двигателите си,принципа на работа го разбрах,само целта му не разбрах.И това че колата може също така добре да си работи само с голямата свещ.

Bobi_33
27-09-2015, 19:18
Пичове вие станахте по католици и от папата.Като ще рапортувате някой обидил купчина желязо с някаква марка,не е лошо и да рапортувате когато някой обижда и човек,което е наистина в разрез с правилата.Но до сега никой не го повдигна този въпрос,ама кат стана въпрос за некакви железа...........Давайте го по ведро.Към колегата Smok,може и да са продадени милиони екземпляри от туинс парк,но това се е случило най-вече последните години,все пак добре изглеждащ автомобил макър и 15 годишен,от 140-150 коня което за много пишман рацери това е ,,спортен,, автомобил,със кожа,климатроник,парктроник и музика за 2000лв в мобилето,няма такава оферта,пък било то и от опел.Аз са поинтересувах за тази технология туинс парк,която алфа налага повече от 20 години в двигателите си,принципа на работа го разбрах,само целта му не разбрах.И това че колата може също така добре да си работи само с голямата свещ.

Явно нищо не си прочел. Технологията всъщност върши работа и има смисъл от нея, когато е с по 2 клапана на цилиндър, но големи. При такъв вариант клатаните един срещу друг са толкова близо, че няма място за 1 свещ в средата на горивната камера, където и е мястото. Затова се слагат по 2, за пълно изгаряне. Иначе при 4 клапана на цилиндър (какъвто е TS 16V) няма никакъв смисъл от 2-рата свещ и там по-скоро заради традицията е останало така. Иначе Алфа слагат по 2 свещи много по-отдавна, но името Туин Спарк се въвежда и патентова през 80-те.

Бобби
27-09-2015, 19:49
И според мен има смисъл от две свещи... доколкото знам искрата от двете свещи не се подава в един и същи момент на работният процес....води до почти пълно изгаряне на горивната смес, което води не само до по добро КПД, но и до по добри еко норми.....и в тоя ред на мисли....вагините има още да мислят за тия неща....:)))

кученцетоОгиитаткоДоги
27-09-2015, 19:50
Донякъде си прав може би.
Наистина TS 16V и JTS не са особено надеждни. И то в сравнение с предишните мотори на марката. Но спрямо останалите производители не са толкова зле. Никак не са безпроблемни доста от моторите на БМВ. Говорим за бензинови. Добре знаеш, че доста от БМВ-тата имат склонност към греене, хвърчат глави и после идват проблеми и скъпи ремонти. Още повече, че гледаш от погледа на малък кръг от потребители. демек купуваш кола, която вече си е изпяла песента, и искаш да те вози още дълго и безпроблемно. Е, не става. И аз съм си фен на боксерите, в 33 карат много и безпроблемни километри, но Алфа повече никога няма да имат боксери. Просто защото няма Алфа във смисъла в който на нас ни се иска. Те са част от друг концерн, който взима решенията, а не Алфа, като отделна марка. Едно време инженерите на Алфа са имали свободата да мислят и творят, за да се конкурират не само с останалите марки, но и със тези произведени в нейната родина. Сеа няма как да се случи това. Марката ще върви по свой път, който обаче да не се пресича с пътя на концерна майка. Глобалното автомобилостроене по цял свят е така. Никога вече няма да видим различни инженерни решения, както сме виждали в миналото, които да са различни за всички марки. Сега всички коли са много по-еднакви откогао е да било. Та так ще е с Алфа. Дано поне оцелее, поне заради истинкото си минало. А иначе бензиновите ботори на Алфа са били научна фантастика за прехвалената марка БМВ, но за съжаление преди 50 години примерно.





Прав си,в далечното минало алфа наистина са правили хубави неща.И за BMW донякъде си прав със изброените проблеми,но масовия потребител в България на 15-20 годишно Bmw знаеш какъв е.20 годишен,който още живее при майка си и баща си,те са му го купили и му дават по 10лв всеки ден, които той с половината сипва бензин ,тръгва на прекъсвач от колонката минава с 200км/ч по околовръснато,и са прибира в тях.И като слезе от колата и го хванеш да го изтръскаш с надолу главата от него няма да падне повече от 50-60 стотинки.Па камоли да има пари да му сипе на това BMW Castrol 5w40 и да му сложи термостат Валер за 100 и кусур лева,че да не вземе да прегрява в един момент.

Bobi_33
28-09-2015, 01:13
И според мен има смисъл от две свещи... доколкото знам искрата от двете свещи не се подава в един и същи момент на работният процес....води до почти пълно изгаряне на горивната смес, което води не само до по добро КПД, но и до по добри еко норми.....и в тоя ред на мисли....вагините има още да мислят за тия неща....:)))

При 8 клапановия ТС си палят заедно, за правилно изгаряне на 2-та фронта в един и същ момент. Но това важи единствено и само за 8 клапановия мотор.

При 16 клапановия главата е 100% същата, като на Фиат примерно 1.8 16В, но просто има още една свещ, там кадето не е нужна. С малката или баз малката свещ е все тая. Тя не дава нито допълнителна мощност, нито допълнителен въртящ момент. Геометрията на горивната камера обезсмисля 2-рата свещ. Но така от Фиат са позамазали очите на феновете на марката, като уж са продължили традицията и така уж нотора не е Фиат. Ала бала.

Все тая, има нужда от 2-ра свещ, когато 2-те свещи са симетрично разположени една спрямо друга, демек при стария ТС.

Bobiuzunov
28-09-2015, 09:19
Да при 16V TS-а малката свещ общо взето свети на на газовете за да видят пътя към изпускателните клапани. :-)

BO
28-09-2015, 10:43
Това, че Алфа се сравнява с БМВ трябва само да радва феновете на марката.
Същото е когато се сравняваше Кличко с Пулев. И двамата са "железа", ама има някаква разлика накрая.:drinking:

Sm0k
28-09-2015, 14:35
...Към колегата Smok,може и да са продадени милиони екземпляри от туинс парк,но това се е случило най-вече последните години... за 2000лв в мобилето,няма такава оферта,пък било то и от опел. Аз са поинтересувах за тази технология туинс парк,която алфа налага повече от 20 години в двигателите си,принципа на работа го разбрах,само целта му не разбрах.И това че колата може също така добре да си работи само с голямата свещ.

За да се продават днес стотици хиляди бройки по 2000 лева в мобилето, преди 15-20-25 години същите стотици хиляди бройки някой си ги е купувал от магазина по 20 000 днешни евро, дето тогава го е нямало като валута. Тъй че тва дето го говориш са малко празни приказки с 2-те хиляди лева, ше ме извиняваш нали. А тва че тия мотори продължават да се движат 20 години по-късно и да висят на мобилето, независимо дали са със или без ремонти означава, че се пак горе-долу са ставали за монтиране в кола.

И тва дето го говориш, че колата може да работи само с голямата си свещ е вярно, ама само за 16-клапановите ТС. При осем клапановите въобще няма голяма свещ, щото са с две еднакви свещи по размер и там ако изключиш едната ше видиш как хубаво може да си работи ;) Технологията си е много добра за времето си, тогава когато е измислена е вършела работа и е била крачка напред на фона на тогвашните мотори. Сега от днешна гледна точка, да се опитваш да си го обясняваш тепърва е безмислено. Колегите по-горе ти обясниха ква работа върши и за кво е сложено, тогава когато е направено :)


При 8 клапановия ТС си палят заедно, за правилно изгаряне на 2-та фронта в един и същ момент. Но това важи единствено и само за 8 клапановия мотор...

Мда, при 16-клапановите тая малката пали в различен момент, по-късно, уж за доизгаряне на това което не е изгорено от първата. Ама дали дава някво реално предимство, един господ знае, малко е афиф тая работа с малката свещ :)

ecotronic
28-09-2015, 15:28
Колега Smok, искам да допълня това, което си написал....

При 16 клапановия мотор бобините са с 2 изхода (всеки край на вторичната намотка е изведен и свързан към свещ, било то малка или голяма). Така вторичната намотка на дадена бобина се явява последователно свързана към шаси през 2 свещи. Поради това, ако откачиш една от свещите, и другата ще спре да работи.

По въпроса с последователното произвеждане на искра от двете свещи на даден цилиндър, някъде има писано, че това е така, но някъде казват, че няма отместване между двете искри.
Аз лично не съм проверявал, как стоят реално нещата, но в една друга дискусия по въпроса, си спомням, че колегата OEM беше писал, че е мерил с осцилоскоп и отместване не е установил.
При всички положения подобно отместване би било възможно само при CF2 мотори. При CF3 не съществува и теоретична възможност за такова нещо.

Orm
28-09-2015, 18:26
Ето я гамата на двигателите http://m.fakti.bg/news/157346
Само не мога да разбера дали се отказваме от дизелите....

Бобби
28-09-2015, 18:32
При 8 клапановия ТС си палят заедно, за правилно изгаряне на 2-та фронта в един и същ момент. Но това важи единствено и само за 8 клапановия мотор.

При 16 клапановия главата е 100% същата, като на Фиат примерно 1.8 16В, но просто има още една свещ, там кадето не е нужна. С малката или баз малката свещ е все тая. Тя не дава нито допълнителна мощност, нито допълнителен въртящ момент. Геометрията на горивната камера обезсмисля 2-рата свещ. Но така от Фиат са позамазали очите на феновете на марката, като уж са продължили традицията и така уж нотора не е Фиат. Ала бала.

