PDA

View Full Version : 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

BillyBoy`
04-10-2013, 09:49
Честито:yes:Радвам се за интусиазма които имаш.Успех и във бъдеще за по сериозно развитие.:).

vaklinator
04-10-2013, 11:22
... Колегата доста сериозно се е потрудил - по-сериозно от това -отива към мазохизъм :)

nicola 59
04-10-2013, 11:36
Да браво на момчето ,ма ако качи и повече снимки,ще е супер.

mimouzunov
04-10-2013, 17:28
Да браво на момчето ,ма ако качи и повече снимки,ще е супер.

От 629-та страница в тая тема насам има на няколко пъти пускани снимки в процес на правенето... Някои ден ще ги събера на едно място и ще пусна тема с това кое как защо и тн...

nicola 59
04-10-2013, 18:08
От 629-та страница в тая тема насам има на няколко пъти пускани снимки в процес на правенето... Някои ден ще ги събера на едно място и ще пусна тема с това кое как защо и тн...
Да колега аз съм ги видял ,ма нещо ново в завършен вид както е сега.

SEVEN
04-10-2013, 20:24
Дайте съвет за кабели. Днес замерих с уред съпротивлението на запалителни кабели и се оказа че само един има който е на 6.25К и един на 5,3К,на всички останали 6 кабела уреда не засича нищо. Каква може да е причината и възможно ли е с тези кабели да работи двигателя, защото са смъкнати от работещ TwinSpark?

mimouzunov
04-10-2013, 21:33
Да колега аз съм ги видял ,ма нещо ново в завършен вид както е сега.

Е утре на светло ще отворя капака и ще наснимам малко :laughing1:

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:31 ----------


Дайте съвет за кабели. Днес замерих с уред съпротивлението на запалителни кабели и се оказа че само един има който е на 6.25К и един на 5,3К,на всички останали 6 кабела уреда не засича нищо. Каква може да е причината и възможно ли е с тези кабели да работи двигателя, защото са смъкнати от работещ TwinSpark?

Да... Може да работи двигателя въпреки че кабелите не дават съпротивление!!! За предпочитане е да дават обаче 8)
Няколко мои одавна не дават нищо но колата си е ок :upsidedwnsmiley:

Gena7a_Turb0
04-10-2013, 22:03
Браво, това да се чува ! Чаках да пишеш какво е станало :)
Качи някаква снимка как изглежда..клип, нещо ..? Без кулер е нали ? Що не опиташ с този от Мареята ! Мисля че оригинално на 155 е в ляво на ТД мотора. :) Трябва да са едни и същи.

Furious 155
04-10-2013, 22:51
Дайте съвет за кабели. Днес замерих с уред съпротивлението на запалителни кабели и се оказа че само един има който е на 6.25К и един на 5,3К,на всички останали 6 кабела уреда не засича нищо. Каква може да е причината и възможно ли е с тези кабели да работи двигателя, защото са смъкнати от работещ TwinSpark?
Хубаво е всички кабели да са по 6 килоОма. Толкова са фабричните за този мотор. Всичко останало не е препоръчително.

SEVEN
04-10-2013, 23:34
Quote:
Originally Posted by SEVEN View Post
Дайте съвет за кабели. Днес замерих с уред съпротивлението на запалителни кабели и се оказа че само един има който е на 6.25К и един на 5,3К,на всички останали 6 кабела уреда не засича нищо. Каква може да е причината и възможно ли е с тези кабели да работи двигателя, защото са смъкнати от работещ TwinSpark?


Хубаво е всички кабели да са по 6 килоОма. Толкова са фабричните за този мотор. Всичко останало не е препоръчително.
__________________

Тези кабели възможно ли е да съсипват свещите???

mimouzunov
05-10-2013, 22:58
Утре ще пусна снимки на двигателния отсек (ако не ме домързи 8-) ) А сега ще пусна друга защото за нея имаше запитвания!!! Уредчето е от Конрад като има уловка че трябва да му се прави захранване защото неможе да си мери собственото захранването!!! Добавил съм му и подсветка...

reloading
06-10-2013, 16:36
Колеги преди време разпитвах как да си затъмня фаровете.

Ето какво направих аз.

https://lh5.googleusercontent.com/-IBEBFiiotKI/UlFkM8Oc_YI/AAAAAAAABNc/FkI4mBmnyEo/w702-h420-no/IMAG0433.jpg

още снимки тук ЦЪК (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1256654&postcount=32)

ivopetrov_1982
07-10-2013, 14:36
Колеги преди време разпитвах как да си затъмня фаровете.

Ето какво направих аз.

https://lh5.googleusercontent.com/-IBEBFiiotKI/UlFkM8Oc_YI/AAAAAAAABNc/FkI4mBmnyEo/w702-h420-no/IMAG0433.jpg

още снимки тук ЦЪК (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1256654&postcount=32)
май се чудиш със какво да се занимаваш:smoke:

vaklinator
08-10-2013, 08:36
Абе колеги, имаше една тема как се оправя клапата за външния въздух, който влиза в купето, ама нещо не я откривам. Някой може ли да помогне?

Dimicha
08-10-2013, 10:00
Абе колеги, имаше една тема как се оправя клапата за външния въздух, който влиза в купето, ама нещо не я откривам. Някой може ли да помогне?

Тя основната тема беше от Ланча форума ей тая:
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=3315

vaklinator
08-10-2013, 10:03
Тя основната тема беше от Ланча форума ей тая:
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=3315

Да. Намерих я и с две думи пише следното: Вземи си една кофа "антинапукопетин" и "чувал с псувни".

Dimicha
08-10-2013, 10:19
Да. Намерих я и с две думи пише следното: Вземи си една кофа "антинапукопетин" и "чувал с псувни".

Абсолютно, аз се мъчих да го оправя, по-точно беше станало, но пак се разтрака. Рамото не се счупи, но при опита за ремонт бях попреебал моторчето и в крайна сметка втори път не можах да го сложа

vaklinator
09-10-2013, 16:33
И на мен не ми се размина.
Дръжката се строши и сегааааааа съм решил да си направя нечуплива от стомана. Ще пусна снимки как става, защото ми писна да се чекна на дърти години през дясната врата :(

nedko87
10-10-2013, 07:18
Здравейте,колеги интересуваме на 8 клапановия датчика на коляновия вал как чете оборотите в смисъл дали е 60-2 или нещо друго благодаря предварително

mimouzunov
10-10-2013, 21:38
Здравейте,колеги интересуваме на 8 клапановия датчика на коляновия вал как чете оборотите в смисъл дали е 60-2 или нещо друго благодаря предварително

По моята глупава теория какво трябва да значи това "60-2", 60 зъба има 2 няма (на шайбата ли)!?
Ако теорията е вярна е така, само дето незнам точния брои на зъбите които липсват...

nedko87
11-10-2013, 07:48
Да колега 60 минус 2 е броя на зъбите.Почти съм сигорен,че е така но искам някой да го потвърди

mimouzunov
11-10-2013, 16:58
Да колега 60 минус 2 е броя на зъбите.Почти съм сигорен,че е така но искам някой да го потвърди

За да го потвърди някои трябва да държи шаибата в ръцете си маи (Трендю има шаиба да пише тои)...
Чудех се къде да пусна снимки... По-натам ще има и разни клипчета :crazy:

nedko87
11-10-2013, 19:33
доста хубава снимка:clap2:

dimitar 699
11-10-2013, 20:16
Колеги да питам имам едни зимни гуми с джанти от Опел Вектра биха ли станали на Алфата знам че междуболтовото е с 2мм разлика но все пак :)

nicola 59
11-10-2013, 20:17
:tequilla:Браво.

Dimicha
13-10-2013, 13:14
Скоро се возих на една дизелова 146-ка, много бяга туй нЯщо. Тя колежката искаше да се пускаме на драг аз й викам 141 коня срещу 105, как я виждаш работата, обаче на това му идва силата на 2000 оборота още и отлита. Аз си знам, че 1.9 дизеляка върви много, обаче ме изненада наистина. А и другото, което забелязах-страшни спирачки, само като ги чукнах и заковаха, мойте си искат яко натискане, не знам дали просто мойте нещо не са както трябва или по принцип са си така.

Furious 155
13-10-2013, 15:09
Скоро се возих на една дизелова 146-ка, много бяга туй нЯщо. Тя колежката искаше да се пускаме на драг аз й викам 141 коня срещу 105, как я виждаш работата, обаче на това му идва силата на 2000 оборота още и отлита. Аз си знам, че 1.9 дизеляка върви много, обаче ме изненада наистина. А и другото, което забелязах-страшни спирачки, само като ги чукнах и заковаха, мойте си искат яко натискане, не знам дали просто мойте нещо не са както трябва или по принцип са си така.
Спирачките са си така на 155 и верижния мотор. :)
Може да се е поодървило сервото, а и имай предвид, че при дизела има вакуум помпа, а атмосферния мотор разчита само на вакуума от върната газ. ;)
Честно казано зависи и от накладките това също - има такав евтини марки, които спират, но иска да се натиска повечко.

mimouzunov
13-10-2013, 20:54
Скоро се возих на една дизелова 146-ка, много бяга туй нЯщо. Тя колежката искаше да се пускаме на драг аз й викам 141 коня срещу 105, как я виждаш работата, обаче на това му идва силата на 2000 оборота още и отлита. Аз си знам, че 1.9 дизеляка върви много, обаче ме изненада наистина. А и другото, което забелязах-страшни спирачки, само като ги чукнах и заковаха, мойте си искат яко натискане, не знам дали просто мойте нещо не са както трябва или по принцип са си така.

Па даи я насам тая вървяща 146-ца... 8)

thecleaner
13-10-2013, 21:19
Па даи я насам тая вървяща 146-ца... 8)

Фиатче 1,4 8v. приемаш ли :)

digitalundgrd
13-10-2013, 21:20
Стига па ти бе! Имай малко срама! :)

mimouzunov
13-10-2013, 21:34
Фиатче 1,4 8v. приемаш ли :)

Приемам! При едно условие... отиваме на кантар и изравняваш с тежести килата с моята количка!
Иначе разлика от половин тон нее оферта маи...

thecleaner
13-10-2013, 21:37
Приемам! При едно условие... отиваме на кантар и изравняваш с тежести килата с моята количка!
Приемаш ли 8)

Олекотявай, олекотявай. Или па изравняваме килата и ти откачам единио цилиндър да изравниме кубиците.

mimouzunov
13-10-2013, 21:48
Олекотявай, олекотявай. Или па изравняваме килата и ти откачам единио цилиндър да изравниме кубиците.

Половин тон.. бая олекотяване трябва да направя...
Повече няма да пипам нищо за момента! Ибез това съвсем скоро очаквам да замине водна помпа, радиатор и съединител... На пролет ще се прави евентуално (ако избута до тогава)
Иначе като се замисля хич не върви зле на бензин и трябва да се види еи така за сравнение какво се случва...

thecleaner
13-10-2013, 21:49
Половин тон.. бая олекотяване трябва да направя...
Повече няма да пипам нищо за момента! Ибез това съвсем скоро очаквам да замине водна помпа, радиатор и съединител... На пролет ще се прави евентуално (ако избута до тогава)
Иначе като се замисля хич не върви зле на бензин и трябва да се види еи така за сравнение какво се случва...

Естествено, че трее да сравним. Майтапа си е майтап Мимо, ма мое да замерим ей така за спорта.

mimouzunov
13-10-2013, 21:59
Естествено, че трее да сравним. Майтапа си е майтап Мимо, ма мое да замерим ей така за спорта.

Много голяма е разликата в килата... Аз и да имам двигател имам и едни поне 300кг (минимум) отгоре!
Като съм на линия ще пиша, че сега имам някои течове дето ме дразнят и са малко аномални...
На загряла кола като е на обороти протича помпата сякаш... Утре ще я гледам пак...
Иначе замерки ще има, тъкмо да знам дали съм в правилната посока с ровенето защото все си мисля че нее на 100%

digitalundgrd
13-10-2013, 22:09
Ми освен аз да се кача при Радко по време на гонката и ще станем 85 кг по-тежки + че самия Радко е едни 40 кг по-тежък от теб, идваме на едни 1220-30кила

Dimicha
13-10-2013, 22:44
Па даи я насам тая вървяща 146-ца... 8)
Хехех, абе в интерес на истината конкретният екземпляр никак не беше в цветущо здраве, просто ми направи впечатление, че дърпа стабилно като й се развърти турбото


Спирачките са си така на 155 и верижния мотор. :)
Може да се е поодървило сервото, а и имай предвид, че при дизела има вакуум помпа, а атмосферния мотор разчита само на вакуума от върната газ. ;)
Честно казано зависи и от накладките това също - има такав евтини марки, които спират, но иска да се натиска повечко.

Да, точно така е при мене-не е имало ситуация, в която да не мога да спра, но някак има съспенс :D Но па те и не й трябват кой знае какви спирачки на верижната-тя има такава моторна спирачка, не знам за вас, ама аз извънградско преди завой рядко натискам спирачки. Просто връщам газта. Това за вакуум-помпата не го знаех.

Scrapera
13-10-2013, 23:01
Колега, не се бъркай. Това е просто ефекта на турбото - залепя те за малко за седалката, и идва време за следващата къса предавка. Зае*и тая работа. Въобще недей да се впечатляваш от кола, която набира до 100 за близо 11 секунди. Много вървежни тез печки бе! :devil: Ама набирали на пета при изпреварване много яко. Аз пък с едно движение минавам на трета и заминавам с Т.С-а, без да ми изпуши черно отзад. Примерно.

Dimicha
13-10-2013, 23:09
Колега, не се бъркай. Това е просто ефекта на турбото - залепя те за малко за седалката, и идва време за следващата къса предавка. Зае*и тая работа. Въобще недей да се впечатляваш от кола, която набира до 100 за близо 11 секунди. Много вървежни тез печки бе! :devil: Ама набирали на пета при изпреварване много яко. Аз пък с едно движение минавам на трета и заминавам с Т.С-а, без да ми изпуши черно отзад. Примерно.

Оо, така е определено, спарка е "silky smooth" както казват на едно ревю и не го усещаш кога се е развъртял :) Докато при дизеляка просто усещането е малко подвеждащо

BiTurbo
14-10-2013, 04:45
Здравейте, Колеги :)

В последно време количката ми редовно забива муцуна много сериозно. Най-гадно е на първа, направо все едно катастрофирам. Баща ми каза, че веднъж едва ли не нон стоп му забивала така и като спрял видял да стърчи някво като навити конци, калчища, някакво такова дълго от ауспуха. Издърпал го и колата се отпушила. Питането ми е имате ли идея кое гърне е заминало, дали е крайното или някое друго и дали ако я закарам някъде лесно ще ми кажат в кое точно е проблема?

Мерси.

Dimicha
14-10-2013, 09:20
Здравейте, Колеги :)

В последно време количката ми редовно забива муцуна много сериозно. Най-гадно е на първа, направо все едно катастрофирам. Баща ми каза, че веднъж едва ли не нон стоп му забивала така и като спрял видял да стърчи някво като навити конци, калчища, някакво такова дълго от ауспуха. Издърпал го и колата се отпушила. Питането ми е имате ли идея кое гърне е заминало, дали е крайното или някое друго и дали ако я закарам някъде лесно ще ми кажат в кое точно е проблема?

