Известие
Collapse
No announcement yet.
Спират строителството на АЕЦ "Белене"
Collapse
X
-
Първоначално публикувано от pa4ito Покажи съобщениеМиналия месец имах възможност да пътувам с кола от Холандия, през Белгия та до Париж. Поседях 2 дена там и се върнах по същият маршрут. Това което ми направи впечатление е, че по протежение на магистралите през които минавахме имаше страшно много вятърни турбини. И то от най-големите. Поразрових се и намерих следното:
http://www.windustry.org/resources/h...-turbines-cost
Ако е вярно това, напълно съм съгласен с политиката на Германия за закриване на действащите АЕЦ-ове. Очевидно е, че вятърната технология е по-евтина и по-безопасна.
Умнико, знаеш ли каква е разликата между вятърната мощност и АЕЦ? Едната я пускаш с копче, а за другата чакаш да ДУА ветЪр.
ВЕИ не могат да бъдат основен източник, те просто допълват недостиги по върховете на диаграмата.
При вятърните централи има адски силни флуктуации, които изключително кофти товарят системата.
Аз харесвам ВЕИ, но когато с тях се набавя около 10 % от енергията. Хайде нека бъдат 20 заедно с големите ВЕЦ-ове.
Това и друг път съм го писал. За да се достигне мощността на един ядрен реактор трябва да покрием цялото си крайбрежие с вятърни турбини.
Холандия е "залята страна" там ДУА ветЪр доста.
Холандия внася електроенергия от Германия.
Има си и ядрен реактор
Не ни сравнявайте в развити страниНие сме развиваща се страна.
"Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
К.М.
Comment
-
Първоначално публикувано от Kuku Покажи съобщениеНие НЕ сме развиваща се страна - много добре знаеш
П.П.
Помислих, че си хапнал БАНани - щях да черпя утре....
Сега тук се усещам като у дома си.
Висш пилотаж при модерирането.
До такава степен те оставят свободен, че в един момент си казваш:" алоооу спри се, няма кой да те спре, в твоите ръце е да контролираш действията си в рамките на разумното".
Това, което споделих важи само за раздел "общи приказки". В останалите раздели контролът трябва да бъде сериозен, а в техническия дори силно рестриктивен.
Пак се отнесох...........
Банът никога не ме притеснявал и плашел, той е като храна за мен.
---------- Post added at 09:20 ---------- Previous post was at 09:14 ----------
Първоначално публикувано от Kuku Покажи съобщениеНие НЕ сме развиваща се страна - много добре знаеш
П.П.
Помислих, че си хапнал БАНани - щях да черпя утре...."Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
К.М.
Comment
-
Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщениеГермания още не е закрила нито една ядрена централа преждевременно. Само с тази зелена енергия не може.
Германия отдавна е нетен износител на електроенергия, но износът намаля през миналата година (2011), след като правителството затвори 8 ядрени централи под натиска на обществото, притеснено от атомното бедствие сполетяло през март Япония.
Comment
-
Първоначално публикувано от Susscrofa Покажи съобщениеВЕИ не могат да бъдат основен източник, те просто допълват недостиги по върховете на диаграмата.
При вятърните централи има адски силни флуктуации, които изключително кофти товарят системата.
Аз харесвам ВЕИ, но когато с тях се набавя около 10 % от енергията. Хайде нека бъдат 20 заедно с големите ВЕЦ-ове.
Това и друг път съм го писал. За да се достигне мощността на един ядрен реактор трябва да покрием цялото си крайбрежие с вятърни турбини.
Холандия е "залята страна" там ДУА ветЪр доста.
Холандия внася електроенергия от Германия.
Има си и ядрен реактор
Не ни сравнявайте в развити страниНие сме развиваща се страна.
Между другото фотоволтаиците дават ток през светлата част на деня, когато и без това протреблението е по-високо. За сметка на това когато АЕЦ спре за презареждане или повреда от системата излиза огромен дял от работните мощности и отново трябват да се включат балансиращи мощности, за да покрият дефицита.
Така, че тази "флуктуация" я има и при АЕЦ, но решения се намират. Германия го доказа.Ето какво е производството на ток от ВЕИ в Германия за 2012г.:
Вятърна енергия – 9.2% (+19.5%)
Енергия от биомаса – 5.7% (+7.5%)
Фотоволтаици – 5.3% (+47%)
Хидро – 4.0% (+25%)
Други ВЕИ източници – 0.9% (+10%)
Общо на ВЕИ се падат не 10, а цели 26% от общоно производство на ток и делът расте с всяка година. В Hessen планират до 2050г. 100% от тока да се произвежда от ВЕИ, а ти ми говориш за 10%. Еми, не си в час. За сметка на това делът на АЕЦ през 2012г. е 20%, а до 2022г. или само след 9 години ще е 0%. Затова Германия ще инвестира още 200 млрд евро във ВЕИ в близите години.
Хващам се на бас, че след 10-15 години основните доставчици на ВЕИ оборудване в света ще са немски фирми, предлагащи още по-усъвършенствани технологии и ще ги продават скъпо и прескъпо, докато ние ще се конкурираме с китайците да правим евтини болтчета и гайки за тях.Last edited by nikolaaaay; d.m.y г., 19:18.
Comment
-
Недейте забравя, че населението на Земята нараства бързо, значи и потреблението ще расте, значи че един ден може да карате ски между вятърни турбини вместо борчета.По-достойно е да си останеш с убежденията,отколкото
конюнктурно на стари години да "прогледнеш".
Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
Alfa Romeo 156 1.8ts 2001
Comment
-
Първоначално публикувано от dimitar_vd62 Покажи съобщениеНедейте забравя, че населението на Земята нараства бързо, значи и потреблението ще расте, значи че един ден може да карате ски между вятърни турбини вместо борчета.
Comment
-
Айде на робите, евтино ги даваме...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=...#commentsBlockMitsubishi Outlander
Mitsubishi Space Star
Daihatsu Terios
Comment
-
Първоначално публикувано от nikolaaaay Покажи съобщениеПлащат ли ти да ръсиш тези дезинформации?
Германия отдавна е нетен износител на електроенергия, но износът намаля през миналата година (2011), след като правителството затвори 8 ядрени централи под натиска на обществото, притеснено от атомното бедствие сполетяло през март Япония.
Германия има 10-11 години по програма да затвори всичките си ядрени централи. Досега са спряли не затворили осем от най-старите им реактори произведени през 70 те години. Ефекта за сега е повишаване на цената на ел.енергия. Германия може и да е нетен износител но зависи на каква цена изнася и на каква цена внася. ВЕИ не произвеждат енергия през голяма част на пика на консумация особено през зимата също така са непостоянен източник на енергия. Те могат да бъдат допълнение към базова мощност каквито са ядрените и топлинните централи. Тези приказки за спестяване от крушки и телевизори може да ги говориш на баба си. Като цяло потреблението нараства и консумацията на ел.енергия на глава от населението в България е близо два пъти по-ниска от колкото в развитите страни на Европа. Това се дължи на свито потреблени което така или иначе ще нарастне ако страната се развива.
---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 19:56 ----------
Първоначално публикувано от nikolaaaay Покажи съобщениеТоя проблем в България го нямаме. Тук населението намалява.
Ти изчезване на българската нация ли предвиждащ? Ама че стратегия имаш на която да залагаш.
Comment
-
Първоначално публикувано от Crusader Покажи съобщениеАйде на робите, евтино ги даваме...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=...#commentsBlock
Първата крачка е да признаеш пред себе си, че имаш проблем, втората е да потърсиш помощ. Не е срамно.
---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:21 ----------
Първоначално публикувано от pavlin Покажи съобщениеСамо празни приказки и нищо конкретно. Ами това резюме на фин. анслиз от пръстите ли си го изсмукаха.
Ти идиот ли си? Или не, просто комунист! Анализа които ти даваш постоянно за пример е уж въз основа на доклада на HSBC. Трол! Не. Червен Трол!Last edited by BLUE1; d.m.y г., 08:26.SUBARU OUTBACK 2.5i MY06
Comment
Comment