Все тая, има нужда от 2-ра свещ, когато 2-те свещи са симетрично разположени една спрямо друга, демек при стария ТС.
Aха... на 8клапановите мотори, двете свещи палят едновременно , а на 16клапановите мотори с две различни свещи едната пали със малко закъснение.....

Sm0k
29-09-2015, 01:59
...По въпроса с последователното произвеждане на искра от двете свещи на даден цилиндър, някъде има писано, че това е така, но някъде казват, че няма отместване между двете искри.
Аз лично не съм проверявал, как стоят реално нещата, но в една друга дискусия по въпроса, си спомням, че колегата OEM беше писал, че е мерил с осцилоскоп и отместване не е установил...

Ами твърде е възможно и да греша/грешим за офсета на 16-клапановите ТС. Аз това го говоря по спомен, щото когато си купих моя ТС, четох в Wikipedia, че това (размерите и отместването) са разликите между 8-клапановия и 16-клапановия Т.С. Ама както знаем, Wikipedia не е най-сигурния източник, а в никаква официална документация на двигателя не съм го чел, така че я е така, я не е така :) Щом ОЕМ го е мерил и е нямало, интересно, значи може и да няма наистина :)
Извинявам се за оф-топика!

Nimi
29-09-2015, 12:09
Не ми се сваля капака но по спомени май двата края на бобините на 16V не са на един и същ цилиндър.
1<->4, 2<->3

http://www.alfa156.net/tech/engines/156TSengine.png

За да има искра едновременно на двете срещи в цилиндър трябва да се подава импулс едновременно на две бобини.

Ако са стандартни импулсите имам две искри в цилиндър по различно време.. при запалване и при изхвърляне на газовете.
Ако имаме две искри при запалване на сместа ще имаме и две искри при изхвърляне на газовете.

Така си мисля аз.. разубедете ме!

ecotronic
29-09-2015, 12:21
Не ми се сваля капака но по спомени май двата края на бобините на 16V не са на един и същ цилиндър.
1<->4, 2<->3


За да има искра едновременно на двете срещи в цилиндър трябва да се подава импулс едновременно на две бобини.

Ако са стандартни импулсите имам две искри в цилиндър по различно време.. при запалване и при изхвърляне на газовете.
Ако имаме две искри при запалване на сместа ще имаме и две искри при изхвърляне на газовете.

Така си мисля аз.. разубедете ме!

Снимката, която си показал е на CF2 мотор. При нея е така, както казваш - двете свещи на даден цилиндър се палят от различни бобини и 2 искри отиват навятъра (Wasted spark) в края на изпускателния такт на другия цилиндър.

При CF3 моторите всяка бобина пали свещите на своя цилиндър, няма искра навятъра в друг цилиндър и не е възможно отместване на двете искри по време.

Nimi
29-09-2015, 12:40
Снимката, която си показал е на CF2 мотор. При нея е така, както казваш - двете свещи на даден цилиндър се палят от различни бобини и 2 искри отиват навятъра (Wasted spark) в края на изпускателния такт на другия цилиндър.

При CF3 моторите всяка бобина пали свещите на своя цилиндър, няма искра навятъра в друг цилиндър и не е възможно отместване на двете искри по време.

Мда.. тва го изпуснах за CF3 :thumbup:

Все си мислех до сега, че при две свещи в цилиндър сместа се пали на две места едновременно....

То лесно се пробва де е истината... окъсявате малките свещи и карате само на големи :tooth:

ecotronic
29-09-2015, 12:46
То лесно се пробва де е истината... окъсявате малките свещи и карате само на големи :tooth:

Не е ясно дали така товарът няма да стане прекалено голям за дадена бобина.

Nimi
29-09-2015, 13:29
Не е ясно дали така товарът няма да стане прекалено голям за дадена бобина.

Може би.... а може и не.

Същата е ситуацията с мит двигател и пълни с вода гнезда на свещите. Всеки дето е работил в сервиз е виждал такава ситуация... и тия дето са си карали колите за проблема там. И сигурно е имало причина да посетят сервиза не мислите ли така?

Ако са пълни гнездата на малките свещи примерно. Какъв е ефекта тогава? Има ли пропадане в мощността и проблем в работата на двигателя?
Или ако са пълни гнездата на големите свещи. Двигателя ще работи ли изобщо?

Отговора на този въпроса дава и отговор на другия! Има ли някаква файда от втората свещ в съответния мотор. CF2, CF3 или който и да е друг.

ecotronic
29-09-2015, 13:55
Може би.... а може и не.

Същата е ситуацията с мит двигател и пълни с вода гнезда на свещите. Всеки дето е работил в сервиз е виждал такава ситуация... и тия дето са си карали колите за проблема там. И сигурно е имало причина да посетят сервиза не мислите ли така?

Ако са пълни гнездата на малките свещи примерно. Какъв е ефекта тогава? Има ли пропадане в мощността и проблем в работата на двигателя?
Или ако са пълни гнездата на големите свещи. Двигателя ще работи ли изобщо?

Отговора на този въпроса дава и отговор на другия! Има ли някаква файда от втората свещ в съответния мотор. CF2, CF3 или който и да е друг.

Ако моторът е CF2, откачи кабелите, които излизат от 3 - та и 4 - та бобина и моторът ще работи само на големите свещи. Така ще усетиш разликата.

ivan dimitrov
29-09-2015, 18:27
Дали има полза от двете искри може да се разбере на газов анализатор. Може и след пробег от към 1к км(като си видиш разходът). Едни 10%(примерно) разлика в мощноста или разходът, на око трудно се установяват, на са съществени, когато погледнем в дългосрочен план. Имам 3 схеми на ЕКУ на двуискров мотор, в две от схемите е посочено че малката и голяма свещ са на различни бубини. В третата не присъства разпределението на свещите по бубините. Сигурно ли е че има мотор, на който и двете свещи са на една и съща бубина? Интересна ми е постановката при издирване дефазирането с осцилограф, ако е двулъчев, ако не е - не ми е интересна.

ecotronic
29-09-2015, 20:07
Дали има полза от двете искри може да се разбере на газов анализатор. Може и след пробег от към 1к км(като си видиш разходът). Едни 10%(примерно) разлика в мощноста или разходът, на око трудно се установяват, на са съществени, когато погледнем в дългосрочен план. Имам 3 схеми на ЕКУ на двуискров мотор, в две от схемите е посочено че малката и голяма свещ са на различни бубини. В третата не присъства разпределението на свещите по бубините. Сигурно ли е че има мотор, на който и двете свещи са на една и съща бубина? Интересна ми е постановката при издирване дефазирането с осцилограф, ако е двулъчев, ако не е - не ми е интересна.

Да, 16V CF3 e такъв. При мен пробвах и двата варианта. Разлика на теория не трябва да има, но аз сякаш долових такава (ако не е втълпяване). Накрая върнах схемата при която двете свещи се палят от различни бобини.

ivan dimitrov
29-09-2015, 21:10
Да, 16V CF3 e такъв.
Това чудо с какъв компютър е? Много безсмислено ми изглежда, да слагаш още 4-ри свещи и бубини, за да постигнеш нещо, което можеш и само с промяната на данни в табличка. Двете искри имат смисъл, ако търсим по добро изгаряне, без поява на детонации, а това с паленето на горивото в две точки, едновременно..... незная, може би ми е бедно въобръжението....

ecotronic
29-09-2015, 21:35
Това чудо с какъв компютър е? Много безсмислено ми изглежда, да слагаш още 4-ри свещи и бубини, за да постигнеш нещо, което можеш и само с промяната на данни в табличка. Двете искри имат смисъл, ако търсим по добро изгаряне, без поява на детонации, а това с паленето на горивото в две точки, едновременно..... незная, може би ми е бедно въоръжението....

Аз съм с мотор CF2. ECU - то е bosch motronic 1.5.5.
Както колегата по-горе каза - във уикипедията пише, че замисълът е на малката свещ да се подава искра с малко времезакъснение спрямо голямата, когато сместта е полу-запалена и в свръх плътно състояние.
Напрактика обаче май не е така.

Иначе плюс на тази схема е това, че и 2 бобини да изгорят (зависи кои де) моторът пак ще работи.

Недостатък е оскъпяването и наполовина по-малкото време за насищане, което може да си казва думата при по-високи обороти.

ivan dimitrov
29-09-2015, 22:42
За двете искри и идеята за тях, уйки вероятно е права. Смущава ме твърдението че има вързани голяма и малка свещ на една бубина. Тъкмо времето за насищсане не позволява идеята да се реализира с по малко бубини и свещи, и това е оправданието за оскъпяването. При вариянта на свързване на М2.10 и М2.10.3 дете искри могат да бъдат дефазирани, без това да доведе до по малко енергия при високи обороти. А точно тоя М1.5.5 при моята схема е без означение на свещите, но пък казваш че е CF2, пълна мъгла е при тия хора и схемите им, отдавна спрях да броя колко грешки съм открил. Въпросният CF3 все пак с какъв комп е?

Bobi_33
29-09-2015, 23:34
Недейте винаги да приемате на 100% за меродавно написаното в Уикипедие. Имайте предвид, че всеки може да пише там. Дори и Вие. Така, че търсете друга литература. И мислете не само за електрониката, а и за механиката. Механично малката свещ е безполезна в ТС 16В.

Защото един двигател е предимно механика, после е електроника.

ivan dimitrov
30-09-2015, 00:11
Аз се доверявам на логиката. Смисъл да набуташ две свещи има, ако ги ползваш последователно във времето. Идеята е да се скъси времето за изгаряне, без това да доведе до детонация. Ако палят едновремено, по скоро се получава обратният ефект. Един стробоскоп би хвърлил светлина по въпросът.

Бобби
30-09-2015, 00:55
Като се разрових за инфо....видях, че тая тема е коментирана и от старите кучета в форума. ..http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16981.но и те до никъде не са я докарали....така, че както казва адаша....липсва ни правилната литература..:rtfm:
:))

old alfist
30-09-2015, 01:35
Взимате предвид механиката и електрониката, но не и химията.
Две свещи могат да се палят от една бобина, но поради различния състав на сплавите, да дават искра по различно време.

ivan dimitrov
30-09-2015, 02:19
Не е възможно това. Имаш подадено напрежение, при достигане напрежението на пробив на диелектрикът се получава разряд. Диелектрикът в случая е горивната смес.

Бобби
30-09-2015, 02:28
Добре де...а какво става с искрата при свещ с три- четири електрода...?:)))

dimitar_vd62
30-09-2015, 11:21
Същото като с 3-4 комшийки, чуди се де по-напред.

Бобби
30-09-2015, 12:25
Същото като с 3-4 комшийки, чуди се де по-напред.
:)))...и избира най късият път, оти е дърта като нас двамата:))...без много, много приказки....:))

ivan dimitrov
30-09-2015, 19:24
:)))...и избира най късият път, оти е дърта като нас двамата:))...без много, много приказки....:))

Или кара подред, щото ред трябва да има.

dimitar_vd62
30-09-2015, 21:16
:)))...и избира най късият път, оти е дърта като нас двамата:))...без много, много приказки....:))
Приказките са за начинаещи.

Или кара подред, щото ред трябва да има.
По посока на часовниковата стрелка или на обратно.Щот инак мое да прескочим да повторим...

ivan dimitrov
30-09-2015, 23:26
По посока на часовниковата стрелка или на обратно.Щот инак мое да прескочим да повторим...

Винаги в правилната посока, ред трябва.

Nimi
09-10-2015, 17:41
Еее... BMW побързаха да отговорят ;-)

BMW представи най-бързата си серийна кола (http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/26020-bmw-predstavi-nai-byrzata-si-seriina-kola/)

Не мернах някъде инфо за потвърждение на постижението ма и честно.. не ми пука :-)

Bobiuzunov
09-10-2015, 18:01
Това се коментираше и в друга тема,времето най вероятно наистина е такова,но тази кола повече се доближава до състезателна отколкото до серийна,каквато ще е Джулия.

rossenvn
09-10-2015, 22:52
Това се коментираше и в друга тема,времето най вероятно наистина е такова,но тази кола повече се доближава до състезателна отколкото до серийна,каквато ще е Джулия.

БМВ -то си е серийно, просто малка серия.

DiStefano
09-10-2015, 23:09
Еее... BMW побързаха да отговорят ;-)

BMW представи най-бързата си серийна кола (http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/26020-bmw-predstavi-nai-byrzata-si-seriina-kola/)

Не мернах някъде инфо за потвърждение на постижението ма и честно.. не ми пука :-)

Пейката отзад е "уникална" .. :sick1:

alfa racer GTA
09-10-2015, 23:09
Серийно спортно бмв купе с напикаващ се двигател когато види зор...

Интересно ако този битурбо от QV го сложат на 4C и направят на 6C какво ще стане с тази напикаваща се леля ...

кученцетоОгиитаткоДоги
09-10-2015, 23:43
Серийно спортно бмв купе с напикаващ се двигател когато види зор...

Интересно ако този битурбо от QV го сложат на 4C и направят на 6C какво ще стане с тази напикаваща се леля ...




Така е да,иначе може да се обзаложим че за 45 минути мога да ти изродя всяка една алфа без цезарово сечение:metal:

radostin_ivanov
09-10-2015, 23:52
Ела да изродиш моята,ако не успееш аз ще те обремена!

Бобби
10-10-2015, 00:02
Пейката отзад е "уникална" .. :sick1:
:)))...за разлика на джулията...особено предният, как се показва при определена скорост....а бе нема как да го прилепят към асфалта иначе....немска здравина:)))

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------


Така е да,иначе може да се обзаложим че за 45 минути мога да ти изродя всяка една алфа без цезарово сечение:metal:
аз пък за секунди, което и да е бемве...:doctor:

ivan dimitrov
10-10-2015, 00:05
Ела да изродиш моята,ако не успееш аз ще те обремена!

А-а-а, ши избягаш, той кара Сааб. Ако устискаш на видът на тая грозотия, значи с теб можем да пием по питие. Щото както е известно - само аз съм по грозен от това недоразумение. Това(с бягството ти) може и да се размине, щото докат дойде, може да спука някое бутало. Той не си е отварял капака, да види чо под него е Вектра, поне така твърди де.

Бобби
10-10-2015, 00:11
БМВ -то си е серийно, просто малка серия.
Нещо като 4C, 8C...a чувал ли си за 12C...?:))

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:05 ----------


Това се коментираше и в друга тема,времето най вероятно наистина е такова,но тази кола повече се доближава до състезателна отколкото до серийна,каквато ще е Джулия.
Никъде не видях дани с който превъзхожда джулията....или пак ще припада шефа на бемве..:))

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:07 ----------


Ела да изродиш моята,ако не успееш аз ще те обремена!
Използувайте презервативи....ще почнете да се размножавате и ще объркате не само марките, ами и движението...:))....какво да кажат тия с поршетата и фераритата....

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 00:30
аз пък за секунди, което и да е бемве...:doctor:




Абе ще ти докарам едно от тука за 400-500евро,ама ако не ти се получи до 10 минути:)........ще ми дадеш алфата,пък аз ще ти остава бумера да се видиш фкола:):)

Бобби
10-10-2015, 00:51
Абе ще ти докарам едно от тука за 400-500евро,ама ако не ти се получи до 10 минути:)........ще ми дадеш алфата,пък аз ще ти остава бумера да се видиш фкола:):)
:big_whoops:...сега ще ти кажа следният виц:
Пътуват мъж и жена в една кола.....по едно време жената казва:
Скъпи изневерих ти....
...той насочва колата към бетонова стена.....
Тя започва да крещи:...
Ама скъпи, от моята страна няма аербег.....
...а той спокойно отговаря......
Просто съдба, Аз, какво да направя....?.....:)))
п.п..разсъждавай моето момче...и старото куче, не го вкарвай в размисли.....кой, кога, и как ще даде фира...:)))

dimitar_vd62
10-10-2015, 02:06
Абе ще ти докарам едно от тука за 400-500евро,ама ако не ти се получи до 10 минути:)........ще ми дадеш алфата,пък аз ще ти остава бумера да се видиш фкола:):)

Чшш, я чети тука и после приказвай за величието на баварките, щот ако им сменя емблемите няма разбереш в какво се возиш за подръжка и проблеми, а за вървене освен по - "Излезте за тест и разгърнете мощността на двигателите във всичките им обороти. Ускорението трябва да е мудно, но плавно от 800 до около 1200 об/мин, след това има лек пик от 1500-600 до 3500 об/мин, а всичко над 4000 об/мин е почти тъпчене на място." - http://blog.autocredit.bg/da-kupim-bmw-e46/ Тъй че предпочитам Алфа за 4 бона отколкото БМВ за 12 бона и пак дебитомари, празен ход ,ламбди, носачи и т.н.

vovata
10-10-2015, 15:30
Абе ще ти докарам едно от тука за 400-500евро,ама ако не ти се получи до 10 минути:)........ще ми дадеш алфата,пък аз ще ти остава бумера да се видиш фкола:):)

Няма да можеш даже да го докараш този скраб, по пътя още ще му изтекът водите :)

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 16:42
Чшш, я чети тука и после приказвай за величието на баварките, щот ако им сменя емблемите няма разбереш в какво се возиш за подръжка и проблеми, а за вървене освен по - "Излезте за тест и разгърнете мощността на двигателите във всичките им обороти. Ускорението трябва да е мудно, но плавно от 800 до около 1200 об/мин, след това има лек пик от 1500-600 до 3500 об/мин, а всичко над 4000 об/мин е почти тъпчене на място." - http://blog.autocredit.bg/da-kupim-bmw-e46/ Тъй че предпочитам Алфа за 4 бона отколкото БМВ за 12 бона и пак дебитомари, празен ход ,ламбди, носачи и т.н.





Митак само отначало го зачетох и спрях,защото това е поредното ревю за автомобил писано от някоя сезонна кифла от Слънчев Бряг:meeting:

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:30 ----------


Няма да можеш даже да го докараш този скраб, по пътя още ще му изтекът водите :)




Дали?:) Каня те на гости в мойто село да видиш първия компакт на 316,купих го от Враца за иляду и двеста лева с цепнатина на двигатела.Взех го за евридейка като си ходя на село да го карам офроуд по дигата и блатата.На външен вид много зле.Жмел от всякъде:)Бронята е вързана от дясно със свинска опашка че е бая изгнила.Прагове,врати гнилоч от всякъде.Продадох го в съседното село на едно момиче,но колата я кара брат и повечето,който освен лада,жигула и рейс Чавдар преди това нищо не беше карал.Всеки ден юркане офроуд по траповете за три години,само маслото и сменят и миналата зима и сложиха нов акумулатор.И кат ма видат само ма черпат бири,щото каква хубава съм им продал:):)Ако са качиш в нея и я видиш как върви за състоянието на купето и,и годините и ще си хвърлиш алфата на вторични:):)

Sm0k
10-10-2015, 17:02
Така е да,иначе може да се обзаложим че за 45 минути мога да ти изродя всяка една алфа без цезарово сечение:metal:

Ако целта е насила да я строшиш, аз не мисля, че на света има лек автомобил, който би издържал много повече при полагане на целенасочени услия счупиш мотора. Ама де да знам пък, преди време се въртеше енда новина как няква карала не знам колко километра само на първа, щот си мислела, че колата е автомат.

Но ако ще караш нормално бих ти дал и моята да пробваш за 45 минути, ако искаш я дръж на 6000 оборота от Пловдив до Бургас - пробвал съм го за 2 по 45 минути, 2-3 пъти и не ражда мамка й...

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 17:35
Ако целта е насила да я строшиш, аз не мисля, че на света има лек автомобил, който би издържал много повече при полагане на целенасочени услия счупиш мотора. Ама де да знам пък, преди време се въртеше енда новина как няква карала не знам колко километра само на първа, щот си мислела, че колата е автомат.

Но ако ще караш нормално бих ти дал и моята да пробваш за 45 минути, ако искаш я дръж на 6000 оборота от Пловдив до Бургас - пробвал съм го за 2 по 45 минути, 2-3 пъти и не ражда мамка й...




Аз с мойта печка ауди A3 8L,бех обиколил няколко пъти града само на първа с газ до балатума.Град голям колко Пловдив.Точно целенасочено исках да я строша.Еми не се предаде:) Само рязко ми свърши нафтата:) Навремето мой познат турчин си взе на 80 000км първата 325i E36.Всяка събота след дискотека обикаляше околовръснато на първа с газ до балатума.За 4 години не можа да го строши:meeting:

ivan dimitrov
10-10-2015, 18:11
Хората говорят за обороти бре! Т'ва газ до ламарината абсолютно нищо не значи. Един двигател като остане без сегменти така става, ти му даваш газ до ламарината, пък оборотите 2000. Няма двигател, който да изкара дълго време на максимални обороти. Ограничението винаги е малко преди критичните обороти, тези, при които моторът се разрушава веднага, съответно на "прекъсвач" можеш да караш броени минути.
Сънищата са друго нещо, аз ако взема да ти разпавям моитееее......

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 18:52
Хората говорят за обороти бре! Т'ва газ до ламарината абсолютно нищо не значи. Един двигател като остане без сегменти така става, ти му даваш газ до ламарината, пък оборотите 2000. Няма двигател, който да изкара дълго време на максимални обороти. Ограничението винаги е малко преди критичните обороти, тези, при които моторът се разрушава веднага, съответно на "прекъсвач" можеш да караш броени минути.
Сънищата са друго нещо, аз ако взема да ти разпавям моитееее......




Прав си,двигателите на алфите са конструирани точно както го обесняваш.Няма двигател на алфа който да изкара на максимални обороти дълго време:waving:Аз за туй ти казвам че ги израждам по естествен начин:metal: И хората в рейсърските среди никога не са взимали алфа ромео за рейсърски автомобил,щото той горкия ако тръгнеш да го караш като bmw ще хвърля гарнитура на всеки светофар:meeting:Дет ми каза един лаф тука един алфаджия,вика: ,,Бате,алфата е убава кола ама за втора кола.Или поне имай си винаги абонамент за рейса,за да не ти се налага от време на време да ходиш пеша,,:magic:

dimitar_vd62
10-10-2015, 19:13
Аз щот гледам бемветата фърчат на макс обороти през града, не виждам да ги карат по различно от другите коли.А между другото с едно бургаско бмв си карахме мъжката от Котел до Елена и не забелязах след мен бутала води и тем подобни.Кой и къде си кара колата на макс обороти, щото имам познати с всички германски марки и не съм забелязал някой да ги кара на макс.

vovata
10-10-2015, 19:28
Митак само отначало го зачетох и спрях,защото това е поредното ревю за автомобил писано от някоя сезонна кифла от Слънчев Бряг:meeting:

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:30 ----------






Дали?:) Каня те на гости в мойто село да видиш първия компакт на 316,купих го от Враца за иляду и двеста лева с цепнатина на двигатела.Взех го за евридейка като си ходя на село да го карам офроуд по дигата и блатата.На външен вид много зле.Жмел от всякъде:)Бронята е вързана от дясно със свинска опашка че е бая изгнила.Прагове,врати гнилоч от всякъде.Продадох го в съседното село на едно момиче,но колата я кара брат и повечето,който освен лада,жигула и рейс Чавдар преди това нищо не беше карал.Всеки ден юркане офроуд по траповете за три години,само маслото и сменят и миналата зима и сложиха нов акумулатор.И кат ма видат само ма черпат бири,щото каква хубава съм им продал:):)Ако са качиш в нея и я видиш как върви за състоянието на купето и,и годините и ще си хвърлиш алфата на вторични:):)

Не си мисли че не сме се качвали в немския чайник (БМВ), за 10 дни 2 мотора 316 и 320 отидоха в кофата за боклук ! Единия изкара 8-10 мин дрифт другия около 15 мин, не казвам че щом тези са се предали значи всички са така !
Колегата си продаде алфата (146 боксер) за мен това е анти алфа но това е друга тема, баща му му даде 520 Е39 : ела брат да видиш кола ! След 10 дни, къде е колата брат ? Май ще сменям мотор :gayfight:
За два месеца около 4 бона ( мотор, окачване, хидравлика и мн. др.) на кола с пазарна цена 4 бона - да ти пикам и на баварския кош !
Всеки да се радва на нещастието си :hehe:

Bobiuzunov
10-10-2015, 21:27
Като си в БГ ела да те повозим на прекъсвач на едно бусо,пък тогава коментирай кой ражда и на кой му изтичат водите. :-)

кученцетоОгиитаткоДоги
10-10-2015, 21:40
Като си в БГ ела да те повозим на прекъсвач на едно бусо,пък тогава коментирай кой ражда и на кой му изтичат водите. :-)




В Петрич ще дойда с удоволствие:) Там са чуствам като в Холандия:) С удоволствие ще опитам от новата реколта там:):):cheers:

mimouzunov
10-10-2015, 22:21
В Петрич ще дойда с удоволствие:) Там са чуствам като в Холандия:) С удоволствие ще опитам от новата реколта там:):):cheers:

Комшията... В неговата фирма има служебни 2 Бмв-та 525ix едното дори е автомат, бараки от 90-те години...Карах ги и двете че трябваше да се ходи по сервизи... За 192 коня или колко са там за мен това е мега спънат автомобил!!! На автомата някаква верига се предала, търсили я незнам колко месеца, сменят я излиза от сервиза и на другия ден влиза пак за бензинова помпа и незнам си какво друго беше... Другото (ръчката) има перманентни проблеми с работата на мотора (работи на колко си иска цилиндри) + това преди няколко дена му влезна заден амортисиор в купето, на път за сервиз за отстраняване на проблем с електрониката на 4х4-то... Видя ли моя познат почва разговора с това как пак нещо се е скапало по тея коли неговите, но уви казва че са мега най-добрите и това си е... Брата на колегата ми има Е46 дизел 2-3 пъти къса някаква шаиба която му въртяла ремъците, сменя я с оригинал за 3-400лв и вече го е страх да пътува далече че... Не оставам аз с впечатлението че са нещо много здрави коли...

Bobiuzunov
11-10-2015, 08:16
Ааааа не,тук не е Холандия от новата реколта само ако имаш документ за глаукома иначе може да ни закопчеят и двамата.:dance:Това на майтап разбирасе,винаги съм казвал че никой не връщам,ако дойде на гости. :-)

Кайо
14-10-2015, 23:33
Като си в БГ ела да те повозим на прекъсвач на едно бусо,пък тогава коментирай кой ражда и на кой му изтичат водите. :-)

А кажи му ти де...бе аз често прелитам покрай Петрич,последните пъти с едно тъпо Бусо,ама се немам време па и са пуснаха пъто без врътки из Петрич.
Странно,че тва Бусо държи на високи обороти и високи температури из Гърция...явно е дефектно.:plane:

Bobiuzunov
15-10-2015, 09:21
Хахахахаха държи как нема да държи.Па звънни като прелиташ от тук да пием по бира. :-)

italfen
15-10-2015, 10:31
Те бмв-тата имат ли високи обороти?
На всичките ред лайна е на 5500...
jtd-тата се пържат до повече...

BO
15-10-2015, 11:55
Те бмв-тата имат ли високи обороти?
На всичките ред лайна е на 5500...
jtd-тата се пържат до повече...
От последните две десетилетия кой двигател на Фиат/Алфа минава по обороти такъв произведен от БМВ?

italfen
15-10-2015, 12:33
Всички TS 8v/16v и техните аналогични на BMW.

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

+ 1.75 Turbo с аналогичните 4 цилиндрови турбо бенз. двигатели на BMW

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 13:51
[QUOTE=italfen;1445710] Те бмв-тата имат ли високи обороти?




Абе аланколуу,ти качвал ли си се някога на баварска машина или правиш съчинения по непреживяно:D Сега щи светна лампите да нн съ излагаш.Работната температура на бензиновите беенвета е 95-97 градуса,а на туинскрапа е 85-88,ай ся умувай малко и си помисли коя е по високооборотната?:flirt:

italfen
15-10-2015, 13:57
Те бмв-тата имат ли високи обороти?
Абе аланколуу,ти качвал ли си се някога на баварска машина или правиш съчинения по непреживяно Сега щи светна лампите да нн съ излагаш.Работната температура на бензиновите беенвета е 95-97 градуса,а на туинскрапа е 85-88,ай ся умувай малко и си помисли коя е по високооборотната?

Май твойта работна температура във форума е над 40 градуса. Ама за такива като теб лек няма, както и за бмв-тата зимата. Иначе съм карал Е46 М3 от Уелс до Варна през Дувър на ферибота и знам за какво става въпрос, но просто Алфа нямат аналогичен двигател на М3, но и да имаха едва ли щеше да е толкова добър.
Ама от 1-2 страници тука се обсъждат кошниците за по 500 евра с които се пребираш у Враца и затова дадох такива примери.

Bobi_33
15-10-2015, 20:15
От последните две десетилетия кой двигател на Фиат/Алфа минава по обороти такъв произведен от БМВ?

Мойто боксерче си върти до 8000 без ваноси, без вариатори и тем подобни. Трактористите от Мюнхен не могат да помиришат тия честоти, ако не е нещо с М отпред. А боксерчето си е дъртичко по принцип.
И не говоря за обороти, в които мотора тъпче, а си върви. И говоря за мотора ми, който е със стоковви карантии. Нестоково е само това, че вместо инжекцион има карбуратори.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 20:40
Начи имал съм и свински парк 16 волта 140 коня,имал съм и бима 16 волта 140 коня.Свинския парк във високите издиша някъде след 4500-5000 почва да тъпче на едно място и само арчи тунджа:),а бимата след тия обороти излита.Свинския парк съм го засичал зимата с чисто нов термостат,не може да вдигне повече от 84 градуса:D Каква оборотна кола,кви пет лева,ква централна гара,къв кауфлан:D

Bobiuzunov
15-10-2015, 20:53
Как разбра колко е температурата,на око ли прецени или с диагностика?Па моето бусо работи на около 100 градуса,нищо че на таблото стрелката е закована на 90 градуса.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 20:56
Как разбра колко е температурата,на око ли прецени или с диагностика?Па моето бусо работи на около 100 градуса,нищо че на таблото стрелката е закована на 90 градуса.




С диагностика естествено,миналата зима.

Кайо
15-10-2015, 21:59
Как разбра колко е температурата,на око ли прецени или с диагностика?Па моето бусо работи на около 100 градуса,нищо че на таблото стрелката е закована на 90 градуса.

Идея,требе го замеря в движение га го карам со 200 и кусур към и 80 по километраж.:drinking:
Едно сигура знам,че после пържоли под капака моем печем на бусото,кифтета и кибапчита изгарят.:bouncing_smiley:

ivan dimitrov
15-10-2015, 22:10
Начи имал съм и свински парк 16 волта 140 коня,имал съм и бима 16 волта 140 коня.Свинския парк във високите издиша някъде след 4500-5000 почва да тъпче на едно място и само арчи тунджа:),а бимата след тия обороти излита.Свинския парк съм го засичал зимата с чисто нов термостат,не може да вдигне повече от 84 градуса:D Каква оборотна кола,кви пет лева,ква централна гара,къв кауфлан:D

Когато зле проектираното охлаждане, стане показател за това - колко са номиналните обототи на един двигател, тогава пляскай тия доводи тук. За измерване на обороти се ползва оборотомер. Термометъра показва температура на охлаждащата течност. Работната температура на двигателя е тая, при която термостатът започва да отваря, всичко над нея е недостатък. Инак, да, по висока работна температура е признак на по добра технология, но пряко отношение към оборотите няма.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 22:11
За мен бимата е номер 1:metal: Не случайно има и филм посветен на тази марка:) и то в две части:) Що няма за алфа?:hehe:

ivan dimitrov
15-10-2015, 22:13
Що няма за алфа?:hehe:

Алфа няма нужда от реклама, тя има история!

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 22:17
Когато зле проектираното охлаждане, стане показател за това - колко са номиналните обототи на един двигател, тогава пляскай тия доводи тук. За измерване на обороти се ползва оборотомер. Термометъра показва температура на охлаждащата течност. Работната температура на двигателя е тая, при която термостатът започва да отваря, всичко над нея е недостатък. Инак, да, по висока работна температура е признак на по добра технология, но пряко отношение към оборотите няма.




Е какво и зле проектирано на тая охладителна система?По нищо не са различава от на другите коли произведени през 90-те.На крива ракета,космоса и пречи.Я си задай въпроса защо дизела загрява доста по бавно,и си отговори,и после ми пляскай такива доводи.

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------


Алфа няма нужда от реклама, тя има история!




Абе то и България има история,ама сме последната дупка на сиренето:metal:

ivan dimitrov
15-10-2015, 22:30
Я си задай въпроса защо дизела загрява доста по бавно,и си отговори,

Зная отговорът. Ти знаеш ли го?
А , сега си задай въпроса - защо като стоиш на място, на минимални обороти, температурата се вдига, та чак и вентилатори се включват. Помисли малко, виж кои елементи са част от охладителната уредба, разбери как работи. Като намериш връзка м/у работната температура и оборотите - заповядай пак, да поспорим.

dimitar_vd62
15-10-2015, 22:53
Начи имал съм и свински парк 16 волта 140 коня,имал съм и бима 16 волта 140 коня.Свинския парк във високите издиша някъде след 4500-5000 почва да тъпче на едно място и само арчи тунджа:),а бимата след тия обороти излита.Свинския парк съм го засичал зимата с чисто нов термостат,не може да вдигне повече от 84 градуса:D Каква оборотна кола,кви пет лева,ква централна гара,къв кауфлан:D

Твоя издиша ма не и моя.Ма щот сигурно е 144 коня...от там ще да е.:-)

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 23:01
Зная отговорът. Ти знаеш ли го?
А , сега си задай въпроса - защо като стоиш на място, на минимални обороти, температурата се вдига, та чак и вентилатори се включват. Помисли малко, виж кои елементи са част от охладителната уредба, разбери как работи. Като намериш връзка м/у работната температура и оборотите - заповядай пак, да поспорим.




Не ми казвай че проблема на свинския парк му е въздушния поток,защото и с кора да е отдуло и картон от пред на решетката,ще е същата работа:):)

ivan dimitrov
15-10-2015, 23:11
Не ми казвай че проблема на свинския парк му е въздушния поток,защото и с кора да е отдуло и картон от пред на решетката,ще е същата работа:):)

Тотално грешни схващания имаш младежо. Не двуискровия мотор имах предвид. Колкото по стабилна е температурата, толкова по добре е проектирано охлаждането. Като сложиш картон пред радиатора и водата заври на 120гр, моторът мигар вдига 15000 об/м!?

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 23:18
Тотално грешни схващания имаш младежо. Не двуискровия мотор имах предвид. Колкото по стабилна е температурата, толкова по добре е проектирано охлаждането. Като сложиш картон пред радиатора и водата заври на 120гр, моторът мигар вдига 15000 об/м!?




Не не вдига 15000 оборота.Но ти ме питаш защо на място се включват перките?Еми щото няма въздушен поток.Те и на дизела се включват на място.Иде реч обаче не за двигатели в покой,а в движение батка.Защо дизела загрява по бавно от бензина?Причините са две.Едната е че кюмюра е по слабо оборотен.

Bobi_33
15-10-2015, 23:33
Не не вдига 15000 оборота.Но ти ме питаш защо на място се включват перките?Еми щото няма въздушен поток.Те и на дизела се включват на място.Иде реч обаче не за двигатели в покой,а в движение батка.Защо дизела загрява по бавно от бензина?Причините са две.Едната е че кюмюра е по слабо оборотен.

Всъщност тотално не. Температурата на на горене на банзина е почти 2 пъти по-висока от тази при нафтата. Според теб дали не идва разликата оттам?

кученцетоОгиитаткоДоги
15-10-2015, 23:41
Всъщност тотално не. Температурата на на горене на банзина е почти 2 пъти по-висока от тази при нафтата. Според теб дали не идва разликата оттам?




Това е главната причина че бензина отделя повече топлина,но не единствената:flirt: Щото аз дизела мога да го загрея от 0 до 90 градуса много бързо,просто тръгвам,карам го 6-7 минути между 4-5хил. оборота и стрелката вече е на 90 градуса.Но говорим за нормална експлатация на двата двигатела..................

Кайо
16-10-2015, 00:18
Е какво и зле проектирано на тая охладителна система?По нищо не са различава от на другите коли произведени през 90-те.На крива ракета,космоса и пречи.Я си задай въпроса защо дизела загрява доста по бавно,и си отговори,и после ми пляскай такива доводи.

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------






Абе то и България има история,ама сме последната дупка на сиренето:metal:

За историята ще се съглася,мъ и ти земи се съгласи,истинска Алфа не си карал.;)

ivan dimitrov
16-10-2015, 00:20
Това е главната причина че бензина отделя повече топлина,но не единствената:flirt: Щото аз дизела мога да го загрея от 0 до 90 градуса много бързо,просто тръгвам,карам го 6-7 минути между 4-5хил. оборота и стрелката вече е на 90 градуса.Но говорим за нормална експлатация на двата двигатела..................

