PDA

View Full Version : 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

don_pepone
01-04-2013, 21:33
Продай я, купи си една турбо бензинова кола, Алфа, Фиат, Ланчиа, Ауди и т.н. и не са занимавай с манипулации от рода на "съживете мъртвия" :) Турбо или компресор на атмосферка е скъпа операция с неясен и скъп изход. А чиста атмосферка да засилваш е още по безмислена операция.
Братле то ОК да я продам,ама немога да я дам без пари,не знам къв е проблема ама почти никой не звани, тук там някой "сериозен" пише по нещо и само пазари правят. Чак мее яд че я пуснах за продан,то смешно направо. Накрая ще я бутна в гаража и ще си купя друга.


Аз пък ти предлагам 4-ти вариант,3.0 24в и компресор.
Колега тея 24 В не ги тачим ного, не си оправдават ни разхода на гориво ни разхода по обслужването иначе нее лоша идеята,но....

radostin_ivanov
01-04-2013, 22:20
Няма пълно щастие.

digitalundgrd
02-04-2013, 12:42
МоторШпорта е скъп спорт :)
Иииии, ако си решил да правиш ежедневката "тунинг бегачка", то ще трябва да си склонен на БАЯ компромиси ;)

don_pepone
02-04-2013, 12:56
:) ами то че щее ежедневка е ясно. аз затова и няма да правя някви изродии ;) , ако я разредя за да сложа компресор.то гоня налягане от около 0.4 холд и 0.5 буст и с подходяща настройка мисля ще стане около 200 или малко под 200 кончета. По този начин ще мога да я карам евридей. Ако някой ден имам повечко пари може да я освободя от някое кило и някоя друга екстра и да я надувам повече ма това е в далеечен план.
Относно парите ми е ясно че си трябват за такъв проект. дотук съм посъбрал 2к лв. и съм си уредил компресор на добра цена. Все още обаче се колебая дали да я правя или да си я карам ,дали да я продам и да взема друга и тн. малко ми е шах в главата. Просто след 5 години каране на една и съща кола ми се иска промяна. ще видим дали ще е промяна в лицето на нова кола или ще променим "лицето" на тази :)
По принцип държа на тази кола доста и не ми се иска много много да я правя такива неща,а да си остане една класическа Бусо "легенда",но ако не я купи нокой може и да прибягна до други мерки :)

thecleaner
02-04-2013, 17:38
:) ами то че щее ежедневка е ясно. аз затова и няма да правя някви изродии ;) , ако я разредя за да сложа компресор.то гоня налягане от около 0.4 холд и 0.5 буст и с подходяща настройка мисля ще стане около 200 или малко под 200 кончета. По този начин ще мога да я карам евридей. Ако някой ден имам повечко пари може да я освободя от някое кило и някоя друга екстра и да я надувам повече ма това е в далеечен план.
Относно парите ми е ясно че си трябват за такъв проект. дотук съм посъбрал 2к лв. и съм си уредил компресор на добра цена. Все още обаче се колебая дали да я правя или да си я карам ,дали да я продам и да взема друга и тн. малко ми е шах в главата. Просто след 5 години каране на една и съща кола ми се иска промяна. ще видим дали ще е промяна в лицето на нова кола или ще променим "лицето" на тази :)
По принцип държа на тази кола доста и не ми се иска много много да я правя такива неща,а да си остане една класическа Бусо "легенда",но ако не я купи нокой може и да прибягна до други мерки :)

LPG то какво ще го правиме.

stelt
02-04-2013, 18:11
Само едно ще ти кажа - един алфист трябва да има поне две коли :)

digitalundgrd
02-04-2013, 18:38
ПОНЕ...;) И задължително едната да не е италиянка...

don_pepone
02-04-2013, 18:41
LPG то какво ще го правиме.

Ще го модифицирам и пак ще се ползва. Мисля няма да е проблем предвид колко коли има с турбо и са на газ (все пак съм с инжекцион газов)

radostin_ivanov
02-04-2013, 20:31
Ти ще го правиш ли това или само си чешеш езика?

don_pepone
02-04-2013, 20:33
Колега засега е само замисъл,затова и раздела е този в който пиша ;) Засегта събирам инфо за вариантите които си мисля. Като предприема нещо повече,което не се знае още дали ще стане ще сменя раздела :)

don_pepone
05-04-2013, 19:24
Някой "луд" да е пробвал с гуми 225/40/16 на 155-ца,тоя размер на височина е точно кокото 205 /50/15,ама е по-широк затова се чудя дали ще опира, аз съм с джанти АЗЕВ 7.5J ET 35 (по спомен) и гуми 205/45/16и сега е супер.

digitalundgrd
05-04-2013, 20:38
Колега засега е само замисъл,затова и раздела е този в който пиша ;) Засегта събирам инфо за вариантите които си мисля. Като предприема нещо повече,което не се знае още дали ще стане ще сменя раздела :)

Пепоне, не знам дали си чел таз тема, но човека с подръчни средства е направил това, което искаш и ти ;)

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=32413

Има доста интересно инфо и снимки. И така като чета задължително кулер, ремап, заигравка с дебитомера...Резултата май, май обаче не е кой знае колко впечатляващ за вложенията, които ще направиш :not-fair: Като мотори човека е с петак 150 коня, ти си с 6-так 160 коня.... Таа си мисля, че горе долу резултата ще е подобен...

don_pepone
05-04-2013, 21:08
Интерсно,прочетох темата,но според мен много през пръсти я е направил. Верно е Бюджетен проекта ама все пак...
Компресора се пече между колектора и радиатора,Кулера монтиран и той във същата "фурна" и после вика много ми е топъл въздуха :). Иначе евала за мерака и важното е че има ефект ,макар и малъкл.
Много ме заинтригува факта че я кара Неразредена....

При мен щее малко по-различно,поне както го мисля ако се навия да го направя :).
Определено някаква изолация да пази компресора и пътищата от това греене, кулера го мисля на две възможни места 1-тънък и дълъг кулер поставен вън челно,но скрит малко в изрязано в бронята зад номера(малко странно го обясник,ама щее навъм и няма да се грее и няма да пречи на антифризния радиатор)
2-малък кулер пак скрит ду дехидратиращия филтър на климата (в левият подкалник) и подведен с въздухозаборник към него "вятъра".
турбопътищата изолирани за да не се греят.
Компресора го глася Еатън М62 (който е с повече дебит от М45) и ще мога да гоня налягане около 0.4 холд)
И ремап задължително,а с дебитомера може много игра,моят е с пружина ;)
та след като тоя пич е изкарал около или малко над 20 коня си мисля че с моят вариант и ремап ще докарам от 165 на около 200кс ,ама това пак на теория
Единствен проблем ми е че си искам климатроника работещ,което ще затрудни малко цялата операция,да не казвам много.

don_pepone
06-04-2013, 08:52
Ооо колко тъжно,снощи ми звънна момчето от което мислех да взема компресора и каза че си е намерил купувач. Аз докато се реша ко ще правя с колата,хората купуват. Но поне ще го вземе някой който ще го ползва,а не като мен дето още се чуди... :)
Явно на моята алфа не и е било писано да я компресирам...

thecleaner
06-04-2013, 09:43
Ооо колко тъжно,снощи ми звънна момчето от което мислех да взема компресора и каза че си е намерил купувач. Аз докато се реша ко ще правя с колата,хората купуват. Но поне ще го вземе някой който ще го ползва,а не като мен дето още се чуди... :)
Явно на моята алфа не и е било писано да я компресирам...

Е па сгъстявай тогава и газ.

don_pepone
06-04-2013, 11:24
До края на април би трябвало да приключа с командировките,че повече от година почти не съм си в Добрич и ак до тогава не я продам мисля да я почвам. Като няма да е компресор,ще е сгъстяване и един порт на главата и мисля генерацийката да преправя малко и това щее,като за атмосверен мотор .

---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:24 ----------


Някой "луд" да е пробвал с гуми 225/40/16 на 155-ца,тоя размер на височина е точно кокото 205 /50/15,ама е по-широк затова се чудя дали ще опира, аз съм с джанти АЗЕВ 7.5J ET 35 (по спомен) и гуми 205/45/16и сега е супер.

А някой по тоя въпрос да каже нещо....?

radostin_ivanov
06-04-2013, 15:39
Мятай пък една турбинка,малко сложно е но не и невъзможно,мислил съм ги и аз тези варианти но не си струва,казах ти кое е най добре за теб но не слушаш,скъпо било обслужването(един път на 3 години) 500 лв.,намери си мотор 3.0 и леко полеко си го прави,и с него няма да бъде бегач но е доста по добре.

don_pepone
06-04-2013, 16:14
То ако ще е турбина, по-добре да сложа 3.0 наистина.

thecleaner
06-04-2013, 16:22
То ако ще е турбина, по-добре да сложа 3.0 наистина.

Хахахах, така ще трее накрая да строкваш до 3,7 с компресор...... ма на приказки ;) Да фане я купи некои тая баба, че накрая става малко кат оня рибар де му вързали ръцете, и оня разтворил длани е рекъл с .......... е такова око беше шарана :-D

digitalundgrd
06-04-2013, 16:28
Хахахах, така ще трее накрая да строкваш до 3,7 с компресор...... ма на приказки ;) Да фане я купи некои тая баба, че накрая става малко кат оня рибар де му вързали ръцете, и оня разтворил длани е рекъл с .......... е такова око беше шарана :-D

Видимо е, че човека се колебае в каква насока да тръгне тунинг проекта :strong:

don_pepone
06-04-2013, 17:14
Факт е че се колебая. Искам промяна ама ще видим накрая каква щее,дали нова кола или ще правя тази нещо :)
Странно е че сумати и народ ме пита за колата,всички викат е мноо е убава,ала бала, много казаха че са сериозни и я искат,ама накрая никои не дава пари а иска да я купи на цената на запазен T.S.

Dimicha
07-04-2013, 14:27
Абе според мене най-добър е варианта да я направиш 3.0 тая кола. И да я оставиш атмосферна. Той освен всичко 3.0 мотора май идва по-скоро да е с голям диаметър и къс ход, което го прави по-оборотен. Пък вече ако искаш можеш да се заиграваш с 3-ката в стил атмосферен тунинг, колкото и да казват, че няма смисъл. Според мене има голям чар в атмосферния тунинг и е по-предизвикателно, точно щото е по-трудно, иска повече разбиране. Все пак става дума за 20 годишна тежка Алфа с предно. Колкото и да я турбинираш, няма да стане като някоя модерна японска бегачка. Хеле пък с компресор от мерцедес-става малко франкенщайн. Чарът ще й е точно да я тунинговаш, запавайки оригиналността й, доколкото е възможно.

Furious 155
07-04-2013, 16:10
Абе според мене най-добър е варианта да я направиш 3.0 тая кола. И да я оставиш атмосферна. Той освен всичко 3.0 мотора май идва по-скоро да е с голям диаметър и къс ход, което го прави по-оборотен. Пък вече ако искаш можеш да се заиграваш с 3-ката в стил атмосферен тунинг, колкото и да казват, че няма смисъл. Според мене има голям чар в атмосферния тунинг и е по-предизвикателно, точно щото е по-трудно, иска повече разбиране. Все пак става дума за 20 годишна тежка Алфа с предно. Колкото и да я турбинираш, няма да стане като някоя модерна японска бегачка. Хеле пък с компресор от мерцедес-става малко франкенщайн. Чарът ще й е точно да я тунинговаш, запавайки оригиналността й, доколкото е възможно.
Истината е че атмосферния тунинг изяжда много пари, а ефектът е минимален.
Аналогични суми при двигатели с принудително пълнене, дават дооооста по-големи резултати.
Всичко зависи какви цели се гонят с определената кола и оттам обикновенно се избира и посока в която да се движи такъв проект.