Мерси.

Ако имаш доверен майстор по гърнетата, направо там, почукват ги и ти казват кое е опечено/заминало и кое не. Подготви се психически да сменяш наред. То щом е заминало едно, значи и другите са на подобно положение. Тия "калчища" са ватата от някое от гърнетата, щом е излязла, значи някъде навътре е нагнила централната перфорирана тръба, която е в гърнето.

Бобби
15-10-2013, 17:41
Има ли вариант бензиновата помпа да работи когато си пойска.....изключвам управлението и от релето....мамка и стара.....два дена ме разиграва....извадя е от резурвуара и заработва....след това като я сложа работи малко и спира....дам и принудително ток....работи....а след малко не иска.....ебава ме нещо.....плаче за нова.

robygas
15-10-2013, 19:44
Има ли вариант бензиновата помпа да работи когато си пойска.....изключвам управлението и от релето....мамка и стара.....два дена ме разиграва....извадя е от резурвуара и заработва....след това като я сложа работи малко и спира....дам и принудително ток....работи....а след малко не иска.....ебава ме нещо.....плаче за нова.

Нормално държание на помпа която е на смъртния си одър.

Milcho
15-10-2013, 21:49
И по-точно заминал ти е колектора на ротора на бензиновата помпа и спира на положение на което вече е прекъснат и тогава не тръгва, докато не я тръснеш малко или просто не успее да даде контак със някой все още не прекъснал ламел. Така, че просто е въпрос на време да те остави на пътя.

Бобби
15-10-2013, 22:09
Нормално държание на помпа която е на смъртния си одър.
Аха и аз така си мислех.....Мерси, вече съм сигурен.....

SEVEN
16-10-2013, 21:29
http://www.ebay.co.uk/itm/MASS-AIR-FLOW-SENSOR-0280202208-0986280025-0280202213-ALFA-VAUXHALL-OMEGA-VECTRA-/141030374101?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20d610bad5

Какво ще кажете за този дебитомер. Мислите ли че е добър вариант, защото моя е за смяна а втора ръка май не е добър вариант?

VFTI
16-10-2013, 22:22
Е как пък ще не е добър вариант...Та това е дебитомер за 8в...никога не се сменя.:coolio::coolio: Вземай втора ръка и газ. Няма какво да му стане....:magic: Никакви нови дебитомер :)

SEVEN
16-10-2013, 23:02
Защо тогава моя се прецака след като никога не се сменят. Профилактика или????

VFTI
16-10-2013, 23:19
Защо тогава моя се прецака след като никога не се сменят. Профилактика или????

Какво му се е прецакало точно. Той не е като на 16в. Тука е една ламарина и пружина. Освен много боклуци с масло да е събрал с времето... Какъв точно му е проблема и по какво реши, че си е заминал.

П.П Ако наистина си е заминал, ще ти подаря един(само да го намеря :) ):cheers:

reloading
16-10-2013, 23:20
Дошло му е времето. Тествай по-добре със втора ръка.

Dimicha
16-10-2013, 23:26
Ае то може да се провери тоя дебитомер и с мултицет май. Писано е във форума-мисля, че си мени съпротивлението при различни позиции на клапата и в пдф-ите имаше точни стойности. Закачаш мултицета, мърдаш клапата и гледаш. Ако има прекъсвания в сигнала, значи се е износила графитната писта. Отваря се и се преместват четчиците на здрав участък от графитната писта.

BiTurbo
17-10-2013, 01:00
Ако имаш доверен майстор по гърнетата, направо там, почукват ги и ти казват кое е опечено/заминало и кое не. Подготви се психически да сменяш наред. То щом е заминало едно, значи и другите са на подобно положение. Тия "калчища" са ватата от някое от гърнетата, щом е излязла, значи някъде навътре е нагнила централната перфорирана тръба, която е в гърнето.

Мерси, Колега.
А реално това ли са симптомите на запушени гърнета? Колата се дави като полудяла, понякога след като забие муцуна седи секуда-две с намалени мощност и изведнъж отпушва. Случва се да замирише на бензин в купето зверски, на изгорели газове... на всичко :) Знам със сигурност, че след като баща ми е изкавал въпросните стърчащи неща колата почти спряла да го прави, но мина време от тогава. Сега нищо не стърчи, но колата е по-зле от всякога. Мисълта ми е има ли шанс да е заминала лабда сондата или примерно свещи?

П.С. Ако на някой му се намират излишни читави гърнета за 8В може да пише :)

SEVEN
17-10-2013, 08:41
Точно след един такъв опит да го настроя всичко се прецака! Или по скоро аз съм го прецакал. Сега на свободен ход при студен двигател едвам държи обороти и прекъсва колата при потегляне ВИНАГИ! След като го разбутах нещата станаха по зле! Във високите няма ядове но ми се струва че колата не е същата няма я мощността. Кабели, свещи, комутатори, филтър горивен, филтър въздушен, въздуховод - всичко е ново!!!. Прекъсването при потегляне го има и на газ, което ме навежда на мисълта че е дебитомера !!!

ivopetrov_1982
17-10-2013, 19:27
специална оферта за форума!ако ви се вижда скъпа колата цената се променя!цена 2200 но колата ще бъде със железни джанти 14-ки с 2 чисто нови гуми !другите 2 гуми са дот 2009 летите джанти ще бъдат свалени!поздрави и хайде на промоцията http://www.cars.bg/c415253

Dimicha
18-10-2013, 00:45
Мерси, Колега.
А реално това ли са симптомите на запушени гърнета?

Ами за симптоми не мога да ти кажа със сигурност, щото и мойте гърнета не са цвете, но аз като махнах стария изтърбушен катализатор, колата се отпуши значително, а представям си кво е, ако има тапа от вата някъде.


Точно след един такъв опит да го настроя всичко се прецака! Или по скоро аз съм го прецакал. Сега на свободен ход при студен двигател едвам държи обороти и прекъсва колата при потегляне ВИНАГИ! След като го разбутах нещата станаха по зле! Във високите няма ядове но ми се струва че колата не е същата няма я мощността. Кабели, свещи, комутатори, филтър горивен, филтър въздушен, въздуховод - всичко е ново!!!. Прекъсването при потегляне го има и на газ, което ме навежда на мисълта че е дебитомера !!!

Ами аз това не съм си го измислил, че съм го в нета, линк имаше и в нашия форум. Лично съм го правил това нещо върху TPS сензора на дросела, само заради експеримента и никакви проблеми не съм усетил. После все пак го смених де, не е кола имане. Иначе обаче съм съгласен, че трябва да се пипа внимателно-ако колегата е прежалил дебитомера, тогава да го базара

reloading
18-10-2013, 09:16
колеги здравейте , бих искал да ми помогнете с разрешването на още един проблем така да се каже на моята 155-ца :).

Свързан е с загрявнето на колата.

Та проблем е там, че осезаемо колата почна да загряв по-бавно.Разбирам го по това, че газовият ми инж. прехвърля доста по-късно от миналата година дори и в по-студени дни. днес при 5-6 градуса засякох че и бяха нужни 3.5км или 9мин. за да достигне тем. за прхвърляне ~~38-40градуса. Миналата година това се случваше да не кажа на 1/2 от това време. Ходих при Роби и той ме увери, че газоват си прехвърля точно както си трябва.Тоест както е било и миналата година.И може би е нещо по колата. Пусна ми моха за термостат.

Причините за по-бавното загряване да не да идват от термостат?
но пък като загрее колата тем. не пада.

Някакви съвети или идей?

nedko87
18-10-2013, 18:36
колега мойта баба правеше точно така преди да сменя термостата

pace
18-10-2013, 21:06
Момци,има една издадена 155-ца бензинов фейс само незнам с кой мотор е,ако на някой му трябва нещо ще съдеиствам

mimouzunov
19-10-2013, 23:15
Като си разтуряте каручките за да инсталирате турбини трябва да знаете и няколко нещица свързани с това в последствие :excl:
1-во гарнитура на главата е за смяна.. (защото почвате да и давате газ и тя се разпада защото и колата е на 20 години)
2-ро разхода на гориво отива в небесата (защото и давате ръчка естествено)
3-то Съединителя ви се предава защото така или иначе е бил на финала...
4-то По време на цялата операция по ревизии на глави и тн термостата седи на сухо и в последствие не работи адекватно и трябва да се заменя с друг!
5-то Водната помпа се предава (ръчкане + годинките и помагат)
6-то Спирачките чуствително почват да не работят адекватно :smile:
7-мо Появяват се разни течове от места за които несте подозирали, че може да има теч и тн... и тн...

Въпреки тези "леки" отклонения всеки ден се движим и чакаме да доиде пак топлото време за да се засилваме още (до тук към 3500км от как е с духалката)!!!
Понеже сменях 2 пъти термостат и трети път не ми се дават поредните 80лв за нов Берх (или както е там) реших и аз да мина на варианта с такъв от Рено!!!
Интересното е, че при оригиналния термостат при напълно загряла кола когато термостата е отворен на максимум същият затваря един от изходите си!! Маркуча които излиза вертикално надолу се "запушва"...
Още несъм сложил този от Реното, но когато това стане ще пиша отзиви...

Dimicha
19-10-2013, 23:38
Еми затваря го, ако съм разбрал правилно, тоя маркуч долния отива към една тръба, която пък отива към водната помпа. Като се затвори тоя изход на термостата, потока не минава през тая тръба, а през предния радиатор. През нея остава да върти само антифриза, идващ от радиаторчето на парното

pace
20-10-2013, 21:18
Започвам яко да се дразним от малки и безобидни на пръв поглед 'проблемчета'
1.Дясна предна врата от вън се отваря с адски мъки и финтове в китките,втора дръжка е на път да даде фира
2.Лявата е по-добре...но не се затваря когато е по-студено,трябва да я задържа с ръка затворена за да се сети бравата да затвори
3.Ляво предно стъкло излиза от уплътнението при вдигане заедно с водача....лявото също...то и водача му няма де, и т.н. и т.н.
та се чудя вече дали не трябваше да си купя Дедра или Капа..или 520-ка...ма за него трее се научим да гледам лошо :D......даваите съвети как да оправям тия косури или да я засилвам към Надин :D

TRENDi
21-10-2013, 01:14
По т.3 - купи си водачи нови от Кобра - по 5 кинта бяха нови - и си ги смени.

pace
21-10-2013, 10:50
По т.3 - купи си водачи нови от Кобра - по 5 кинта бяха нови - и си ги смени.
Струва ми се,че и уплътненията са заминали...там дето се движи въпросния водач

gelle
21-10-2013, 17:32
Здравейте колеги,някой може ли да ми даде точните размери на маншоните на полуоските за 55цата от подписа ми.

kendo
21-10-2013, 20:05
Здравейте колеги,някой може ли да ми даде точните размери на маншоните на полуоските за 55цата от подписа ми.

Вътрешен 22х51 мм.Н -81мм.Външен-27х86 мм.Н-98мм.

gelle
21-10-2013, 20:49
Благодаря ,мисля да поръчвам полиуретанови

Scrapera
21-10-2013, 21:39
То ако ги нямаше тези няколко нещица, май всеки щеше да си инсталира духалка.;-)

vaklinator
21-10-2013, 21:54
Благодаря ,мисля да поръчвам полиуретанови

То такива животни няма!!!

gelle
21-10-2013, 22:28
duraflex-bg.com

Бобби
23-10-2013, 00:38
Започвам яко да се дразним от малки и безобидни на пръв поглед 'проблемчета'
1.Дясна предна врата от вън се отваря с адски мъки и финтове в китките,втора дръжка е на път да даде фира
2.Лявата е по-добре...но не се затваря когато е по-студено,трябва да я задържа с ръка затворена за да се сети бравата да затвори
3.Ляво предно стъкло излиза от уплътнението при вдигане заедно с водача....лявото също...то и водача му няма де, и т.н. и т.н.
та се чудя вече дали не трябваше да си купя Дедра или Капа..или 520-ка...ма за него трее се научим да гледам лошо :D......даваите съвети как да оправям тия косури или да я засилвам към Надин :D
Елементарно е...свали кората на предна дясна врата....и там дето лостстчето от дръжката опира в металният лост към бравата намотай изолирбан...или парче от маркуч да наденеше...върши същата работа....и по точка 1...няма да имаш проблем....просто лоста на бравата е от неква мека сплав и се гъне....така му даваш по голям ход....и няма да заяжда...по т. 2....явно ти прави проблем самата пружина на дръжката...разгледайи ще установиш, ама пак се сваля кората...и дръжката..по т.3...Тренди ти подсказа...

nicola 59
23-10-2013, 02:02
Елементарно е...свали кората на предна дясна врата....и там дето лостстчето от дръжката опира в металният лост към бравата намотай изолирбан...или парче от маркуч да наденеше...върши същата работа....и по точка 1...няма да имаш проблем....просто лоста на бравата е от неква мека сплав и се гъне....така му даваш по голям ход....и няма да заяжда...по т. 2....явно ти прави проблем самата пружина на дръжката...разгледайи ще установиш, ама пак се сваля кората...и дръжката..по т.3...Тренди ти подсказа...

По точка едно боби е прав даже този маркуч 155 си го има орегинално ,ма след 1 000 000 километра се къса и пада във вратата и тогава почват дасе чупят дръжките ,преди да падне маркуча дръжките карат вечно,по точка 2 и 3 пак има право ,ма там трее да се погледне.

pace
23-10-2013, 15:05
Мерси за съветите,Бобби,прав си за лоста,криви се с два пръста,дадох му малко обратна тяга и сега е екстра,останаха ми водачите на стъклата...

Бобби
23-10-2013, 21:23
Мерси за съветите,Бобби,прав си за лоста,криви се с два пръста,дадох му малко обратна тяга и сега е екстра,останаха ми водачите на стъклата...
За нищо, трябва да те задържим у сектата...ланчите са по капризни...а бавареца е друга бира:)))... трябваше да резнеш 2-3 сантима от градинският маркуч и да го наденеш на лоста на бравата...или да умоташ изолирбан.....иначе скоро пак ще трябва да сваляш кората.....дано да държи обратната тяга по дълго...

Dimicha
23-10-2013, 23:17
За нищо, трябва да те задържим у сектата...ланчите са по капризни...а бавареца е друга бира:)))... трябваше да резнеш 2-3 сантима от градинският маркуч и да го наденеш на лоста на бравата...или да умоташ изолирбан.....иначе скоро пак ще трябва да сваляш кората.....дано да държи обратната тяга по дълго...

Аз така надянах и на двете брави парче маркуч. Сега се отварят без да се налага да натискам дръжката, т.е. тръгват още отдолу да се отварят, обаче пак е малко тегава работата, в смисъл, пак иска доста сила. За сравнение задната врата се отваря много по-лесно, явно не е проблемът само в лостовата система. Нещо може би самата брава се ебава с много употреба

pace
23-10-2013, 23:44
За сравнение задната врата се отваря много по-лесно, явно не е проблемът само в лостовата система. Нещо може би самата брава се ебава с много употреба
Точно,задните са някак по......стегнати самите брави,те предни и задни дали са еднакви?

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:33 ----------


...ланчите са по капризни...а бавареца е друга бира:)))
Напротив,по-здрави са,огледалата и дръжките нямат чупене а и са евтиния,интересно ми е само защо няма Dedra 2.0 в раздел-продава а за бумер много ме кефят тия 520 '90-'92г

Бобби
24-10-2013, 23:47
Имах предвид като мотори и електроника за ланчите, че са по капризни.....а и на Делта -1 и Призма дръжките им се чупят като вафли...особено зимата:))...други не съм карал и незнам....
На задните брави при 155 е по къс лоста дето контактува с дръжката и затова не създава проблеми...

reloading
27-10-2013, 16:19
Колеги, как да разбера от къде ми се губи антифриза? :) на месец доливам около 1л. Видимо никъде от долу не е мокро или някъде по пътя. Но факта че наливам значи някъде отива.

mimouzunov
27-10-2013, 18:19
Колеги, как да разбера от къде ми се губи антифриза? :) на месец доливам около 1л. Видимо никъде от долу не е мокро или някъде по пътя. Но факта че наливам значи някъде отива.

Днеска и аз се занимавах с антифриза...
Покраи монтирането на духалката и последващите ремонти се скапа термостата и днес с Тренди се хванахме....
Насадихме от Рено 5 термостат, като същия влезе в маркуча с нечовешки мъки!!! Ако знаех по-рано с какво ще се сблъскам... Може би пак щях да си взема оригиналния... Ако ще правите тая манипулация се заредете с мноого нерви!!!
Тренди ако гледа да пуска снимки.... Стария термостат е изкормен а новия е набит в маркуча посредством дорник за които позлвах самата куруба на термостата 8)
Всичко е ок в момента!!!

Scrapera
27-10-2013, 19:10
Термостата последния път ми излезе 60лв - vernet. Ако този от Рендето е 10лв, според мен не си струва да се прави тази е.авка с колата за 50лв. А и сам каза колко трудно се монтира. Ако оригиналния беше 3 цифрена сума съм по-съгласен, ама не е.

Въпрос към каращите Т.С 8В - капачката на маслото омаслява малко капака на клапаните и главата, как да я оправя? Капачката е оригинална, не е спукана. Гумичката е чисто нова от Тин-кар, пробвах леко да натегна пластинките, но нищо не стана.

kendo
27-10-2013, 19:42
Днеска и аз се занимавах с антифриза...
Покраи монтирането на духалката и последващите ремонти се скапа термостата и днес с Тренди се хванахме....
Насадихме от Рено 5 термостат, като същия влезе в маркуча с нечовешки мъки!!! Ако знаех по-рано с какво ще се сблъскам... Може би пак щях да си взема оригиналния... Ако ще правите тая манипулация се заредете с мноого нерви!!!
Тренди ако гледа да пуска снимки.... Стария термостат е изкормен а новия е набит в маркуча посредством дорник за които позлвах самата куруба на термостата 8)
Всичко е ок в момента!!!

Преди две години като го слагах моя нагрявах маркуча с един много зъл сешоар,доволно количество смазка и много"мамата".Голяма борба беше

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:24 ----------


.

Въпрос към каращите Т.С 8В - капачката на маслото омаслява малко капака на клапаните и главата, как да я оправя? Капачката е оригинална, не е спукана. Гумичката е чисто нова от Тин-кар, пробвах леко да натегна пластинките, но нищо не стана.

3 мм. маслоустойчива гума решава проблема.Изпитано!

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:27 ----------


Колеги, как да разбера от къде ми се губи антифриза? :) на месец доливам около 1л. Видимо никъде от долу не е мокро или някъде по пътя. Но факта че наливам значи някъде отива.

Някоя малка шупла ще да е.Явно пропуска когато двигателя позагрее .Мойта я проверявам на горещ и работещ двигател.Ровя из между маркучите,около скобите,търся някъде влага.Много ръце съм изгорил по тоя начин,ама за друг не се сещам:cry:

mimouzunov
27-10-2013, 20:42
Термостата последния път ми излезе 60лв - vernet. Ако този от Рендето е 10лв, според мен не си струва да се прави тази е.авка с колата за 50лв. А и сам каза колко трудно се монтира. Ако оригиналния беше 3 цифрена сума съм по-съгласен, ама не е.

Въпрос към каращите Т.С 8В - капачката на маслото омаслява малко капака на клапаните и главата, как да я оправя? Капачката е оригинална, не е спукана. Гумичката е чисто нова от Тин-кар, пробвах леко да натегна пластинките, но нищо не стана.

По въпроса с капачката... Преди време и аз пробвах първо с добро... Първо киснах гумата за малко в кореселин, изкара няколко месеца след това нова гума (оригинална за там си) ама пак протече след 2-3 месеца! След това от ладова капачка взех гумата и изкара известно време докато пак не протече! Накрая и навих дирекно ладова капачка и краи с теча от там!!!
Термостат веднъж купувах за 82лв преди 2-3 години, сега пак не ми се даваха а и реших да експериментирам така или иначе! Резултата от малкото километри до момента са доста добри! Не виждам проблем да се кара с тоя термостат защото при сравнение на отвори и тн нямат осезаема разлика в диаметрите! Има една разлика само и тя е че с оригиналния термостат когато тои се отвори на максумум запушва част от малкия кръг, но не мисля че ще има проблем и без тая система...
Бих и купил и оригинален термостат ама нали нещо трябва да се човърка (аз затова и турбина и насадих а не за да се гоня) :beer:

Scrapera
27-10-2013, 22:11
Ладова капачка няма да е в абсолютно никакъв случай. Карам Алфа, а не някакво подобие на кола, което заслужава подобно отношение. За кисненето не знам дали има смисъл, моята гума си е мека, не е вдървена. Направо я смених и нищо не се промени - след като го избърша след 2 седмици пак е мазно. Ще пробвам да сложа и двете гумички и да видим дали ще държи. Някъде 3мм ще дойдат, колкото е писал колегата.

Dimicha
27-10-2013, 22:55
Ладова капачка няма да е в абсолютно никакъв случай. Карам Алфа, а не някакво подобие на кола, което заслужава подобно отношение. За кисненето не знам дали има смисъл, моята гума си е мека, не е вдървена. Направо я смених и нищо не се промени - след като го избърша след 2 седмици пак е мазно. Ще пробвам да сложа и двете гумички и да видим дали ще държи. Някъде 3мм ще дойдат, колкото е писал колегата.

С подлагане на гума става. Аз даже не с маслоустойчива, някаква гума имах от оная дето са използвали едно време за пристягане при биене на инжекция. Две кръгчета си изрязах, подложих ги и е ок. Па и честно казано-и да ти омазнява малко, не е болка за умиране

TRENDi
27-10-2013, 23:01
Днеска и аз се занимавах с антифриза...
Покраи монтирането на духалката и последващите ремонти се скапа термостата и днес с Тренди се хванахме....
Насадихме от Рено 5 термостат, като същия влезе в маркуча с нечовешки мъки!!! Ако знаех по-рано с какво ще се сблъскам... Може би пак щях да си взема оригиналния... Ако ще правите тая манипулация се заредете с мноого нерви!!!
Тренди ако гледа да пуска снимки.... Стария термостат е изкормен а новия е набит в маркуча посредством дорник за които позлвах самата куруба на термостата 8)
Всичко е ок в момента!!!

2 снимки - на изкормената вътрешност на Алфовия и надутия маркуч с набутан термостат от ренде:

BiTurbo
27-10-2013, 23:18
Мерси, Колега.
А реално това ли са симптомите на запушени гърнета? Колата се дави като полудяла, понякога след като забие муцуна седи секуда-две с намалени мощност и изведнъж отпушва. Случва се да замирише на бензин в купето зверски, на изгорели газове... на всичко :) Знам със сигурност, че след като баща ми е изкавал въпросните стърчащи неща колата почти спряла да го прави, но мина време от тогава. Сега нищо не стърчи, но колата е по-зле от всякога. Мисълта ми е има ли шанс да е заминала лабда сондата или примерно свещи?

П.С. Ако на някой му се намират излишни читави гърнета за 8В може да пише :)

Смених всички гърнета и положението даже по-зле стана :D Но не е от тях. Може да се каже, че открих горе долу къде е проблема.
На самия колектор отзад (направо си е от долу, колектора е алуминиев, принципно е била с пластмасов) има едно такова като пишчица, в което влиза маркуче, чиито друг край влиза в подобна пишчица, стърчаща от едно кръгло нещо между 1вия и 2ия колектор, ако може така да се каже. Когато извадя този маркуч от долната част (въпроното кръгло нещо) се усеща как колектора смуче въздух през него. Когато го запуша колата заработва чудесно, но за кратък период от време, след което се чува нещо като издишане на натрупал се въздух някъде около колектора и оборотите отново зациклят... след което пак е временно ок докато пак от някъде се чуе въпросното издишане. Ако отпуша маркучето колата тотално полудява и не може да се кара. Когато пъхна маркучето на мястото му в долното кръгло нещо колата се държи все едно си смуче въздух от там. Въпроса е какво точно да се пипне за да се оправи това нещо, защо се чува издишане като че трупа налягане, при положение че се смуче въздух, а не обратното. И каква е функцията на това маркуче изобщо.
Ще се радвам ако имате някои идеи на база безумното ми обяснение.

Поздрави!

Scrapera
28-10-2013, 00:34
Благодаря на тези които ми обясниха за капачката.

Колега, този маркуч е за вакуумния регулатор за налягане на бензина. Той е монтиран под средата на колектора.
Пробва ли как върви след рестарт на ЕКУ-то (откачаш клемите на акумулатора за 15мин)?

BiTurbo
28-10-2013, 07:31
Благодаря на тези които ми обясниха за капачката.

Колега, този маркуч е за вакуумния регулатор за налягане на бензина. Той е монтиран под средата на колектора.
Пробва ли как върви след рестарт на ЕКУ-то (откачаш клемите на акумулатора за 15мин)?

Мерси за отговора, колега.

Относно този маркуч... Преди време беше нормално маркуче, което се смачкваше. Един майстор го видя и каза, че трябва да се смени с вакуумно. Смених го с вакуумно.

Да рестартирам с включено маркуче, така ли да го разбирам?

Мерси.

Scrapera
28-10-2013, 08:33
Определено няма значение какъв маркуч си наденал на щуцерите докато го рестартираш- на компа му е все тая. Причините за рестарт са други. Направи го, карай, виж как се държи колата и пиши тук.:yes:

BiTurbo
28-10-2013, 08:51
Определено няма значение какъв маркуч си наденал на щуцерите докато го рестартираш- на компа му е все тая. Причините за рестарт са други. Направи го, карай, виж как се държи колата и пиши тук.:yes:

Въпроса е как да оставя колата, с маркуча където си трябва, с маркуча изваден или с маркуча запушен от едната страната, както впрочем работи най-добре. Но предполагам включен в регулатора. :)

Dimicha
28-10-2013, 09:09
Въпроса е как да оставя колата, с маркуча където си трябва, с маркуча изваден или с маркуча запушен от едната страната, както впрочем работи най-добре. Но предполагам включен в регулатора. :)

Мушни го в регулатора както си трябва. Преди това обаче огледай самото маркуче дали няма пукнатини и дали влиза плътно на щуцерите. Има и още едно нещо-при мене беше изкривен щуцера на вакумния регулатор и смучеше въздух от там. Провери това също. На загасен двигател, разбира се, откачи маркучето откъм колектора, закачи го на регулатора и смукни с уста-не трябва да можеш да издърпаш никакъв въздух. Ако успяваш да дръпнеш въздух, значи има проблем.

BiTurbo
28-10-2013, 09:29
Мушни го в регулатора както си трябва. Преди това обаче огледай самото маркуче дали няма пукнатини и дали влиза плътно на щуцерите. Има и още едно нещо-при мене беше изкривен щуцера на вакумния регулатор и смучеше въздух от там. Провери това също. На загасен двигател, разбира се, откачи маркучето откъм колектора, закачи го на регулатора и смукни с уста-не трябва да можеш да издърпаш никакъв въздух. Ако успяваш да дръпнеш въздух, значи има проблем.

Много благодаря :) Ще тествам довечера и ще пиша.

MUROMAN
28-10-2013, 09:55
2 снимки - на изкормената вътрешност на Алфовия и надутия маркуч с набутан термостат от ренде:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058

Mладежи не сте чели внимателно точка 6. :yes:

---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

Младежи знам,че е дъвкано много пъти,но да си питам пак.
Момчето на което продадох алфата има сериозни проблеми с нея,аз естествено искам да му помогна.

Проблемите са :
Като се запали колата не може да се форсира хубаво(стига леко до 2500 и нагоре е мъка вече), дави се ,пука и гърми.(на бензин)
Тук се колебая между бедна смес, въздух от някъде, запушени инжектори,може и бензинов филтър.

Колата също така не може да прехвърли на ГАЗ.
Копчето е натисната, форсираме я и не прехвърля.
Идей?

mimouzunov
28-10-2013, 11:24
За неискането да се форсира... Ако ниските и обороти са ок а само нагоре нее наред според мен трябва да се тръгне от бензиновата помпа и се стигне до бензиновия регулатор! С две думи да се провери дали има налягане бензина! По проблема с прехвърлянето на газ ми се вижда нещо като прекъснало някъде или окислено...

MUROMAN
28-10-2013, 11:31
За неискането да се форсира... Ако ниските и обороти са ок а само нагоре нее наред според мен трябва да се тръгне от бензиновата помпа и се стигне до бензиновия регулатор! С две думи да се провери дали има налягане бензина! По проблема с прехвърлянето на газ ми се вижда нещо като прекъснало някъде или окислено...

Инжектора свети на таблото.
Колата не е карана известно време,предполагам,че и трябва време да се посъбуди.

ЗА газте ме съмнява изпарителя.Другите основни връзки ги прегледах и видимо не открих нищо.

mimouzunov
28-10-2013, 13:44
Инжектора свети на таблото.
Колата не е карана известно време,предполагам,че и трябва време да се посъбуди.

ЗА газте ме съмнява изпарителя.Другите основни връзки ги прегледах и видимо не открих нищо.

За да свети по таблото нещо централно нее наред с някои датчик!!! Я дебитомер я сонда, ТПС... Аз първо бих проверил налягането на горивото все пак!
За газта няма как от самия изпарител да неиска да прехвърля (ако добре съм разбрал де) че неиска да прехвърля на газ. Ако газовата е с по-интелигентен ключ които следи оборотите на двигателя, виж от къде взима сигнал...
Ключа за газта някакви светлинни индикации има ли!? С нормална газ ли беше?!

Alfa User
28-10-2013, 16:51
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?

mimouzunov
28-10-2013, 17:31
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?

Датчика за налягане на маслото... читав ли е!?
(тумбестия от задната страна на агрегата...)

Alfa User
28-10-2013, 17:42
Абсолютно читав - реагира на всяко подаване на газ, а и промяната в налягането на маслото се получи днес, след малко зор по магистралата...

mimouzunov
28-10-2013, 17:50
Абсолютно читав - реагира на всяко подаване на газ, а и промяната в налягането на маслото се получи днес, след малко зор по магистралата...

Това с газта и реагирането му нее 100% гаранция че работи!!!
Хубаво е да се премери налягането с манометър механичен

reloading
28-10-2013, 20:29
Колеги четох за термостатите че се сменят с на рено 5 , работи ли адекватно? и да рискувам ли да го направя това. Също така като неопитен майстор ще се справя ли с това? :)

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------


А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?

Пробвал ли си на Венци Agip-a ? Аз със него карам вече 30к и съм много доволен. другия месец ми предстой пак да го сменя.

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:26 ----------


http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058

Mладежи не сте чели внимателно точка 6. :yes:

---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

Младежи знам,че е дъвкано много пъти,но да си питам пак.
Момчето на което продадох алфата има сериозни проблеми с нея,аз естествено искам да му помогна.

Проблемите са :
Като се запали колата не може да се форсира хубаво(стига леко до 2500 и нагоре е мъка вече), дави се ,пука и гърми.(на бензин)
Тук се колебая между бедна смес, въздух от някъде, запушени инжектори,може и бензинов филтър.

Колата също така не може да прехвърли на ГАЗ.
Копчето е натисната, форсираме я и не прехвърля.
Идей?

а ако се рестартира колата със махане на акумулатора?Оправя ли се ?

BiTurbo
28-10-2013, 22:59
Мушни го в регулатора както си трябва. Преди това обаче огледай самото маркуче дали няма пукнатини и дали влиза плътно на щуцерите. Има и още едно нещо-при мене беше изкривен щуцера на вакумния регулатор и смучеше въздух от там. Провери това също. На загасен двигател, разбира се, откачи маркучето откъм колектора, закачи го на регулатора и смукни с уста-не трябва да можеш да издърпаш никакъв въздух. Ако успяваш да дръпнеш въздух, значи има проблем.

Никакъв ефект нямаше. Колата си са дави и това е. Чува се някакъв звук като ШШшшшш от дясната част на колектора, променлив. И когато колата се задави достатъчно за да угасне временно се чува звук като цвърчене някъде около средата - левия край на колектора. Това е само временно, след това нещо прецъква и почва да се чува звук като от ел. напрежение, цвърченето секва. Дано стигна петък някак до серзвиза, че направо не знам :D

don_pepone
28-10-2013, 23:02
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
Батка аз точно с тоя репсол 10w40multivalvulas карям вече 25хил. Км и съм доста доволен, но съм с механични повдигачи и нямам разлика в звука на мотора

nicola 59
28-10-2013, 23:26
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?

Значи колега ще ти кажа ,какво мисля.За 155 или която и да е алфа ,маслото е само едно,а именно Селения 10w40,ма не 20К ,а има едно друго в черни шишета.Аз цял живот си карам с него,и нямам грижи.Сменявам го на 30 000 ,и до 50 000 съм стигал,ма с доливане ,че след 20 000 почваше да го пие,верижната стрела.Сега карам 16 клапана,и като ходих да и купувам ремъци и ролки,като отстъпка ми подариха 5 литра Кастрол 10,40 магнетек.Колата го пие като сироп за кашлица,верно е ,че я купих на 380 000 км,и сега е на около 410 000 ,ма в БГ на Мало Конаре ,на бензиностанцията,и нахаках М10Д ,за тебе лъжа ма за мене истина пеи сърце.Оня бензинджията тича по мене и вика ,не е за тази кола ,понеже го взех от рафта,вънка ,викам батка за 5 лева литъра става и за ферари,та бутаи М10 Д и си пипаи фара.

to6ko
28-10-2013, 23:47
Значи колега ще ти кажа ,какво мисля.За 155 или която и да е алфа ,маслото е само едно,а именно Селения 10w40,ма не 20К ,а има едно друго в черни шишета.Аз цял живот си карам с него,и нямам грижи.Сменявам го на 30 000 ,и до 50 000 съм стигал,ма с доливане ,че след 20 000 почваше да го пие,верижната стрела.Сега карам 16 клапана,и като ходих да и купувам ремъци и ролки,като отстъпка ми подариха 5 литра Кастрол 10,40 магнетек.Колата го пие като сироп за кашлица,верно е ,че я купих на 380 000 км,и сега е на около 410 000 ,ма в БГ на Мало Конаре ,на бензиностанцията,и нахаках М10Д ,за тебе лъжа ма за мене истина пеи сърце.Оня бензинджията тича по мене и вика ,не е за тази кола ,понеже го взех от рафта,вънка ,викам батка за 5 лева литъра става и за ферари,та бутаи М10 Д и си пипаи фара.

Значи викаш тея дето дават по 200 точки за масла са луди,да си наливат яко М10 д и да си пеят?И понеже така е по гъсто от 10w40 на СелЯнията трябва да го сменяват не на 20 000 не на 50 000 а на 70 000 км?
П.С то за това колите внос от Италия не могат да стигнат от автокъщата до КАТ на ход,защото онея там и те така на 50 000 го сменяват (ако го сменят въобще)!
Алекс вече май е малко късно за твоята кола (не искам да съм черноглед) но и грес да и налееш......изпяла се е!

nicola 59
28-10-2013, 23:59
Значи викаш тея дето дават по 200 точки за масла са луди,да си наливат яко М10 д и да си пеят?И понеже така е по гъсто от 10w40 на СелЯнията трябва да го сменяват не на 20 000 не на 50 000 а на 70 000 км?
П.С то за това колите внос от Италия не могат да стигнат от автокъщата до КАТ на ход,защото онея там и те така на 50 000 го сменяват (ако го сменят въобще)!
Алекс вече май е малко късно за твоята кола (не искам да съм черноглед) но и грес да и налееш......изпяла се е!

В италия градски ,като долееш 2 литра масло се води за смяна ,аз минавам по 1200 километра на седмица,и ако си направиш сметка ,ще ти стане ясно,че немога да давам по 100 евро на всеки 40 дни ,понеже един здрав и читав мотор ,струва 200 евро ,та аз ако изкарам 50 000 хиляди километра и спестя 3 смяни на масло,ще ми останат пари да ида и на ресторант,та смяната на масло е лиготия,па на верижната съм карал по 70 000 само с доливане,16 кл. е по капризно та около 40 000 не е лошо да смениш олиото.

stelt
29-10-2013, 00:20
Не че се учудвам, ама :big_whoops:

to6ko
29-10-2013, 00:22
В италия градски ,като долееш 2 литра масло се води за смяна ,аз минавам по 1200 километра на седмица,и ако си направиш сметка ,ще ти стане ясно,че немога да давам по 100 евро на всеки 40 дни ,понеже един здрав и читав мотор ,струва 200 евро ,та аз ако изкарам 50 000 хиляди километра и спестя 3 смяни на масло,ще ми останат пари да ида и на ресторант,та смяната на масло е лиготия,па на верижната съм карал по 70 000 само с доливане,16 кл. е по капризно та около 40 000 не е лошо да смениш олиото.

Значи градски,в случая имам чувството,че караш еко тек и на всеки 5000 км. си доливаш по два литра ''олио''сиреч на 10 000 пак си с ново масло!
За мен е лиготия да си смениш маслото на 40 000 км.и през това време да си доливал N пъти!!!:nono:
''Здрав и читав мотор'' (на 400 000 км.с 10 смяни на масло )за 200 евро,може ама за Застава!
П.С Олио слагам само на салатата,на двигателя си наливам масло!
Поздрави!

Бобби
29-10-2013, 00:39
Термостата последния път ми излезе 60лв - vernet. Ако този от Рендето е 10лв, според мен не си струва да се прави тази е.авка с колата за 50лв. А и сам каза колко трудно се монтира. Ако оригиналния беше 3 цифрена сума съм по-съгласен, ама не е.

Въпрос към каращите Т.С 8В - капачката на маслото омаслява малко капака на клапаните и главата, как да я оправя? Капачката е оригинална, не е спукана. Гумичката е чисто нова от Тин-кар, пробвах леко да натегна пластинките, но нищо не стана.
Изчисти си картерната внтилация......

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------


Колеги, как да разбера от къде ми се губи антифриза? :) на месец доливам около 1л. Видимо никъде от долу не е мокро или някъде по пътя. Но факта че наливам значи някъде отива.
Само да не е през ауспуха.....от там тръгва да се губи...преди да духне гарнитура на главата....няма страшно, повечето са минали по тоя път.....все пак го следи.....дано да има теч някъде....я погледни да не са ти влажни предните стелки отдолу....

Бобби
29-10-2013, 01:00
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55058

Mладежи не сте чели внимателно точка 6. :yes:

---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:52 ----------

Младежи знам,че е дъвкано много пъти,но да си питам пак.
Момчето на което продадох алфата има сериозни проблеми с нея,аз естествено искам да му помогна.

Проблемите са :
Като се запали колата не може да се форсира хубаво(стига леко до 2500 и нагоре е мъка вече), дави се ,пука и гърми.(на бензин)
Тук се колебая между бедна смес, въздух от някъде, запушени инжектори,може и бензинов филтър.

Колата също така не може да прехвърли на ГАЗ.
Копчето е натисната, форсираме я и не прехвърля.
Идей?
Не ти стига бензина...бедна горивна смес.....ако не са ти мокри свещите и пука в смукателите....ако пука в ауспуха, нещата са нарушено газоразпределение....ама ти не караш ли ренде.....:)))...Благодаря ти за обръщението малдеж:))...за газта си нямам и на идея....никога не съм карал на това гориво...

nicola 59
29-10-2013, 01:46
Значи градски,в случая имам чувството,че караш еко тек и на всеки 5000 км. си доливаш по два литра ''олио''сиреч на 10 000 пак си с ново масло!
За мен е лиготия да си смениш маслото на 40 000 км.и през това време да си доливал N пъти!!!:nono:
''Здрав и читав мотор'' (на 400 000 км.с 10 смяни на масло )за 200 евро,може ама за Застава!
П.С Олио слагам само на салатата,на двигателя си наливам масло!
Поздрави!

Градски нещо не сме се разбрали затова повтарям.Значи един мотор в италия за алфа 155 трее да е на много малко километри просто перфектен,за да струва 200 евро в моргата,ако е по стар е около 100 евро.Този от 200 евро е проверен и перфектен,и в него си има и масло около 5 литра по 10 евро литъра значи 50 евро плюс маслен филтър около 8 евро та значи вече ти струва 142 евро.След смяната твоя може да го засилиш за срап и да му вземеш 20 евро та сме на 122 евро. Ма бако механик иска още 100 евро за смяна та пак сме на 222 евро разход.При положение ,че аз му пия мозъка 100 000 километра и спестя 10 смяни по 70 евро ,значи мога да си купя 3 мотора ,а на мене евентуално ще ми е нужен само един.Тука като не си сменяваш маслото е все едно си си сложил газова уредба.Моя мотор е на 400 000 хиляди ,и ако ида да му сменявам маслото,е все едно да поливам на прабаба ми гроба с Джак Даниелс.Та аз като ти казвам че му доливам 1 литър на 1000 километра ти не трее да си мислиш ,че слагам ново масло,слагам му изгоряло масло от други коли.Ново масло му слагам само М10д понеже е 5 лева литъра.

Извинявам се за думата олио понеже на италиянски олио значи масло,а на мене българския ми е втори език.

to6ko
29-10-2013, 07:58
Градски нещо не сме се разбрали затова повтарям.Значи един мотор в италия за алфа 155 трее да е на много малко километри просто перфектен,за да струва 200 евро в моргата,ако е по стар е около 100 евро.Този от 200 евро е проверен и перфектен,и в него си има и масло около 5 литра по 10 евро литъра значи 50 евро плюс маслен филтър около 8 евро та значи вече ти струва 142 евро.След смяната твоя може да го засилиш за срап и да му вземеш 20 евро та сме на 122 евро. Ма бако механик иска още 100 евро за смяна та пак сме на 222 евро разход.При положение ,че аз му пия мозъка 100 000 километра и спестя 10 смяни по 70 евро ,значи мога да си купя 3 мотора ,а на мене евентуално ще ми е нужен само един.Тука като не си сменяваш маслото е все едно си си сложил газова уредба.Моя мотор е на 400 000 хиляди ,и ако ида да му сменявам маслото,е все едно да поливам на прабаба ми гроба с Джак Даниелс.Та аз като ти казвам че му доливам 1 литър на 1000 километра ти не трее да си мислиш ,че слагам ново масло,слагам му изгоряло масло от други коли.Ново масло му слагам само М10д понеже е 5 лева литъра.

Извинявам се за думата олио понеже на италиянски олио значи масло,а на мене българския ми е втори език.

Градски много добре те разбирам,даже ми ''харесва'' как мислиш,тамън бако ти механик няма да бездейства!
После защо алфите били трошливи коли???:bangin:
И в тоя ред на мисли вече съм ти приготвил един варел 208 литра изгоряло масло (и не е М10д сменявано на 40 000)!
А ти от своя страна можеш да ми докараш един мотор от тези от 200 евро,защото видиш ли с моя варел ще спестиш много по 200!
Имаме ли сделка???
И сега съм сигурен,че след последния ти пост много Бг ''скрапове'' ще се припнат към Италия за имплантиране на 2.0 тс!
Хайде със здраве!

mimouzunov
29-10-2013, 08:04
Никакъв ефект нямаше. Колата си са дави и това е. Чува се някакъв звук като ШШшшшш от дясната част на колектора, променлив. И когато колата се задави достатъчно за да угасне временно се чува звук като цвърчене някъде около средата - левия край на колектора. Това е само временно, след това нещо прецъква и почва да се чува звук като от ел. напрежение, цвърченето секва. Дано стигна петък някак до серзвиза, че направо не знам :D

А къде се намира сега колата!? След работа може да мина да я видя...

ivopetrov_1982
29-10-2013, 08:34
Градски нещо не сме се разбрали затова повтарям.Значи един мотор в италия за алфа 155 трее да е на много малко километри просто перфектен,за да струва 200 евро в моргата,ако е по стар е около 100 евро.Този от 200 евро е проверен и перфектен,и в него си има и масло около 5 литра по 10 евро литъра значи 50 евро плюс маслен филтър около 8 евро та значи вече ти струва 142 евро.След смяната твоя може да го засилиш за срап и да му вземеш 20 евро та сме на 122 евро. Ма бако механик иска още 100 евро за смяна та пак сме на 222 евро разход.При положение ,че аз му пия мозъка 100 000 километра и спестя 10 смяни по 70 евро ,значи мога да си купя 3 мотора ,а на мене евентуално ще ми е нужен само един.Тука като не си сменяваш маслото е все едно си си сложил газова уредба.Моя мотор е на 400 000 хиляди ,и ако ида да му сменявам маслото,е все едно да поливам на прабаба ми гроба с Джак Даниелс.Та аз като ти казвам че му доливам 1 литър на 1000 километра ти не трее да си мислиш ,че слагам ново масло,слагам му изгоряло масло от други коли.Ново масло му слагам само М10д понеже е 5 лева литъра.

Извинявам се за думата олио понеже на италиянски олио значи масло,а на мене българския ми е втори език.
джак даниелс изгоряло масло :drunk:счупих се от смях Ники:biggrin1:

MUROMAN
29-10-2013, 09:52
За да свети по таблото нещо централно нее наред с някои датчик!!! Я дебитомер я сонда, ТПС... Аз първо бих проверил налягането на горивото все пак!
За газта няма как от самия изпарител да неиска да прехвърля (ако добре съм разбрал де) че неиска да прехвърля на газ. Ако газовата е с по-интелигентен ключ които следи оборотите на двигателя, виж от къде взима сигнал...
Ключа за газта някакви светлинни индикации има ли!? С нормална газ ли беше?!

Нормална газова уретба. Ключа е със светлинна индикация, колата прехвърля на газ при подаване на газ след 2500 оборота.Ключа си свети и изглежда нормално.

reloading
29-10-2013, 10:02
Изчисти си картерната внтилация......

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------


Само да не е през ауспуха.....от там тръгва да се губи...преди да духне гарнитура на главата....няма страшно, повечето са минали по тоя път.....все пак го следи.....дано да има теч някъде....я погледни да не са ти влажни предните стелки отдолу....
ами има лека влажност и са оцветени в синьо не бях се замислял че е от това. Иначе гарнитура ми е рано да се издухва правих я преди 15к ;) . къде е проблема ако са влажни стелките?

MUROMAN
29-10-2013, 10:38
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?

Карал съм с доста различна масла.
Най доволен от работата на мотора и показанията на уредите бях от : MOTUL 6100 и масло BMW 10/40- разфасовка по 1L се продава(което според доста хора е Castrol,но явно истински).

MUROMAN
29-10-2013, 11:27
ами има лека влажност и са оцветени в синьо не бях се замислял че е от това. Иначе гарнитура ми е рано да се издухва правих я преди 15к ;) . къде е проблема ако са влажни стелките?

Предполагаем теч от системата на парното(кранчето, радиаторчето,уплътнението между кранчето и моторчето ).
Правих 3 пъти а, Теди Бухалката 5 пъти тази доста неприятна интервенция.

BillyBoy`
29-10-2013, 11:59
А аз да вмъкна набързо един друг въпрос... Кажете някакво свястно моторно масло, че вече не знам какво да правя... След последния ремонт на двигателя сложих Repsol 10W40, но не ми харесва как се държи - мотора притраква, като загрее колата и пада налягането на маслото...
Най-кофтито е че днес трябваше да карам с около 140км/ч от Пловдив до София - маслото вдигна 100 и малко градуса, и сега дори на студен мотор на празен ход държи 1 бар налягане (до днес на студено държеше към 4 бара).
Та да се върна на въпроса де - споделете какво масло, от къде и какви пари?
Предварително благодаря!
П.п. по въпроса на Muroman - виж освен помпата да не е заминал комутатор!
П.п.2 - на някой да му се намира маслено охлаждане за TS 8v?
http://yacco-bulgaria.com/products.html Виж тука продуктите са им истински поне,а и маслата от клас полу синтетика са им на доста добри пари а и официалния им дистрибутор е точно във нашия град.Ползвани са и са добри.

pace
29-10-2013, 14:55
Ей хора,нещо ми бие на желЕзо Дзадния мост,тампоните на моста се виждат здрави,на аморт. също,чува се най вече при качване-слизане от бордюр или подобни препятствия....някакви предположения?

Dimicha
29-10-2013, 15:58
Никакъв ефект нямаше. Колата си са дави и това е. Чува се някакъв звук като ШШшшшш от дясната част на колектора, променлив. И когато колата се задави достатъчно за да угасне временно се чува звук като цвърчене някъде около средата - левия край на колектора. Това е само временно, след това нещо прецъква и почва да се чува звук като от ел. напрежение, цвърченето секва. Дано стигна петък някак до серзвиза, че направо не знам :D

Около колектора има няколко места, от които може да ти смуче въздух-едното е върпосното вакумно маркуче за вакумния регулатор, другото е до него-вакумно маркуче за бензиновите изпарения, третото е вакума за сервото. След това трябва да се огледат хубаво гумените маншони на колектора, както и големия маркуч от дросела към дебитомера. Както и маркучите на картерната вентилация. Истината е да се провери всичко наред. Правилно си се насочил към майстор, но ако ти се занимава може и сам, поне ще научиш кое къде е. Това електрическото напрежение ме насочва към моторчето за празен ход, може то да е дало фира

Alfa User
29-10-2013, 16:39
http://yacco-bulgaria.com/products.html Виж тука продуктите са им истински поне,а и маслата от клас полу синтетика са им на доста добри пари а и официалния им дистрибутор е точно във нашия град.Ползвани са и са добри.

Ползвах Yacco 15W50 с предния мотор, и бях доста доволен, но е доста гъстичко. Ще погледна какво ще ми предложат като се върна в Плд.
А Repsol-a дето са ми сложили явно е некво менте... тва е причината да се оглеждам за друго само след няма и 2000 км.

Бобби
29-10-2013, 17:39
ами има лека влажност и са оцветени в синьо не бях се замислял че е от това. Иначе гарнитура ми е рано да се издухва правих я преди 15к ;) . къде е проблема ако са влажни стелките?
Kранчето на парното или самият радиатор на парното....кранчето се намира близо до педала за газ зад барчето...а радиаторчето пак е там по навътре....

BillyBoy`
29-10-2013, 19:19
Ползвах Yacco 15W50 с предния мотор, и бях доста доволен, но е доста гъстичко. Ще погледна какво ще ми предложат като се върна в Плд.
А Repsol-a дето са ми сложили явно е некво менте... тва е причината да се оглеждам за друго само след няма и 2000 км.Каквото и да ти предложат дори и да не и се нрави на колата ти ще бъдеш сигурен че е истинско,аз след месец ще ходя отново при тях да си пазаря отново.;-)

endeavour
29-10-2013, 19:54
Ползвах Yacco 15W50 с предния мотор, и бях доста доволен, но е доста гъстичко. Ще погледна какво ще ми предложат като се върна в Плд.
А Repsol-a дето са ми сложили явно е некво менте... тва е причината да се оглеждам за друго само след няма и 2000 км.
При тия симптоми що не пробваш с 10W-60? Преди време верижната я карах само с такова и си го харесваше много... Иначе 15W-50 на Yacco не е лошо масло, но за лятото , пък и фиатския 16V(или поне моя) си го хапва добре...

BiTurbo
29-10-2013, 20:26
Ползвах Yacco 15W50 с предния мотор, и бях доста доволен, но е доста гъстичко. Ще погледна какво ще ми предложат като се върна в Плд.
А Repsol-a дето са ми сложили явно е некво менте... тва е причината да се оглеждам за друго само след няма и 2000 км.

И аз съм с Репсол. Така трака отпред мотора, че направо не е истина. И това след някъде точно 2000 при положение, че е доливано към един литър (да, знам че харчи, тия 2000 км са почти само извънградско с 100+, тогава си го пипа много). Иначе като го смених нямаше проблеми, мотора утиха чудесно, но сега е нещо страшно. Явно и масло трябва да сменям :(

reloading
29-10-2013, 20:37
Kранчето на парното или самият радиатор на парното....кранчето се намира близо до педала за газ зад барчето...а радиаторчето пак е там по навътре....

Като го пипнах днеска не е мокро. случвало ми се е някой път да го пипна и е леко влажно.

nicola 59
29-10-2013, 22:40
Градски много добре те разбирам,даже ми ''харесва'' как мислиш,тамън бако ти механик няма да бездейства!
После защо алфите били трошливи коли???:bangin:
И в тоя ред на мисли вече съм ти приготвил един варел 208 литра изгоряло масло (и не е М10д сменявано на 40 000)!
А ти от своя страна можеш да ми докараш един мотор от тези от 200 евро,защото видиш ли с моя варел ще спестиш много по 200!
Имаме ли сделка???
И сега съм сигурен,че след последния ти пост много Бг ''скрапове'' ще се припнат към Италия за имплантиране на 2.0 тс!
Хайде със здраве!

Колега аз винаги съм на разположение да пиинем по биричка в Пазарджик,даже си имам нафтова печка ,с махнат дозатор за работа на изгоряло масло,сделка имаме винаги понеже един варел масло е готина игра.При положене ,че караме Бентли GT Continental,може да говориме ма за 155 смяната на маслото е загубена кауза.Поздрави.


джак даниелс изгоряло масло :drunk:счупих се от смях Ники:biggrin1:

Да бе колега Вампира умря на 93 години ,градския вика да му сменям маслото.:tooth:

Бобби
30-10-2013, 00:04
Като го пипнах днеска не е мокро. случвало ми се е някой път да го пипна и е леко влажно.
Гледай по охладителната с/ма...все някъде трябва да ходи тоя антифриз.....виж отдолу водната помпа....жокери много....гледай на топъл и на студен мотор.....все някъде сълзи или пишка:))

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:01 ----------
п.п.
А бе с това масло ми надухте главата....няма марка масло дето да спира тракане....а Алекс точно това каза, че му се е появило, доколкото си спомням...:pimp:

TRENDi
30-10-2013, 00:23
Ей хора,нещо ми бие на желЕзо Дзадния мост,тампоните на моста се виждат здрави,на аморт. също,чува се най вече при качване-слизане от бордюр или подобни препятствия....някакви предположения?

Ремонтен к-т за заден носач е време да си купиш, май...

Alfa User
30-10-2013, 09:42
А бе с това масло ми надухте главата....няма марка масло дето да спира тракане....а Алекс точно това каза, че му се е появило, доколкото си спомням...:pimp:

Не точно, след загряване на маслото до 110 за около час каране, му падна налягането до 1 бар на празен ход... явно това масло не носи много на обороти и температура.

Furious 155
30-10-2013, 11:56
след загряване на маслото до 110 за около час каране, му падна налягането до 1 бар на празен ходкоето е съвсем нормално за 10w-40.

Важно е в обороти как се държи. Лично при мен на 120 градуса с 10w-40 налягането стигаше до 4 бара, дори и на 6000 оборота. Като поохлади и стигне 100 градуса стигаше заветните 5 бара на 4000, както го дават в таблицата за мотора.

thecleaner
30-10-2013, 12:05
Не точно, след загряване на маслото до 110 за около час каране, му падна налягането до 1 бар на празен ход... явно това масло не носи много на обороти и температура.

Репсол 10w40 го ползвам, за разработка след основен ремонт и на 1500км. отива в печката. На Пунтото след 1000км. му падна налягането от 1.5 бара на 0.9-1.0 бара по което съдя, че не става за италиански коли.

Furious 155
30-10-2013, 12:32
Взимаш си или Мотул или Лики моли 10w-40 и си свиркаш на верижната сабя.

Alfa User
30-10-2013, 12:38
което е съвсем нормално за 10w-40.

Важно е в обороти как се държи. Лично при мен на 120 градуса с 10w-40 налягането стигаше до 4 бара, дори и на 6000 оборота. Като поохлади и стигне 100 градуса стигаше заветните 5 бара на 4000, както го дават в таблицата за мотора.

Еми точно в това е проблема - над 100 градуса дори на обороти не държеше налягане. На другия ден, на студен мотор пак държеше около или под 1 бар... което ме притесни сериозно.

Furious 155
30-10-2013, 13:41
Сипваш тогава 10w-60, но цената му е друга. :)

mimouzunov
30-10-2013, 14:30
Еми точно в това е проблема - над 100 градуса дори на обороти не държеше налягане. На другия ден, на студен мотор пак държеше около или под 1 бар... което ме притесни сериозно.

Защо не пробваш все пак с по-лесното... друг датчик!?

Furious 155
30-10-2013, 16:51
Защо не пробваш все пак с по-лесното... друг датчик!?
Е нали е написал че на новосипано масло дава по-високо налягане при същите градуси, при които след като е покарано вече е по-ниско налягането.
Репсолът, както писа чистача е добро за разработка, след ремонт или да се сипе на кола, която няма да се кара в червеното. ;)

mimouzunov
30-10-2013, 20:27
Е нали е написал че на новосипано масло дава по-високо налягане при същите градуси, при които след като е покарано вече е по-ниско налягането.
Репсолът, както писа чистача е добро за разработка, след ремонт или да се сипе на кола, която няма да се кара в червеното. ;)

Аз съм сменил няколко датчика такива и знам поведението им като тръгнат да си отиват! По-предишния ми от работещ до неработещ адекватно се скапа за по-малко от 50км.

lamborghini miura sv
02-11-2013, 23:57
Вчера измих мотора на автомивка :) Предположих че ще има някакви мизерии след това с прекъсвания та свалих декоративното капаче върху капака на клапаните и обдухах около лулите на свещите със сгъстен въздух да изкарам влагата. Запалих мотора и заспа... сега е чистичък:) За сефте имах удоволствието да я карам на дълъг път и то със доста завои тая кола и се размазах от кеф... само малко ме влудява дрънченето на пластмасата зад предното стъкло... варианти да се залепи с нещо има ли?

hsr
03-11-2013, 07:53
Някой слагал ли е говорители на предните врати?
Кое е най-подходящото място и с какъв диаметър?
Ако може някоя снимка...

nicola 59
03-11-2013, 22:14
Някой слагал ли е говорители на предните врати?
Кое е най-подходящото място и с какъв диаметър?
Ако може някоя снимка...

На тази снимки се вижда ясно ,ма незнам размера,но ако те интересува може да ги премеря колоните.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=21270&page=4

mimouzunov
03-11-2013, 23:04
Някой слагал ли е говорители на предните врати?
Кое е най-подходящото място и с какъв диаметър?
Ако може някоя снимка...

Преди време сменях салона на Алф... Със седалките взех и корите на вратите за да е в тон интериора! На предните кори/тапицерии обаче имаше дупки!
Запълних ги с някакви магнати :death: модела е едишън 162 http://www.magnat.de/en/detail/index/sArticle/63 ... В интерес на истината тая марка никога несъм я мислел за нещо читаво но решетките на говорителите много добре се вързаха с другото черно около тях а и свирят приемливо... Имаше леко кривене на ламарина при монтажа но нищо фрапиращо! Кривенето се наложи защото говорителите са една идея по-дълбоки от мястото, но все пак стана всичко!

reloading
04-11-2013, 23:29
Колеги май разбрах от къде ми се губи антифриз. От няколко дни съм заподозрял капачката, защото колкото и пъти да отворя капака около нея е мокро и по казанчето има видими следи от антифриз. Възможно ли е самата капачка да изпуска?или да има голямо налягане и да надига капачката?
Евентуална смяна с друга дали би отстранила теча ?