Сега си отговори на въпроса - защо при равни други условия, дизелът харчи почти 2 пъти по малко гориво.
Има двигатели които въртят генератори, те работят на 1500 об/м, работната им температура е същата като на автомобилни двигатели с номинални обороти м/у 4 и 7 хиляди. Как става това? Защо термостатът се казва така?
п.п. Вероярно трябва да напомня, че мощноста при двг е произведение на обороти и въртящ момент.

Кайо
16-10-2015, 00:24
Сега си отговори на въпроса - защо при равни други условия, дизелът харчи почти 2 пъти по малко гориво.
Има двигатели които въртят генератори, те работят на 1500 об/м, работната им температура е същата като на автомобилни двигатели с номинални обороти м/у 4 и 7 хиляди. Как става това? Защо термостатът се казва така?

Тва е пичи капан,зелен,марсиански въпрос....:drinking:

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:23 ----------


Всъщност тотално не. Температурата на на горене на банзина е почти 2 пъти по-висока от тази при нафтата. Според теб дали не идва разликата оттам?

И що се фръляш,мяташ,раздаваш и обясняваш?
Ти ко отбираш от коли?
Влациииии!!!!!:bouncing_smiley:

Бобби
16-10-2015, 00:43
А оставете го ...то е мое момче.....малко кутре...още лае...не се е на играло.....бемве, ауди, сааб...но като види алфа си извива врътлето :wow:...ако ме рабирате...

кученцетоОгиитаткоДоги
16-10-2015, 01:52
За историята ще се съглася,мъ и ти земи се съгласи,истинска Алфа не си карал.;)




Батка,аз когато съм карал истинска алфа с немски номера в България още се внасяше само форд ескорд и опел кадет:flirt:

---------- Post added at 00:52 ---------- Previous post was at 00:48 ----------


Сега си отговори на въпроса - защо при равни други условия, дизелът харчи почти 2 пъти по малко гориво.
Има двигатели които въртят генератори, те работят на 1500 об/м, работната им температура е същата като на автомобилни двигатели с номинални обороти м/у 4 и 7 хиляди. Как става това? Защо термостатът се казва така?
п.п. Вероярно трябва да напомня, че мощноста при двг е произведение на обороти и въртящ момент.




Добре направи си следния експеримент.Започни да си търкаш ръцете една в друга около 10 минути със средно темпо,след това ги търкай пак 10 минути но 3 пъти по бързо.И виж да ли има разлика в температурата на дланите ти между първия път със средно темпо,и втория път с 3 пъти по бързо темпо?

VFTI
16-10-2015, 09:36
Начи имал съм и свински парк 16 волта 140 коня,имал съм и бима 16 волта 140 коня.Свинския парк във високите издиша някъде след 4500-5000 почва да тъпче на едно място и само арчи тунджа:),а бимата след тия обороти излита.Свинския парк съм го засичал зимата с чисто нов термостат,не може да вдигне повече от 84 градуса:D Каква оборотна кола,кви пет лева,ква централна гара,къв кауфлан:D

Това само още един път доказва, че единствената алфа която си имал е била пълен ГРОБ. Ама така де....не се учудвам изобщо че не си успял да си купиш читава кола...

italfen
16-10-2015, 09:41
Еми той бюджета му като е 500 евро от 10 години насам... ква Алфа да кара?
Взема си бими от сирийските приятели в Холандия и избива комплексчетата в Алфа форума... :)

ivan dimitrov
16-10-2015, 10:30
Добре направи си следния експеримент.Започни да си търкаш ръцете една в друга около 10 минути със средно темпо,след това ги търкай пак 10 минути но 3 пъти по бързо.И виж да ли има разлика в температурата на дланите ти между първия път със средно темпо,и втория път с 3 пъти по бързо темпо?

Нищо няма да си търкам. Преведе ли си думичката термостат? Термо - стат....термостат.

http://rechnik.info/термостат
Запитай се - защо аджеба си играят да монтират водни помпи, радиатори, термостати......
Припомни си уроците по физика от началните класове, когато са ти "наливали" в главата че металите имат гадното свойство да се разширяват при загряване.
След като си падаш по елементарни експерименти - търкай си ръцете бързичко, но без да ги натискаш една в друга. След това същото време, но бавно и със натиск.
Какво стана!?

BO
16-10-2015, 12:01
Всички TS 8v/16v и техните аналогични на BMW.

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

+ 1.75 Turbo с аналогичните 4 цилиндрови турбо бенз. двигатели на BMW
Аха. Не хванах историята тука, че говориш за най-мършавите двигатели при БМВ, в които те не са силни. Ама пък от Алфа гледна точка това е чудо невиждано. :)
Но пък да не навлизаме в тази тема.
Ето ти конкурент на първите умрели ТС-си от гледна точка на БМВ:
- 2 литра - N43B20 - 6700 оборота. Тук коя аналогия от Алфа изкарваш, че ми е чудно?
- Алтернативата на 1.8тби е N26B20 - 6500 оборота. Та тби-то до колко се развърта по спецификация? Да не говорим, че при този двигател максимума от сила му идва още при 5000 оборота, където при тби-то му е доооста сложно от към мощност в тези обороти.


Мойто боксерче си върти до 8000 без ваноси, без вариатори и тем подобни. Трактористите от Мюнхен не могат да помиришат тия честоти, ако не е нещо с М отпред. А боксерчето си е дъртичко по принцип.
И не говоря за обороти, в които мотора тъпче, а си върви. И говоря за мотора ми, който е със стоковви карантии. Нестоково е само това, че вместо инжекцион има карбуратори.
Ти и едното ми Типо, което беше двувалка-моно на газ си се развърташе до 8к без да тъпче въобще, ако го познаваш този двигател. Тук не споменаваме какво може твоята кола, а това какво казва производителя.

DiStefano
16-10-2015, 13:43
Типо 1.6 DOHC фиатския говнарски мотор .. какъвто съм имал 2 пъти .., от които едната кола беше купувана нова навремето с дигиталните уреди доколкото си спомням и идваше макс силата към 6000 и малко .. до малко преди 7 приключваше. Иначе торка беше около 4 и нещо оборота на макс .. като за нема и 90 коня. Тааа не знам кви 8000 иляди оборота ви гонат тука .. , а не говорим, че 1.6 Темпра карбураторна вървеше наравно с него .., че малко и отгоре даже. Сега ако на дигиталния оборотомер е показвал 8000, в което пак се съмнявам .. аз лично не бих му вервал. По-скоро е бил развален.

italfen
16-10-2015, 13:46
Аха. Не хванах историята тука, че говориш за най-мършавите двигатели при БМВ, в които те не са силни. Ама пък от Алфа гледна точка това е чудо невиждано. :)
Но пък да не навлизаме в тази тема.
Ето ти конкурент на първите умрели ТС-си от гледна точка на БМВ:
- 2 литра - N43B20 - 6700 оборота. Тук коя аналогия от Алфа изкарваш, че ми е чудно?
- Алтернативата на 1.8тби е N26B20 - 6500 оборота. Та тби-то до колко се развърта по спецификация? Да не говорим, че при този двигател максимума от сила му идва още при 5000 оборота, където при тби-то му е доооста сложно от към мощност в тези обороти.


Можеш да напишеш кой двигател с каква кубатура и мощност е, защото тук не сме БМВ форума и не всеки втори знае кодовете на двигателите.
И като високооборотен мотор разбирам, че произвежда най-голямата си мощност възможно на най-високи обороти, не знам какво общо има, че бмв-то му идва мощноста още толкова рано или просто не аргументираш въпроса който си задал, ами пак се опитваш да докажеш колко са велики баварците...

От това, което прочетох за N43B20 е че се произвежда между 2007 и 2011 година... кажи кой ТС двигател се произвежда тогава?
Затова писах аналогични!
От къде вземаш информацията?
На кои модели се слага този двигател?
Коя година излиза този двигател? Защото ти е ясно колко бързо се развиват технологиите в днешно време и разлика в 1-2 години от пускането на сравняваните двигатели от какво значение...

бтв, мършави или не, факт е, че 90% от бмв-тата, които се движат по улиците са оборудвани с тях. И ако сметнем средностатестически двигателите на BMW vs средностатистически двигателите на Alfa е ясно защо всеки знае, че БМВ на драг е умряла работа!
Или сега трябва да говорим и за 8C, TZ3, 155GTAz?

BO
16-10-2015, 14:22
Можеш да напишеш кой двигател с каква кубатура и мощност е, защото тук не сме БМВ форума и не всеки втори знае кодовете на двигателите.
И като високооборотен мотор разбирам, че произвежда най-голямата си мощност възможно на най-високи обороти, не знам какво общо има, че бмв-то му идва мощноста още толкова рано или просто не аргументираш въпроса който си задал, ами пак се опитваш да докажеш колко са велики баварците...

От това, което прочетох за N43B20 е че се произвежда между 2007 и 2011 година... кажи кой ТС двигател се произвежда тогава?
Затова писах аналогични!
От къде вземаш информацията?
На кои модели се слага този двигател?
Коя година излиза този двигател? Защото ти е ясно колко бързо се развиват технологиите в днешно време и разлика в 1-2 години от пускането на сравняваните двигатели от какво значение...