Dimicha
07-04-2013, 19:33
Истината е че атмосферния тунинг изяжда много пари, а ефектът е минимален.
Аналогични суми при двигатели с принудително пълнене, дават дооооста по-големи резултати.
Всичко зависи какви цели се гонят с определената кола и оттам обикновенно се избира и посока в която да се движи такъв проект.

Ами да, със сигурност е така, ако гоним максимална мощност и бързина и не се търси чак толкова запазване на оригиналната концепция на колата. Все пак обаче, си мисля, че има смисъл и в атмосферния тунинг-не толкова като крайни резултати, колкото като удоволствие от самата работа по проекта. Ако можем примерно да усетим къде е основната сила на дадения двигател и къде има ресурс за доразвитие. Неща, които производителят не ги е направил, не щото не е искал, а от съображения за икономия. А пък ние, предполагаме, че имаме пари и икономията не е основен приоритет. Примерно по-леки бутала или пък портване на колекторите или пък ремап на електрониката да работи с по-хубаво гориво. Е примерно тия дето правят класическите Алфи Джулия, Берлина и т.н.-максимум да сложат някой twinspark, но не всички се захващат с турбиниране

vaklinator
07-04-2013, 20:09
Аз си мисля, че 2,4 JTDm е прекрасен вариант
Става без нинакво преправя на 155-цата и е уникално вървежен за тежкото купе на нашите бабички.
Търпи и чипосване и по-голям интеркулер и ... спортен филтър и много още щуротии с които може да докара 180 коня примерно. С него ще закопаш която си поискаш фашистка каляска.

reloading
09-04-2013, 20:44
Колеги бихте ли ми дали съвет какви прагове може да се поставят на 155 ? само от модела или има и някакви по готини? :) тея от q4 еднакви ли са с тея от 146 QV? :)


Така или иначе обмислям да ги пръскам в цвета на купето :)

Също така обмислям като си боядисвам броните защото имат жулнато.. да ги направя целите един цвят.. гледам из нета и не изглежда никак зле :)

don_pepone
09-04-2013, 21:11
До колкото знам от QV стават директно ;)

reloading
09-04-2013, 21:13
обаче от 146 не от 145 нали?

vaklinator
09-04-2013, 21:16
До колкото знам от QV стават директно ;)

Тези стават без никакво съмнетие
А 146 QV няма

reloading
09-04-2013, 21:18
Като се замисля и аз да тоест от 145 са дълги колкото на 155 ? :) странно

don_pepone
09-04-2013, 21:40
Ами странно да и аз се чудих как може,ама явно само багажника на 155 стърчи много :)


П.С. Обаче никой не спомена дали е пробвал с гуми 225 широки на 155 или 145,че мисля да и сложа едни 225/40/16 че да седи повечко предницата ,а и да тръгва,ам мее страх да не опират в подкалниците като завивам пълен ляв-десен

vaklinator
09-04-2013, 22:15
Ами странно да и аз се чудих как може,ама явно само багажника на 155 стърчи много :)


П.С. Обаче никой не спомена дали е пробвал с гуми 225 широки на 155 или 145,че мисля да и сложа едни 225/40/16 че да седи повечко предницата ,а и да тръгва,ам мее страх да не опират в подкалниците като завивам пълен ляв-десен

Ще ти опират
Тя нестига, че тая барака завива като влак, ами остава сега и да опира

don_pepone
09-04-2013, 22:18
Хахах,жалко, то баси колата направели я без никакъв толеранс за завишаване на размера гуми :(
То тоя размер 225/40/16 е с диаметър точно колкото са ми заводските 205/50/15 ама са широки да го еба. А ако ми дере по подкалника ще е много гадно.

Странното е че имам някакъв спомен някой да е споменавал че кара с 225/40 ама мисля бяха на 17,но кой беше.... другото което помня е че се говореше за задни...

vaklinator
09-04-2013, 22:20
Хахах,жалко, то баси колата направели я без никакъв толеранс за завишаване на размера гуми :(
То тоя размер 225/40/16 е с диаметър точно колкото са ми заводските 205/50/15 ама са широки да го еба. А ако ми дере по подкалника ще е много гадно.

Странното е че имам някакъв спомен някой да е споменавал че кара с 225/40 ама мисля бяха на 17,но кой беше.... другото което помня е че се говореше за задни...

Слагай фланци и ще се оправи

don_pepone
09-04-2013, 22:22
Интересно,аз фланци имам 5мм,ама не са сложени,но мен ме притеснява да не опира външният ръб на гумата,а не вътрешният.... ся ме замисляш

vaklinator
09-04-2013, 22:23
Интересно,аз фланци имам 5мм,ама не са сложени,но мен ме притеснява да не опира външният ръб на гумата,а не вътрешният.... ся ме замисляш

20мм ти трябват и си ок!

don_pepone
09-04-2013, 22:29
Хммм множко ми се виждат 20,ама пък знае ли човек :)
Май ще опитам пък да видим,поне не плащам за монтажи и баланси почти нищо,само да намеря 2 гуми(някви галоши) 225/40/16 за пробата,че да не да купя хубави и да опират отвсякъде и да се чудя ко да ги правя :)

vaklinator
09-04-2013, 22:30
Хммм множко ми се виждат 20,ама пък знае ли човек :)
Май ще опитам пък да видим,поне не плащам за монтажи и баланси почти нищо,само да намеря 2 гуми(някви галоши) 225/40/16 за пробата,че да не да купя хубави и да опират отвсякъде и да се чудя ко да ги правя :)

изобщо не е много
ако си без тях, ще ти опират в амотесьора, без значение от позицията на волана

пп забравих да те подсетя, че ще ти трябват и джанти поне 7 1/2

don_pepone
09-04-2013, 22:34
Ами те моите Азевки са мисля 7.5 ЕТ35 16"

vaklinator
09-04-2013, 23:09
Ами те моите Азевки са мисля 7.5 ЕТ35 16"

??? май ЕТ нещо ме притеснява.

don_pepone
09-04-2013, 23:59
Края на седмицата ще слагам летните и ще видя на 100% дали е толкова ЕТ то. Иначе един авер беше с същите джанти с гуми 205/45 16 като моите, но с 10мм фланци и не му опираше никъде.

vaklinator
10-04-2013, 00:04
Края на седмицата ще слагам летните и ще видя на 100% дали е толкова ЕТ то. Иначе един авер беше с същите джанти с гуми 205/45 16 като моите, но с 10мм фланци и не му опираше никъде.

да, ама за 225 ще ти трябват фланци 20мм

reloading
10-04-2013, 21:18
Колеги , споделете ако сте шкурите джанти какъв е най-лесния в кавички начин да си направя джантите. Не са много сложна форма дори никак " спеедлайн 16'' за 155.

Интересува ме какви номера и нужно ли е да минавам през всички номера. Също така водната шкурка трябва да се мокри или просто така се казва (доста тъп въпрос).

Има някакво чудо "Terminator" което по-лесно падала боята с него да го ползвам ли?

don_pepone
10-04-2013, 21:55
Сега за терминатора мога да кажа че върши чудеса, Но не знам как влияе на алуминия,защото знам че на пластмасата и Еб..а мамата.
За шкурките,ако нямаш дълбоки деруги ти трябват шкурка 150-180, 800 (водна) и 1500 или 2000(пак водна) и да водната се мокри,не само се казва така. Най-добре е даже да я накиснеш малко преди да шкуриш с нея и докато се шкуро се полива с вода (едно шише с пробита капачка и пръскаш). След като минеш с финната водна (2000) докато е мокро е направо хлъзгаво гладко :) , след това подсушаваш, огеждаш за пропуски и дефекти и пръскаш с боята на няколко слоя тънко и накря безцветен лак да запечата боята. Аз тая процедура я правих есента и ефекта беше доста добър виж тук съм качил снимки : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31375&page=541

reloading
10-04-2013, 22:35
ще пробвам този петък - събота - неделя да видя какво ще направя ;)

MUROMAN
11-04-2013, 09:35
ще пробвам този петък - събота - неделя да видя какво ще направя ;)

Не се занимавай с терминатора.
Това е твоя продукт за сваляне на боя.
БОДИ - смивка.
http://avtoprodukti.com/body-smivka-na-sprej-p-48.html
http://avtoprodukti.com/body-smivka-p-46.html

Като махнеш боята и изшкуриш , хубаво е да направиш основа с филер.

http://avtoprodukti.com/bodyfill-sprej-zaplvasch-grundphiler-p-29.html

DJ
11-04-2013, 10:42
ще пробвам този петък - събота - неделя да видя какво ще направя ;)

Пешо не се занимавай с никакви шкурки и терминатори, преди малко бях в Еконт джантите си изглеждат супер:), виж ги дали са прави намирай 4 капачки и украсявай колата. :)

MUROMAN
11-04-2013, 12:13
Пешо не се занимавай с никакви шкурки и терминатори, преди малко бях в Еконт джантите си изглеждат супер:), виж ги дали са прави намирай 4 капачки и украсявай колата. :)

http://prodavalnik.com/kapachki-za-dzhanti-i21241601

Tonimir
13-04-2013, 01:28
Ами те моите Азевки са мисля 7.5 ЕТ35 16"
Джанта 17" 7 1/2 J ЕТ 30
Гуми 205/40 17"

Резултат: никъде не опираха.

Според мен и размер 215/40 17" , пак няма да опира никъде. (при неравности отзад си лизват лекинко)

Не виждам причина да не стане с твоята джанта, но избери си друг размер. Моя съвет: 215 40 16" (вместо 225)
Ще имаш по-голям избор при гумите и реалната разлика м/у заводския размер (205/45 16") и нея е около 10 мм. Така, че пак е в приетите разлики.

Furious 155
13-04-2013, 15:53
Джанта 17" 7 1/2 J ЕТ 30
Гуми 205/40 17"

Резултат: никъде не опираха.

Според мен и размер 215/40 17" , пак няма да опира никъде. (при неравности отзад си лизват лекинко)

Не виждам причина да не стане с твоята джанта, но избери си друг размер. Моя съвет: 215 40 16" (вместо 225)
Ще имаш по-голям избор при гумите и реалната разлика м/у заводския размер (205/45 16") и нея е около 10 мм. Така, че пак е в приетите разлики.
Само че при теб става дума за фейс 155, а при Пепоне е преди фейса... а там има разлики във възможностите на калниците.

endeavour
13-04-2013, 18:34
Колеги, не е във връзка с джантите, но ме интересува някой знае ли що за модул е тоя,дето е заврян под задната седалка?

don_pepone
13-04-2013, 19:03
Само че при теб става дума за фейс 155, а при Пепоне е преди фейса... а там има разлики във възможностите на калниците.

Уви,много е ограничена колата преди феиса откъм калниците.

vaklinator
13-04-2013, 19:21
Колеги, не е във връзка с джантите, но ме интересува някой знае ли що за модул е тоя,дето е заврян под задната седалка?

Реле за бензиновата помпа, ако не се лъжа.

Tedo
13-04-2013, 20:05
Реле за бензиновата помпа, ако не се лъжа.

Лъжеш се както обикновено
Реле време за плафоните.

Furious 155
13-04-2013, 21:05
Реле време за плафоните.Верният отговор!

Tonimir
14-04-2013, 02:20
Само че при теб става дума за фейс 155, а при Пепоне е преди фейса... а там има разлики във възможностите на калниците.
Бях забравил за тази подробност :-/

По принцип на 155цата си карам със спийдлайнките 16-ки, но веднъж пробвах да сложа джантата Новитек от 145цата , и всичко си пасна перфектно. (проверих го в случай реша направя 155цата -> Q4 :D)

На тема Q4 , все пак да питам компетентите от Пазарджик (:D) ... не ви ли се продава една Q4-ка? Или поне два моста, ск. кутия, заден диф и кардан ? :)

Имам мерак да направя моята 155ца -> Q4 , но ми липсват горните части, та някой има ли мерак да помогне? :)

pace
14-04-2013, 21:46
Момци,след доста чудене дали да обуя дизеларката с лдж или не,днес си харесах едни 17-ки,та въпроса ми е - ще опират ли гуми от порядъка на 205-40 или 45 и 215-40 или 45 без фланци и другото което е нямат втулки,продават ли се или требва на стругар да се носят

toki4a
15-04-2013, 08:12
Момци,след доста чудене дали да обуя дизеларката с лдж или не,днес си харесах едни 17-ки,та въпроса ми е - ще опират ли гуми от порядъка на 205-40 или 45 и 215-40 или 45 без фланци и другото което е нямат втулки,продават ли се или требва на стругар да се носят

в момента аз съм с 17 ки 215/ 40 с 5 милиметрови фланци (оргиналните ) и не опират никъде пък и е на старото купе така ,че смело напред ;) а доколкото за втулки трябва да ги има!

pace
15-04-2013, 10:54
Ей га :D

don_pepone
15-04-2013, 11:15
:cheers: огън са

MUROMAN
15-04-2013, 11:34
Ей га :D

Страшни джанти. :cheers:

pace
15-04-2013, 12:09
Ще трябват втулки около 9мм. отивам да дирим стругар.....гледам,че не само на мен ми харесват:cheers:

ivopetrov_1982
15-04-2013, 17:26
момчета на някой да му се намира перка с моторчето за охлаждане на радиатора?на моята даде фира 2-ра степен и сега грееме по малко :big_heat: естествено и че ще си платя

don_pepone
15-04-2013, 17:59
Ами колега виж с колко кабела е перката,че ако е само с 2 значи проблема нее в нея,ако и работи първа степен,а втората не.

ivopetrov_1982
15-04-2013, 18:32
Ами колега виж с колко кабела е перката,че ако е само с 2 значи проблема нее в нея,ако и работи първа степен,а втората не.
с 2 кабела е но тя преди време имаше проблем и майсторите бяха запоявали нещо и казаха че няма да изкара дълго :bored: все пак изкара 2 години:respect:

don_pepone
15-04-2013, 18:34
Да де те са запоявали ,ам ако т иработи първа степен значи перката е ОК,понеже датчика на радиатора регулира през два изхода първа и втора степен и разликата е че за първа напрежението минава през един резистор и затова е по-бавна.

ivopetrov_1982
15-04-2013, 18:40
Да де те са запоявали ,ам ако т иработи първа степен значи перката е ОК,понеже датчика на радиатора регулира през два изхода първа и втора степен и разликата е че за първа напрежението минава през един резистор и затова е по-бавна.
сега долях малко антифриз около 0.5л :?имали вероятност и от това да е било?

don_pepone
15-04-2013, 19:00
Едвали,ако има въздух ще грее яко,а и тя се самообезвъздушава,така че :)

pace
17-04-2013, 17:19
в момента аз съм с 17 ки 215/ 40 с 5 милиметрови фланци (оргиналните ) и не опират никъде пък и е на старото купе така ,че смело напред ;) а доколкото за втулки трябва да ги има!
Сложих ги но отпред ми опират малко в предната част на подкалника,гумата е 215/45 и 5 мм фланци като твоите,с 205/40 няма ли да е по-добре,иначе ето как и стоят

don_pepone
17-04-2013, 19:50
Колега ако само там ти опира и ако това "там" е пластмасовата "решетка" на подкалника откъм бронята,пробвай да я опънеш с нещо и да я вържеш(закрепиш) към металните "пети" на които се държи бронята. На мен ми опираше така леко със старите джанти понеже бяха много изнесени ( с голямо ЕТ) и като завивам леко стържеше и така си реших проблема. Пластмасата е гъвкава и поддава поне 5-6 мм ,а може и повече ;)

Flame
17-04-2013, 20:05
Много са широки и високи тия гуми,слагай по ниски.Може и другаде да опира като се кара по неравен път иначе много хубаво седи тая джанта.

pace
17-04-2013, 20:06
Точно там е пепоне,на решетката,има нещо като гредичка,отвесна на която се захващат подкалника и бронята,на бронята има нещо като плъзгач и го избутах напред та по тоя начин и гредичката за която се захваща подкалника,незнам дали ме разбра :D Интересното беше,че сега разбрах че ми е разбит и лагера на полуоската,преди две години когато взех колата имаше шум все едно чупи орехи...и още го има :D та тогава ходих в два сервиза и ми казаха,че било от феродовия диск.....а то какво се оказа

Dimicha
20-04-2013, 16:51
Колеги, може ли някой да ми каже цена за предни амортисьори Каяба за 8-клапанова 155-ца. А също така дали са добър избор за нашите каляски и най-вече в сравнение с Монро?

TS
20-04-2013, 23:50
Двама колеги със 155-ци, на Баухаус тази вечер. Имаше и една 156-ца. За две от колите видях,че са със клубен стикер ?

don_pepone
21-04-2013, 00:57
Пичове имам проблем от десетина дни. Не иска да ми зареди страницата на форума в къщи на компа. Пробвах с няколко браузъра и все същото. Или зарежда анполовина и не показва всички картинки (все едно е бавен нета) ама не стига до 100% зареждане,а забива донякъде и толкоз,или въобше не иска и изписва че нее достъпна страницата. Това го правеше произволно,а сега въобще не ми влиза в форума и то само в този форум (страница) което е много странно. В момента съм взязал през един прокси сървър за да мога да си позлвам форума,ама това прокси малко орязва откъм функции и удобство.
Някой има ли идея какво става и как да се реши проблема

Tonimir
21-04-2013, 04:36
Пичове имам проблем от десетина дни. Не иска да ми зареди страницата на форума в къщи на компа. Пробвах с няколко браузъра и все същото. Или зарежда анполовина и не показва всички картинки (все едно е бавен нета) ама не стига до 100% зареждане,а забива донякъде и толкоз,или въобше не иска и изписва че нее достъпна страницата. Това го правеше произволно,а сега въобще не ми влиза в форума и то само в този форум (страница) което е много странно. В момента съм взязал през един прокси сървър за да мога да си позлвам форума,ама това прокси малко орязва откъм функции и удобство.
Някой има ли идея какво става и как да се реши проблема
Нещо връзката м/у домейна на хостинг компанията която държи сайта И твоя интернет доставчик се ебават.

Понякога някой хостинг компании "банват" временно някой мрежи, ако усетят, че има някой да спамва на мрежово ниво. (обикновенно някой заразен комп от дадена мрежа с някой червей)

Причините може да са много ... най лесно за себе си да провериш, е да пробваш да влезеш със същия комп ама като ползваш СТИК за интернет (от виваком или мтел) и виж дали има разлика.

don_pepone
21-04-2013, 13:21
Ами току що пробвах с интернет от телефона си (пуснах на компа от телефона нет) и дори сега пиша този пост така и няма проблеми. явно проблемът е в интернет доставчикът,но какво да правя сега

koolio
21-04-2013, 13:46
При мен е същото - сега съм влязъл от служебния комп, на домашния блокира.

don_pepone
22-04-2013, 20:29
Ко става тука уе ейй,я се раздвижете малко,много умря раздела на 155,щом и в общи приказки не се пише вече :crazy:
То ясно че бабичките ни ,опс Легендите ни са жеуезни и немат чупене,ама поне глупости пишете да се усеща присъствието :)

pace
22-04-2013, 22:44
Щом е тоя зор айде да се оплача....няма '17-ки няма нищо,с неориентирани хора сделка неможе да се прави,ще си взема на края лдж '14-ки и мирна ми глава

don_pepone
22-04-2013, 23:20
Ееее 17 е много, шеснайската е по оферта ;)

pace
22-04-2013, 23:34
Ееее 17 е много, шеснайската е по оферта ;)
Ако е,да е,аз купувам един път,сЕемнайската много добре изпълни све що е под калниците ама е го..късмет,май требваше да има :paddle: за това че се разкарвах за тоя дето духа

Dimicha
22-04-2013, 23:40
Ко става тука уе ейй,я се раздвижете малко,много умря раздела на 155,щом и в общи приказки не се пише вече :crazy:
То ясно че бабичките ни ,опс Легендите ни са жеуезни и немат чупене,ама поне глупости пишете да се усеща присъствието :)

Еми аз зададох един въпрос, но никой не ми отговори-някой слагал ли е амортисьори Каяба предни? Какви са им цените и като качество как са? А за Монро какво ще кажете?

don_pepone
22-04-2013, 23:42
Много тъпо сее получило наистина. Един авер преди 3 години ходи от добрич до видин мисля за някво БМВ с уговорка от предния ден че отива да го купи направо. И като пристига звани на оня и той му казва че го продал сутринта :big_whoops:

pace
23-04-2013, 00:23
Много тъпо сее получило наистина. Един авер преди 3 години ходи от добрич до видин мисля за някво БМВ с уговорка от предния ден че отива да го купи направо. И като пристига звани на оня и той му казва че го продал сутринта :big_whoops:
То излезна и че са криви....и четрите,викам си майната му,ще си ги изправя и боядисам и всичko ще си е ок,понеже джантоците ме израдваха много,оня се повърте и вика ''а бе мисля да си ги оставя за мойта кола' ако не беше детето с мен сцената щеше да е много грозна макар и да не съм привърженик на тоя вид 'разправа'

ivopetrov_1982
23-04-2013, 08:52
То излезна и че са криви....и четрите,викам си майната му,ще си ги изправя и боядисам и всичko ще си е ок,понеже джантоците ме израдваха много,оня се повърте и вика ''а бе мисля да си ги оставя за мойта кола' ако не беше детето с мен сцената щеше да е много грозна макар и да не съм привърженик на тоя вид 'разправа'
много много лошо на това му викам педалска постъпка!заслужавал е едно шамарче зад врътлето:boxing:

MUROMAN
23-04-2013, 09:53
много много лошо на това му викам педалска постъпка!заслужавал е едно шамарче зад врътлето:boxing:

и шут по гъзето. :hehe:

mimouzunov
23-04-2013, 11:04
и шут по гъзето. :hehe:

Ти нямаш думата в раздела :crazy:
(чувам ,че пак си търсел 155-ца.. ) :crazy:

MUROMAN
23-04-2013, 11:52
Ти нямаш думата в раздела :crazy:
(чувам ,че пак си търсел 155-ца.. ) :crazy:

Oк извинете ме момчета , няма да ви преча повече. :?

don_pepone
23-04-2013, 12:41
:bouncing_smiley:Баси как го отцепи като еретик

VFTI
23-04-2013, 12:43
Беее за Каяба бях чувал хубави неща, ама това преди 5-6г....Сега вече внася части от всякъде, което пък води до фраш от ментета. Истината е че после чух много противоречиви мнения за каяба. Та моя съвет е, нямам съвет...мериш цените и целиш....

Аз пък утре ще проявя активност.

Алфата ще получи 2 новички носача RIcambi Originali , предни дискове и предни накладки от шукаритетна немска марка с гарантиран произход:magic: + 3 датчика(налягане,масло, антифриз)... И после я пускам за 6600лв. да се продава:crazy:

hsr
23-04-2013, 13:32
за триене!!!

siniqtzmey
23-04-2013, 17:56
Kолеги търся ляв фар и мигач за Alfa Romeo 155.

reloading
23-04-2013, 20:54
Колеги да Ви споделя , скоро джантите ще са готови :) ще кача снимки много яко стават.. ще се пръскат в графитен цвят.

Отделно по колата имах леки проблеми. Прехвърли ми веригата 1 зъб и имах съмнения (същност един "майстор" така каза:"че клапаните са заминали и е нещо страшно вътре
" ) Реших да я занеса при един наш приятел който я разглоби и се оказа че , по клапаните нищо не се е случило, просто веригата е била хлабава и не се е опънала... и ще се размина с една гарнитура и шлайфане :)

VFTI
23-04-2013, 21:19
Добре се е разминало....Ама долкото чух днес от чистачев и с криви клапани си вървят 8клапанките, така че:thumbup::thumbup:


Аз пък днес получих поредния удар върху 155цата....Някое леке ми е сгънало и задрало заден ляв калник и малко от вратата... Ей така за 20мин само се качих у нас да обядвам, и слизам иииииии:sickness::sickness: ... С това "перфектния" външен вид на тази 155ца го оставям в историята (за последната 1г. едно пежо си отвори вратата на един паркинг, теглиха ми един нежен ключ задна дясна и калник, друг тъпак си отвори вратата в преден ляв калник, след една екскурзия я намерих със здраво жулване на бронята на ръба...) Просто некадърниците които паркират пред у нас са десетки хиляди и не виждам начин да се преборя с тях....всъщност съм убеден, че повечето са жени, заради "Молъ"....

П.П ВИнаги паркирам перфектно прибран, успореден, оставям място ииииииии....абе к'во да разправям...все тая...

digitalundgrd
23-04-2013, 22:24
Споко бе, ти задни Хамортисьори немаш ВЕЧЕ, за една драскотина ли си ;)

VFTI
23-04-2013, 22:40
Споко бе, ти задни Хамортисьори немаш ВЕЧЕ, за една драскотина ли си ;)


400евро и са твои...барабар с предните..

don_pepone
24-04-2013, 07:29
Батка ,сложи си една камерка за в колата. Сега ги има на смешни пари нараво и я насочи към страна от която те дерът и ще разбереш кой е. Ако не друго то поне един бой може да му дръпнеш после ;)

vaklinator
24-04-2013, 09:39
Добре се е разминало....Ама долкото чух днес от чистачев и с криви клапани си вървят 8клапанките, така че:thumbup::thumbup:


Аз пък днес получих поредния удар върху 155цата....Някое леке ми е сгънало и задрало заден ляв калник и малко от вратата... Ей така за 20мин само се качих у нас да обядвам, и слизам иииииии:sickness::sickness: ... С това "перфектния" външен вид на тази 155ца го оставям в историята (за последната 1г. едно пежо си отвори вратата на един паркинг, теглиха ми един нежен ключ задна дясна и калник, друг тъпак си отвори вратата в преден ляв калник, след една екскурзия я намерих със здраво жулване на бронята на ръба...) Просто некадърниците които паркират пред у нас са десетки хиляди и не виждам начин да се преборя с тях....всъщност съм убеден, че повечето са жени, заради "Молъ"....

П.П ВИнаги паркирам перфектно прибран, успореден, оставям място ииииииии....абе к'во да разправям...все тая...

Поне имаш един здрав детаил - тавана :)

VFTI
24-04-2013, 10:04
Tavana mu pada laka
...hahah...

A kamera nqma nuzda, zashtoto znam 4e sa razni nekadyrni kifli koito hodqt do mola za dreshki...

Furious 155
24-04-2013, 10:58
Tavana mu pada laka
...hahah...

A kamera nqma nuzda, zashtoto znam 4e sa razni nekadyrni kifli koito hodqt do mola za dreshki...
Абе сложи си една кирилица на телефона, да не се назказваме. :)

п.п. абе молЪ нали си има паркинг...

reloading
24-04-2013, 10:58
п.п. абе молЪ нали си има паркинг...
Той е само за 4 часа а те са малко....



Ето как вървят джантите , днес ще им удрят и боята :)

https://lh6.googleusercontent.com/-f8uMuk-gfKc/UWrX_bjzFMI/AAAAAAAAA1E/OgfGWxsu7x4/w645-h386/IMAG0393.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-jdWct6VM4Tg/UXakZXoVm_I/AAAAAAAAA4s/jYZkZNfdlFY/w303-h506/IMAG0405.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-RVuLP0OeRy4/UXajmi31o4I/AAAAAAAAA4g/-DkjTQxqkYk/w303-h506/IMAG0404.jpg

DJ
24-04-2013, 11:33
Той е само за 4 часа а те са малко....



Ето как вървят джантите , днес ще им удрят и боята :)

https://lh6.googleusercontent.com/-f8uMuk-gfKc/UWrX_bjzFMI/AAAAAAAAA1E/OgfGWxsu7x4/w645-h386/IMAG0393.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-jdWct6VM4Tg/UXakZXoVm_I/AAAAAAAAA4s/jYZkZNfdlFY/w303-h506/IMAG0405.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-RVuLP0OeRy4/UXajmi31o4I/AAAAAAAAA4g/-DkjTQxqkYk/w303-h506/IMAG0404.jpg
Браво, браво много добре се получава:) ще заприлича на истинска легенда :strong:

digitalundgrd
24-04-2013, 13:12
Абе сложи си една кирилица на телефона, да не се назказваме. :)

п.п. абе молЪ нали си има паркинг...

Мани не го наказвай, че той си е достатъчно наказан, първо че живее до молЪ и често му се налга да пазари сандалки от там и второ, че легендата му е мрътва в ниските :bouncing_smiley:, а от вчера през ноща и без дзадни хамортисьори :smoke: как добре паснаа на купето...

stelt
24-04-2013, 15:01
Мани не го наказвай, че той си е достатъчно наказан, първо че живее до молЪ и често му се налга да пазари сандалки от там и второ, че легендата му е мрътва в ниските :bouncing_smiley:, а от вчера през ноща и без дзадни хамортисьори :smoke: как добре паснаа на купето...


Верно ли му лашна амортисьорите пред блока :bouncing_smiley:

don_pepone
24-04-2013, 15:16
Уахахах ти пък пред блока :) представяш ли си:bouncing_smiley:

vladev
24-04-2013, 18:44
Алфата ще получи 2 новички носача RIcambi Originali , предни дискове и предни накладки от шукаритетна немска марка с гарантиран произход:magic: + 3 датчика(налягане,масло, антифриз)... И после я пускам за 6600лв. да се продава:crazy:

Днес се возих в синята легенда и направо е самолет. Щ'ти прегрее телефона от мераклии. :shocking:

VFTI
25-04-2013, 22:04
Днес се возя в алфата....Всичко 6... нищо вече не скърца, не тропа, двигателя пее с новото масло, спирачките спират, ама ми мирише на неква гадна нафта, сигурно някой който кара дизел се е возил....и нещо люлее задницата... Ама да спирам спама, че ще ни бият.

Съвети как да събудя тоя мъртвец в ниските?

mimouzunov
26-04-2013, 00:21
Днес се возя в алфата....Всичко 6... нищо вече не скърца, не тропа, двигателя пее с новото масло, спирачките спират, ама ми мирише на неква гадна нафта, сигурно някой който кара дизел се е возил....и нещо люлее задницата... Ама да спирам спама, че ще ни бият.

Съвети как да събудя тоя мъртвец в ниските?

Разграфи си на ново оборотомера :afro:

pace
26-04-2013, 09:10
А бе,що некой мод не направи некъф раздел само за 155 дизелЕ....ма то въобще има ли дизелици тука,останал съм с впечатлението,че сме 2-3ма :(

kendo
26-04-2013, 09:21
Колеги да Ви споделя , скоро джантите ще са готови :) ще кача снимки много яко стават.. ще се пръскат в графитен цвят.

Отделно по колата имах леки проблеми. Прехвърли ми веригата 1 зъб и имах съмнения (същност един "майстор" така каза:"че клапаните са заминали и е нещо страшно вътре
" ) Реших да я занеса при един наш приятел който я разглоби и се оказа че , по клапаните нищо не се е случило, просто веригата е била хлабава и не се е опънала... и ще се размина с една гарнитура и шлайфане :)

Късметлия!Моята скъса малката верига.В следствие на което пълен ремонт на главата.

Furious 155
26-04-2013, 09:24
Абе как така е прехвърлила зъб на зъбни колела??? Веригата пасва толкова стегнато на колелата, че това не си го представям. За да се получи нещо такова, може би трябва да е буквално без обтегач си мисля...
Иначе да се скъса верига - ок - всичко старее.

mimouzunov
26-04-2013, 17:28
Абе как така е прехвърлила зъб на зъбни колела??? Веригата пасва толкова стегнато на колелата, че това не си го представям. За да се получи нещо такова, може би трябва да е буквално без обтегач си мисля...
Иначе да се скъса верига - ок - всичко старее.

Фури... Вместо да се чудиш за разни вериги вземи и малко ни организираи да се съберем останалите 155-ци да се видим! Бояна ли Александър ли....

Alfa User
26-04-2013, 17:36
Или па на пролетната (уж) среща, организирана от Mordohy в Златоград ...

reloading
26-04-2013, 17:37
Абе как така е прехвърлила зъб на зъбни колела??? Веригата пасва толкова стегнато на колелата, че това не си го представям. За да се получи нещо такова, може би трябва да е буквално без обтегач си мисля...
Иначе да се скъса верига - ок - всичко старее.

до колкото разбрах е била хлабава заради обтегача. По думите на майстора който ми е много добър приятел - едно от болчетата на оптегача е забравено да се завие както трябва при предния ремонт на главата. Който е правен от предишния и собственик. Но нищо довечера живод и здраве ще запее.. Освен стъргане , смениха и гумичките на клапаните изпрахира един защото имаше лека кривина ,изшлайфани и центровани. Вчера лепиха главата и днес остана само зацепване на веригата и е готова :)

Очаквам поне 16 регенерирани коня :))) който да компенсират 16ките :)



п.с. Нямам търпение да чуя как мърка след тоя ремонт и ново масло...

Tonimir
27-04-2013, 03:28
Аз пък днес получих поредния удар върху 155цата....Някое леке ми е сгънало и задрало заден ляв калник и малко от вратата... Ей така за 20мин само се качих у нас да обядвам, и слизам иииииии:sickness::sickness: ... С това "перфектния" външен вид на тази 155ца го оставям в историята (за последната 1г. едно пежо си отвори вратата на един паркинг, теглиха ми един нежен ключ задна дясна и калник, друг тъпак си отвори вратата в преден ляв калник, след една екскурзия я намерих със здраво жулване на бронята на ръба...) Просто некадърниците които паркират пред у нас са десетки хиляди и не виждам начин да се преборя с тях....всъщност съм убеден, че повечето са жени, заради "Молъ"....

П.П ВИнаги паркирам перфектно прибран, успореден, оставям място ииииииии....абе к'во да разправям...все тая...

Венци повтаряш ми думите! 2 години след цялостно перфектно боядисване. Колата беше гладка като стъкло. Ако я видиш сега в детайли ще се хванеш за главата !!!
ПОНЕ 20 различни "беляга" е получила колата заради ей такива олигофрени. В началото оправях ги на момента, но то идва един момент в който ти писва. (все по 20-30 лв) ... много ме е яд и мен.

А винаги избирам прибрано и удобно място за паркиране, никога не я слагам на опасно място или да я шмугна на тясно. Но, няма шанс ...

reloading
27-04-2013, 16:16
Колеги ,бързам да се похваря. Колата запали вчера вечерта днес я тествах и хм... струва ми се че има промяна във вървежа. Сигурно сме завърнали някой и друг избягал кон в редиците ;) Най-вероятно и разхода ще падне мъничко.

Джантите днес най-вероятно ще ги боядисам и скоро ще кача снимки как са станали.

Проблема с капачката на двигателя немога да отстраня, много сълзави от там. Ще търся някакво ново гумено уплътнение.

pace
28-04-2013, 16:34
Днес съм на далавера,5 литра масло Q8 и филтрите - 42лв:rosso_spider:

Furious 155
28-04-2013, 21:43
Днес съм на далавера,5 литра масло Q8 и филтрите - 42лв:rosso_spider:
Браво. Иначе и аз покарах тази марка, но с 10w-50 и е като Eni(Agip) за мен. След 7к км пробег, започна де чезне от мотора. :)

pace
28-04-2013, 22:07
Аз исках да и взема Selenia но ще остане за другия път че трябва и гарнитура на главата да и сменям....и там 250-300лв

VFTI
28-04-2013, 22:35
Браво. Иначе и аз покарах тази марка, но с 10w-50 и е като Eni(Agip) за мен. След 7к км пробег, започна де чезне от мотора. :)

Айде да е само Agip. Защото Eni не си пробвал, а за момента се представя по-добре :P:)..И по-висок клас е и с по-добри характеристики по каталог....

Furious 155
28-04-2013, 23:10
Айде да е само Agip. Защото Eni не си пробвал, а за момента се представя по-добре :P:)..И по-висок клас е и с по-добри характеристики по каталог....
Добре де Agip беше... А даже мисля че Q8 е от Белгия, по спомен от етикета на тубата, а тук пише че рафинерията за Европа е в Холандия http://www.q8oils.com/EN/Mainnavigation/Contact/Offices.aspx

Абе все тая... важното да маже там. :)

pace
29-04-2013, 18:40
Днес видях що за турбинка са сложили т'алянците.....чини ми се малка :D

ivopetrov_1982
30-04-2013, 09:41
колеги на някои от вас да му се намират горивни помпи?трябват ми 2 броя модела е без значение!ако някои има нека пише на ЛС

Бобби
01-05-2013, 12:48
колеги на някои от вас да му се намират горивни помпи?трябват ми 2 броя модела е без значение!ако някои има нека пише на ЛС
Имам от Форд Ф-350...храни 8-цилиндъра....ама от почти три години е на сухо в мъзето....незнам дали ще я бъде....преди това беше читава.....ако имаш интерес пиши, ще ти я подаря........с целият корпус и поплавака... :waving:

soldier81
02-05-2013, 09:19
Имам от 1,8ТС и една от 1,7 Боксер.
Ако ти вършат работа 0898373889.

reloading
02-05-2013, 15:32
Най- накрая :)))

https://lh5.googleusercontent.com/-jcgyi6vcRUw/UYJaKaabY_I/AAAAAAAAA5o/4NEF2kN8peU/w303-h506/IMAG0406.jpg

п.с. Скоро и на бабичката ;)

pace
02-05-2013, 22:30
Момци,намислил съм като оправя главата '' на колата '' :D да намина на некоя сбирка дето правите на бул. България да опердашим некоя и друга бензинка,да изпием една бира и да се прибирам :D

DJ
02-05-2013, 23:57
Най- накрая :)))

https://lh5.googleusercontent.com/-jcgyi6vcRUw/UYJaKaabY_I/AAAAAAAAA5o/4NEF2kN8peU/w303-h506/IMAG0406.jpg

п.с. Скоро и на бабичката ;)
супер е цвета много ще и отиват;)

don_pepone
06-05-2013, 21:38
Пичове ,малко е рано но да кажа,че на 15 май ще съм в Софето и ако има някой айляк преди обяд на тая дата ,може да пийнем по кафе.

ivopetrov_1982
07-05-2013, 09:48
Най- накрая :)))

https://lh5.googleusercontent.com/-jcgyi6vcRUw/UYJaKaabY_I/AAAAAAAAA5o/4NEF2kN8peU/w303-h506/IMAG0406.jpg

п.с. Скоро и на бабичката ;)бравооооо супер са!със здраве да си ги търкаляш:drool:

vaklinator
07-05-2013, 10:16
Пичове ,малко е рано но да кажа,че на 15 май ще съм в Софето и ако има някой айляк преди обяд на тая дата ,може да пийнем по кафе.

Ако не е задължително кафето - може по биричка - две...

mordohy
07-05-2013, 12:37
Алоууу!
Ако ще идвате в Златоград. дайте сигнал в темата, защото трябва да уточним резервациите.
Това ми трябва, да видя, ако сме достатъчно, да уточня отстъпките, които да ги вложим в нещо друго.
Едит:
Открих задните спирачни апарати!
Рументи 77 ги искаше, ама мина време. на някой ако му трябват да свирка.

reloading
07-05-2013, 18:33
Хелп!

поредното препятствие с мойте джанти. Какви болтове трябва да си търся защото мойте се оказаха 12х1.50 , трябват ми 12х1.25 а дължината колко трябва да е? понеже тук по магазините ми искат някви 3-3.50лв. на бройка и.... малко не ми се дават.

става въпрос за джнати Speedline 16'' .

п.с. Май четох някъде че от лада стават ако са за лята капла, но дължината дали е такава?

don_pepone
07-05-2013, 20:30
Ако не е задължително кафето - може по биричка - две...
Е ти пък.. то кафе му се вика,ама аз ще иапращам на летището в 6;30 сутринта и после съм айляк,само дето кой ще се навия за кафе сутринта рано незнам :(


Хелп!

поредното препятствие с мойте джанти. Какви болтове трябва да си търся защото мойте се оказаха 12х1.50 , трябват ми 12х1.25 а дължината колко трябва да е? понеже тук по магазините ми искат някви 3-3.50лв. на бройка и.... малко не ми се дават.

става въпрос за джнати Speedline 16'' .

п.с. Май четох някъде че от лада стават ако са за лята капла, но дължината дали е такава?
Вкарай твоите и виж колко се показват от джантата (трябва ти поне още сантиметър резба да стърчи за да хване както отрябва иу по това ще разбереш каква дължина да търсиш


Алоууу!
Ако ще идвате в Златоград. дайте сигнал в темата, защото трябва да уточним резервациите.
Това ми трябва, да видя, ако сме достатъчно, да уточня отстъпките, които да ги вложим в нещо друго.
Едит:
Открих задните спирачни апарати!
Рументи 77 ги искаше, ама мина време. на някой ако му трябват да свирка.

Изкарай един датчик за АБС от тях а бирката от мен ;)

Tedo
07-05-2013, 21:15
Изкарай един датчик за АБС от тях а бирката от мен ;)

И къде седи на апарата тоя датчик?

don_pepone
07-05-2013, 21:20
Уаахахахах прав си да го Е... просто в предни постове мордохи ми каза че има датчици ама треба да се извадят :) и виж ко се изцепех накрая :)
Някой знае ли дали задните и предните датчици са еднакви.....

don_pepone
13-05-2013, 21:33
Я да питам аз малко тъп въпрос ама да го задам.
Регулатора за задните спирачки или така нареченият кантар отзад,по книга пише да се опъне на 6 кг пружината и да се стегне така. То хубаво ама въпроса е дали ако е по-опъната държат по-слабо задните колела или трябва да е по хлабава,ча аз я натегнах докрай,а сякаш държи по-зле от преди....

Furious 155
13-05-2013, 21:38
Я да питам аз малко тъп въпрос ама да го задам.
Регулатора за задните спирачки или така нареченият кантар отзад,по книга пише да се опъне на 6 кг пружината и да се стегне така. То хубаво ама въпроса е дали ако е по-опъната държат по-слабо задните колела или трябва да е по хлабава,ча аз я натегнах докрай,а сякаш дъжи по-зле от преди....
Според ръководството на колата пружината трябва да е натегната на 5кг, докато колата е на равно място.
Иначе моят опит дотук с кантара е следния - колкото е по-опъната пружината, толкова повече спирачно усилие отива към задните колела и респективно хем се опитват доста бързо да блокират задните колела при силно спиране, хем колата спира по-трудно, т.е. с повече натиск на педала от нормално, при нормално каране. Даже се оказа че за Серес се бях попрекарал, да натегна докрай пружината и като спрях абс-а на колата за една сесия на всяка място на което натисках силно спирачки, задните гуми блокираха и се палеха. :)
Иначе е хубаво да работи кантара и задните спирачки, защото пък ако се отхлаби много пружината си мисля, че може да започнат да мързелуват задните спирачки и се започва едно клеясване на апарати, водачи и на регулатора.

don_pepone
13-05-2013, 21:42
интересно... моята е с малко по ниска задница сега заради пружините,но разликата е макс 2см... но когато я погледнах на канал не на подемник,тоест бе на равно в гаража ми,моята пружина си бе направо хлабава,а задните гуми си държака (загряваха дисковете и нямаха ръжда) но реших да натегна пружината и понеже нямах кантар я опънах колкото позволява планката която я държи и я стегнах така,но нещо не ме кефи сякаш.

Furious 155
13-05-2013, 21:43
интересно... моята е с малко по ниска задница сега заради пружините,но разликата е макс 2см... но когато я погледнах на канал не на подемник,тоест бе на равно в гаража ми,моята пружина си бе направо хлабава,а задните гуми си държака (загряваха дисковете и нямаха ръжда) но реших да натегна пружината и понеже нямах кантар я опънах колкото позволява планката която я държи и я стегнах така,но нещо не ме кефи сякаш.
При мен става по-тегав педала на спирачката така.
Иначе като върнах пружината назад и хем поомекна, хем колата спира много по-лесно и леко.
Иначе и аз съм снишен и отделно на това, пружината се счупи преди време и сега съм я сгънал на ново място, та реално е и по-къса - т.е. още повече натяга. :)

don_pepone
13-05-2013, 21:46
Баси а аз имам чувството (при натегната докрай пружина),че отзад не спира добре,а на прегледа като минавах човека каза "и отпред и отзад е като МОМА, хващат добре и равномерно"

Furious 155
13-05-2013, 23:15
Баси а аз имам чувството (при натегната докрай пружина),че отзад не спира добре,а на прегледа като минавах човека каза "и отпред и отзад е като МОМА, хващат добре и равномерно"Това вече може да е от апарати/регулатор.

don_pepone
13-05-2013, 23:18
Мии незнам вече,може и да си въобразявам де,понеже я карам рядко наполседък и като я метна си я понатискам газта повече,а спирачката по-късно...знам ли :)
Ако я карам още есента,мисля едни апарати от 145-6 алуминки да и сложа :)

radostin_ivanov
13-05-2013, 23:24
Ще я караш,бъди сигурен.

don_pepone
13-05-2013, 23:28
Май си прав,"подаръци" не правя,а и не виждам кво ще си купя след нея евентуално,нещо което да е с повече екстри,по-новои да е поне толкова здраво....

radostin_ivanov
14-05-2013, 20:08
Е нема по голямо куче от 155.

vaklinator
14-05-2013, 20:20
Е нема по голямо куче от 155.

И едва ли ще има :big_flowers:

don_pepone
14-05-2013, 20:24
Факт :cheers: , чак мее страх да си взема друга :)

reloading
15-05-2013, 20:30
Ето ме и мен с мойте нови търкалета ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-_Hc0s_-84is/UZMv7jWJm1I/AAAAAAAABCg/K2tJ2Lk22nE/w675-h404-no/2013+-+3

https://lh4.googleusercontent.com/-QB4skVMIkw0/UZMv7m8rkxI/AAAAAAAABBc/aQra4lhdy7w/w675-h404-no/2013+-+2


Повечко снимки тук.. ЦЪЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1212979&postcount=21)

don_pepone
16-05-2013, 08:09
:clap::thumbup: Много дубреее :)

pace
16-05-2013, 12:41
Днес си оправих всепознатия дразнещ проблем с мърдащите рамена ''пишките със шлиците'' на чистачките,имаха доста луфт но вече са като нови:clap: на мене си :D

siniqtzmey
16-05-2013, 13:03
Браво колега за труда вложен за освежаването на такава красива красива джанта като спиилйайна. Само да попитам мерил ли си колко тежи джантата ?

reloading
16-05-2013, 14:06
бяха по 1 кило по-тежки от железните ми джанти 14'' с зимни гуми. мисля към ~13-14кг. но не съм сигурен със точност.

Furious 155
16-05-2013, 16:31
бяха по 1 кило по-тежки от железните ми джанти 14'' с зимни гуми. мисля към ~13-14кг. но не съм сигурен със точност.
Това тегло само за джантата ли е ???

reloading
16-05-2013, 18:17
с гумите напомпани готови за поставяне.

п.с. ИЗДИРВАМ си табелки за задния капак с надписи "2.0" и 1.* (1.4 , 1.6 , 1.7 , 1.8) като за 155 :) че съм намислил една глупост

Tedo
16-05-2013, 21:49
с гумите напомпани готови за поставяне.

п.с. ИЗДИРВАМ си табелки за задния капак с надписи "2.0" и 1.* (1.4 , 1.6 , 1.7 , 1.8) като за 155 :) че съм намислил една глупост

Имам "1,8" мога да ти я подаря ама щом ще правиш глупости по-добре не :bangin:

MUROMAN
17-05-2013, 09:52
с гумите напомпани готови за поставяне.

п.с. ИЗДИРВАМ си табелки за задния капак с надписи "2.0" и 1.* (1.4 , 1.6 , 1.7 , 1.8) като за 155 :) че съм намислил една глупост

Ако няма къде да ходиш ,по-добре Ела на себе си.
/НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ЦИГАНИИ И ГЛУПОСТИ/.

reloading
17-05-2013, 12:34
Обмислям да си сложа 1.0 Твинспарк ;)

Furious 155
17-05-2013, 14:00
Обмислям да си сложа 1.0 Твинспарк ;)Дръпни на 2 инжектора кабелите и ще имаш 0.9 TS :D

reloading
17-05-2013, 20:40
А разхода дали ще падне на 1/2 ? :) хах ;)

siniqtzmey
19-05-2013, 15:29
А разхода дали ще падне на 1/2 ? :) хах ;)
По скоро ще гаснеш постоянно и забрави за 3-та нагоре. Просто голдън лоджа се бяха предали вече при мене.

VFTI
20-05-2013, 15:05
Vreme za zimni gumi...powered by Vinetka 67lv....2broq...

Furious 155
20-05-2013, 16:38
Vreme za zimni gumi...powered by Vinetka 67lv....2broq...
1. Ползвай транслатора на форума!
2. Абе тия тая кола къде я караш? Иначе на мен в Бургас като правиха баланс отново на гумите, човека ми вика - много са ти добре джантите, като за софийска кола :)

Dimicha
20-05-2013, 17:50
Vreme za zimni gumi...powered by Vinetka 67lv....2broq...

Слагай ги отзад и карай докато гръмнат :D А като предните станат по-зле, връщаш тия отпред-аз така правя :D

reloading
20-05-2013, 20:40
Колеги дайте ми съвет какво да направя с неприятен звук от гърнетата ( нещо от типа на резонанси). По-принцип съм със сменена генерация + резонансно гърне но от скоро се появи тоя шум при спряло положение . Един майстор на гърненца веднага реши да сменям гърне...

VFTI
20-05-2013, 21:43
1. Ползвай транслатора на форума!
2. Абе тия тая кола къде я караш? Иначе на мен в Бургас като правиха баланс отново на гумите, човека ми вика - много са ти добре джантите, като за софийска кола :)

На телефона няма транслатор. А е толкова бъгав и зле, че нищо не му работи като хората, но бях много ядосан и исках да споделя тук....Съжалявам за латиницата.

Гумите ги сцепих на първокласен български път в района на град Габрово.

Проблема не е в балоните, които са по 5см, а че вътре теловете бяха излезли. И гумите са далече от някакви ментета. Едната е Uniroyal RainExpert 2 на 1000км. а другата Toyo T1R на 2 сезона....Гумаджията, и аз като човек който беше в колата когато "почти не уцелих" копката, каза че и на 65 височина да бях пак са щели да са за коша. Гумата беше се отбелязала на джантата...то се вижда на снимката.


Ситуацията 60км. скорост (при 90км. разрешени) огромен трап на пътя. Опит да го "обкрача" успях с левите гуми, ама десните издрънчаха на заварка. Поне джантите за див късмет са добре....

Днес си платих и данъка....както и смяната на гумите...

koolio
20-05-2013, 23:23
Аз такива повреди си ги прихващам от данъка. Засега държавата ми дължи около 600 лева.

MUROMAN
21-05-2013, 09:39
Слагай ги отзад и карай докато гръмнат :D А като предните станат по-зле, връщаш тия отпред-аз така правя :D

Живота на теб ,ако не ти е скъп то пази другите ти спътници. :shock:

---------- Post added at 06:39 ---------- Previous post was at 06:39 ----------


Аз такива повреди си ги прихващам от данъка. Засега държавата ми дължи около 600 лева.

Скоро ще ти ги преведът не губи надежда.:th_up:

mimouzunov
21-05-2013, 10:54
На телефона няма транслатор. А е толкова бъгав и зле, че нищо не му работи като хората, но бях много ядосан и исках да споделя тук....Съжалявам за латиницата.

Гумите ги сцепих на първокласен български път в района на град Габрово.

Проблема не е в балоните, които са по 5см, а че вътре теловете бяха излезли. И гумите са далече от някакви ментета. Едната е Uniroyal RainExpert 2 на 1000км. а другата Toyo T1R на 2 сезона....Гумаджията, и аз като човек който беше в колата когато "почти не уцелих" копката, каза че и на 65 височина да бях пак са щели да са за коша. Гумата беше се отбелязала на джантата...то се вижда на снимката.


Ситуацията 60км. скорост (при 90км. разрешени) огромен трап на пътя. Опит да го "обкрача" успях с левите гуми, ама десните издрънчаха на заварка. Поне джантите за див късмет са добре....

Днес си платих и данъка....както и смяната на гумите...

Слагате някакви гуми и цолажи... Аз със 14"-те защо си нямам проблеми!? :coolio:

Furious 155
21-05-2013, 11:30
Слагате някакви гуми и цолажи... Аз със 14"-те защо си нямам проблеми!? :coolio:Ами то може и със 17 цола да си нямаш проблеми, просто трябва голямо дебнене... аз на 15 карам и уж се оглеждам, но и аз имам "попадения". :)
На 14 цола е много балонеста гумата и е едни гънене на гумите по завои... кофти тръпка.

don_pepone
21-05-2013, 11:56
Слагате някакви гуми и цолажи... Аз със 14"-те защо си нямам проблеми!? :coolio:

Аз и да искам като не мога да сложа 14 :( ,не че искам някога да карам на 14 де,ама все пак.

vaklinator
21-05-2013, 12:37
Слагате някакви гуми и цолажи... Аз със 14"-те защо си нямам проблеми!? :coolio:

И аз нямам проблеми с 14"
Дори зимните са ми 185/70/14 - нещо като тракторни :)

pace
21-05-2013, 13:49
не че искам някога да карам на 14 де,ама все пак.
Що бре,да не ти се смеят ли......

don_pepone
21-05-2013, 16:33
Хахахх да,а и как си представяш на тоя 2.5 мотор с тея 14 примерно 185/65 или нещо от сорта ..... до първият завой и съм в канафката

stelt
21-05-2013, 17:23
Хахахх да,а и как си представяш на тоя 2.5 мотор с тея 14 примерно 185/65 или нещо от сорта ..... до първият завой и съм в канафката



Ти и с 20 цола може да се метнеш :)

mimouzunov
21-05-2013, 18:39
Аз и да искам като не мога да сложа 14 :( ,не че искам някога да карам на 14 де,ама все пак.

За моята количка дават по книжка да е или с 14 или с 15 цола.. Аз съм си избрал 14-ки със съответните гуми като размер (пак по книжка)!
Карам си я и нямам грижи нито с дупки нито със завои :holiday:

Dimicha
21-05-2013, 18:46
На 14 цола е много балонеста гумата и е едни гънене на гумите по завои... кофти тръпка.

Наистина е така-преди бях със 185/65/14 и хич не са добре нещата. Сега отпред 195/60/14 и разликата е от земята до небето.

VFTI
21-05-2013, 20:50
Пичове спрете да пишете глупости....Мимо айде докарай твоите 14ки в тая копка, дето аз уцелих и ако с 60км. не ти спраска "правилния" размер гуми 14" то аз ще ти купя 4броя? Навит? Защото при 10см. дупка с остър ръб и на 70 да си ще се ебе майката на гумата и джантата....(В конкретния случай са не просто балони а сцепени телове отвътре стърчаха)

В нашата родина има дупки и ДУПКИ...


П.П От зимата имам записан "балон" на 195.60.15....и то пак балон заради който изхвърлих гумата... И това при гуми, които са по-високи от масовите Ви 14ки, че и по-широки, демек разпръскват силата на удара....

Та както казах. Има дупки и ДУПКИ.:stretcher::stretcher::stretcher:

don_pepone
21-05-2013, 20:54
Аз 4 години карах на 205/50/15,сега повече от година карам на 205/45/16 и да чукна на дърво нямам проблеми (за протокола и двата размера ми ги дават по книжка) хем 16-ките ги карам на спортни пружини.
А за дупката дето Венци говори,то май с квото и да влезеш ше си отиде гумата.. :(

reloading
21-05-2013, 21:15
А за дупката дето Венци говори,то май с квото и да влезеш ше си отиде гумата.. :(

Тук вече не съм съгласен!
ето и отговора:

http://econ.bg/pictures/83949__450.jpg



П.С. Някой случайно да знае от къде мога да си намеря нови или поне не захабени гумени емблемки който стоят на ключа? трябват ми 2 броя :)

MUROMAN
21-05-2013, 21:39
П.С. Някой случайно да знае от къде мога да си намеря нови или поне не захабени гумени емблемки който стоят на ключа? трябват ми 2 броя :)

Много трудно и почти от никъде.
Аз мойте ги купувах от Перник от един ключа.
Преди 4 години беше , тогава купих 4 бр.
Ако някой ти напише ,че на Стамболийски 155 в магазина има не му вярвай.

Furious 155
21-05-2013, 23:39
Ако някой ти напише ,че на Стамболийски 155 в магазина има не му вярвай.
Аз оттам си купих моята, но беше 2лв бройката :screwy: и реших за другия ключ да не взимам. Купих я преди повече от година оттам, но не е баш оригинална емблемката. На размер е същата ама цветовете са леко китайски. :)

Flame
22-05-2013, 01:26
Много гадно с тия гуми Венци,имаш късмет поне че не си изкривил и джантите.Момци само да ви кажа,че като е нископрофилна една гума,борда е много по-здрав от високо профилната.Ако Венци беше с борд от 60/65 нагоре джантата щеше да е на зарче.

reloading
22-05-2013, 12:49
Колеги вече 3-4 пъти ми се появява един странен проблем.

При тръгване и натискане на 1рва до 4-5 000 оборота и след това превключване на 2ра ,след което натискам педала на газта до долу виждам че педала на съединителя тръгва сам да потъва... и е нужно да го издърпам с пръстите на краката ...

Нямам никакви други проблеми с него

Furious 155
22-05-2013, 12:59
Колеги вече 3-4 пъти ми се появява един странен проблем.

При тръгване и натискане на 1рва до 4-5 000 оборота и след това превключване на 2ра ,след което натискам педала на газта до долу виждам че педала на съединителя тръгва сам да потъва... и е нужно да го издърпам с пръстите на краката ...

Нямам никакви други проблеми с него
Предала се е или помпата в краката ти, или работния цилиндър на скоростната кутия, или и двете...

reloading
22-05-2013, 13:29
това е само като я натискам колкото може иначе в др. време не..

mimouzunov
22-05-2013, 14:31
Пичове спрете да пишете глупости....Мимо айде докарай твоите 14ки в тая копка, дето аз уцелих и ако с 60км. не ти спраска "правилния" размер гуми 14" то аз ще ти купя 4броя? Навит? Защото при 10см. дупка с остър ръб и на 70 да си ще се ебе майката на гумата и джантата....(В конкретния случай са не просто балони а сцепени телове отвътре стърчаха)

В нашата родина има дупки и ДУПКИ...


П.П От зимата имам записан "балон" на 195.60.15....и то пак балон заради който изхвърлих гумата... И това при гуми, които са по-високи от масовите Ви 14ки, че и по-широки, демек разпръскват силата на удара....

Та както казах. Има дупки и ДУПКИ.:stretcher::stretcher::stretcher:

Добре де.. И аз карам извънградско и съм навил колкото и с двете ти алфи километри там и щом засега несъм късал гума значи трябва да има все пак нещо... :balloon:
А за старото купе гумите ги дават такива:

(това е от книжката ми, а червеното някои го е драскал преди мен)

VFTI
22-05-2013, 20:28
Добре де.. И аз карам извънградско и съм навил колкото и с двете ти алфи километри там и щом засега несъм късал гума значи трябва да има все пак нещо... :balloon:
А за старото купе гумите ги дават такива:

(това е от книжката ми, а червеното някои го е драскал преди мен)

Има...понякога се казва късмет....Едва ли в моя район си навил км. колкото мен... А и дупките са като децата в пубертета променят се драстично със всеки месец:rotfl::rotfl:
Да я оставим тази тема вече....утре трябва да ми дойде 1бр. нова гума и всичко да си е пак нормално :)


И на мен ми трябва малка емблемка за ключа... Ако някой знае от къде да се съберем и да си поръчаме да ни направят хубави ?

Dimicha
23-05-2013, 22:51
Абе колеги, някой може ли да ми каже колко трябва да са дълги жилата на ръчната. Лявото и дясното явно са различни обаче колко точно трябва да са дълги, че имам едни съмнения?

reloading
24-05-2013, 16:03
И на мен ми трябва малка емблемка за ключа... Ако някой знае от къде да се съберем и да си поръчаме да ни направят хубави ?

+2 ЗА МЕН :)

TS
27-05-2013, 22:51
Ей,днеска бушон F15 или Сервизен ми скъса нервичките, Сменя го, изгори. Симптомите бяха,че първо светва ламбата за акумулатора и след това всички уреди и ламби спират да работят. Не се бях сблъсквал с този бушон, не ми беше ясно и точно каква роля играе. Но приятели и Колеги ме насочиха.

toki4a
27-05-2013, 23:07
Ей,днеска бушон F15 или Сервизен ми скъса нервичките, Сменя го, изгори. Симптомите бяха,че първо светва ламбата за акумулатора и след това всички уреди и ламби спират да работят. Не се бях сблъсквал с този бушон, не ми беше ясно и точно каква роля играе. Но приятели и Колеги ме насочиха.

сигурну е за некой полюлей:screwy::drinking:

TS
27-05-2013, 23:20
сигурну е за некой полюлей:screwy::drinking:

Баш:laughing1:

MUROMAN
28-05-2013, 10:10
Баш:laughing1:

Близко си , за абжура е. :lol:

TS
28-05-2013, 12:12
Проблема е решен,скъсани кабели,който дават на късо :) :lol: Снопа който мина през купето и отива във задния капак. Три скъсани кабела и още толкова на брой без изолация :)))

reloading
29-05-2013, 00:14
Колеги някой да си е "пипал" фаровете чудя се дали да експериментирам със затъмняване..

DJ
29-05-2013, 09:48
Колеги някой да си е "пипал" фаровете чудя се дали да експериментирам със затъмняване..

Питай Ткоича, той беше правил неговите някакви черни, ама какви точно не помня:)

MUROMAN
29-05-2013, 09:52
Питай Ткоича, той беше правил неговите някакви черни, ама какви точно не помня:)

Също и Алекс (Аlfa user) :)

Alfa User
29-05-2013, 13:23
Аз потъмних част от рефлектора - получи се доста красиво наистина, но се влоши осветяването на пътя...
Ето как изглеждаше колата :

http://lh4.googleusercontent.com/-JpHa3NsaKFA/TkeWzVqE1jI/AAAAAAAAMvk/Z9TGGvDGIDM/w1054-h794-no/IMAG0042.jpg

http://lh3.googleusercontent.com/-VjTjJUCn3F0/TkeW57ifgXI/AAAAAAAAMvk/bYfE0zq7Th0/w1054-h794-no/IMAG0048.jpg

http://lh3.googleusercontent.com/-yPRWt_QZTmc/TlOs7xqP0-I/AAAAAAAAMvk/BTBNrkV37F4/w1054-h794-no/IMAG0053.jpg

Потъмняването на самите стъкла също изглежда добре, но не съм го правил аз. Ето го и него как изглежда :

http://lh3.googleusercontent.com/-BIkbKn_1fyk/Sm3ioCZMKqI/AAAAAAAAMuo/q2zth66IS5Y/w1151-h794-no/DSC_5955+%255B1280x768%255D.JPG

http://lh6.googleusercontent.com/-Pek_gFc0sE0/Sm3i4USAqzI/AAAAAAAAMuo/i9xDz5IuGP8/w1151-h794-no/DSC_6063+%255B1280x768%255D.JPG

reloading
29-05-2013, 13:36
нене цялото стъкло не но това с рефректора + отстрани на лупата изглежда добре то ако има някакъв проблем със светлината е на дълги..

и мерси за снимките Алекс :)

p.s. Някой да знае в София от къде да си закупя габаритни крушки в бяло със резистор с който да не ми свети чека за изгоряла крушка от тях...?

+ Бели крушки за дългите :)))

Alfa User
30-05-2013, 17:13
Тц, проблем има и с късите, заради потъмняването на рефлектора около лупата ...
Аз лично пръснах рефлектора със спрей за затъмняване на стопове - не е толкова плътен, а и лесно се маха :)

pace
30-05-2013, 17:47
нене цялото стъкло не но това с рефректора + отстрани на лупата изглежда добре то ако има някакъв проблем със светлината е на дълги.
Аз съм пипнал и малко от рефлектора на дългите,става много добре ако искаш да ти постна и снимка....а това дали свети по слабо е внушение

vaklinator
30-05-2013, 20:49
Аз съм пипнал и малко от рефлектора на дългите,става много добре ако искаш да ти постна и снимка....а това дали свети по слабо е внушение

С потъмняването на рефлектора свети 4 пъти по-слабо
Никакво внушениеи няма / за дългите светлини говоря/

pace
30-05-2013, 21:40
С потъмняването на рефлектора свети 4 пъти по-слабо
Никакво внушениеи няма / за дългите светлини говоря/
Не става дума за целия рефлектор........

pace
01-06-2013, 09:26
Па ше се вкарвам в приключения с джанти,вариантите сега са два,''15 или ''17 я споделете мнения от сорта плюсове и минуси на двата цолажа

reloading
01-06-2013, 09:36
Веднага споделям мнението си за 16'' , доста ниска гума. Но поносимо , до момента нямам проблем с тях. Трябва много вардене. Карам ги на 2.4бар-а . Що годе нормално друса(не е като с 14 :) ) .Карам ги с гуми 205/45/16.За 17'' не бих си помислил за всекидневно каране. Предполагам трябва гума от сорта 215/40/17. Което идва вече доста ниско , чак проблемно за нашите пътища. 15'' са много добър и оптимален цолаж за нашите бабички въпреки че скочих на 16... Лично мое мнение за тази кола перфектния размер е 15!

pace
01-06-2013, 09:40
Ето по-точно за кои става дума
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=75354

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78848

reloading
01-06-2013, 09:45
15 ките ми харесват :) приличат ми на един модел който преди мислех да си взимам... :) защо не помислиш и за 15 от тд? с многото кръгове? много добре изглеждат на 155..

don_pepone
01-06-2013, 09:49
Веднага споделям мнението си за 16'' , доста ниска гума. Но поносимо , до момента нямам проблем с тях. Трябва много вардене. Карам ги на 2.4бар-а . Що годе нормално друса(не е като с 14 :) ) .Карам ги с гуми 205/45/16.За 17'' не бих си помислил за всекидневно каране. Предполагам трябва гума от сорта 215/40/17. Което идва вече доста ниско , чак проблемно за нашите пътища. 15'' са много добър и оптимален цолаж за нашите бабички въпреки че скочих на 16... Лично мое мнение за тази кола перфектния размер е 15!

Братле не знам колко тежи предницата на твоята но едва ли ще има голяма разлика (повече от 20-30кг) спрямо моята,та имай предвид ,че дават 205/50/15 да се кара на 2.5бар. а 205/45/16 требва поне на 2.7, казвам го от личен опит че миналата година докато се усетя така ина каране на 2.5 заносах предните гуми- изяде има вътрешният и външен ръб,което е признак за мека гума ;)

П.С. Най добре е предните гуми да са на 2.7 но надути с азот че в жегите пре повече каране от 2.7 минава 3 ;)

pace
01-06-2013, 10:37
защо не помислиш и за 15 от тд? с многото кръгове?
Не,тия с кръговете лично на мен хич не ми харесват,за ''16ки има доста хубавки но не ми се вписват в заделения за джанти бюджет :D нещата отиват МАЙ към гореспоменатите ''15-ки....имам един ден за размисъл

PEPI-2ALFA
01-06-2013, 11:48
... нещата отиват МАЙ към гореспоменатите ''15-ки....имам един ден за размисъл
На тая цена не бих го мислил много :)

forza_italia
01-06-2013, 17:11
тука изкачат едни 16-ки........ http://prodavalnik.com/dzhanti-s-gumi-autec-4h98---16-205-55-16-i21487105

pace
02-06-2013, 13:39
На тая цена не бих го мислил много :)
То не че 17-ките са скъпи....някой кара ли със 17-ки да изкаже мнение,разход и пъргавина не ме интересуват,искам да ми радва окото :D

MUROMAN
02-06-2013, 14:55
То не че 17-ките са скъпи....някой кара ли със 17-ки да изкаже мнение,разход и пъргавина не ме интересуват,искам да ми радва окото :D

токича кара с 17-ки.

radostin_ivanov
02-06-2013, 21:44
17-ки ще стоят в пъти по добре.

don_pepone
02-06-2013, 21:50
Да ама 17-ки на 155-ца ако са с гуми по-високи от 40 стой смешно,а ако е с нормалното окачване е направо като скакалец (аха аха и да скочи,така е навирена) , иначе спор няма че по-голямата джанта отваря колата и седи красиво,но е важно на какви компромиси е готов човек да се съгласи спрямо гуми ;)

TS
02-06-2013, 22:24
Така е,важното е дали човек е готов на компромиси. Спор няма 17-ката си е 17-ка :)

pace
03-06-2013, 08:43
Да ама 17-ки на 155-ца ако са с гуми по-високи от 40 стой смешно,а ако е с нормалното окачване е направо като скакалец (аха аха и да скочи,така е навирена) , иначе спор няма че по-голямата джанта отваря колата и седи красиво,но е важно на какви компромиси е готов човек да се съгласи спрямо гуми ;)
Със спортни пружини съм и колата стой много добре...дори със ''14-ките :D а за какви компромиси иде реч......де го тоя 'Токич' да каже това-онова

don_pepone
03-06-2013, 10:59
Ако сложиш 17" с гуми по високи от 40 имаш шанс първо да не ти хареса как изглежда (което е по-малкият проблем) , второ да ти опират като завиваш или като подскочи (друсне) някъде колата. Понеже разликата в диаметъра на гума 205/40.17 и 205/45/17 е 21мм което нее малко- имаш по 1сантиметър в радиус,а сравнено с 205/50/15 което си е един от заводските размери са си 30мм разлика.
А ако решеш да сложиш по-широки от 205 гуми става савсем мазало. Красотата на 17-ките е саблазнителна,но гумите са филм,първо с намирането,второ с цената.

mitaka_cs
03-06-2013, 19:46
Аз гласувам, че на малкия калник 15-ка 7J 205/50 най-много ми харесва и с 2-3 см по-ниска предница от стандартната си става зла съвсем... и да е тъмно силна:-), тъмно сива или черна и да й скърцат пластмасите здраво.
:hehehm: Само мен ли ме кефи този пакет?

TS
03-06-2013, 20:23
Аз гласувам, че на малкия калник 15-ка 7J 205/50 най-много ми харесва и с 2-3 см по-ниска предница от стандартната си става зла съвсем... и да е тъмно силна:-), тъмно сива или черна и да й скърцат пластмасите здраво.
:hehehm: Само мен ли ме кефи този пакет?


:devil::drunk: Подкрепям.

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 21:04
Добър вечер колеги :-)
Искам да споделя моят проблем тук!
Преди девет медеца закупих 155-цата и бяхме се разбрали със собственика и да я прехвърлим през март тази година, но мина март, мина април, както и май..и от него спомен остана..звънях му..писах му..какво ли още не и не мога да се свържа с този човек..за да се разберем какво да правим..
Знам едно, че направих голяма грешка като повярвах..на това за документите, защото не стига че навъртях близо 300 км в посока за тази кола, а и като отидох там ми каза, че е няма малката служебна..както и да е тогава се разбрахме за март всичко ще оправим даде ми големият талон и карам сега с него.
Понеже регистрацията е Софийска и тук в нашият край много ме спират и полицаите започнаха да ми правят вече проблеми къде ми е малката служебна..едвам минавам и преглед..на 19 си съм и това ми е първата кола и не знам към кой и как да се обърна, какво да направя ?
Някой били споделил или поне да ми даде някакъв съвет какво да правя..не знам.. и в морга да я дам пак искат документ за да я бракувам..но колата я взех за 1000 лева и още 1000 до сега съм дал без джантите и музиката която предстой..? Моля някой за съвет.. :-(

robygas
03-06-2013, 21:10
Като имаш големия талон какъв е проблема да си я прехвърлиш, узакониш, бракуваш и каквото там искаш?

pace
03-06-2013, 21:15
Аз гласувам, че на малкия калник 15-ка 7J 205/50 най-много ми харесва и с 2-3 см по-ниска предница от стандартната си става зла съвсем... и да е тъмно силна:-), тъмно сива или черна и да й скърцат пластмасите здраво.
:hehehm: Само мен ли ме кефи този пакет?
Ем мойта е тъмно сива,2-3 см по-ниска,зла ама не ми скърцат пластмасите :D........утре отивам за 15-ките,отказвам се от ''17...за сега

mitaka_cs
03-06-2013, 21:17
Освен талона му трябва и собственика на талона, за да стане прехвърляне, бракуване или т.н.
Намери го по адреса в талона за най-сигурно и се разберете.

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 21:19
Е добре не трябва ли собственика на колата да подпише за това..колата все още се води на негово име, нито прехвърляна, нито с пълномощно, както споменах и по-горе човека на който е колата никак не мога да се свържа с него..какво да направя в КАТ да ида с талона и да я узаконя на мое име, ако може ще е супер..:dance:

reloading
03-06-2013, 21:22
не написахте ли поне 1 договор? като му даде парите ? смисъл той утре може да дойде и да си я иска, колкото и тъпо да звучи.. Все си мисля че някой нотариус ще ти каже най-добре...

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 21:30
Имаме писмен !
Подписан от мен, от собственика и от двама свидетели, но полицаите ми казаха, че нищо не мога да направя с този лист..а иначе там има всичките данни от лични карти и така нататък..

robygas
03-06-2013, 21:32
Собственика "по талон" или тоя дето ти продаде колата?

reloading
03-06-2013, 21:35
Роби ти що не ми правиш колата ами пишеш тук :busted_cop:

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 21:37
Този който ми продаде колата..а на талона е собственичка която " Уж " е в друга държава и трябваше през март да си идва и човека който ми я продаде ми каза, че я кара от година и я продава зареди това, че трябвало да плаща синя зона..и собственичката казала да я продава, а като си дойде ще я прехвърлим..

reloading
03-06-2013, 21:40
Тази кола , когато си търсих моята я гледах и нея. Но веднага се отказах като разбрах що за глупост е това. Не знам как си се хванал. Въпроса е много труден. като цяло този май нямаше пълномощно или го беше изгубил. Факт е че трябва да имаш договор със собственичката. Която ако иска в момента може да си вземе колата от теб.


п.с. За това ти казват ВМР-то че с тоя документ нищо не показваш.... Дефакто ти не си купил нищо. А парите са в някакъв човек който, като цяло реално погледнато е НИКОЙ.

Tedo
03-06-2013, 21:51
Много ми е интересно какво пише в този "договор", който предполагам си е най-обикновен лист с 2 подписа отдолу, не вярвам който и да е нотариус да завери подобно нещо.

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 21:52
За това, че може да си я вземе по всяко време ме притеснява най-много, защото аз нямам документ, че съм я купил, но добре да кажем, разпродавам я на части и си пращам номерата и документите, на адреса от талона..или махам номера и ги пращам..и колата се подготвя за силов тунинг..дайте някаква идея какво да я правя занапред без да ме съдят..или да ме търсят за да си я взимат?

reloading
03-06-2013, 21:55
като цяло сваляш номерата и си ОК, ако не я знае къде е .. защото номерар на шасито и мотора са на големия талон. Мисля че всичко ще е ОК ако вземеш друга със документи и прехвърлиш всичко на нея.

Tedo
03-06-2013, 22:04
като цяло сваляш номерата и си ОК, ако не я знае къде е .. защото номерар на шасито и мотора са на големия талон. Мисля че всичко ще е ОК ако вземеш друга със документи и прехвърлиш всичко на нея.

Тук не позна - номер на шасито има и в малкия талон, а за номера на мотора не е проблем - по всяко време собственика може да обяви големия талон за краден/изгубен и да си извади дубликат

Gena7a_Turb0
03-06-2013, 22:05
Най-добре ще е да спра да влагам в нея и да събера пари за друга АЛФА, а тази за охлюв под капака да върви, без регистрация ! А номерата ще си ги върна :)

robygas
03-06-2013, 22:44
Роби ти що не ми правиш колата ами пишеш тук :busted_cop:

Щото бях първа смяна днес.

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:42 ----------


Най-добре ще е да спра да влагам в нея и да събера пари за друга АЛФА, а тази за охлюв под капака да върви, без регистрация ! А номерата ще си ги върна :)

Сетих се коя е тая кола.
Може би собственичката не си е дошла още...:sad2:

toki4a
04-06-2013, 00:08
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=311473122212611&set=a.311473062212617.95087.100000497783644&type=3&theater
ето как седи каляската с 215 40 17

Gena7a_Turb0
04-06-2013, 06:14
Благодаря ти Роби поуспокои ме !
Но по-добре е да си кажат кога ще пристигнат в България, а не до тук да се стига :) Както и да е дано да се оправят нещата за напред.

pace
04-06-2013, 09:39
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=311473122212611&set=a.311473062212617.95087.100000497783644&type=3&theater
ето как седи каляската с 215 40 17

''Съдържанието в момента не е достъпно''

Dimicha
04-06-2013, 18:35
Ей, днеска ходих на тест драйв на новия Голф 7. Не знам доколко мога да се изкажа компетентно за колата като цяло, щото все пак друга чисто нова кола не съм карал, естествено повечето неща ми харесаха. Дизайнът за мене е добър, доста по-агресивен, но същевременно консервативен от предишните голфове. Много ми прилича на Фиат Стило на мене. Колицата беше 1.4 TSI-турбо бензинова 122 к.с., ръчни скорости-6 на брой. На ниските обороти се усеща, че двигателя е едва 1.4, колата притриса като повечето малолитражни голфове. Хубаво е да се кара над 2000 оборота. Малко трудно й се усеща газта-отнемаш газта, почва да се мъчи, даваш газ-форсира се яко. С една дума, тротъл респонса й е странен-може би, щото е турбо. До тук обаче ми свършват забележките по двигателя. Има сила, направих две изпреварвания на втора с много газ-може би на около 3000 оборота турбината като се развърти и колата полита. Съединителят е перце, отделя високо-това май е характерно за всички голфове. Спирачките са невероятни-перо да падне върху педала и те залепя на стъклото. Вътре шукарийки разни-малко ефтинджос е усещането, всичко изглежда много леко и тънко-няма го усещането за плътност на материалите, което имат старите коли, но пък е приятно. И така-днеска беше хубав ден за мойта краста към колите :D

VFTI
04-06-2013, 19:29
И сега какво излиза :lol_sign: 155 цата е по-добра от Голф 7.... ми много ясно:lol_sign::metal::metal:

don_pepone
04-06-2013, 19:57
:lol_sign: ам то ГОуф бе как да е по-хубаво.... хубаво за голфаджиите,който си мечтаят да пораснат и да си купят Пасат :metal::metal::metal:

reloading
04-06-2013, 20:02
тя не само от голф 7 е по- добра ;)

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 19:57 ----------


:lol_sign: ам то ГОуф бе как да е по-хубаво.... хубаво за голфаджиите,който си мечтаят да пораснат и да си купят Пасат :metal::metal::metal:

тук си в грешка мечтаят вече за Е46 ;) и ако е coupe.... цял ден ще са по пътищата!

Dimicha
04-06-2013, 20:34
Ами май май така излиза-не бих сменил Алфуната за тая колица-може би съм предубеден, но...Алфата има класа-като минавам през неравност знам точно откъде минават колелетата или ако предприемам рязка маневра накъде ми се отива тежеста на купето примерно-знам какво да очаквам, разбирам какво се случва. При голфа малко няма тая информация. Другото е окачването-имам чувството, че докато алфата филтрира малките неравности, а същевременно е доста твърда ако я "разклатя" с рязка маневра, то при голфа май беше обратно-на легнал полицай и втора скорост отзад ме друсна яко като се возих. Като я намачках да изпреварвам една учебна кола, имах чувството, че цялата кола се носи на някакъв облак, дето не знам накъде ще отиде. Разбира се, не твърдя, че съм прав, по-скоро май й търся кусури.

TS
04-06-2013, 22:57
Ела да те повозя,да видиш как 155 не филтрира малките неравности. Просто не си свикнал с Голфчето .

Dimicha
05-06-2013, 00:12
Ееми твоята може да е по-твърда заради модификации по окачването, моята понеже си е с оригиналните амортисьори и е лодка :D

reloading
05-06-2013, 11:55
Колеги здравейте , понеже скоро ми предстои боядисване на брони и др работи. Твърдо съм се решил нещо да "пипна" по долната част на бронята. Така или иначе няма от къде да намеря лип за отдолу и то на достъпна цена. Обмислям ето такова решение.

п.с. Не съм сигурен дали може да се осъществи.


Промените са правени на PS. (долната част на бронята)

https://lh6.googleusercontent.com/-pUSLp7NCE5E/Ua78couJEhI/AAAAAAAABIc/Gx8lEyydfzU/w1580-h889-no/test+flip.jpg