Бобби
04-11-2013, 23:48
Вчера измих мотора на автомивка :) Предположих че ще има някакви мизерии след това с прекъсвания та свалих декоративното капаче върху капака на клапаните и обдухах около лулите на свещите със сгъстен въздух да изкарам влагата. Запалих мотора и заспа... сега е чистичък:) За сефте имах удоволствието да я карам на дълъг път и то със доста завои тая кола и се размазах от кеф... само малко ме влудява дрънченето на пластмасата зад предното стъкло... варианти да се залепи с нещо има ли?
Импровизирай с нещо...ама в това купе...пласмаси колкото си щеш...аз съм заблязал, че като стане по студено почват да скърцат....като се затопли нещата се оправят....:big_heat:

nicola 59
04-11-2013, 23:50
Колеги май разбрах от къде ми се губи антифриз. От няколко дни съм заподозрял капачката, защото колкото и пъти да отворя капака около нея е мокро и по казанчето има видими следи от антифриз. Възможно ли е самата капачка да изпуска?или да има голямо налягане и да надига капачката?
Евентуална смяна с друга дали би отстранила теча ?

Да колега понеже в капачката има вградено клапанче и аз съм имал подобен проблем,смени я първо,ма виж понеже трее да е с нужното налягане ,на нея си пише ,аз незнам точно колко трее да е ,ма фуриоус със сигурност може да ни светне,не на всички италиански коли отговаря налягането,капачката става ,като резба ма трее се види налягането.

Бобби
04-11-2013, 23:55
Колеги май разбрах от къде ми се губи антифриз. От няколко дни съм заподозрял капачката, защото колкото и пъти да отворя капака около нея е мокро и по казанчето има видими следи от антифриз. Възможно ли е самата капачка да изпуска?или да има голямо налягане и да надига капачката?
Евентуална смяна с друга дали би отстранила теча ?
Още ли не го откри..?....ако имаш газова уредба иди на газаджия...по някой път те правят проблем.....не ги разбирам, защото никога не съм я карал на газ.....капачката има клапан.....някъде към 2бара изпускаше...на нея си пише...ама това е голямо налягане за охладителната с/ма....има проблем....а тук си гадаем...

mimouzunov
05-11-2013, 13:23
По-старите двигатели на Алфа работят с по-ниско налягане на охладителната система!!!
При мен е 1 бар...

reloading
06-11-2013, 21:04
възможно ли е моята да е 5 бара? или да пише така и все пак вече съм 100% сигурен че проблема ми е в капачката.. когато и да отворя е мокро около нея.

Tedo
06-11-2013, 21:16
възможно ли е моята да е 5 бара? или да пише така и все пак вече съм 100% сигурен че проблема ми е в капачката.. когато и да отворя е мокро около нея.

5 не може да е, 0,5 по-скоро

reloading
06-11-2013, 21:32
5 не може да е, 0,5 по-скоро

В кръглото пише 5... от което си мисля че е 5 бара тоест като си взема капачка с 1 бар може и да стане работата ? :)

Tedo
06-11-2013, 21:44
В кръглото пише 5... от което си мисля че е 5 бара тоест като си взема капачка с 1 бар може и да стане работата ? :)

Кръглото е за годината на производство т.е. 95-та
Сложи капачка 1 бар, продават се и нови тук (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=48&modif=222&cat=1&subcat=56) например или в ТиН кар

nicola 59
06-11-2013, 23:06
възможно ли е моята да е 5 бара? или да пише така и все пак вече съм 100% сигурен че проблема ми е в капачката.. когато и да отворя е мокро около нея.

Колега на 5 бара преди да ти искочат всички водни съединения ,ще ти се пръсне радиатора,та както казва Тедо трее да погледнеж другаде,аз утре ще видя моята капачка и ще ти кажа точно какво пише.

reloading
06-11-2013, 23:29
Кръглото е за годината на производство т.е. 95-та
Сложи капачка 1 бар, продават се и нови тук (http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=48&modif=222&cat=1&subcat=56) например или в ТиН кар

още утре ще ходя да си купя една капачка да видим .. :)

mimouzunov
07-11-2013, 22:45
Малко важна техническа информация ще спусна сега аз :devil:
Верижен туин спарк държи на налягане без разреждане около 0.5 бара и то при положение че гарнитурата на главата е читава!!!!
Налягане над 0.6-0.7 а в моя случаи (от преди 30мин) над 0.8 е пагубен!!!!!
Как и да е, след едно даване на газ, обороти малко над 7000 и налягане към 0.8-0.9 пак духнах гарнитура!!!!!
Сега..... Наново разглабяне и я правим още по-силна :-)

thecleaner
08-11-2013, 00:18
Малко важна техническа информация ще спусна сега аз :devil:
Верижен туин спарк държи на налягане без разреждане около 0.5 бара и то при положение че гарнитурата на главата е читава!!!!
Налягане над 0.6-0.7 а в моя случаи (от преди 30мин) над 0.8 е пагубен!!!!!
Как и да е, след едно даване на газ, обороти малко над 7000 и налягане към 0.8-0.9 пак духнах гарнитура!!!!!
Сега..... Наново разглабяне и я правим още по-силна :-)

Ти не сложи ли неква по фиешън гарнитура или там с две и по-средата метална, или само смени твоята ?

reloading
08-11-2013, 00:28
Малко важна техническа информация ще спусна сега аз :devil:
Верижен туин спарк държи на налягане без разреждане около 0.5 бара и то при положение че гарнитурата на главата е читава!!!!
Налягане над 0.6-0.7 а в моя случаи (от преди 30мин) над 0.8 е пагубен!!!!!
Как и да е, след едно даване на газ, обороти малко над 7000 и налягане към 0.8-0.9 пак духнах гарнитура!!!!!
Сега..... Наново разглабяне и я правим още по-силна :-)

да де ама все си мисля че моя проблем идва от капачката ми :) защото днес я смених с нова. и Проблема изчезна .. утре ще видя дали ще излиза :)

п.с. а и аз нямам от тея бързите охлюви в колата ;)

mimouzunov
08-11-2013, 08:01
Ти не сложи ли неква по фиешън гарнитура или там с две и по-средата метална, или само смени твоята ?

Гарнитурата се водеше "усилена", метализирана от едната си страна и тн...
Проблема и беше, че нее достатъчно дебела :?
При плескане оригиналната отива на 1.5мм някъде а тая моята е била към 1.9мм или иначе казано малка разлика!
Сега ще я поразредим и наново...
(иначе вчера добре дръпна на почти 1 бар :plane: )

Неразредена разбрахме колко може, сега трябва да я зглобим и трябва да тестваме колко ще може разредена

Tedo
08-11-2013, 08:39
да де ама все си мисля че моя проблем идва от капачката ми :) защото днес я смених с нова. и Проблема изчезна .. утре ще видя дали ще излиза :)

п.с. а и аз нямам от тея бързите охлюви в колата ;)

Тия налягания дето ги споменава бате ти Мимо не са по твоя въпрос с налягането на капачката а малко по-други :tooth:

ivopetrov_1982
08-11-2013, 09:12
Тия налягания дето ги споменава бате ти Мимо не са по твоя въпрос с налягането на капачката а малко по-други :tooth:
момчето се е объркало:drunk: ти пък сега

mimouzunov
08-11-2013, 12:40
Сутринта преди работа я поразглобих... 1-ви и втори цилиндър "смучат" антифризец...
Някак ми е кеф че трябва да я разтурям пак защото ибез това стартера ми издава звуци някакви а и имаше лек теч на масло и разни други такива дреболии...
:coolio: другата седмица трябва да е пак в движение!

lamborghini miura sv
09-11-2013, 13:14
Колеги имам питане относно термостатите na 8 клапановите... мисля си че моят е заминал... в града изобщо не може да достигне 90 градуса и не духа особено горещ въздух от парното... Как вървят цените на оригиналните... и мога ли да очаквам някакви проблеми ако сложа от Рено 5?

mimouzunov
09-11-2013, 13:49
Колеги имам питане относно термостатите na 8 клапановите... мисля си че моят е заминал... в града изобщо не може да достигне 90 градуса и не духа особено горещ въздух от парното... Как вървят цените на оригиналните... и мога ли да очаквам някакви проблеми ако сложа от Рено 5?

Behr или както е там оригиналния аз го купивах преди години за 82лв, в момента незнам колко е! От Рено сложих и аз преди седмица и няма ядове. Сложих 86 градусов, но маи ще е по-добре ако се сложи 88 примерно! Цената му е 9лв!

don_pepone
09-11-2013, 21:26
Батка, колко време (километра) кара на 0.5 и докато не я наду повече имаше ли някакви проблеми или аномалии. Някакъв ремап имаше ли или я кара на доверие към ламбдта и дебитомера

mimouzunov
09-11-2013, 22:24
Батка, колко време (километра) кара на 0.5 и докато не я наду повече имаше ли някакви проблеми или аномалии. Някакъв ремап имаше ли или я кара на доверие към ламбдта и дебитомера

Около 3500км минах в опити... Работното налягане варираше от 0.3 до 0.7 като наи-много време е била на около 0.5! Проблеми или аномалии не са забелязани освен в началото разни маркучи че се късаха и тн..
Чип има от едно време които обогатява след 3500об/м и прекъсвача е изместен от 6400 на 7300об, естествено е добавен и регулируем бензинов регулатор!
Установих обаче, че трябва да се сменят и гърнета защото се спъва като е на обороти...
В краина сметка знаех че неразредена е въпрос на време да изкашля и така и стана след като и дигнах налягането! За мен си знам вече, слагаш ли духалка трябва да се разреди двигателя защото ако се кара на 0.5 кефа нее толкова голям!!! Едно разреждане ти осигурява хем повече надуване/кеф хем повече спокоиствие за железата...
(не мисля да се занимавам с ремапи и тн защото не гоня максимуми а и си мисля че хардуерно може да се нагласи да е ок на доста проценти така че да мина без софтуерни намеси)

thecleaner
09-11-2013, 23:35
Около 3500км минах в опити... Работното налягане варираше от 0.3 до 0.7 като наи-много време е била на около 0.5! Проблеми или аномалии не са забелязани освен в началото разни маркучи че се късаха и тн..
Чип има от едно време които обогатява след 3500об/м и прекъсвача е изместен от 6400 на 7300об, естествено е добавен и регулируем бензинов регулатор!
Установих обаче, че трябва да се сменят и гърнета защото се спъва като е на обороти...
В краина сметка знаех че неразредена е въпрос на време да изкашля и така и стана след като и дигнах налягането! За мен си знам вече, слагаш ли духалка трябва да се разреди двигателя защото ако се кара на 0.5 кефа нее толкова голям!!! Едно разреждане ти осигурява хем повече надуване/кеф хем повече спокоиствие за железата...
(не мисля да се занимавам с ремапи и тн защото не гоня максимуми а и си мисля че хардуерно може да се нагласи да е ок на доста проценти така че да мина без софтуерни намеси)

Чекай тука да ти го кажа да на цапаме новата тема, това с настройките, ще го разбереш и него явно пак по трудния начин ;) Твърдя че да караш например на 1 бар ти трябват поне 300 кубикови дюзи, незнам сега с какви си. За по лесно се стреми да докараш сетъпа на кучка като параметри, да не откриваш секи път открити вече неща. Те двата мотора реално немат общо, ма трее ги докараш поне дотам нещата. Сега си минал слава богу с гарнитура, следващия път може взрива да е грандиозен.

nicola 59
10-11-2013, 01:04
Чекай тука да ти го кажа да на цапаме новата тема, това с настройките, ще го разбереш и него явно пак по трудния начин ;) Твърдя че да караш например на 1 бар ти трябват поне 300 кубикови дюзи, незнам сега с какви си. За по лесно се стреми да докараш сетъпа на кучка като параметри, да не откриваш секи път открити вече неща. Те двата мотора реално немат общо, ма трее ги докараш поне дотам нещата. Сега си минал слава богу с гарнитура, следващия път може взрива да е грандиозен.

Ана кучката колко кубика са орегиналните дюзи.

don_pepone
10-11-2013, 08:09
Мимо, батка немисля че на 1бар работно, дане казвам повече,ще изкара много ако не и се върне малко назад искрата,че с заводските или с ремапнати предварения за атмосверка,при един бар може да стане зле.

mimouzunov
10-11-2013, 09:56
Чекай тука да ти го кажа да на цапаме новата тема, това с настройките, ще го разбереш и него явно пак по трудния начин ;) Твърдя че да караш например на 1 бар ти трябват поне 300 кубикови дюзи, незнам сега с какви си. За по лесно се стреми да докараш сетъпа на кучка като параметри, да не откриваш секи път открити вече неща. Те двата мотора реално немат общо, ма трее ги докараш поне дотам нещата. Сега си минал слава богу с гарнитура, следващия път може взрива да е грандиозен.

Положението с настроики и всякакви такива ми е пределно ясно! Приемам себеси за експериментатор обаче! Винаги съм търсил максимума които може да се извлече от дадено нещо (в случая колата)!
До тук имам доста силни и то преки впечатления от това как се държи неразреден при това двигателя на налягане 0.8 примерно! Питането ми в другата тема е просто и ясно а именно "на какво налягане може да работи двигател верижен разреден на около 8 към 1" кратко и ясно! Ако има мнения които преобладават за налягане примерно 1 бар ще се целя и аз да е така... Ако няма нищо конкретно почвам от там където свърших преди няколко дни :afro:

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:54 ----------


Мимо, батка немисля че на 1бар работно, дане казвам повече,ще изкара много ако не и се върне малко назад искрата,че с заводските или с ремапнати предварения за атмосверка,при един бар може да стане зле.

До около 0.7 няма проблеми с това че е с леко предварение! По-опасно е да не обеднява сместа :-)

thecleaner
10-11-2013, 15:43
Ана кучката колко кубика са орегиналните дюзи.

384 кубика.

Furious 155
10-11-2013, 17:25
Колеги, кой може да помогне с намиране на това водно съединение от фигурата, с номер 6? Там проблемът е че не мога да го сменя със силиконово такова, защото двата му края са с различен диаметър - даже по схемата го дават, че се хваща със скоби 32 и 29мм в диаметър.
Оригинално такова, ново, не намерих да се предлага никъде вече...
ИДЕИ?

mimouzunov
10-11-2013, 17:38
Колеги, кой може да помогне с намиране на това водно съединение от фигурата, с номер 6? Там проблемът е че не мога да го сменя със силиконово такова, защото двата му края са с различен диаметър - даже по схемата го дават, че се хваща със скоби 32 и 29мм в диаметър.
Оригинално такова, ново, не намерих да се предлага никъде вече...
ИДЕИ?

Неще да ми се отвори картинката ама по спомени и от малката картинка ми мяза на "г" образния малък маркуч дето излиза отдолу на термостата... И тоя съм го сменял и аз неможах да намеря нов но си спомням че купих от някаква друга кола и го резнах (беше по-дълък) стана точно защото си беше пак с различните диаметри!!!
А за секи случаи трябва да поразровя щото мисля че съм мяркал някъде такъв, купувал съм го не нов но е ок.. Ще го потърся утре на светло!!!
(купих го с идеята да го сменя ама така си и остана)

reloading
10-11-2013, 18:43
Колеги как да разбера страничните ми огледала дали са с подгряване? И ако не са трудно ли е монтирването на такива с подгрев.?

thecleaner
10-11-2013, 19:34
Колеги как да разбера страничните ми огледала дали са с подгряване? И ако не са трудно ли е монтирването на такива с подгрев.?

Включваш подгрева на задното стъкло, и след малко като пипнеш огледалата трябва да са топлички.

Furious 155
10-11-2013, 22:05
Неще да ми се отвори картинката ама по спомени и от малката картинка ми мяза на "г" образния малък маркуч дето излиза отдолу на термостата... И тоя съм го сменял и аз неможах да намеря нов но си спомням че купих от някаква друга кола и го резнах (беше по-дълък) стана точно защото си беше пак с различните диаметри!!!
А за секи случаи трябва да поразровя щото мисля че съм мяркал някъде такъв, купувал съм го не нов но е ок.. Ще го потърся утре на светло!!!
(купих го с идеята да го сменя ама така си и остана)
То употребявано - няма лошо, но си мислех за вариант от нещо да е ново, че годините на тия коли вече не са малко, за гумени части втора ръка.

kendo
10-11-2013, 22:28
Колеги, кой може да помогне с намиране на това водно съединение от фигурата, с номер 6? Там проблемът е че не мога да го сменя със силиконово такова, защото двата му края са с различен диаметър - даже по схемата го дават, че се хваща със скоби 32 и 29мм в диаметър.
Оригинално такова, ново, не намерих да се предлага никъде вече...
ИДЕИ?

Първата ми авария беше точно от това съединение,беше се разпрало като парцал.Понеже и аз не открих оригинално го смених с един прозрачен маркуч с оплетка.Май за високо налягане се води.От широката страна врезе много трудно,а от тясната малко хлопаше,ама скобата го стегна и вече три години не е мръднал.Трябва да е малко по-къс от оригиналния,защото се пречупва на ъгъла за към термостата

MUROMAN
11-11-2013, 01:14
Колеги, кой може да помогне с намиране на това водно съединение от фигурата, с номер 6? Там проблемът е че не мога да го сменя със силиконово такова, защото двата му края са с различен диаметър - даже по схемата го дават, че се хваща със скоби 32 и 29мм в диаметър.
Оригинално такова, ново, не намерих да се предлага никъде вече...
ИДЕИ?

Заради този цепнат, пиклив маркуч преди време целият ми нов антифриз отиде на земята.:no:
Аз го взех от dani_kucheto

reloading
11-11-2013, 11:38
Включваш подгрева на задното стъкло, и след малко като пипнеш огледалата трябва да са топлички.

Да значи трябва да си търся лявото да е с подгрев.

TS
12-11-2013, 20:59
:))) Добре изглежда. Липсва хубавия всмукателен колектор :)

ivopetrov_1982
13-11-2013, 17:05
:))) Добре изглежда. Липсва хубавия всмукателен колектор :)
слънце е:beer:

reloading
13-11-2013, 20:51
Колеги , имам пак проблем с моята кола. Запотява се предния прозорец.Най-лошото е че като пусна на макс духалката на прозореца не се маха. Тоест варианта е антифриз който се изпарява от радиаторчето на парното.Пробвах с тези прахчета дето уж запушват малки дупки, но явно не е малка :) .От делно на това вече си мисля че загубата ми на антифриз е от него.

Та колеги моля Ви , дайте ми някакви насоки дали ще мога да го сменя с старшия (който е доста грамотен от към автомобилите).

Какво трява да сваля и къде да го търся тоя радиатор. Ясно ми е че е някъде в купето пред копчетата на климатроника :) но до там.. Нужно ли е да свалям абсолютно всичко или има и леко по лесен начин. Моля за някакви насоки.

pace
13-11-2013, 21:04
Та колеги моля Ви , дайте ми някакви насоки дали ще мога да го сменя с старшия (който е доста грамотен от към автомобилите).

Какво трява да сваля и къде да го търся тоя радиатор. Ясно ми е че е някъде в купето пред копчетата на климатроника :) но до там.. Нужно ли е да свалям абсолютно всичко или има и леко по лесен начин. Моля за някакви насоки.
Смяната е лесна,разглабя се точно до педала на гаста,има два пластмасови капака и като ги свалиш ти става ясно какво да правиш :)процедурата трае 20-30 мин,при мен проблема беше намирането на радиаторчето...и на края взех втора ръка.

reloading
13-11-2013, 21:07
тоест го няма ново..?

pyle
13-11-2013, 21:48
Какво време дава 155-ца с 2.0 8в мотор на 402м?

Dimicha
13-11-2013, 22:28
Колеги , имам пак проблем с моята кола. Запотява се предния прозорец.Най-лошото е че като пусна на макс духалката на прозореца не се маха. Тоест варианта е антифриз който се изпарява от радиаторчето на парното.Пробвах с тези прахчета дето уж запушват малки дупки, но явно не е малка :) .От делно на това вече си мисля че загубата ми на антифриз е от него.

Та колеги моля Ви , дайте ми някакви насоки дали ще мога да го сменя с старшия (който е доста грамотен от към автомобилите).

Какво трява да сваля и къде да го търся тоя радиатор. Ясно ми е че е някъде в купето пред копчетата на климатроника :) но до там.. Нужно ли е да свалям абсолютно всичко или има и леко по лесен начин. Моля за някакви насоки.

Аз мойто радиаторче не съм го вадил, но до колкото знам има само две пластмасови капачета, който трябва да се развият, за да излезе. Долу в краката виж около духалките. Действай смело

VFTI
13-11-2013, 22:44
Какво време дава 155-ца с 2.0 8в мотор на 402м?


Зависи от пистата. Около 16.5 сек.

pyle
13-11-2013, 22:57
Зависи от пистата. Около 16.5 сек.

Стокова или ?

nicola 59
13-11-2013, 23:52
Стокова или ?

Ако е наточена дава 10 секунди ,пак зависи и от наточването.

reloading
13-11-2013, 23:56
Колегата pace , ми обясни че имало 2 вида радиатори за парно. Как да разбера моя от кой е ? или на всички 1.8 8в са еднакви? защото той е с ТД

vaklinator
14-11-2013, 00:31
Да бе, дали е с климатроник или е с врътките вътре. Това ще да е разликата, а не ТД или ТС

Много гадно се сменя . Приготви си чувал с псувни и бака с антинапукопетин.

endeavour
14-11-2013, 08:02
Мдаа, на мене ми се разказа играта от ей тая смачкана тръба
http://prikachi.com/images/24/6753024e.jpg

Иначе ако я няма нея, както беше едно време на Типо-то, смяната е песен.
Верно, че моята е 16кл, ама май и твоето не беше по-различно...

Furious 155
14-11-2013, 09:26
Мдаа, на мене ми се разказа играта от ей тая смачкана тръба
http://prikachi.com/images/24/6753024e.jpg

Иначе ако я няма нея, както беше едно време на Типо-то, смяната е песен.
Верно, че моята е 16кл, ама май и твоето не беше по-различно...
Тази тръба има общо с въглавницата във волана. Държи се на два болта - един към кормилната уредба и един към купето. Преди време, при едно сваляне, успях да скъсам болта откъм купето. :)

Scrapera
15-11-2013, 23:03
Някой имал ли е следния проблем с TS 8V:
преди да загрее поне до 70 градуса хич не и се ще да върви, реагира мудно на натискането на газта, придърпва малко и т.н. След като загрее няма стигане, всички проблеми изчезват. :Bolt: Съмнявам се в температурния датчик на дебитомера, но бих искал да чуя мнението на хора с повече опит.

kendo
16-11-2013, 09:23
Някой имал ли е следния проблем с TS 8V:
преди да загрее поне до 70 градуса хич не и се ще да върви, реагира мудно на натискането на газта, придърпва малко и т.н. След като загрее няма стигане, всички проблеми изчезват. :Bolt: Съмнявам се в температурния датчик на дебитомера, но бих искал да чуя мнението на хора с повече опит.

Или температурния датчик на термостата

lamborghini miura sv
16-11-2013, 12:22
и аз осещам нещо подобно, но не нзам от какво може да е...

Scrapera
16-11-2013, 13:05
Този датчик ще го сменя, знам че не е скъп (температурния). Това ли е ? http://mot.bg/temperaturen-datchik-bosch-0280130026.html
Проблема включва и тов, че понякога при студен старт оборотите се колебаят около 800, започват да падат още надолу и след като подам газ се оправя. Горе-долу веднъж на 10 старта го прави. Иначе като запали и всичко е нормално оборотите са 1500 в първия момент, за по-малко от секунда стават 1200 и след като загрее - 900.
Имам още един въпрос - на вашите двигатели колко оборота са нужни за да запалят? На моя от 5 до 8, почти винаги. Мноого рядко, когато е загрял пали от четвърт.

Dimicha
16-11-2013, 17:58
Този датчик ще го сменя, знам че не е скъп (температурния). Това ли е ? http://mot.bg/temperaturen-datchik-bosch-0280130026.html
Проблема включва и тов, че понякога при студен старт оборотите се колебаят около 800, започват да падат още надолу и след като подам газ се оправя. Горе-долу веднъж на 10 старта го прави. Иначе като запали и всичко е нормално оборотите са 1500 в първия момент, за по-малко от секунда стават 1200 и след като загрее - 900.
Имам още един въпрос - на вашите двигатели колко оборота са нужни за да запалят? На моя от 5 до 8, почти винаги. Мноого рядко, когато е загрял пали от четвърт.

И при мене е така паленето-не мога да кажа като обороти колко са, но не пали от "четвърт" като другите коли. Може би си е така просто, все пак тоя мотор си е голямо прасе и докато се развърти...Аз забелязвам, че в началото се врътва трудно, постепенно се забързва звука на стартера и тогава пали, тъй че може и да е до акумулатор-стартер, не знам. За успокоение, пуснете си едно клипче на Мазерати Грантуризмо, то му трябват няколко секунди на стартер, че да запали :D Шегата настрана, при мен от скоро има друг проблем-пали и гасне, по-точно пали, форсира се сама веднъж и след това и пропадат оборотите и гасне. От доста време се налага да я форсирам няколко пъти при палене и като го направя се освестява и си държи вече обороти-1100-пада на 900 и като загрее хубаво пада на 800

TRENDi
17-11-2013, 13:22
И при мене е така паленето-не мога да кажа като обороти колко са, но не пали от "четвърт" като другите коли. Може би си е така просто, все пак тоя мотор си е голямо прасе и докато се развърти...Аз забелязвам, че в началото се врътва трудно, постепенно се забързва звука на стартера и тогава пали, тъй че може и да е до акумулатор-стартер, не знам. ...

1.7 ТС-то буквално палеше от четвърт. С 2-ката 1-3 оборота, докато взриви.

reloading
17-11-2013, 16:02
Днес разглабях корите за радиатора на парното. Не изглежда много трудна работа. смяната. Но изникнаха 2 въпроса.

От коя точка да източа антифриза за да няма в него.
Видях някакъв номер , на радиатора PA66JF30 , Но никъде в интернет не ми излиза такъв радиатор.Дали е това номера?

endeavour
17-11-2013, 17:24
Днес разглабях корите за радиатора на парното. Не изглежда много трудна работа. смяната. Но изникнаха 2 въпроса.

От коя точка да източа антифриза за да няма в него.
...
... Ами като откачиш единия маркуч от радиатора, след като предварително си приготвил някакъв съд под щуцера, за да събереш антифриза :grin: Ако не си много сръчен (щото и аз не съм), можеш предварително да постелеш върху мокета полиетилен ( по нашему найлон) и някакъв по-сериозен парцал, та да не псуваш много после и да се чудиш що ти се потят стъклата :grin::grin:

pyle
17-11-2013, 17:52
От верижните мотори монтирани в 155, кои имат пръскалки на буталата?

Scrapera
17-11-2013, 18:00
1.7 ТС-то буквално палеше от четвърт. С 2-ката 1-3 оборота, докато взриви.
Е, къде ще да е причината при мен да върти двойно повече?
В запалителната с-ма или в инжекциона да я търся...

kendo
17-11-2013, 18:40
От верижните мотори монтирани в 155, кои имат пръскалки на буталата?

Само двулитровите са с пръскалки

Furious 155
17-11-2013, 21:34
Е, къде ще да е причината при мен да върти двойно повече?
В запалителната с-ма или в инжекциона да я търся...Нявсякъде може да е ... при мен спря да пали нормално, след като ми чистиха инжектори, на стенд. Палеше на 8-10 завъртания чак. Иначе като запали вървеше повече от добре, но палеше трудно. След смяна на инжекторите, нещата се нагласиха. Реално може да е от много неща, да не пали точно веднага, но какъв е проблема, като за да запали мотора му отнема 2-3 оборота?

Scrapera
17-11-2013, 21:57
Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото. :grin:

pyle
17-11-2013, 22:46
Само двулитровите са с пръскалки

А може ли да се сложи на по-малките мотори?

radostin_ivanov
17-11-2013, 22:57
Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото. :grin:
Колега пробвай с смяна на температурния датчик на термустата(мисля ти питаше за чуденето на колата докато не загрее)та пробвай.

mimouzunov
18-11-2013, 18:10
Аз след втория гърмеж на гарнитура малко забуксувах ама лека полека пак отивам на събиране :tooth:

kendo
18-11-2013, 18:45
А може ли да се сложи на по-малките мотори?
Чувал съм,че можело.Даже в И Бея имало да се продават.Ама кое,как представа си нямам.

mimouzunov
18-11-2013, 19:09
Проблема е, че не са 2-3, ами понякога чак 8 завъртания и това просто ме дразни. Не, че е проблем за акумулатора, който е на една година, или за стартера който уж бил рециклиран, просто на мен не ми допада. Ще пробвам с други инжектори, имам резервни. Благодаря за инфото. :grin:

Пробваи някои ден преди да я запалиш да подадеш напрежение на бензиновата помпа за да си създаде налягане и тогава пробваи да палиш...
(на 155-ца бушончето за помпата е под дебитомера)

VFTI
18-11-2013, 22:12
Хелп. Май от 2-3 дена не ми работят стоповете. Крушките са окей. Бушона е окей. Мисля, че "цъкането" от педала на спирачката не се чува. Това "цъкане" от реле ли е или някаква друга машинка? Някой може ли да ми даде повече инфо и да каже къде се намира и какво що може да е, че в тоя студ ще ми изстина пръстчетата:tooth::tooth::tooth:

Мерsи :beer:

Мимо, според мен пропусни и този стейдж и направо се гласи за 2 бара :go: :flex::flex:

PEPI-2ALFA
18-11-2013, 23:24
Мисля, че "цъкането" от педала на спирачката не се чува. Това "цъкане" от реле ли е или някаква друга машинка? Някой може ли да ми даде повече инфо и да каже къде се намира и какво що може да е, че в тоя студ ще ми изстина пръстчетата:tooth::tooth::tooth:

Стоп-машинка. Точна на педала е закачена. Като на резба се завърта, може би половин оборот и се изважда. Първо се разкача буксата.

Furious 155
18-11-2013, 23:26
Хелп. Май от 2-3 дена не ми работят стоповете. Крушките са окей. Бушона е окей. Мисля, че "цъкането" от педала на спирачката не се чува. Това "цъкане" от реле ли е или някаква друга машинка? Някой може ли да ми даде повече инфо и да каже къде се намира и какво що може да е, че в тоя студ ще ми изстина пръстчетата:tooth::tooth::tooth:

Мерsи :beer:

Мимо, според мен пропусни и този стейдж и направо се гласи за 2 бара :go: :flex::flex:
Над педала на спирачката има "машинка", която управлява светването на стоповете и има връзка и с чек панела, за грешките за изгоряла крушка на стоповете.
Щом го няма цъкането, което прави този прекъсвач, погледни първо там. Може просто да се е попремстил, тъй като може да се регулира на колко натиснат педал, да светват стоповете.

Tedo
18-11-2013, 23:38
В тая връзка има ли 155 оригинално с трети стоп?
Защото гледах някакви схеми от manual-a дето дават такъв, аз имам монтиран но май е допълнително слаган и му бяха изгаснали половината диоди, вчера го свалих и ги презапоих, а малко преди това започна да ми свети чека за изгоряла крушка на стопа, но не се оправи с третия стоп

mimouzunov
19-11-2013, 09:26
Хелп. Май от 2-3 дена не ми работят стоповете. Крушките са окей. Бушона е окей. Мисля, че "цъкането" от педала на спирачката не се чува. Това "цъкане" от реле ли е или някаква друга машинка? Някой може ли да ми даде повече инфо и да каже къде се намира и какво що може да е, че в тоя студ ще ми изстина пръстчетата:tooth::tooth::tooth:

Мерsи :beer:

Мимо, според мен пропусни и този стейдж и направо се гласи за 2 бара :go: :flex::flex:

Вървим с налягането през 0.5 в +

Scrapera
19-11-2013, 17:20
Смених го тоя температурен датчик, 27лв струва - БОШ. Ще видим утре сутринта как ще запали и как ще върви студена.

reloading
19-11-2013, 18:57
колеги помощ. Днес 1 час си играх с радиатора на парното. разкачих го извадих го (почти). Но проблема дойде, че опря в лявата част, първо в ръчката за отваряне на предния капак, след това опря и в кутията за бушоните. Има ли някакъв по-лесен начин с който целия панел където влиза радиатора да слезе на долу или просто се разглабя всичко в ляво от радиатора?

п.с. горе долу още 5-10см му трябва и ще излезе.. обаче неще :)

nicola 59
20-11-2013, 15:30
Колеги я ми отворете очите ,мога ли да си прекача USB вход на плеър кадето няма моя е този от снимката.



http://shopping.virgilio.it/scheda_tecnica-autoradio-alpine_cda_9812r.html

reloading
20-11-2013, 21:10
имаше някакъв чалъм да си прекараш УСБ , на мястото на АМ станциите , но това съм го виждал за тези най- обикновените , но не би трябвало да е проблем и за такъв вид ЦД. Поръчваше се нещо от ебай ама немога да се сетя точно какво.

Общо взето работата е да имаш оригинално касетофонче но + УСБ :)


П.с. мамка му и прасе днеска тоя радиатор ми взе акъла. Стана иначе, общо взето разминах се с 30 лв. и 3-4 часа на червей :)

mimouzunov
20-11-2013, 22:02
След седмица почивка днес пак вкарахме с Тренди бабата в ръмжащ вид!!! Има и ядове като например някакъв теч на антифриз зад двигателя и прецакан разтоварващ клапан (един "о" пръстен се е прещипал вътре).
Газовата не работи адекватно, но всички тея щуротии са дреболия според мен!!! Сега се почват тестове на около 1 бар и каквото стане...

don_pepone
20-11-2013, 22:49
Успех братле:bg:.
Замерена ли е вече дали реално е ка 8.5 към 1 или е просто на сметки. Ако е реално о с правилни смеси мисшя ще серадваш на добър вървеж на 1бар

Scrapera
20-11-2013, 23:00
Мамка му, днес цял ден ядове с тоя туин спарк, по-точно с кабелите за свещите. След смяната на датчика за температурата така и не разбрах дали има подобрение, защото с тръгването днес газовата гръмна, изплю колектора и хайде в бокса. Разглобих я набързо, сложих нови скоби на маншончетата и ги стегнах яко, ама с гедоре, а не с отверка. Иначе гърми страшно яко, почва да излиза пушек от предния капак през кихалката, ужас. След това отидох до магазина на Стамболийски и си купих едни кабелчета, бюджетни - jan mor за няма и 80лв. Доволен се прибрах, монтирах ги, изкарах я, покарах малко на бензин, реших да мина на газ и .... бам. Отварям капака и о, чудо- новите кабели целите от край до край прехвърлят искра,направо дискотека. Капут. Утре ще им ги връщам. Сложих старите кабели, на тях пък прехвърлят лулите на свещите, но само на 2 или 3 кабела. Самите кабели са здрави. Е няма как да не придърпва, да пали от четвърт и т.н. със прецаканите кабели. Поне след втория гърмеж не изплю колектора, стягането имало ефект. Не смея да дам 200лв за кабели в кутия BERU , щото може да са същите. Не знам какво да правя сега, дали може да си търся само лули, може ли изобщо да ги сменя...

pace
20-11-2013, 23:33
Колеги я ми отворете очите ,мога ли да си прекача USB вход на плеър кадето няма моя
Има едни джади за във запалката и не са скъпи

reloading
20-11-2013, 23:45
Има едни джади за във запалката и не са скъпи

но качеството е под всякаква критика.

endeavour
21-11-2013, 06:04
Зарежи тия боклуци, вече има плейърчета с доста по-добро качество и усб-вход на лицевия панел на цена около 60 евро. Има и много по-евтини китайчета, ама не ги коментирам, щото свирят точно както и фм-трансмитерите за гнездото на запалката, пък и в сравнение с това, което имаш, са си жива гавра :-)

pace
21-11-2013, 17:42
Некой разглабял ли е брава на предна врата понеже гледам има винтчета и има ли начин да се натегне закопчалката

firedragon
21-11-2013, 18:10
Некой разглабял ли е брава на предна врата понеже гледам има винтчета и има ли начин да се натегне закопчалката

Коя закопчалка имаш предвид. Аз си разглабях вратата в събота и да ти кажа има си яко псувни.

pace
21-11-2013, 18:16
Коя закопчалка имаш предвид
Палчето дето държи вратата за колонката...демек затворена

ivangenchev
21-11-2013, 21:04
освен болчетата а бравата има и един или два нита и не става, после няма да можеш да я събереш в оригинален вид.

pace
21-11-2013, 22:29
Ясно,значи да търся друга,че на тази като и стане студено и не ще да затваря :(

Furious 155
21-11-2013, 23:57
Ясно,значи да търся друга,че на тази като и стане студено и не ще да затваря :(
Ами посмажи я малко... при мен не се е затваряла като е под -10, примерно и то само първия път, след влизане в колата. Смазването помага.

mimouzunov
22-11-2013, 08:09
Мамка му, днес цял ден ядове с тоя туин спарк, по-точно с кабелите за свещите. След смяната на датчика за температурата така и не разбрах дали има подобрение, защото с тръгването днес газовата гръмна, изплю колектора и хайде в бокса. Разглобих я набързо, сложих нови скоби на маншончетата и ги стегнах яко, ама с гедоре, а не с отверка. Иначе гърми страшно яко, почва да излиза пушек от предния капак през кихалката, ужас. След това отидох до магазина на Стамболийски и си купих едни кабелчета, бюджетни - jan mor за няма и 80лв. Доволен се прибрах, монтирах ги, изкарах я, покарах малко на бензин, реших да мина на газ и .... бам. Отварям капака и о, чудо- новите кабели целите от край до край прехвърлят искра,направо дискотека. Капут. Утре ще им ги връщам. Сложих старите кабели, на тях пък прехвърлят лулите на свещите, но само на 2 или 3 кабела. Самите кабели са здрави. Е няма как да не придърпва, да пали от четвърт и т.н. със прецаканите кабели. Поне след втория гърмеж не изплю колектора, стягането имало ефект. Не смея да дам 200лв за кабели в кутия BERU , щото може да са същите. Не знам какво да правя сега, дали може да си търся само лули, може ли изобщо да ги сменя...

Това го имах и аз като проблем!!! Оригиналните лули дадоха проблем и при мен, долу при свещите бяха пробили! Смених ги само тях ама пак прехвърляше... Накрая други кабели и всичко се реши...
(може да вземеш от някоя на части която се продава кабелите, защото може да са по-читави от чисто нови а ако не ги бива поне няма да си дал стотици левове за тях или може да ги комбинираш с твоите си някак... )

thecleaner
22-11-2013, 10:18
Мамка му, днес цял ден ядове с тоя туин спарк, по-точно с кабелите за свещите. След смяната на датчика за температурата така и не разбрах дали има подобрение, защото с тръгването днес газовата гръмна, изплю колектора и хайде в бокса. Разглобих я набързо, сложих нови скоби на маншончетата и ги стегнах яко, ама с гедоре, а не с отверка. Иначе гърми страшно яко, почва да излиза пушек от предния капак през кихалката, ужас. След това отидох до магазина на Стамболийски и си купих едни кабелчета, бюджетни - jan mor за няма и 80лв. Доволен се прибрах, монтирах ги, изкарах я, покарах малко на бензин, реших да мина на газ и .... бам. Отварям капака и о, чудо- новите кабели целите от край до край прехвърлят искра,направо дискотека. Капут. Утре ще им ги връщам. Сложих старите кабели, на тях пък прехвърлят лулите на свещите, но само на 2 или 3 кабела. Самите кабели са здрави. Е няма как да не придърпва, да пали от четвърт и т.н. със прецаканите кабели. Поне след втория гърмеж не изплю колектора, стягането имало ефект. Не смея да дам 200лв за кабели в кутия BERU , щото може да са същите. Не знам какво да правя сега, дали може да си търся само лули, може ли изобщо да ги сменя...

Колегата Furious155 е с кабели Beru и да ти кажа нема яд ;)

Scrapera
22-11-2013, 10:25
То има 3 164-ки с такива кабели на части и кабелите им са по-лоши от моите. Извадих късмет вчера, един пич със 155 ми даде кабели BERU карани една година за скромната сума от 40лв. Всичко пасна, без кабелите за първи цилиндър (и двата). За малко не стигат, и там остана с оригиналните БОШ, ама въпреки това колата е пушка в момента. Пък имам един вариант да ги сменя и тях с Беру, тия дни май ще стане и това. :tequilla:

Иначе знам, че с кабели Беру няма яд. Просто живеем в България и не съм много сигурен дали срещу тия 200 кинта дето давам на някакви си "mister auto" ще получа Беру, или пък Шао Лин от не знам коя китайска провинция.
:twisted:

Scrapera
22-11-2013, 11:49
Вече и моята кола пали от първия оборот. Ето как - сложих автоматичния превключвател за газ-бензин в авариен режим - палене директно на газ. Обаче има и реле време, което спира газта, ако не завърти двигателя, с цел да не се дави. Давам на контакт, пуска малко газ, но не пускам стартера. След 2 сек газта спира, минава на бензин. Завъртам стартера и колата пали веднага на бензин, благодарение на обогатената чрез малко газ смес. След една секунда минава пак на газ, защото релето спира да работи и потеглям. Извод - обикновената газова рулззз.

nicola 59
22-11-2013, 12:49
Колеги я ме светнете от къде мога да си сваля Фиат екускан или алфадиага ма гратис.

VFTI
22-11-2013, 21:25
Днес смених стоп машинката и стоповете ми вече работят:bravo: Чисто нова за 10лв. едрова цена :):bravo:

pace
22-11-2013, 22:02
От къде мога да си купя водачи за стъклата?

thecleaner
22-11-2013, 22:03
Вече и моята кола пали от първия оборот. Ето как - сложих автоматичния превключвател за газ-бензин в авариен режим - палене директно на газ. Обаче има и реле време, което спира газта, ако не завърти двигателя, с цел да не се дави. Давам на контакт, пуска малко газ, но не пускам стартера. След 2 сек газта спира, минава на бензин. Завъртам стартера и колата пали веднага на бензин, благодарение на обогатената чрез малко газ смес. След една секунда минава пак на газ, защото релето спира да работи и потеглям. Извод - обикновената газова рулззз.

Че аз така паля цело лето бре :) що не питаш.

vaklinator
22-11-2013, 22:03
От къде мога да си купя водачи за стъклата?

ТиН

pace
22-11-2013, 22:05
ТиН
Това нищо не ми говори :(

Scrapera
22-11-2013, 22:09
Е, аз питах що ми пали колата с повече въртене на стартера от нормалното наскоро, ама никой не ме светна за това обогатяване на сместа с малко LPG. 8-)

VFTI
22-11-2013, 22:55
Това нищо не ми говори :(

Ето...ама явно са се отказали от сайта си....
http://www.tincar.bg/
Все пак в ъгъла на една страна има адреси и тел. на магазините им...на Оборище и на Гоце делчев....Зъркаш един тел и се разбираш с тях.

Ако ти трябва нещо мога аз да ти го взема, защото живея на 500метра от магазина на оборище и после да ти го изпратя.(А имам и колеги от ПК)

nicola 59
22-11-2013, 23:10
Колеги я ме светнете от къде мога да си сваля Фиат екускан или алфадиага ма гратис.

Даите малко инфо пичове не се стискаите.

Scrapera
22-11-2013, 23:13
Прати ми мейла си на лично.

nicola 59
23-11-2013, 12:53
Прати ми мейла си на лично.

Благодарение на колегата Темпрас имам вече програмата за диагностика ,ма понеже имам и едно китаиско кабелче ,с него си гледах по 156 цата грешките,сега възниква проблема как да гледам по 155 цата,понеже тя е още от каменната ера,и няма обд2 мога ли без да купувам нищо,понеже не ми се занимава с куриери и саитове,да си направя нещо ,като преходник от ОБД2 към буксата на старите коли като 155. Благодаря ви предварително,и пак Благодаря на Темпрас.

Scrapera
23-11-2013, 15:14
По-добре си поръчай преходник, иначе трябва да изкъртиш от някоя 156-ца примерно женската OBD2 букса, да си направиш сам 3-пинова букса примено от 3бр. кърфици (имам такава и работи), и накрая ще изглежда много зле.

http://image.dhgate.com/albu_381477912_00-1.0x0/fiat-3pin-alfa-lancia-to-16-pin-obd-obd2.jpg

По принцип закачам само + на стърчащото кабелче, масата си я има в буксата на единия пин, но повечето преходници сделани в Чайна си имат и черно кабече за маса.

nicola 59
23-11-2013, 15:29
ето какво успях да намеря и го дават както казваш ти ,на едното има минус ,а при свързването само плюс.

nicola 59
23-11-2013, 15:38
То преходника струва 10 лева в Продавалник ком,ма докато доиде до Италия на 155 ще и умре мотора,затова мисля да калема нещо,за първо време,имам едно Браво 1.9 жтд ,ма незнам дали е ОБД2, ако е ще му скопя буксата веднага.

Scrapera
23-11-2013, 15:41
Ако е 100 коня е OBDII, 105 коня е с 3 пиновата букса. В Ebay е пълно с преходници.

nicola 59
23-11-2013, 15:44
Ако е 100 коня е OBDII, 105 коня е с 3 пиновата букса. В Ebay е пълно с преходници.

105 коня е пустиняка,знам за, е беи,ма от там немога да пазарувам,несъм клиент.