бтв, мършави или не, факт е, че 90% от бмв-тата, които се движат по улиците са оборудвани с тях. И ако сметнем средностатестически двигателите на BMW vs средностатистически двигателите на Alfa е ясно защо всеки знае, че БМВ на драг е умряла работа!
Или сега трябва да говорим и за 8C, TZ3, 155GTAz?
Намесвай 2ц 8ц и ги умножи по две, че много цифри излизат и звучат мощно.
Дадох ти конкретни примери с модели на двигатели, които се произвеждат от БМВ. Ако няма какво да кажеш, за да си докажеш тезата, то просто подмини и не пиши.:indian:

Точно на темата двигатели при Алфа е толкова зле положението, че не е истина. И БМВ имат ниски двигатели, но имат и средно и отгоре на всичко и високо производителни такива.
Грей се на хубавия дизайн при Алфите и не намесвай двигателите, че там е труден терен.
Дано с Джулията се променят малко нещата.

italfen
16-10-2015, 15:49
Дадох ти конкретни примери с модели на двигатели, които се произвеждат от БМВ. Ако няма какво да кажеш, за да си докажеш тезата, то просто подмини и не пиши.

Това най-добре за теб приляга, не само за последното ти мнение, ами за половината ти във форума. И ти давам пак примера за 5-те хиляди оборота за които те питах какво общо има? Явно тези неща които ги виждаш в теб се опитваш да ги намираш в други.

Първо даваш пример за конкретен двигател, после слагаш всички под общ знаменател и не конкретизираш.

И моделите си ги забравил да ги напишеш, въпреки, че те питах .... но явно няма какво да напишеш...

Нормално за хейтър и дразнител ;)

vovata
16-10-2015, 15:59
Успех

BO
16-10-2015, 16:59
Това най-добре за теб приляга, не само за последното ти мнение, ами за половината ти във форума. И ти давам пак примера за 5-те хиляди оборота за които те питах какво общо има? Явно тези неща които ги виждаш в теб се опитваш да ги намираш в други.

Първо даваш пример за конкретен двигател, после слагаш всички под общ знаменател и не конкретизираш.

И моделите си ги забравил да ги напишеш, въпреки, че те питах .... но явно няма какво да напишеш...

Нормално за хейтър и дразнител ;)
Хайде пак се пробвай.
Ще ти го кажа сега, макар, че го пропуснах миналия път и си замълчах тактично, за да не се обидиш.
С човек, който уж ника му е italfen, а ме пита през 2007-ма година дали се произвеждал twin spark двигател, то какво се буташ пак между шамарите да те питам?

Показах ти 2 литров двигател на БМВ, който се развърта до по-високи обороти от такъв на Алфа, който ти даде за пример, нали?
Отделно, че даде за пример и ТБИ двигателя, който отново ти поставих БМВ аналогичен двигател, който отново се развърта до по-високи обороти.
Отделно, че БМВ имат и двигател, който се развърта до 8300 оборота. Ама там Алфа не играе грам, защото не е дорасла за такива двигатели.
Друго имаш ли да кажеш? Имаш ли друг двигател, който да дадеш за пример? Ако нямаш просто си замълчи. Не е трудно.:waving:

Това кой двигател на коя кола се слага няма значение. Това от къде си взимам информацията отново няма значение.
Също така ако не знаеш защо е по-добре да си достигне максималната мощност при по-ниски обороти и да я задържи тази мощност до достигане на високи обороти, то няма да съм човека, който ще те учи на това. Главно заради отношението ти. Ако искаш да разбереш, чети, питай. Свободата и избора да го направиш си е изцяло твоя.

italfen
16-10-2015, 17:24
Хайде пак се пробвай.
Ще ти го кажа сега, макар, че го пропуснах миналия път и си замълчах тактично, за да не се обидиш.
С човек, който уж ника му е italfen, а ме пита през 2007-ма година дали се произвеждал twin spark двигател, то какво се буташ пак между шамарите да те питам?

Показах ти 2 литров двигател на БМВ, който се развърта до по-високи обороти от такъв на Алфа, който ти даде за пример? Друго имаш ли да кажеш? Имаш ли друг двигател, който да дадеш за пример? Ако нямаш просто си замълчи. Не е трудно.:waving:

Това кой двигател на коя кола се слага няма значение. Това от къде си взимам информацията отново няма значение.
Също така ако не знаеш защо е по-добре да си достигне максималната мощност при по-ниски обороти и да я задържи тази мощност до достигане на високи обороти, то няма да съм човека, който ще те учи на това. Главно заради отношението ти. Ако искаш да разбереш, чети, питай. Свободата и избора да го направиш си е изцяло твоя.

Няма какво да си мълча, защото ми даваш пример с двигател 2007ма година, а аз ти отговорих:


Всички TS 8v/16v и техните аналогични на BMW.

Ако ти е трудна думата" аналог" може да е провериш какво означава :bangin:

И защото докато ти се върти поредната глупост в главата пропускаш доста редове... а може и четенето, да не ти се отдава или просто логиката да не ти е сила, затова пак ще ти цитирам и се надявам този път да направиш връзлата с въпроса ми който съм ти задал за ТС двигателите кога се произвеждат.

Коя година излиза този двигател? Защото ти е ясно колко бързо се развиват технологиите в днешно време и разлика в 1-2 години от пускането на сравняваните двигатели от какво значение...

И сега вместо пак да се правиш на остроумен, ти давам пример как да си конструираш мнението, за да стане някаква нормална дискусия, а не от тема да ми скачаш в друга.

Модел Алфа, година, двигател, мощност@обороти VS Модел БМВ, година, двигател, мощност@обороти

Ето например:

156 1998г. 1.8TS , 144к.с.@6500 VS 318i 2000г. 143к.с.@6000

И знам, че паметта ти е кратичка, затова пак ще ти напомня какво написах преди 2 страници.


Всички TS 8v/16v и техните аналогични на BMW.

+ 1.75 Turbo с аналогичните 4 цилиндрови турбо бенз. двигатели на BMW

:spoko:

BO
16-10-2015, 18:02
ОК, ето ти конкретно сравнение, щом искаш така:

Алфа Ромео 147, 2007-ма година, 2.0 ТС, 150 кс. при 6300 оборота.
BMW 1, 2007-ма година, 2.0 бензин, 170 кс. при 6700 оборота.

======

Алфа Ромео 4Ц, 2014-та година, 1.8ТБМ - 240 кс. при 6000 оборота
БМВ 4, 2014-та година, 2.0 бензин - 245 кс. при 6500 оборота.
И най-якото между двата двигателя:
Максимален въртящ момент от 350Нм при:
1. Алфа - при 4000 оборота
2. БМВ - от 1250 оборота.

Нали се сещаш каква е разликата в двата двигателя? Сега може и сам да си отговориш и защо единия двигател тегли брутално и си достига максималната мощност още при 5000 оборота и я задържа равна до 6500 оборота.

====

И да отидем при големите двигатели:
Алфа Ромео 8Ц, 2010-ма година, 4,7 литра, 450 коня при 7000 оборота
БМВ 3-ка, 2008-ма година, 4.4 литра, 444 коня при 8300 оборота.

Тук развъртането е направо брутално ми се струва. Даже много от Фераритата отстъпват. И викаш Алфовите двигатели по принцип се "въртели" много. Якоо.

В крайна сметка такова сравнение е малоумно, защото е важна каква е кривата на разгръщане на мощността. Ако теб те кефи да въртиш до 10к за 200 коня, аз предпочитам да карам двигател, който тези коне ще си ги изкара още на 5к оборота. И пак не ме питай защо.

italfen
16-10-2015, 21:52
1. 2.0TS 16V излезе 1995г. и сигурно до 2007г. когато N43B20 излиза, БМВ нямат по-високо оборотен двигател от тъпия TS16V като изключим М-ките, които са 5-10% от общия брой двигатели произвеждани от любимците ти ... Това са почти 12г. от периода ->

От последните две десетилетия кой двигател на Фиат/Алфа минава по обороти такъв произведен от БМВ?
Браво, много добро сравнение даде!

2. и 3. Ок, да кажем, че съм се подвел с инфото за БМВ-то понеже гледам, че почти навсякъде пишат най-ниските обороти при пълна мощност, а не целият диапазон. Моя грешка е тук. Алфа 8С не излиза 2010, а 2007 и от тогава е двигателя който споделя с Гран туризмо и Куатропорте. Да го приемем за моя грешка, както споменах по-горе М-ките са наистина едни от най-добрите атмосферки, но това не прави двигателите на баварците като цяло по-високо оборотните и пак, ако сравним за първото десетилетие (до 2005г.) Италианците имат по-високо оборотните двигатели.

Това за развъртането и Ферари-тата го пишеш щото друго няма какво да кажеш ли?
Знам, че много хора тук се питатаха на какъв двигател и как се кефиш да разгръща мощноста... а и това мислех да те питам, ама ме изпревари!

DiStefano
16-10-2015, 22:26
Абе да говориш за икона в автомобилния спорт, че двигателя и е по-зле ... некак си много ... и аз не знам как звучи ..

Ма то винаги се цитират данни от нет-а .. нали тука сите сме интернет-инжинерчета ..

Alfa Romeo 8C - The Heart of a Ferrari

Така историйката е дълга ма нема да я обеснявам тука щото повечето я знаят. Ма този матор е от 360 Modena реално - демек си е бая дърт. Да не говорим, че 2010 година - годината, която е НАПИСАЛ - изобщо па не е верна .. Ма то така става - копи/пейст от некой сайт .. интернет-инженеринг

кученцетоОгиитаткоДоги
16-10-2015, 22:37
Еми той бюджета му като е 500 евро от 10 години насам... ква Алфа да кара?
Взема си бими от сирийските приятели в Холандия и избива комплексчетата в Алфа форума... :)




Абе аланколуу,аз тая бима за 500 евро си я купих да ходя за риба по блатата на село с нея в момента е на 600 000км без нието един основен ремонт:) Бензинова алфа и с два основни ремонти на двигатела не може да я надживее:D Първо погледни цените на алфите,после на беенветата и тогава ще видиш че бюджета ти можеш да си го мериш само с любителите на Фият:coolio: По пазарна цената де:) Иначе по ремонти и скъпи части определено Алфистите са баравовци:coolio: Освен ако не си от тия дето алфата му е събирана от 4 града 7 мазета и 16 други алфи:D А и нали знаеш нарицателното за ефтина рацерска кола.........? Алфа 156 2.0 Туинс парк

Сега отивам да запаля един холандец:pimp: И да един пия Хайникен тъмно стъкло

dimitar_vd62
16-10-2015, 22:43
Аз па гледам по пътищата фърчат едни бемвета на 8000 оборота отляво отдясно отгоре отдолу...мани, мани.

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:39 ----------


Абе аланколуу,аз тая бима за 500 евро си я купих да ходя за риба по блатата на село с нея в момента е на 600 000км без нието един основен ремонт:) Бензинова алфа и с два основни ремонти на двигатела не може да я надживее:D Първо погледни цените на алфите,после на беенветата и тогава ще видиш че бюджета ти можеш да си го мериш само с любителите на Фият:coolio: По пазарна цената де:) Иначе по ремонти и скъпи части определено Алфистите са баравовци:coolio: Освен ако не си от тия дето алфата му е събирана от 4 града 7 мазета и 16 други алфи:D А и нали знаеш нарицателното за ефтина рацерска кола.........? Алфа 156 2.0 Туинс парк

Сега отивам да запаля един холандец:pimp: И да един пия Хайникен тъмно стъкло
Я пак....че нещо нашия сервиз е пълен с бемвета щото на авера му искаха 400+ за разширителен съд на 3-ката, пък у нашия му взеха 120 лв с труда.Абе Веско, я земи влезни у форумо на бемветата и попрочети да видиш не са ли същите кошници.Тука по блатата ходим с жипки не с бима за 500 евра, или си объркал градския шадраван със златни рибки с блато.

DiStefano
16-10-2015, 22:44
Аз па гледам по пътищата фърчат едни бемвета на 8000 оборота отляво отдясно отгоре отдолу...мани, мани.

Нда уее ...

Да даваш пример за БМВ с 8C .. е се едно да го даваш със Сесто Елементо .. оуууу

А тва, че 8Ц е целата въглерод - нема никво значение .. важното е само прекъсвача да оди до 8 иляди и да има торк от 2 иляди .. гледат се конье и разврътанье .. другото е сглобка

кученцетоОгиитаткоДоги
17-10-2015, 00:57
Аз па гледам по пътищата фърчат едни бемвета на 8000 оборота отляво отдясно отгоре отдолу...мани, мани.

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:39 ----------


Я пак....че нещо нашия сервиз е пълен с бемвета щото на авера му искаха 400+ за разширителен съд на 3-ката, пък у нашия му взеха 120 лв с труда.Абе Веско, я земи влезни у форумо на бемветата и попрочети да видиш не са ли същите кошници.Тука по блатата ходим с жипки не с бима за 500 евра, или си объркал градския шадраван със златни рибки с блато.



Абе Митак,на мен за това беенве в Плевен в сервиз на Бош ми искахаза тоя маркуч,че се беше нацепил, който е от въздучния към двигатела 200лв за нов оригинален:D и 100лв за нов имитация.Тука нов оригинален от официлния вностител на беенве за Холандия го взех за 20 евро:) В България често цените на частите са ,,дръж ма да не падна,,:coolio: Начи нормално сервизите да са пълни с бумери,все пак всяка трета кола в бг е бумер:) И най- вероятно повечето са за обслужване,а не за ремонти:) Иначе аз не понасям жипките,за туй ходя за риба с бумер:) Днес за пръв път опитах пържени кебапчета:) Уникални са:) а бях скептик по въпроса:):)

dimitar_vd62
17-10-2015, 01:03
Вервай ми не са само за обслужване.

BO
17-10-2015, 01:04
Знам, че много хора тук се питатаха на какъв двигател и как се кефиш да разгръща мощноста... а и това мислех да те питам, ама ме изпревари!
Поне си видя, че не БМВ-тата са умрели, както си ги представяш.
Я погледни малко и тук (https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year). Най-отдолу, статистиката. Когато Алфа стигне половината от сегашния резултат на БМВ, тогава може и да споделиш нещо друго.
И накрая да отговоря на този въпрос, който зададе.
Кефя се на двигатели, които имат мощ от 0 оборота. Демек електричарките.
И за това една Тесла ще ми легне най-добре.
Пък ти развъртай ТС-те и до 20к оборота ако щеш.:lol_sign:

кученцетоОгиитаткоДоги
17-10-2015, 01:17
Вервай ми не са само за обслужване.




Вервам ти:)Преди месец при моя човек в сервиза дойде един арменец с бензинка бумер 3-ка 2003 фейслиф,с течна фаза Виале:) беше хвърлило верига:),ама натокано батка,джанти мотор спорт,начумерено,начумерено:evilsmiley: ритнато отзад,черен металик,тъмни стъкла,мислех аз да го взимам да го управа,обаче до кат кажа добър ден и дойдоха едни поляци с една платформа,и го отнесоха като трудовак количка:):)

italfen
17-10-2015, 09:48
Поне си видя, че не БМВ-тата са умрели, както си ги представяш.
Я погледни малко и тук (https://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year). Най-отдолу, статистиката. Когато Алфа стигне половината от сегашния резултат на БМВ, тогава може и да споделиш нещо друго.
И накрая да отговоря на този въпрос, който зададе.
Кефя се на двигатели, които имат мощ от 0 оборота. Демек електричарките.
И за това една Тесла ще ми легне най-добре.
Пък ти развъртай ТС-те и до 20к оборота ако щеш.:lol_sign:
Слабичък ще дойдеш.

Никъде не съм писал или споменал, че БМВ-тата са умрели или как съм си ги представял.

И сега като не можа да си докажеш тезата, че BMW имат по-високо оборотните двигатели, искаш да обърнеш на кой е по-добрият...

За въпроса който съм ти задал, вземи си направи тема.
А тези батерии дето ще ти прилягат, никога няма да имат характера и звука, който един двигател с вътрешно горене придава, ама затова, че никога си нямал Алфа и си тук само за да доказваш БМВ колко са велики, никога няма да го разбереш :D

А и да не ме разбираш погрешно - аз не слугувам на марки, ами гледам да съм на принципа възможно най-доброто според бюджета и това не означава, че в даден момент, като имам възможност няма да си купя М3, но също не означава, че и нямам любима марка.

BO
17-10-2015, 11:27
ама затова, че никога си нямал Алфа и си тук само за да доказваш БМВ колко са велики, никога няма да го разбереш :D
Хайде кажи ми това как го реши?
Случайно познаваме ли се, за да го знаеш това?

Да те попитам обратното - дадох ти пример с 3 двигателя:
2-ка атмосферен с обороти до 6700
2-ка турбиниран с обороти до 6500
и голям двигател с обороти до 8300

Дай алтернативата на Алфата с тези обороти в този клас.

И накрая да не дойдеш като държавните институции, които правят изискване, за да спечели само един.
Ако сложиш точна кубатура с +/- 1см3, произведен в точен месец на определена година, то може и да излезеш начело с тази твоя логика.

И пак да те попитам, научи ли, че се произвежда ТС двигател и след 2007-ма година? Италфенчо.:pokey:

italfen
17-10-2015, 12:15
Хайде кажи ми това как го реши?
Случайно познаваме ли се, за да го знаеш това?

Да те попитам обратното - дадох ти пример с 3 двигателя:
2-ка атмосферен с обороти до 6700
2-ка турбиниран с обороти до 6500
и голям двигател с обороти до 8300

Дай алтернативата на Алфата с тези обороти в този клас.

И накрая да не дойдеш като държавните институции, които правят изискване, за да спечели само един.
Ако сложиш точна кубатура с +/- 1см3, произведен в точен месец на определена година, то може и да излезеш начело с тази твоя логика.

И пак да те попитам, научи ли, че се произвежда ТС двигател и след 2007-ма година? Италфенчо.:pokey:

Нещо май се засегна, не те познавам, но беше станало на въпрос в други теми и така съм запомнил, може да греша - ти ще кажеш.

Аз да те попитам - давам ти пример с 1 двигател :-D
V6 атмосферен с обороти до 11000

Това за Twin Sparka, нямам намерение да го коментирам 100 пъти, става смешно да сравняваш двигатели от различни поколения. Ако бе помислил малко повече, имаше вероятност да се сетиш, че JTS-ите са конкуренцията на n43b20, най-малкото защото и двата са с директно впръскване. Или май този който е с многоточково и се слага в 3ката е до 6200 ;-) ти научи ли разбирачо? :stretcher: