Results 1 to 15 of 30

Thread: 145 Selespeed

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    42
    Posts
    53

    Default 145 Selespeed

    Здравейте колеги!

    Време е да представя моята


    Aлфа Ромео 145 QV Selespeed


    Този проект представлява повратна точка в моя опит като Алфа любител и затова ще посветя цялата сериозност и задълбоченост, която заслужава за правилното му представяне.

    Посвещавам го на семейството си, затова че ме подкрепиха и най-вече на баба ми, които ме научи, че за силата на волята няма невъзможни неща.

    1.1. Въведение:

    Понятието Алфист е трудно да се обясни с думи. Това е нещо, което се чувства, с което се раждаш, или го има или ... не се научава! Вероятно всички сме Алфисти по рождение, въпреки че някои хора никога не го осъзнават, а други го разбират късно. За които това понятие ни е добре познато, всяко пътуване се превръща в чиста доза удоволствие. Вероятно това е била и идеята на този, който е сътворил тази легендарна марка италиянски автомобили. Умението да се насладиш на всеки завой, да "поглъщаш" километри магистрала, всяко ускорение и всяко спиране ... нямат цена!!!

    1.2. Причини за проекта:

    Три основни.

    Първо, освен привидната лудост и нерационалност на такъв проект, е предизвикателство. Хрумна ми от нищото. Потърсих информация в Интернет и не намерих нищо. Помислих си, и защо никога не излезе на пазара 145 Selespeed? Не им ли хрумна на Alfa Romeo, че такъв модел би могъл да смаже конкуренцията по него време в него сегмент?
    И тъй като всеки един от нас е уникален и мечтае за напълно персонализиран автомобил, реших да си направя един в мой размер. Всички ми казваха че било невъзможно...че ако можело друг вече щял да го бил направил...че стига съм мечтаел и кога съм щял да се събудя... Да ама не! Мен тия работи най ме предизвикват! Вземете за пример един огромен пъзел. Колкото и да е голям, ако го разделите на малки пъзелчета, намерите решението на всеки от тях, после съберете решенията, то в крайна сметка ще получите крайното решение на големия. И тук е така.

    Второ, от чист протагонизъм. Тя си е моя и само моя!

    И накрая, заради авторитетът, който такъв проект ти придоставя.

    1.3. Вирус Алфа:

    Много хора си позволяват да говорят за Алфа Ромео и тяхната надеждност без дори да имат нужните познания. Някои дори не са карали нито са се качвали в такава! Преди няколко години, на пук на всякакви "разбирачи", дръзнах да си купя 156 2.0 ТС, червена 130 россо алфа, пак спорт, Кони , малко смъкната и твърда, интериор и показатели в черно ... и тогава разбрах, че вече беше твърде късно: бях инфектиран с вирусът наречен АЛФА!

    156 е изключително добре направена кола, за която каквото и да се каже винаги ще бъде малко.

    Бившата ми 156:



    В последствие допуснах грешката да се кача на 145 QV. Останах без думи! Това е играчка за пораснали деца! Отделих цяла година на търсене на читава такава, видях и пробвах 4-5 възможни кандидати и само един победител. Сдобих се с 145 от най-първата партида от февруари '96, без удари, от първи собственик, с редовна смяна на ремъци по сервизна книжка, смяна на масло на всеки 7,000-7.500 км с фактури, никога прегрявана, никога отварян двигател, поддържана в един и същи сервиз... Двигател, ходова част и шаси в отлично състояние. С дежурните проблеми: увиснал плат на тавана, виеща и затягаща скоростна кутия (оцеля 350км само), проблем в светлини и мигачи, мръсна тапицерия, зле пребоядисана, две малки вдлъбнатини по ляв калник и преден капак, и др.

    След премахване на някои от недостатъците изглеждаше така:



    Отзад се вижда и другата ми голяма страст Citroën XM TurboCT:



    А тази Е39 528i и дадох път и парите отидоха за финансирането на този проект:

    Last edited by 145selespeed; 26-09-2011 at 23:07.
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •